Sťahovanie predkožky - kedy začať?

expertka8
2. aug 2006

Skúsené maminy *xlapčekov*,
názory lekárov na danú problematiku sa odlišujú...syn má 5 mes. a pediatrička nám vyslovene zakázala čokoľvek *robiť* s predkožkou...nexcem nič zanedbať a preto sa obraciam na vás...kedy ste začali *riešiť* daný problém???

bibianka
5. apr 2009
lucia1004
5. apr 2009

hm, to je teda zvlastne, aj ked logiku to dava, ja som malemu jemnucko stahovala prave vo vanicke pri kupeli a na minulej kontrole v neftrologickej poradni ma lekarka pochvalila, ako ju ma pekne uvolnenu... zacala som po druhom mesiaci.

bibianka
5. apr 2009

lucia, tá nefrologička by si to asi mala prečítať 😉 Pokiaľ viem, dnes už väčšina pediatrov neodporúča sťahovať.

lucia1004
5. apr 2009

asi jej to vytlacim, v stvrtok k nej ideme na kontrolu🙂

bibianka
5. apr 2009

Vytlač jej aj toto http://www.porodnice.cz/node/3811 🙂

nimi22
6. apr 2009

ahojte toto je aj moj problem, uz som sem raz pisala ze ja nestahujem lebo tak mi to vsetci odporucili ale ked idem na poradnu doktorka mu to furt stahuje az sa mu urobia trhlinky viem ze to nie je dobre asi jej na dalsej poradni poviem ze si to nezelam, uz to mal pekne zahojene a zase, som z tho zufale, lebo ak si to on sam nestiahne akoprvy pomalicky tak ja na zakrok nepodem to uz radsej obriezku 😒

bibianka
6. apr 2009

nimi22, vytlač si ten článok a daj jej ho prečítať, veď malému robí zle. Asi nejaká stará škola.

nimi22
6. apr 2009

bibianka, viem ze robi zle, nabuduce jej to nedovolim, som proti tomu, uz teraz ma to riadne mrzelo, ale nedala sa odbit ☹

amdeis
6. apr 2009

Mojmu synovcovi pred rokmi na chirurgii nastrihli a stiahli nasilne predkozku bez umrtvenia. Aj tak to nepomohlo lebo odvtedy nikomu nedovolil na pipika siahnut a sam sa tiez hrozne bal, ze to bude taka neznesitelna bolest. Ten chlapec ma z toho traumu dodnes. A my dve sme sproste so sestrou, ze sme mu to nechali urobit. 😢 Skoda, ze sme vtedy nevedeli, ze sa to nesmie a pediatricka tiez bola fest vzdelana.

nimi22
6. apr 2009

amdeis, fuj boze chudatko male, ved vravim ak mu to nepojde do troch rokov radsej obriezku to ho aspon uspia, boli ma to za nich ☹

sisstin
28. apr 2009

no děvčata..takže my též neměli stahovat..a dneska jsme byli na chíře..dostal mastičku, budeme mazat 14 dní a pak mu to násilím servou...což asi bude labůžo..takže jestli budu mít někdy ještě další dítě a bude to kluk, tak já budu jemně přetahovat už od narození...rozhodně lepší, než toto 😔

sisstin
28. apr 2009

jo..a ted dočítám..

epik.m: řezání ramene po TBC máme též za sebou, 2x 😖

mousunek
28. apr 2009

Nam rekla doktorka v pul roce zacit zkouset stahovat predkozku pri koupani aby byla pruznejsi a nepopraskala a krasne to jde 🙂

sisstin
28. apr 2009

no jak to tak čtu, tak jako fakt nevím, jestli mám na to přistoupit..tady se to taky dělá za živa..a ty vaše story jsou teda dost hrůzný..malý už tak má strašnej strach z doktorů... 🙄

markchina
28. apr 2009

Nazdar holky, tak me hned po propusteni z porodnice navstivil nas pediatr a rekl mi, at s predkozkou nic nedelam. Ze se pretahuje az v 1 roce a ze to bude delat on, takze to neresim. Je dost sikovny a lidi si ho nesmirne chvali, takze mu i v tomhle verim.

shaula
28. apr 2009

Sisstin, a není nějaká jiná možnost? Mně jde mráz po zádech, jen si to představím☹((

sisstin
28. apr 2009

shaula: já nevim, dostali jsme tu mast..ta to má prej uvolnit..ale zas jako je to kortikoid, z čehož teda nejsem moc nadšená..ale jako lepší, než mu to hned strhnout... 😒 on žádný problémy nemá, nemá tam zánět, čůrá normálně..ale nejde mu přetáhnout úplně..tak já nevim, jestli ten zákrok mám odmítnout ..pže ty názory se různí..mně dneska říkala ta Dr. na chíře..fakt byla hodná, že kdo to neřeší, tak ve většině případů na tý chíře skončí stejně s mnohem horšími následky, že urologové taky radí jemně stahovat už od porodky..a že to je ted jenom nějakej trend pediatrů, že se nemá dělat nic..a když si to vezmu zpětně..tak dřív se přetahovalo normálně od porodnice ve vaně..a na chíře neskončil skoro nikdo....a ted je to prej na deno denním pořádku..takže já fakt nevim...já to řešit chci, ale ne takhle násilně 😒

bambusko
28. apr 2009

u nas ziadne cviky s predkozkou maleho nerobime, umyvam ako ostatne casti tela cistou vodou. asi pred mesiacom - teraz ma 15,5m - si pri prebalovani sam trosku stiahol a uz to nema zlepene ako po narodeni, ten otvor je vecsi, asi 5mm a vnutri bordovej farby. ziadne problemy, zapaly ap. nemame 🙂

ingra73
28. apr 2009

ahojte, tak mojmu starsiemu synovi to spravil doktor urolog, nasilu a bolo to strasne, ako pre maleho, tak pre mna....nechcite to zazit... vtedy mal malicky 10mesiacov, potom sme mu ju asi do roka a pol pri kupani mali stale stahovat sami, aj to slo, lenze chlapcek nam podrastol, zmudrel, a uz nam nedovoli sa ani dotknut pipika 🙂 - ma pravdu, teraz mame druheho synceka malickeho 2,5 mesacneho, detska lekarka mi kazala stahovat mu tu predkozku pri kupani a ja snazilka- zo strachu, aby som nemusela s malickym absolvovat to, co so starsim, tak si predstavte ze som mu tu predkozku postupne pekne uvolnila....no teraz ked som si precitala, co sa tu pise, neviem, neviem, ci budem pokracovat, podla mojej detskarky mu to mam pri kazdom kupeli pretiahnut a natriet olejcekom... 😒

yasmina
28. apr 2009

ingus nic take nerob...ja to malym nerobim!!!

ingra73
28. apr 2009

yas: jej cawec....uz nebudem, no ked dokina kazala, tak co sa mozem priecit? ja som sa zlakla, ze zase mu to spravi urolog-vies ktory, vsak?

yasmina
28. apr 2009

viem presne kt., mozes sa priecit aj moja to kaze a vies kde ju mam? 😉

sisstin
28. apr 2009

ingra,určitě to dělej dál,to chcete zas skončit na chire?Já bych si nejradši nafackovala,že jsem poslouchala ty rady a nepřetáhovala,teď jdeme na to,na čem jste byli vy...

ingra73
28. apr 2009

sis: pre pana, tak to radsej nie....ak si presvedcena, ze to musi byt, tak to skusaj radsej postupne pomaly sama, lebo to bol jeden z najotrasnejsich zazitkov, co sme si prezili s malickym.....

bledulka
28. apr 2009

já žádné instrukce k péči o předkožku nedostala a dělala jsem to tak,že jsem od malička omývala pouze tu část,která byla v tu chvíli uvolněná ..ta předkožka se postupně sama uvolnovala a odlepovala...

a pak přišla chvíle,kdy jsme začali trénovat nočník a prcka jsem doma nechala chodit jen v tričku..takže on objevil pindíka, hrál si s ním a předkožku si v podstatě přetáhl sám-bylo znát jak to jde postupně přetahovat víc a víc..a ted už ji má kompletně přetaženou,volnou a úplně v pohodě a nenásilně....

sisstin
28. apr 2009

ingra,my jsme dostali tu uvolňovací mást,máme mazat pětkrát denně a jemně přetahovat,jak to půjde a za měsíc a něco jdeme na kontrolu,a když blbý,tak mu to servou...takže já bych uz určitě nenásilně přetahovala od narození...

ingra73
28. apr 2009

bledulka: to mas super, moj maly ma 2 roky a 4 meiace a na nocniku sa akurat tak smyka po plavajucej podlahe ☹ , cize kupujeme plienky dvom chalanom - tie najmensie aj tie najvacsie ☹

ingra73
28. apr 2009

sis: ja by som nedavala ziadne kortikoidy ak nemusim.....

ingra73
28. apr 2009

sis: ani za svet...ved malickemu to ze sa mu nestahuje predkozka, nijako neohrozuje zdravie....tak by som radsej volila menej nasilnu cesti- pomalicky kazdy vecer pri kupkani....ak to uz ma byt, tak jemne, zvolna, no nie hormonalnymi mastickami...drzim ti palceky 🙂

sisstin
28. apr 2009

ingra:já z toho taky nejsem nadšená,ale zas lepší tohle,než aby mu to rvali bez uvolnění,to mi ta dr. říkala,že to udělat může hned,jestli chci...ale že to bude strašně krvácet a bude ho to neskutečně bolet...