Sťahovanie predkožky - kedy začať?

expertka8
2. aug 2006

Skúsené maminy *xlapčekov*,
názory lekárov na danú problematiku sa odlišujú...syn má 5 mes. a pediatrička nám vyslovene zakázala čokoľvek *robiť* s predkožkou...nexcem nič zanedbať a preto sa obraciam na vás...kedy ste začali *riešiť* daný problém???

besova
2. jún 2008

My od narodenia, to malemu stahujeme, nie velmi ale tak ze mu je zaludik vidiet je to podla mna lepsie, ma to tam cistucke a nebude mat problem zo zarastnutim... to co povie moja lekárka ohladne tohoto je mi jedno... kazdy vravi nieco iné a myslim si ze robym dobre.. Vo vela veciach je to tak.. jeden povie tak a druhy tak.. 😀

denisocka
2. jún 2008

baby,ja som asi fakt nejaka lava 😀 , ja som ešte žiaden žaludik za 5mes nevidela,asi budem musieť dnes stiahnuť a kuknuť poriadne 😀 😀 😀 . kurnik a jak zistím že už moc sťahujem?

anchsunamun
2. jún 2008

My koupeme děti každý den, je to pro ně takový rituál. A při každém večerním koupání.Stáhnu předkožkožku a trochu se ji snažím natáhnout, ale jen opravdu jemně. Pak mu žaloudeček opláchnu vodou protože tam někdy mívá trochu krému.Vůbec neprotestuje, možná se mu to i líbí.
Deni nesmíš se toho bát to pak poznáš. Zkusit stáhnout a malinko napnout, jde to opravdu hrozne moc pomalu My to děláme každý den už tri měsíce.

denisocka
2. jún 2008

anch, ked to je najlepšuie vidieť,asi pôjdem za kamošku nech mi to ukáže na malom 😀 ,ja mám strach že mu tam trhlinky narobím ............. som si spomenula na moje 1. stiahnutie,chytila som pinda a zrazu som zbadala niečo červene -som sa v mysli potešila žalud,že ako to šlo lahko a prdlajs,to on cikal a to sa urobilo akoby červene a jha som dostala rovno medzi oči 😀

a robíš to vo vode? my ešte nesedíme-teda ho seduieť nedávam a kým napustím vaničku aby mal pinda pod vodou tak ho môžem rovno učiť plávať

monik76
2. jún 2008

Ahojky, my jsme začali přetahovat, když jsme měli rok, bylo nám to přímo doporučeno doktorkou. Vždycky ve vaně, jde to líp než na sucho, vždycky kousíček a pak postupně to šlo víc a víc. Ze začátku to moc nešlo, ale trénovali jsme to. Asi bych to nenechávala až do 3 let, známá to nedělala, a to má malý 2 roky, nějak ho to tam začalo bolet, šli k mudr dostala zdupa jak to že to nedělají, malýmu to přetáhli a ten chudák se pak nemohl ani vyčůrat ja ho to bolelo. Ale zase každý doktor říká něco jiného, ale já bych rozhodně nečekala do 3 let. 😒

besova
2. jún 2008

skus si dat na ruky mydielka trochu aby sa to šmikalo, moj manzel to tak robyl, vlastne jemu som to dala prvy krát nech mi to ukaze, ja som sa bála, on má v tom predsa jasnejsie... a ked mu to budes robyt kazde kupanie vzdy o kulilincek viac a viac tak uvidis ze to pojde.. nesmies sa bát.. len si daj trosku mydielka, nie na sucho.. 😀

Daj vediet ako ti to islo..

denisocka
2. jún 2008

a ho nebude pindo mydielkový štípať 😅 ?

anchsunamun
2. jún 2008

Já bych mýdlo nedávala, myslím si že je dobré to dělat ve vodě a když jsem zapoměla tak venku na osušce jsme to dělali za pomocí dětského oleje. Pak když se mi smekali ruce tak jsem si je utřela. Ale opravdu nejlépe to jde ve vaničce při koupání

katia7
2. jún 2008

denisocka:myslim ze mydlo nestipe, moj drobec ma obriezku a ja mu to stiahnem a namydlim jak my to doktorka kazala a on sa netvari ze by vadilo 😀

petule.h
2. jún 2008

ahoj, nešlo nám to a nešlo, zkoušela jsem mastičky, všechno - pravidelně jsem zkoušela i vanu...už jsem byla připraverná, že prostě půjdeme na to naříznutí do nemocnice a ejhle jednou takhle ve vaně se mi povedla půlka přetáhnout, pak si na to nenechal šáhnout tak měsíc...no a pak jsem přetáhla i druhou půlku..ale až okolo těch 2 let.Nakonec se vyplatilo počkat

nikka.vo
2. jún 2008

denisocka, Dominikovi je rok a žaludka jsem ještě neviděla 😅 ... ale už fakt budeme stahovat poctivě, dotěď mi mudra říkala, že jen naznačit, aby se neřeklo 😅 😝

Snad ho taky někdy uvidíme 😀

biela
2. jún 2008

my oliverkovi sťahujeme už od mala, postupne po milimetroch...
bola som prekvapená, keď mi to doktorka nakázala, hovorila, že ona to takto preferuje, lebo potom majú z toho detičky väčšie nervy, keď sa im to začne sťahovať v 2 - 3 rokoch, prípadne musia ísť k chirurgovi...
robíme mu to vo vaničke, zo začiatku som sa bála, no malému to vôbec nevadilo a ani mu to nevadí, už sme videli celého pipíka.
🙂

womenne
2. jún 2008

ja som to stahovala ale vobecto nešlo a ked cikali tak im po vstani trošku vytieklo,tak som išla k lekarovi a oni mu to prestrihli,chudiatko tak plakal,a potom to bolo strašne som ho nemohla udržat lebo sa nemohol vycikat,až sa hore mnou škrabal a to som ho držala na rukach,domov sme museli ist taxikom.Cely den necikal tak som ho nechala behat len tak,potom sa vycikal ale kolko toho bolo...potom som to musela 10dnimočit v repiku som myslela že zošaliem tak plakal pri tom pretahovani,sice ho to po 2dnoch nebolilo ale sa bal.Teraz jeto ok ale ešte ma to čaka so Sebastiankom ale to počkam ked bude mat muž dovolenku 😝

bambusko
2. jún 2008

zeny, nechajte drobcov na prirodzeny vyvoj, vy by ste si dali do toho sahat ??? 😕
http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=News&f...

jedna generacia lekarov sa v skole ucila, ze treba pretahovat, tak to robili a kopec chlapcov potom skoncilo s problemami a obriezkou. dnes sa vracia k staremu osvedcenu, nechat to na samotnom dietati a prirode, v pripade problemov kupele v repiku a preplachy. nemam este vlastnu skusenost, ale poucim sa radsej na chybach inych, vsetky kamosky, co manipulovali chlapcom s predkozkou skoncili na urologii ☹

denisocka
2. jún 2008

no najhoršie na to je,že boh vie kde je pravda,z hyg.hladiska je dobre stiahnuť,umyť ale nik nevie....či by boli problemy ked by dotyčny nesťahovali/sťahovali

incasquaw
2. jún 2008

ahojte, pridavam moju skusenost, lebo citam vela negativnych, tak moja je pozitivna🙂
V porodnici nam nepovedali o tejto teme nic, ale moja mamina, matka dvoch synov, mi vravela, ze oni to proste od malicka vzdy potiahli pri kupani, pokial to slo. Tak som to malemu robila vzdy pri kupani, nenasilne, pokial islo som skusila predkozku pretiahnut, a neslo to velmi daleko, potom asi v tretom mesiaci sa mojmu muzovi nezdalo, ze to je v poriadku🙂 tak som skusila potiahnut mierne viac a ono to slo, ale zase nie uplne, tiez som tam nasla take male biele bodky, maz ktory sa tam uklada, tak som mu to vzdy pri kupani stiahla pokial sa dalo a umyla, a zakratko to zase povolilo a uz bolo vidiet aj zalud ale cely pipik sa mi zdal nejaky cerveny, tak sme ho tiez macali v repiku - nepomahalo, a potom som sa rozhodla, ze pojdem k lekarovi (to sme boli na kanarskych ostrovoch a maly mal skoro 5 mesiacov) ale predtym som sa nato este raz zblizka pozrela a pomalicky, za pomoci vaty s repikom, som malemu tu predkozku pekne posuvala dole az sme ju uplne stiahli - plakal pri tom, trvalo nam to asi pol hodinu, ale myslim, ze sa oplatilo, lebo mu ju potom nikto nemusel nasilne stahovat, nemal sok, lekar nam povedal, ze je vsetko v poriaku, tyzden sme pipika natierali aby nebol cerveny, ale nebolelo ho to a lekarka na slovensku zasla, ze ako krasne mu ide stiahnut predkozka, ze ani 1 rocnym tak vzdy nejde🙂 teraz mu ju vzdy pri kupani pretiahnem a umyjem a maly nema absolutne ziadne problemy
nevravim, ze moj postup je ten spravny, asi to bolo skor o stasti, ale zrejme nechat ju len tak, to by som nevedela, neviem preco tolki skoncia na urologii, nam sa to nastastie nestalo, ale isla som na to naozaj velmi velmi jemne!

kacka.va
2. jún 2008

v porodnici maminkám s chlapečky říkali, že nepřetahovat 🙂

honzulka
2. jún 2008

Ahoj holky...Já mám dvě zjkušenosti pro srovnání..Naše doktorka nám řekla přetahovat od půl roka..Takže jsme v 7 měsících začali..mně to moc nešlo,tak ten začátek převzal tatínek.. 🙂 A teď to jde pěkně,i když manžel by rád víc,ale to mi doktorka řekla,že na tom jednommístečku je to víc přirostlé,že to je jakoby "panenská blána".no a kámošce řekli až od roka a teď byla s malým ve 2,5 letech u doktora,že jim to moc nešlo a ten mu jí přetáhl,měl to plné hnisu a chudák malej měl několik dní problémy i čůrat...Takže já i u druhýho začnu v půl roce... 😉

ilijanka
2. jún 2008

ja som počula, že s tým netreba robiť nič, ponechať na prirodzený vývoj, pri preťahovaní sa môžu urobiť drobné trhlinky a následne jazvy a potom to už bude problém, tak neviem, ja malému nerobím nič, ale ani sa mu to nedá vôbec pretiahnuť, čítala som,že až do 3 rokov je to normálne, je to vlastne ochrana pipíka pred infekciou zo stolice, postupne ako pipík rastie sa predkožka má sama oddeliť, tak uvidíme, ako to bude u nás

bambusko
2. jún 2008

precitajte si ten clanok, na ktory som dala link, su tam info aj o umyvani a hygiene. honzulka, ten "hnis" sa vola smegma, obsahuje latky, ktore chrania penis pred infekciami.

petule.h
2. jún 2008

já začala v půl roce a bylo to zbytečné, stáhla jsem ho fakt až ve 2 letech, je tzo individuální u dětí...ptala jsem se i kožařky v nějakých 18 měsících co s tím a říkala a´t to opravdu dělám pořádně, že jinak to taky nemusím přetáhnout jindy, navíc okolo sebe mám hodně dětí z naříznutím předkožky opravdu...jsem ráda,že se to povedlo, ale je fakt, že malej si s ním před tím 2 rokem začal hrát a možná to taky pomohlo..nevím, rozhodně budeme mít 2 kluka a už na to půjdu rozhodně hruběji, ale né zase tak moc, to je jasné...

ilijanka
2. jún 2008

bambusko- dobrý článok, ja som sa tiež o to dosť zaujímala a väčšina novších zdrojov hovorí- ponechať na prirodzený vývoj, manipuláciou s predkožkou sa môže narobiť viac škody ako úžitku, mne sa to zdá logické, dúfam, že to bude fungovať 😉

zuka
2. jún 2008

tak nasa dr. zas kazala hned od narodenia velmi jemne po kupani stahovat. Tiez som sa divila, ale povedala, ze sama ma 2 synov a vie co a ako... Takze sme to robili a dost dlho to vyzeralo zrastene. Dr. povedala, ze neskor sa to mozno bude musiet riesit chirugicky, ale zatial to mame stale po kupani stahovat. A pred par dnami sa to uvolnilo 😀
Dr. tvrdi, ze preto panuje nazor, ze sa to nema robit, lebo mnoho mamiciek, prip. oteckov to moze robit nesetrne...

ilijanka
2. jún 2008

zuka- môže byť, ale aj tak asi príroda by si s tým mala poradiť aj sama

jenjanka
2. jún 2008

Ahoj holky,nam to nejde vubec ma tam jen malilinkatou direčku,tak nevim jestli je to normalni?Myslite že se to časem zlepší?

ilijanka
2. jún 2008

aj náš má iba malú dierku, ani sa mu to nedá stiahnuť vôbec, ja verím, že časom ako bude rásť tak sa to samo upraví

martina21
2. jún 2008

aj my mame malinku dierocku akurat na moc kamoska ma rocneho syna a vravela ze aj on to mal take ze je to normalne

vavka33
2. jún 2008

Baby,ja sice chlapca nemam,ale mali by ste im tu predkozku stahovat kazdy den pri vecernom kupkani.pekne ho nechat vymocit a sup na to,aspon raz dva krat.A poumyvat.Prejdete tym vselijakym problemom.

vavka33
2. jún 2008

A este to najdolezitejsie,opatrne,pomaly a jemne. 😉 ale pravidelne.

denisocka
2. jún 2008

no sa to hovorí ked nemáš toho pipika v ruke 😀