Sťahovanie predkožky - kedy začať?

expertka8
2. aug 2006

Skúsené maminy *xlapčekov*,
názory lekárov na danú problematiku sa odlišujú...syn má 5 mes. a pediatrička nám vyslovene zakázala čokoľvek *robiť* s predkožkou...nexcem nič zanedbať a preto sa obraciam na vás...kedy ste začali *riešiť* daný problém???

nikollette
27. aug 2009

Baby, náš tam nemá žiadnu dierku ani mini... je to normálne?
dokina nám nic nekázala s tým robiť 😒

shaula
28. aug 2009

Nikollette - to není možné, jinak by se nevyčůral 😉

marya
28. aug 2009

Ahojte, ja som tiez citala, ze stahovat sa nema do minimalne do roka, dokonca aj viac, niektorym chlapcom sa to zacne uvolnovat az v predskolskom veku a je to v poriadku, netreba to nasilu...Petkovi to nastastie uz asi dva mesiace ide pekne samo, takze s tym nemame ziadny problem 🙂

tanitta
28. aug 2009

Ahojky.. nam ju stiahol 1x urolog v 7mesiaci ziadny problem bezbolesti bez poraneni...dovtedy som len tak zlahucka pokial sla.....odvtedy ide krasne...

mouse
29. aug 2009

Vdaka Mirri, vyskusam to teda tak, ako pises...

snezka11
30. aug 2009

mne neodporučaj detský chirurg na to siahať až do konca 3 rokov a myslím si že ma pravdu.

kamilka12
8. sep 2009

Potrebujem poradiť 😒 Pred pár dňami sme boli v nemocnici, malému (má 1 rok) operovali pruh. Popri operáci, keď už bol v narkóze mu dr. stiahol aj predkožku, ktorú mal takmer celú prirastenú...Samozrejem mi malý celý deň po operáci pri každom cikaní veľmi plakal, trochu mu to krvácalo. Po operácii sme boli v nemocnici ešte 2 dni, počas tých dvoch dní mu nikto nič s predkožkou už nerobil, kontrolovali vždy iba ten pruh. Ked sme išli z nemocnice domov, sestrička mi povedala, aby sme mu to doma teraz stále sťahovali. Malý sa teraz nesmie kúpať až kým mu štichy nevyberú, takže vo vode to neprichádza do úvahy. Tak sme si kúpili neutrálne, neškodný olejček a s tým sme sa mu to pokúsili sťahovať. No zdá sa mi, že to má rovnaké ako to mal predným...ide to iba veľmi málinko. Je možné že by to behom 4 dní opät zrástlo? Bojím sa mu to stahovať nasilu, keďže len teraz sa mu tie trhlinky hoja.. 😔

bambusko
8. sep 2009

kami, a ty si s tym suhlasila? ci to urobili svojvolne? asi by som nasadila umyvanie repikom a nebabrala do toho, ked nemal predtym problemy

nikollette
8. sep 2009

Baby mojmu to tiez nejde stiahnuť...
niektorý tvrdia, že mám čakať, že on si to začne sám, iný tvrdia,. že to treba v bábatkovskom veku..
ja som z toho jeleň.. 😕
čo myslíte???

kamilka12
8. sep 2009

bambusko - vobec som o tom nevedela vopred...až potom mi bolo povedané, že to zvyknú chlapcom popri inej operácii skontrolovat a "napravit"...že to aspon necítia...čo som síce bola rada, že to necítil...ale teraz mám pocit, že to bolo úplne zbytočné

bambusko
8. sep 2009

tak to ja by som sa urcite stazovala 🙄 nemali na to pravo, bez informovania a suhlasu to robit, to je teda hnus 😖
ty mas teraz okrem pooperacneho stavu este toto riesit? ☹

pozri tu

http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=News&f...

patrac
8. sep 2009

Kedze som muz, tak o tom nieco viem a urcite to netreba robit detom a uz vobec nie babatkam. Ja neviem tym lekarom uz naozaj hrabe, urobit takyto zakrok 1 rocnemu chlapcovi, nechapem...

@kamilka12: ako dostane 1 rocne dieta pruh?

bambusko
8. sep 2009

patrac, zmen si foto v pase, mozes mat svoje alebo obrazok anonyma 😉 take su pravidla

kamilka12
8. sep 2009

"našťastie" ho to pri cikaní bolelo iba deň...teraz ho to už nebolí...ale nevidím v tom vôbec zmysle, že mu to robili 😒

patrac - pruh vraj majú vačšinou chlapci..mal slabinový..od narodenia..bol trošku predčasne narodený a vraj keď semenníky zostupujú tak sa neuzavrela brušná dutina a hned od narodenia sa mu tam vydúvala bublinka...neskor mu tadial vybehovala črievko až dole do semenníku. A to je ďalší pre mna nepochopiteľný prípad...! Pruh má od narodenia ale vraj musí dovršiť vek 1 rok a až potom ho možu operovať..tak mi bolo povedané. Pritom keby mu to spravili ako 2 mesačnému bol by už dávno pokoj a hlavne teraz je v takom období že chce sám behať a vysvetli mu po operácii keď mu tešie infúzia...že nemože 😒

gebi
9. sep 2009

Čo sa týka sťahovania predkožky, nám dr. vravela, že nemusíme!! No minulého roka nám malý ochorel, takže sme chodili aj do nefrologickej poradni a tam mi dr. vravela, že by sa mala sťahovať od polroka veku, samozrejme nie nasilu a vystriekať vodou...

nikollette
9. sep 2009

Gebi, takže mám sťahovať???
Každý inak vraví 😖
jedny zásadne nesťahovať, iný sťahovať... neviem ani čo mám robiť ☹

berus222
9. sep 2009

ja nestahujem. dr mu to na poradni sleduje. 🙂

nikollette
9. sep 2009

a da sa mu to aspon trocha stiahnuť?
Lebo nášmu nie 😒

cleana
18. sep 2009

Ahojte
ja mam aktualnu... zlu skusennost, moj, maly ma 1 rok, boli sme u urologa, s problemom hernie, a dostali sme sa k tomu ze malemu pretiahol predkozku, povedal ze to nemusi urobit ale i tak sa k nemu vratime aby zakrok urobil, maly hrozne krical, bolelo ho to, a bolo to velmi neprijemne horsie je to teraz, lebo maly sedi vo vani s harmancekom 3 krat denne a stipe ho to, pediatricka vravi ze tento stav bude trvat 3 dni, len to treba mocit a vo vani stahovat pokial to ide, ale teraz sa bojim ci to stahujem dobre, lebo ho to boli a neda si to,chudiatko moje tak trpi a hlavne pri cikani,uz len cakam ten 3 den a prejdu mu tie bolesti,ked cika beriem ho na ruky tak silno ma chyti a trpime spolu kym docika,snazime sa aby bol vybaleny bez plienky tak samozrejme ze ocika aj mna,a potom sa prezliekame, pytam sa mam chlapcekov ako na tom boli oni, a kazda so skusennosti vravi ze tym kazdy chlapcek musi prejst, a mamina tak isto...drzim vsetkym palce..

zedra1
18. sep 2009

Ahoj,mě řekla doktorka jak v poro tak naše pomalu přetahovat.Tak každý den při koupaní trošku,no a je mu půl roku a už mu to jde hezky přetahovat 😀 Švagrová to klukovi nedělala vůbec a ve 3 letech mu to přetahovala doktorka,protože dostal zánět,dodneška má problémy(je mu 7)když si dá pomerančovej džus hned má pálení. ☹

adrika3800
18. sep 2009

Ahojte,takže poviem moju skúsenosť.Ja som preťahovala aj pri prvom pred 16 rokmi hneď od začiatku (poradila mi moja sestra,lebo vtedy lekári o tom nehovorili).A preťahujem aj dnes a to mi už hovorila aj moja doktorka od 1.mesiaca postupne,keď sme mali 3 mesiace,pretiahli sme úplne.Takže ja som rozhodne za preťahovanie,aby neboli komplikácie neskoršie.

shaula
19. sep 2009

Cleana - rozhodně bych neřekla, že si tím musí každý chlapeček projít! 😝 Pokud nejsou problémy, není to třeba tak brzo takhle drasticky řešit.
Já jsem do roka nepřetahovala vůbec, teď tak jednou za týden a jde to bez problémů. Naše doktorka tvrdí, že pokud to nejde, nepřetahovat!!!! Pokud to jde samo, tak lehce a opatrně přetahovat, aby se stav udržel.

pajinka23
19. sep 2009

mne doki zakazala..povedala ze mu to tak po roku zacne ist same 🙂 🙂 tak ja neviem 😕

inneska
21. sep 2009

my sme boli na urologii...erik má lahkú formu hypospádie a kázala nám doktorka preťahovať 🙂 čo u nás ani nebude problém, lebo má kratšiu tú kožku...ale pri prvom som tiež preťahovala(boužial neviem, ako by sme dopadli, kedže paťko tu už s nami nieje) 😔

kulimka
21. sep 2009

Ahoj souhlasím se shaulou. Doktor říkal, že do roka s tím nedělat nic, teď jsme byli na roční prohlídce, tak jsme měli pomalu začít při koupání, pokud by to nešlo přijít co 3 dny k doktorovi, že mu to bude dělat on. Dnes jsem u něj byli s angínou pan doktor šuldu přetáhl a bylo to 😀 je jasné, že to ale nemá každý tak jednoduché. můj bratr musel v šesti letech na operaci

nikollette
21. sep 2009

Takže do roka nič nerobiť?

jankapiknova
21. sep 2009

mojmu malemu som zatial nic nerobila a ani doktorka nekazala a ani este neplanujem 😉

pajinka23
21. sep 2009

Ineska to mi je velmi luto s tvojim malinkym 😔 ☹ citim s tebou 😔

ilijanka
21. sep 2009

ahojte, moja známa má zlú skúsenosť s násilným sťahovaním- bola v poradni u Dr. a tá jej nič nepovedala a malému nasilu pretiahla predkožku, táto mu následne zostala priškrtená a nedala sa pretiahnuť späť, museli ísť hneď do nemocnice, kde mu hrozila urgentná operácia, chirurgom sa ale našťastie podarilo to nejako pretiahnuť naspäť, ja by som ju asi bila... 😝

ferinka
21. sep 2009

My začali pomalinku v cca 4 měsíci a jde to už docela hezky,tatínek si to vzal na povel,prý se ženská do toho hrabat nebude 😀 😀 😀