Sťahovanie predkožky - kedy začať?

expertka8
2. aug 2006

Skúsené maminy *xlapčekov*,
názory lekárov na danú problematiku sa odlišujú...syn má 5 mes. a pediatrička nám vyslovene zakázala čokoľvek *robiť* s predkožkou...nexcem nič zanedbať a preto sa obraciam na vás...kedy ste začali *riešiť* daný problém???

inneska
21. sep 2009

pajinka...dakujem 😔

ilijanka...ja by som tú dr asi prihlušila 😠 dúfam, že už viacej k tej dr nešla...

nana
22. sep 2009

Ahojte, nám doktorka povedala, aby sme tak po prvom mesiaci sťahovali, ale len poiaľ to nebude malému nepríjemné. Na ročnej, dvojročnej prehliadke to skontrolovala a vravela, aby sme skúšali ďalej.
Včera sme boli u nej a pokroky neboli, skúšala aj ona a radšej nás poslala na urológiu. Tam sa doktor naňho pozrel a povedal, že bude lepšie keď mu to stiahne, lebo keby sme mu to nechali ešte taký rok, bude musieť ísť na operáciu. Tak sme mu to dali stiahnúť. Teraz ho to štípe pri každom cikaní. Ale tlmime to trošku kamilkami.
Neviem či je horčie to stiahnutie, ale prerezávanie, čo robili kamoškinmu malého, veď na jej podnet som šla k doktorke. Nám to len stiahol, bez krvičky. Jej malému to rezali a krv tam bola, teraz sa z toho liečia už druhý týždeň.

inneska
22. sep 2009

tuším čím viac doktorov, tým viac názorov 😒 zrejme si bude musieť každá mamička zvážiť, čo je podla nej to najlepšie pre jej chlapčeka 🙂

poradvpohode
22. sep 2009

Mě nikdo o tom neinformoval, ani v porodnici. Jenom se četla, že se to má nechat a snad až někdy později začít zkoušet přetáhnout.
Před 2 dny, se koukám a prcek měl hrozně červenou špičku na" lulínkovi" (nevím, jak to popsat 😀 ). Zkusila jsem trošku přetáhnout kůžičku a měl tam chudák prasklinky ☹ . Tak jsme to začali natírat betadinou-je to podstatně lepší. Vůbec nevím, jak se mu to mohlo tak natrhnout........

inneska
22. sep 2009

porad....ani mňa nikto neinformoval 🙂 počula som názory aj za, aj proti...tak som sa musela podla seba zariadiť 🙂 a netuším, ako mu to mohlo popraskať...nič ma nenapadá 😒

ferinka
22. sep 2009

poradvpohode:malý to měl taky z ničeho nic,kolem dokola asi 5 prasklinek 😕

beruska113
25. sep 2009

Baby ja som sa dnes na poradni spýtala čo s tým, dokina chytila, pretihla a bolo. Malý ani nemrnkol. Večer tatino pri kúpaní vyčistil, tiež bez plaču. ale poviem vám, že by som s tým nečakala, normálne sila, jaký tam mal humus a to sa kúpe každý deň. No sila to bola.

inneska
28. sep 2009

beruš....ja som pri paťkovi tiež postupne preťahovala(raz týždenne) a tiež tam toho mal vždy neskutočne veľa...s erikom nemám tento problém, má tú predkožku kratšiu, takže neni čo sťahovať 😅

rrenatkaa
1. okt 2009

Ahojky, malýmu taky přetahuju, ale jen co to jde, protože pak tam má takovou jako by blanku přirostlou okolo "žaludu" a to se bojím.Máte s tím zkušenosti? Kuju

shaula
1. okt 2009

Rrenatkaa - to je právě normální, to je to fyziologické přichycení předkožky u malých dětí. Postupně se to samo uvolní. Dále mu to rozhodně nepřetahuj, mohla bys mu to strhnout i s kůžičkou, bude to pak hodně krvácet. To je právě důvod, proč jsem naprosto proti násilnému stahování předkožky, ať už lékařem nebo kýmkoli jiným! Pokud nejsou problémy, tak to není třeba nějak řešit.
http://www.rodina.cz/clanek5274.htm

mia81
1. okt 2009

ahojte ja som to malym robila pri kupani (od malicka ,ale nasilu som nic nerobila cim boli vacsi tym to islo lepsie stiahnut/.6ROc. a 3 roc. si to robia uz sami a najmensiemu to robim ja.Detsky doktor im to vzdy skontroluje ked chodime na prehliadky a k tomu skontroluje aj vajka ci su namieste.

rrenatkaa
1. okt 2009

shaula - děkuju 🙂

bambusko
16. okt 2009

ahojte, pridam aktualne info ako je to u nas. maly ma 21m, s predkozkou som mu od narodenia nemanipulovala, ani dr. - dohodli sme sa tak. umyvala som ako ine casti tela, aj tak ju mal komplet prilepenu. posledne asi 3m je vidiet, ze predkozka je volnejsia aj presahuje vpredu pred pipik, pri umyvani sa da jemne stiahnut dozadu, ale nie cez cely zalud, len aby sa vymyla, robim to iba pod tecucou vodou. vsetko je ok, ziadne problemy 🙂 penis malych chlapcov je detsky a preto je iny ako dospelacky, nie je este pripraveny na sexulany zivot - logicke, stale sa vyvija, netreba to urychlovat 😉

ikke
21. okt 2009

tica • Dnes o 10:17
neviete mi poradiť kedy by som s tým mala začať? malý bude mať teraz 7 mesiacov no a ja neviem či mám alebo nemám mu preťahovať pimpliček? Ďakujem za názory

lienka79 • Dnes o 10:19
pimplicek..preco to jednoducho nenazves tak,ako sa ma?Ved sme tu vsetci dospeli
Ja som enrobila a ani nic pec.nerobi doteraz...pokial as to ma, uvolni sa to same a v takom skorom veku uz vobec nie.
Ked tak od roka by som zacala postupne..pocas,alebo po kupeli jemne stahjovat predkozku dovtedy, pokial to ide..v ziadnom pripade nie nasilu
Do 3 rokov by sa to malo uvolnit samo

certica • Dnes o 10:25
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea......

certica • Dnes o 10:27
hmm, tak este jeden pokus
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea... -

lovula • Dnes o 15:21
tica, nechaj ho chvíľu pred kúpeľom bez plienky, len tak na divoko . Chlapci majú tendenciu si tam sami šahať a dobre si to tam vymačkať. Pýtala som sa Dr., že či si nemôže ublížiť a ona mi povedala, že oni si tak v podstate sami pomáhajú pri sťahovaní predkožky.
Takže od v tedy sa malý pred kúpaním vždy trošku pohrá s malým

nikollette • Dnes o 15:33
Takáto téma tu už je...

merrym • Dnes o 17:38
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

veronika81 • Dnes o 18:05
pimpliček to som ešte nepočula

marcelecka • Dnes o 20:22
ja mam synov troch .Vsetci to mali za sebou do 4mesiacov.Robila som to vylucne po kupeli,ked bola kozticka jemnejsia.Nieje to nic prijemne,mozno som viac trpela ja ako chalani ale som rada,ze uz to mame za sebou.

mucher • Dnes o 21:10
Do troch rokov nerobit nič , umyť iba ako sa dá. Samozrejme pokiaľ nie je zábrana močenia!!!!keď sa Vám to potom nezdá---urológ.
Aj keĎ som sa stretla aj tu s odlišnými metóami.
kárkav tomčae vo Vrbľoch to chcela uobť môjmu vedy len ročnému synčekovi-zobrala som sa a viac som k nej nešla.
V NR to zľahka urobili keď mal 2 alebo 2,5 roka.

tin007
21. okt 2009

ahojte, stretli ste sa s tym, ze ma/mal vas maly pod predkozkou take mazove hrcky? moj ich ma niekolko, 3 su take mini (asi milimetrove, dve su uz ciastocne odhalene a ako kazdy den jemne stahujeme - teda iba pokial to ide lahko, nie nasilu, tak uz z nich ubudlo) ale jedna je velka, mozno aj centimetrova. bojim sa, aby to malemu nezahnisalo, ale ked som sa pytala pediatricky, tak povedala, ze je to ok.

shaula
22. okt 2009

Tin - to bude smegma, naprosto normální 😉 Až se předkožka uvolní úplně, smegma vyjde ven.

zjkm
22. okt 2009

ja mam uz druheho syna a tiez pri tom prvom sme nestahovali, nic sme s tym nerobili - no teraz ked ma uz 6 rokov, sa mu to poriadne neda stiahnut a zavse mu to opuchuje /potom robime preplachy at/, uvidime co na to chirurg, mame ist o pol roka na kontrolu. Teraz si to uz vie cistit a stahovat pomaly sam, no napriek tomu to este nema tak ako by to malo byt. S tym druhym sme boli teraz v nemocnici - ma len 4 mesiace so zapalom obliciek. Docentka ku ktorej budem chodit na nefrologiu nam povedala, ze mu to mame stahovat velmi opatrne a poriadne cistit pokial sa da. Takze moja skusenost je, ze velmi opatrne ak sa da - stahovat.

tin007
22. okt 2009

vdaka za radu, tie male hrcky ma netrapia, iba ta velka. je uz tesne pod okrajom predkozky a hybe sa ked do nej stuchnem, akokeby uhybala a nechcela vyliezt 😉

chuchu86
28. okt 2009

ahojte baby, ´chcem Vás poprosiť o radu,
v utorok sme boli u doktorky na poradni všetko bolo ok, kým nezačala babrať pipíka.
Vlasne od narodenia stále hovorila dookola, že netreba s pipíkom nič robiť, že neskôr bude treba.
No v utorok už povedala, že v januári bude treba na chirurgiu, lebo nedá sa stiahnuť kožku.
Ja som malému stiahla pri kupani vždy iba pokial sa dalo.
Som z toho zufalá, vlastne neviem si to predstaviť, že malý bude na chirurgii a budu mu rezať pipíka, to je hnusné čo chcu urobiť 7 mesačnému malému fešákovi.
Podľa Vás mám to nechať, alebo je ešte šanca, že dovtedy sa to spraví ?
Každý deň sa kúpe a pri tom mu umývam, aj ten maglajs bielý čo má pod kožkou.

miskachrumka
30. okt 2009

ahojte mamule
tak mi sme boli u dr a mame problem ze maly ma kratku predkozku!
no a boli sme u dr vstredu stym ze mame zapaleny nechtik na nozke no a kukala mu aj pipik a nejak mu to zvliekala no strasny pohlad aj pritom plakal ona mu to tak zvliekal ze mu bolo vydno asi vsetko chudacik a no ale ked som prila domov tak som zistila ze mu z pipika tecie krvicka 😕 😕 a volala som dr a ona ze sa nemam bat ze to asi len mu velmi natiahla no mne to pripadalo ze to ma dost podrazdene chudacik ked si predstavim ze mu to mam potom robit ja tak mi naskakuje husia koza! ☹ mate stym nejaku skusenost ?chudacik stale to ma cervene akoby krvave ! 😢

rimmel
30. okt 2009

miskachrumka moje nervy a to preco mu to tak skoro stahovala??

miskachrumka
30. okt 2009

rimmel neviem ale zevraj to nieje to normalne stahovanie je neviem co robila inac ona je mlada dr a ma dve dti tak jej verim! 😒 ja som sa jej nevypytovala lebo nato ani poravde nebol cas bolo tam strasne vela deti!

gloria78
30. okt 2009

mischa - do lavórika uvar kamilky (príp. repík) a oplachuj mu ho pár krát za deň, hlavne po cikaní, za 2-3 dni to prejde, ináč milá dr. mala počkať do prvých narodenín 😠

miskachrumka
30. okt 2009

gloriy dakujem a volala mi ona dnes ze ci je to lepsie tak je to krajsie natierame imazolom plus! 😒

miskachrumka
30. okt 2009

a mohla mu tym nieco poskodit?dufam ze nie lebo inac 😠 😠 😲
dufam ze to bude mat v poriadku lebo jej narobim problemy! 😠

miskachrumka
30. okt 2009

baby co ked mu tam nieco narusila? 😕 ☹

gloria78
30. okt 2009

určite sa to zahojí, ale drobček sa mohol možno zaobísť bez toho, ak by ti radšej bola poradila, aby si mu to každý večer nenásilne kúsok po kúsku sťahovala ty doma. nás to aj tak neminulo keď mal Marek vyše roka, ale robil to urolog a trvalo mu to 1 sekundu

miskachrumka
30. okt 2009

tak to bolo asi nieco ine lebo ona mu ho tak vzliekala tu kosticku celu dole az mu bolo vidno ja neviem ako to nazvat a trvalo to dlhsie a zacal plakat pritom a ja si nemylsim ze by mu to robila takto skoro 😕 a este aj na sucho 😕 ☹

gloria78
30. okt 2009

veď aj mne to pripadá divné, ale nič iné to byť nemohlo, urológ mu predkožku stiahol dole, tak ako má byť, aj náš malý plakal, výhoda je v tom , že urológ má s tým ooooveľa väščiu prax ako pediater preto to spravil len tak medzi rečou ako sa s ním kamarátsky bavil. aj Marekovi to robili nasucho

miskachrumka
31. okt 2009

tak ja neviem musim sa jej opytat hned ako ju stretnem! 😠