Sťahovanie predkožky - kedy začať?

expertka8
2. aug 2006

Skúsené maminy *xlapčekov*,
názory lekárov na danú problematiku sa odlišujú...syn má 5 mes. a pediatrička nám vyslovene zakázala čokoľvek *robiť* s predkožkou...nexcem nič zanedbať a preto sa obraciam na vás...kedy ste začali *riešiť* daný problém???

hajanka
5. máj 2013

@s.i.m.k.a1 najskor od 3-4 rokov zacat so strecingom predkozky 😉 inak mu mozes neodbornou manipulaciou viac ublizit ako pomoct

hajanka
5. máj 2013

@s.i.m.k.a1 vo vanicke vo vode urcite nie! vo vode su patogeny, ktore sa v telej vode mnozsia, ak sa zachytia ci usadia pod predkozkou moze dojst k zapalu, treba to robit vzdy pod jemnym prudom cistej vody, alebo mimo nej

s.i.m.k.a1
5. máj 2013

@hajanka dakujem moc 🙂

njonja
5. máj 2013

@s.i.m.k.a1 nie nie je malicky. Nas mal 4 mesiace, ked sme zacali. Zacali sme velmi pomalicky a teraz m a3 roky a je to vsetko volne... Olejcek urcite pomoze a nemusis sa toho bat..

njonja
5. máj 2013

nechaj mu to vo vode zmakknut a potom trosicku stiahnut, alebo len zvacsit, ked ho vyeries z vody von. Nasho chceli v 3 rokoch operovat, lebo to mal fimozu a teraz sa doki cuduje, ze sa to nemusi robit. No keby sombola cakala doteraz, tak mi je uz v narkoze..a to hovorim o doktoroch v nemecku!

poisonblu
5. máj 2013

@s.i.m.k.a1 ja nestahujem, dr. povedala, ze nie...a som citala, ze sa to zacne same uvolnovat od 9.mesiaca..inak nas maly sa tiez vzdy chyta za pipika a gulky, ked ho rozbalim...ho volam onanista 😀 ale to je normalne, deticky to robia

aliza
5. máj 2013

@s.i.m.k.a1 ahoj, tiez zijem v UK a synovi nestahujem, ma uz 2 a pol a ziadne problemy. Urcite by som na tvojom mieste nestahovala, moze dojst akurat k poskodeniu alebo k zapalu a teda, v UK by som rozhodne nechcela ist k lekarovi so zapalenym pipikom a este tam opisovat, aku mu kazdy den stahujem predkozku.... Spytaj sa GP alebo health visitora, ci sa s tym nieco robi a ked ti povie nestahovat, tak nestahuj. To, ze sa to tak robi na Sk neznamena, ze je to tak spravne.

janko13
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maca_p
5. máj 2013

moj usiak zacina trenovat od 4 roka. ide to pomaly, ale ide a hlavne si pipca stahuje sam 😉

leikkka
11. máj 2013

nám se v m vytvorila tuková boulička na piňdovi, která když se uvolnila, tak způsobila i povolení překožky, jinak jsem při každém mytí piňdu pořádně v teplé vodě jen povytahovala a šlo to pak samo, kdyby boulička nebyla nepřetahovala bych. Teď nám je roku a přetahujeme při každém koupání, když zapomeneme, nebo tatínek nedělá, tak piňda ho svědí. U mladšího 3m nezasahuji. Ale po 1 roce budu zkoušet povytahovat a stahovat jako u prvého. Lékařka naše nikdy při konrole nekontrolovala a ani se nikdy neptala. Manžel vždy říká, že to chce jen čas a trénvoat, že vždy se to povolí a není třeba operace či tvrdý zásah lékařů, pokud není nějaký zdravotní problém.

nae
11. máj 2013

@janko13 Prosím ťa, nemožeš porovnávať hygienu v tomto smere u malého dieťaťa a u dospelého, ktorý je v plnom hormonálnom rozpuku a aktivite. Hajanka poradila už mnohým dobre.

usiko
12. máj 2013

@sofialauren mrazi ma z toho, co si napisala...mame ani nie dvojmesacneho drobca a ked si pomyslim, ze mojmu dietatu by pediatricka takto ublizila, je mi zle......nechapem, ako mozeu take kravy este mat povolenie 'liecit' deti......drzim palce, nech sa to zhoji a nema s tym problem uz....

modrofuzik11
12. máj 2013

zacali sme od jedneho roku. tiez sa mu poriadne nedala predkozka stiahnut. velmi nam ale pomohlo kazdy den vo vani, den co den to skusat. a po x dnoch sa to podarilo. pediatricka na uz posielala za urologom, ale nepolavili sme, boli sme dosledni a trpezlivi a nakoniec vsetko dobre dopadlo🙂 aj bez asistencie ineho lekara.

martinka9053
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janko13
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janko13
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vendullka
13. máj 2013

mudr. našeho malého je chlap a rozumí i urologii a pokud není žádný problém, říkal že id o 5 let si "ho" vůbec nevšímat.

leikkka
13. máj 2013

@janko13 ahojky, jeeee, tak to děkuji za pochvalu, já dala na svého muže a řídila se svým mateřským pudem. Vím, že když to nepřetáhnu, tak máme co dělat s uzdravováním 🙂 říká se do 3 let věku si toho nevšimat, ale přijde mi to proti srsti si toho nevšímat a po 1 roce hurá na to 🙂

janko13
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lucynka46
15. máj 2013

@s.i.m.k.a1 Naše dětská lékařka taky jen koukla, a nic násilím nedělala.. Říkala do tří let nic nedělat.. Jenže jsme začali mít ve dvou letech problém (udělal se nám mázek a to hodně).. Tak jsem zašla na chirurgii, kde jsem věděla, že to dělají(jinak v nemocnici to hned strhávali bez nějakého umrtvení).. Umrtvili pindíka mastičkou a nějakou tyčinkou mu to oddělili.. (po tom, co mastička přestala působit, si syn ani na pindíka neztěžoval.. Jen při čůrání, ale to jsme řešili ve vodě a ok)..Ten mázek byl katastrofální.. Říkal, že je dobře, že jsme šli.. Já neměla sílu mu to každý den mazat, tak jsme jezdili k tomu doktorovi, který mu to mazal.. Krásně se to hojilo.. Bylo to rychlé.. Pokud by neměl tento problém, nikam bych nešla a začala bych doma v klidu a postupně.. Já bych asi začínala tak od dvou let..

hajanka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hajanka
16. máj 2013

@usiko takto ublizila pediatricka aj mojmu synovi, az po tom zacali problemy lebo dovtedy nemal jeden jediny problem, dovtedy bolo vsetko v maximalnom poriadku a co sa dialo potom, to som tu uz opisovala vela vela krat

hajanka
16. máj 2013

@janko13 dam ti jednu radu: zacni citat aj na zahranicnych medicinskych strankach, nie len v slovenskych casopisoch a magazinoch, ps: ty si to zobral odkial ze od 1 roku? z paty, ci z brucha? lebo ano, ja z hlavy 🙂

hajanka
16. máj 2013

@lucynka46 "mazek" = smegma, nie je vobec problem, je prirodzena a pomaha prirodzenemu oddelovaniu predkozky, ak sa casom trochu nahromadi pod membranou drziacou predkozkou, uvolni sa bud masirovanim, zmolenim, alebo praskne sama a odtecie, nie je nutny lekarsky zasah, po prasknuti sa predkozka prirodzene oddeli od zaluda a oddelovanie pokracuje, je mozne ze sa vytvori balooning, ktory nadalej napomaha oddelovaniu predkozky, ked sa ta kompletne oddeli, balooning vymizne

lucynka46
16. máj 2013

@hajanka je to mozne,ale muj braska z toho mel az zanet a pak to bylo peklo. Tyden nechtel curat...A omdlival u toho... A syna to zacalo uz trapit. Takze radeji jsem to resila, nez aby pak byl nejaky velky problem.

hajanka
16. máj 2013

@lucynka46 rozumiem, tak potom to mozno nebola vobec smegma ale hnis a islo o zapal, ten castokrat vznika bud pri skorom, castom a neodbornom pretahovani/manipulacii (pocas ktore sa miesto podrazdi, alebo vnikne bakteria), podrazdenim cpavkom z plienky, mechanickym drazdenim v plienke, mydlami penami pouzivanymi pocas kupania atd.... sam od seba zapal nevznikne, vzdy ma nejaku pricinu, treba ju hladat. Preto treba dodrziavat iste zasady. Napr. nepretahovat v kupeli. Zapal sa behom par dni lieci pomocou Frmykoinu, repikovych a harmancekovych kupelov. Samozrejme treba odstranit a vyvarovat sa zdroju vzniku zapalu.

usiko
16. máj 2013

@hajanka ako nemam slov.......baby zelam vam, aby to prebolelo cim skor.....ja mam nastastuie pediatricku ktora aj do 5 rokov nic robit nebude, pokial nenastanu problemy same od seba......takze asi mame stastie.....

leikkka
16. máj 2013

@janko13 jejda, kdo jiny s tim ma zkusensot, nez chlap doma, ze? 🙂

evcounek
16. máj 2013

mamči za jak dlouho po začátku přetahování se Vám povedlo přetáhnou celou? My jsme začali od minulého úterka s tím, že je zúžená a že máme zkoušet přetahovat (nic jiného nám k tomu neřekla ani neukázala. Lukynovi jsou 3 a do této doby bylo vše v pořádku na přetahovat jsme nemuseli) Teď přetahujeme poctivě každý den ve vaně nebo ve sprše a mě se zdá, že to jde lépe (manža si myslí, že tomám vsugerované). Po vykoupání ještě trochu přetáhnu (aby ho to nebolelo) a namažu vazelínou. Dr. mě vystrašila, že když ve 4 letech nepůjde přetáhnout tak nás pošle někam, kde mu to nastřihnou a bude to. Nechci nikam chodit z doktorů má takhle hrůzu a trápit ho nějakým nastřiháváním. Omlouvám se jestli je tu podobný dotaz, ale nemám čas číst celou diskuzi Díky

lucynka46
16. máj 2013

@hajanka jak já, tak moje mamka jsme nikdy nepřetahovaly.. Z bavlněných plen to asi nebude, často měněných.. Myslim, že to žádnou příčinu mít nemusí. Prostě to tak bylo....