Sťahovanie predkožky - kedy začať?

expertka8
2. aug 2006

Skúsené maminy *xlapčekov*,
názory lekárov na danú problematiku sa odlišujú...syn má 5 mes. a pediatrička nám vyslovene zakázala čokoľvek *robiť* s predkožkou...nexcem nič zanedbať a preto sa obraciam na vás...kedy ste začali *riešiť* daný problém???

hajanka
20. jan 2014

@zlamama do 3-4 rokov sa nema predkozka pretahovat ak nie je sama prirodzene uvolnena, sluzi na ochranu

hajanka
20. jan 2014

@jarmila1990 neverila by som hociakej pediatricke, 99% z nich nema sajnu o prirodzenej muzskej anatomii a vyvoji penisu 😉

terusenocenqa
4. feb 2014

ahoj ja mam taku skusenost stym ze sama newiem teda co mam robit ma pol rocneho synceka a mne doktorka powedala ze az od 2 rokou sa to ma natahovat..no len u mna je problem taky ze svagrina ma tiez syna a ta mu do 2 rokou tiez nic nerobila a teraz po 2 rokoch mu maju rezat predkozkku...takze newiem ako dalej

anexis
4. feb 2014

@terusenocenqa myslim ze ak si precitas tychto 36 stran k odpovedi sa dopracujes aj sama....stahovat pri kupani len pokial ide, aby sa umylo. nic viac nemas robit...to ze svagrinin maly s tym mal problem, nemusi znamenat ze tak bude aj u vas...mozno mal uzku predkozku, vtedy sa inak neda

sashabb
6. feb 2014

@terusenocenqa záleží PREČO mu to chcu rezať? je vážny problem? či len pre istotu?, alebo lebo doktor povedal?

hajanka
6. feb 2014

@terusenocenqa z akeho dovodu mu maju po 2r "rezat predkozku"?
@anexis "stahovat pri kupani" ak prevadzat strecing predkozky, ci stahovat uz uvolnenu predkozku, tak nikdy nie pri kupani v plnej vani, ale len pod cistou tecucou vodou, mimo kupela

anexis
6. feb 2014

@hajanka maminka , ktorej som odpovedala ma pol rocneho syna, tam strecing myslim nieje este potrebny ale dakujem za doplnenie, ja sprchovaniu hovorim kupanie, my mame len sprchovy kut...takze pod tecucou vodou to absolvujeme automaticky 🙂

hajanka
6. feb 2014

@anexis to stahovanie pokial ide je forma strecingu ale v tom veku 6mes to nie je potrebne ako pises 🙂

jetynka
6. feb 2014

Holky já mám 4 letého syna a ještě nedávno jsme předkožku nestahovali ( na radu pediatričky ) , protože mu to ani moc nešlo, nechtěla jsem mu s tím doma sama něco dělat a aby pak měl nějaké trvalé následky (srůsty, jizvy apod.) aj. problémy. Tak jsme navštívili urologa a bylo mi řečeno, že to má malý slepené proto mu předkožka nejde přetahovat. Udělal několika vteřinový zákrok, který nebyl moc příjemný, ale pomohl, předkožka jde krásně stahovat, takže nebojte se navštívit lékaře, když máte s pindíky u kluků problém, čím dříve půjdete tím lépe.

mami21
6. feb 2014

Nikdy :P nemas sa s tym vobec narabat iba pri kupani trosku odchylit a vyplachnut teplou vodou. Starodavny myth pediatricok... Vsade vo svete vedia ze sa toho nedotyka pokial dieta nema problemy pri moceni alebo bolesti v tej oblasti.

anexis
6. feb 2014

@jetynka my sme boli tiez asi v dvoch rokoch, mal tam pod predkozkou tu smegmu ( biela gulicka) tak nas obvodak poslal na urologiu, kde mu predkozku odlepili takou palickou ...par dni to potom slo stiahnut, ale cim dalej tym menej az nakoniec sme skoncili tam kde sme boli. Tolko k mojej skusenosti...podla mna to tak ma byt.
Syn uz ma 7 a neriesim to, stiahnem pokial ide, len aby sa mu to tam umylo. Viac krat to absolvovat nehodlam, pokial nema problem...dost neprijemny zakrok to bol aj pre syna aj pre mna

terusenocenqa
6. feb 2014

lebo vraj sa mu zrastla

katkalubkova
6. feb 2014

@terusenocenqa do 2r. nic nerobit s predkoskou sa mi zda prehnane!

anny1984
27. feb 2014

Baby, malý má 16 mesiacov a pediatrička kázala sťahovať predkožku. Má to tam zúžené, nedá sa mu stiahnuť úplne. Naťahujeme mu ju po kúpaní. Myslíte, že pri takomto postupe by sa mu to mohlo zlepšiť? Do akého veku sa to má upraviť? Nechcem, aby mu to nasilu robili u urológa. ☹

diusik
27. feb 2014

moji chlapci maju 3 a 4 roky a nerobim im s predkozkou nic,nejde im stiahnut,po kupani si to trosku trenuju...pokial nevidim problem pri moceni,zapaly a pod.,nechavam to tak...

chochol
4. mar 2014

Ahojte babenky doktorka ma poslala s malym na urologiu už mal dva ročky a doktorka na urologiimi povedala že mal kožku prilepenu čičo tak mu to sťahovala a odlepovala a povedala aby som u to ajja robila ale ja sa to bojim a neviem to kazala kamilkami mu to umyvať a ešte že nema semeniky v miešku som z toho smutna a človek sa boji takeho malinkeho stvorenia aj chitiť a niečo mustym aj robiť ☹

satanka1
4. mar 2014

@diusik presne 🙂 ja mám 8 ročného a pri kúpaní to vždy pozrieme,ale nejde mu stiahnuť..ale je vidieť na pár miestach že je to povolnejšie ako predtým a ide to stiahnuť viac.Tiež nemáme žoadny problém s cikaním,ani zápal ,ani nič.neriešim to.
Dávnejšie sa stálo,že aktívne mamičky to riešili pomaly v pôrodnici a potom chlapcom rezali tie zrasty a jazvy,ktoré sa im tam porobili po násilnom staihnutí.
Mne pediatrička povedala,že do 12 to má čas..nech si to skúša pri kúpaní stiahnuť,ale nie nasilu.

diusik
4. mar 2014

@satanka1 ja som tu raz niekde citala v clanku,ze chlapcovy ma predkozku ako prva stiahnut ruka jeho frajerky a nie mamy 😀 na pobavenie.
Inak co mam dve zname a obom chlapcom v 3 rokoch urobil Dr zakrok a same problemy maju odvtedy,a maju sekundarnu fimozu,teda znova sa im to zrastlo.Ja si urcite chlapcov nenecham takto dokalicit...

mircalla
4. mar 2014

Baby nam na to skvele pomohol kupel - kvet slezu. Urcite sa s nim neponhalat. Maly ma 3,5 jedna lekarka ho uz posielala na zakrok, ina povedala,ze zatial neriesit a musim povedat, ze sa nam to krasne zlepsilo

satanka1
4. mar 2014

@diusik
@mircalla nechápemm,prečo sa s tým niektorí tak ponáhľajú.Ked som bola s malým v pôrodnici ,tak kočka na izbe mala tiež chlapca a volala jej svokra,či už malému stiahla predkožku.,malý mal 2 DNI !
Môj by bol u dávno po zákroku,keby sme nemali dobrú doktorku a keby som ja nebola presvedčená o tom,že s tým nič robiť nebudem.
Možno skúsim ten slez,ale nič nasilu.
Ako často ten kupel ? a normálne namáčať?

bambulka248
4. mar 2014

Moja skusenost je zatial takato. Uz na prvej poradni ma doki varoval, ze maly ma fimozu(zuzena peredkozka) a ze budu problemy. Mam mu s tym cvicit a hluposti. Ja som sa rozhodla nechat to na prirodu, doma som nic nerobila a u dokiho prikivovala 😀 nas doki vzdy na poradni skusil ci ide a neslo tak hovoril skuuusat, skusat, skusat. Ked smeboli na poradni a mmr tak zrazu doki hovori ze predkozka ok. Elasticita sa napriek fimoze zlepsila a da sa pretiahnut uz do polovice.Zaver je ze sa mu to postupne zlepsuje samo a nadalej mu s tym vobec nic nerobim. Musim podakovat @hajanka ze ma v tom case ukludnila a poradila dat pipikovi pokoj 😀

mircalla
4. mar 2014

treba kupit kvet slezu, nie byl.nechat 24 hodin asi hrst v studenej, pred naliatim do kupela prihriat, a precedit. nevyzera to moc vabne, ale nam sa to skutocne vyrazne zlepsilo, mali sme tam len taku minidierku, vela detom to pomohlo, urcite nie vsetkym.ten zle prave zmakcuje pokozku. kupem tak cca 3 krat do tyzdna aspon 15 min, nedavam vela vody.informacie som nasla prave tu na MK

velvety
5. mar 2014

Ahojte mamicky. Priznam sa, necitala som celu diskusiu, ale idem si po radu. Absolvovali sme poradnu v 3rokoch a dr nam nakazala ist s malym na urologiu, ze sa mu neda stiahnut predkozka. A pritom nam od narodenia tvrdila, ze do 6rokov s nou nemame nic robit. Vzdy ked ho kupeme sa mu ju snazime stiahnut, ale nejde to. Nema problem s mocenim, nic tam nema. Ja premyslam, ze jej radu ist k urologovi budem zatial ignorovat, ved ma len 3roky a ziaden problem. Ake su vase nazory?

bursma
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ajdopatunka
8. mar 2014

Ahoj, nám doktorka poradila lehce stahovat při koupání, když je nahřátý, napařený....je nám rok....a řeší se to tímto způsobem prý do tří let...a kdyby to i pak nešlo, tak mastička a pak popřípadě jiné řešení..🙂)

bursma
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
stelinka11
15. mar 2014

Ahojte baby, ja malemu pretshujem pipika od narodenia. Myslim si že je lepšie ju sťahovat postupne keď ho to nebolí ako to neskôr dávať rezať. Pretože viem, že presne takto sa to rieši a známa čo má dvoch chlapcov mi povedala aby som to robila od narodenia. Ona to pri prvom neriešila, nechala to tak a potom s malým navštevovala urológa viac ako mesiac, pretoževs tým nešlo pohnúť. Doktor jej dokonca povedal, že je nezodpovedná. Pri druhom sťahovala od narodenia a nemali problèm.

hajanka
19. mar 2014

@velvety moh nazor je ignorivat urologa, nema ziaden problem a predkozka sa prirodzene uvolnuje do puberty, co mozes urobit je od 3-4 r zacat so strecingom predkozky, neskor si to moze robit sam

kikusa2010
19. mar 2014

@velvety nam kazala dr.od narodenua pri kazdpm kupani iba kusoj pokial to ide v troch rokoch sa mu dala pekne cela stiahnut.a hovorila nam ze keby nesla posle nas uroligoci ja by som na tvojom mieste isla nech viete na com ste

rita2012
19. mar 2014

Nam kazala od narodenia, pri kupani a potom sprchovani. Tak to aj robime a zatial nastastie ziaden problem.