Sťahovanie predkožky - kedy začať?

expertka8
2. aug 2006

Skúsené maminy *xlapčekov*,
názory lekárov na danú problematiku sa odlišujú...syn má 5 mes. a pediatrička nám vyslovene zakázala čokoľvek *robiť* s predkožkou...nexcem nič zanedbať a preto sa obraciam na vás...kedy ste začali *riešiť* daný problém???

tomik5
9. nov 2007

No keby bol aspon manžel doma, on mu to vie čistiť lepšie ako ja. Ale snažím sa. Na kontrolu ideme o tri mesiace, ale medzi tým sa ešte opýtam pediatričky čo mi ona na to povie. Som z toho jeleň. Ale budem bojovať za to, nech mu pipíka najprv vyšetria či má predkožku "len" prilepenú a nech mu ju pretiahnu a obriezka bude až tým posledným riešením ☹

geegee
9. nov 2007

ja som predkozku malemu nestahovala, na poradni to vzdy urobila doktorka.

alienka
9. nov 2007

ahojte, aj ja sa pridám, mne povedala naša doktorka nesťahovať, no malý začal mať problémy, pri cikaní dosť plakal, pozrela mu to, povedala len, že úzka predkožka, že s tým sa zatiaľ nedá nič robiť, no keďže sa to zhoršovalo, stále viac plakal, budil sa kvôli tomu zo spánku, tak sme šli k detskej urologičke, vyšetrili mu moč, a mal aj zápal moč. mechúrika, dala nám antibiotiká a už je to ok, ona kázala sťahovať, bo kvoli tej predkožke sa tam dostanú rôzne nečistoty a už je problém, takže sťahujeme každý druhý deň počas kúpania. Fakt sa tie názory rôznia.

franti
9. nov 2007

ahojky. zijem v CR a tu nam pediatricka povedala, ze s pipikom nemame robit nic do 5 rokov. ze sa to uvolni same, vraj keby som mu to stiahla nasilu, moze sa mu tam spravit ranka a ta ked sa zahoji, moze mu sposobit problem so stahovanim predkozky a muselo by sa to riesit chirurgicky. nedalo mi to tak som sa spytala pediatra na SR, ze co si o tom mysli a on mi povedal, ze do troch rokov nemame predkozku stahovat. tak si potom vyberte 😅

certica
9. nov 2007

zaver je taky, ze je to na posudeni kazdej z nas - teda rodicov...

nyve
9. nov 2007

Hm , ked som sa pytala nasho doktora na odd (uro), tiez povedal, ze nazory na to, kedy zacat pretahovat predkozku sa rozchadzaju.
chcela by som iba povedat, ze za vyskusanie toho,ako daleko vam ide predkozka stiahnut nic nedate a ak zacnete , nijako dietatu neublizite. vacsinou sa u nas riesia prave operacie (alebo skor zakroky) co sa pipikov tyka:
1, ked je potreba uvolnit uzdicku
2, ciastocna alebo celkova obriezka

oba vykony sa robia v celkovej anesteze, trvaju od 15 min do hodky. po obidvoch sa potom kupe penis v repiku pripadne kamilkach.
urologicka ambulancia nie je strasiak, jasne ze to je pre dieta stresujuce,ale vzdy lepsie to riesit skor ako ked je pubertak a pri pechtle mechtle s frajerkou zisti, ze ma problem. lebo aj taki chodia. 🙂 jasne ze tajne,aby mama nevedela,lebo jakziv mu na pindura nesahla aon predsa po tom uz teraz netuzi.

shiju23
9. nov 2007

ja som bola u lekara,ked mal maly asi 6mes. poveda aj ukazal mi ako mu mam stahovat, bolo to dost drasticke, uplne tlacil az dole, povedal,ze takto mu to mam robit kazdy den, ked sa neztiahne do dvoch rokoch, tak mu urobia obriezku, ja mu to az tak nestahujem, pytala som sa ,ze ci ho to boli, povedal,ze nie. zijeme v uk a dr. mame inda. je to dobry dr. lepsi ako anglani, tak neviem ani ja,ked dakto vravi tak a iny onak.
mojej kamoske synovi stahovali,ked mal 2 roky.

vanila
11. nov 2007

Ahojte baby! Moja lekarka my povedala,že by som to mala robiť. tak to robim ale stakov opatrnostou,že niekedy zamrazí aby som mu neublížila. Viem že niektorelekarky to urobia raz a tak poriadne že potom to male boli a plače preto lebo pri cikaní ho to pali.

petusko
11. nov 2007

no ja stahujem uz dost davno, mozno od troch mesiacov. lekarka ukazala ako na to, ale ja som sa tiez bala a stahovala malo, aby som malemu neublizila. a na poslednej poradni sa to nasej dr. nezdalo, mal to aj cervene, tak nas poslala na urologiu a tam mu to stiahli UPLNE. reval jak tur, ale teraz je uz dobre. tyzden som ho tri krat denne mocila v repiku a natierala framykionom a teraz uz ani nepostrehne, ze mu to robim. 😉

majkadavid
11. nov 2007

Chcela by som aj prispieť a napísať Vám o tejto téme. My sme z pôrodnice šli k detskej doktorke na šiesty deň a tam mi vlastne ukázala ako sa to robí. Potom som mu sťahovala raz za mesiac.Teraz môžem povedať, že nemáme s tým problémy a dúfam, že mať ani nebudeme. Veľa som si o tom prečítala aj v časopisoch, ale v každom bolo písané niečo iné.A ak môžem poradiť, tak aspoň ja malinkého nechávam dlhšie vo vani a potom mu to stiahnem a pritom sa hráme a ani nevie kedy mu to urobím. 😵

schnek
11. nov 2007

no a jak se to vlastně dělá? vždyť to mají přilepený, ne? tak jak jim to stahujete? já jsem z toho úplnej jelen 😅

petraluk
11. nov 2007

Schnek, ptala jsi se co na to Šebková?

schnek
11. nov 2007

na poradně mu na to koukaj ale nic neříkaj

petraluk
11. nov 2007

hzfws

petraluk
11. nov 2007

Já tam jdu v pátek, tak když nezapomenu, tak se zeptam. Musim si to napsat, mam toho víc na ptaní. 🙂

schnek
11. nov 2007

já na to právě vždycky zapomenu, ale sama za sebe si myslím, že nemá cenu vyčkávat

reruna
12. nov 2007

ahoj, já jsem četla v odborných publikacích, že se nemá předkožka stahovat vůbec, tak do 3-4 let.

f.nina
12. nov 2007

Ahojky má lákařka mi ve třech mněsících řekla,že už mám ztahovat a když jsem to řekla mamce (pracuje na dětském oddělení)zhrozila jse a řekla že to nemám v žádném případě dělat prej nejdříve od roku jelikož bych mu mohla způsobit nejaké výrustky které jsou bolestivé a odstranují se operačně.Dřiv jse to začína stahovat zadržuje-li se moč v pytlíku 😉

llenda
13. nov 2007

Každý dr. říká něco jinýho.Naše dr.říká že se má začít od 6měsíců,ale neurolog nám řekl že se má začít až v roce.Chodíme k němu 2krát do roka a vždycky nám říká,že by to ještě nechal,ať se snaží sám ve vaně nebo hned po koupání,kdy je ta předkožka vláčnější a tolik to nebolí.Synovi je 10let,takže si myslím že opravdu není kam spěchat.V případě že by to nešlo skoro vůbec,tak se to dělá laiserem a prý to skoro nebolí.Prostřední syn je na tom podobně,ale už vím že si z toho nemusím dělat hlavu. 🙂

tatko_bubko
13. nov 2007

Caute baby, je pekne vidiet ako tu mudrujete o takej veci, co ste spoznali najskor v puberte alebo neskor 🙂 Ale pekne, ste starostlive mamicky, tak debatujte, je to fajn.

Rady doktorov su vseliake a aj musia byt. Ja nemam skusenosti so synom zatial a ani si nepamatam, co robili mne. Ale predpokladam, ze nic a predkozka mi drzala este niekedy okolo zaciatku ZS na pindurovi.

A potom zrazu nedrzala.

Ako dlohorocny odbornik na svojho pindura by som vam odporucil umyvat a inak nechytat (myslim syncekom, manzelovia - to je ina kategoria a ine forum 😀 )

andrea73
13. nov 2007

Tatko bubko díky za rady, přijď nám poradit častěji, třeba i s jinými problémy 😅 😀 😉 😎

draga
14. nov 2007

tatko budko tak tos mě uklidnil 🙂)
já se ptala mudry na 8.m kontrole a ona to zkuisla ale vůbec to Dálovi nejde, tak pravila že při každém koupání jen jemně "pérovat" 😉 a že prý do 4 let má nárok na to aby se to "srovnalo"

nikka.vo
14. nov 2007

Holky, já jsem z toho ťulpachová... já snad ani nepoznám, jestli to má přirostlý, nebo jak.
ale když jsm to opatrně zkoušela (doktorka řekla naznačit) tak to nejde, tak přdkožka se jakoby roluje ven (jak když si sundaváte punčocháče -blbý přirovnání, já vim ) 😀 - ne že se stáhne (jak to známe u svýho chlapa 😀 ) Prostě jako by měl snad jenom předkožku a žalůdek byl někde v bříšku 😅 , ale jako má ho, to né že ne, ale jak je mavinkej tak to nemám šanci přetáhnou ani náhodou ...
Jiné maminky mi říkaly, že to šlo pomalu samo 😒 ... u nás ani náhodou.

andrea73
14. nov 2007

jo tak to my máme pinďu docela velkého, takže už pomalinku přetahujeme. Ale od začátku stahování je to malilinkatý rozdíl...skoro žádný 😝 Jinak už se umí bezvadně ztopořit, třeba když jsem ho tam mazala při vyrážce, tak se mu prostě postavil a já z toho měla šok, že už tak malým mimčům to dělá dobře 😅 😀 😀

nikka.vo
14. nov 2007

no v devíti měsících jo, to jsem slyšela... je pravda, že se Dominik tváří jak troubík, když ho otírám ubrouskama mezi nohama 😀 už odmala jsou na něj háklivý 😀

mě taky nepřijde, že má pinďulu malinýho, ale na to přetahování absolutně nevhodnýho 😅

draga
14. nov 2007

dálovi stál už asi ve 3 měsících a ne z čůrání 🙂) ale holky já tam toho žaluda vůbec nevidím přesně jak píše nikka, je to jako když hrnu pounčochu a noha nikde 🙂)

nikka.vo
14. nov 2007

noha nikde ... 😀
jako by mu ten žalud zalezl do břicha, že??? 😝
navíc jak je malej a měkkej, tak to prostě nejde - bych mu ho asi dřív rozmáčkla 😲 😅

já se na to asi zeptám mudry...jinak nevim, no

nemám šanci mu to ani pořádně vyčistit 😒

draga
14. nov 2007

mudra mu to taky nepřetáhla, řekla, že mám jakoby pérovat s tou stáhnutou kůžičkou u kořene (to se mu začne napínat ta kůžička kolem dírky ale žalud nevyjukne 🙂)a prý se to postupem času roztáhne má to hodně úzký ...takže já jako přetáhnu na max ale dírka je malá 😎

nikka.vo
14. nov 2007

to zní logicky, takže stahovat dole u kořene... 😉 na mě ten žalud ani nekoukne, neřád 😀

já jsem kategoticky v těhu odmítala, že to budu jednou dělat - že to bude dělat přítel a nakonec to stejně řešim, hlavně aby byl malej v pohodě a nezanedbala jsem něco 😨

draga
14. nov 2007

přesně já taky jsem si říkala jak všude píšou nechat být nepřetahovat ale je pravda, že dřív se přetahovalo a podle mě moc těch operovnejch chlapečků nebylo, dneska se vším čekaj a pak ve 4 letech kluky trápí, zrovna moje kamarádka teď byla se synem v nemocnici a řezali mu to (už podruhý!!!) já myslím že to napravíme a kůžičku roztáhneme 😉