Sťahovanie predkožky - kedy začať?

expertka8
2. aug 2006

Skúsené maminy *xlapčekov*,
názory lekárov na danú problematiku sa odlišujú...syn má 5 mes. a pediatrička nám vyslovene zakázala čokoľvek *robiť* s predkožkou...nexcem nič zanedbať a preto sa obraciam na vás...kedy ste začali *riešiť* daný problém???

krista
19. jún 2009

blandik • 1d • Dnes ve 13:27
ahoj holky,

četla jsem si diskuzi o roztahování pipinky u hočiček a taky tam někdo načal téma, že jim mudra řekla, že u chlapečků přetahovat. Naše mudra říkala, že až po roce to zkusí. Jelikož to zarůstání je dost obvyklé u kluků a jelikož nám už stačilo, že jsme museli dva krát na průplach slzných kanálků a drobka bych další obdobné "příjemné" procedury ráda ušetřila a v neposlední řadě také proto, že naší mudře moc nevěřím - jsem se chtěla zeptat od kdy přetahujete předkožku u kluků - eventuelně jsem tam četla něco o nějakém olejíčku pro uvolnění předkožky. Díky moc. B.

shaula • 2d • Dnes ve 13:33
A v tomhle mudře věř🙂 Opravdu se do roka nemá s předkožkou nic dělat. A klidně i mnohem déle, jsou na to různé názory.
Zkus si přečíst tohle: http://www.rodina.cz/clanek5274.htm

veruska007
19. jún 2009

hm, tak mne doktorka rekla, at uz to zkousim... a to mame 3 mesice 😕

momin
19. jún 2009

NEPŘETAHOVAAAAT ! ! ! ! ! 😠

vinifera
22. jún 2009

Hmm kočky tu sa posledných päť strán rieši, či preťahovať alebo nie. No ale čo mám robiť ked sa mu to z času na čas zapáli? Tiež tam má mini dierku. Preťahovať nasilu mu to moc nechcem. Ale čo teda robiť ked má celý vrch penisu červený? Za odpovede ďakujem.

reruna
23. jún 2009

vinifera, pokud trpí na záněty, dr. by tě měla poslat za urologem a ten už určí, jak postupovat. malej měl to, co popisuješ asi dvakrát a dr. mi na to dala ophtalmo-framykoin a za tři dny bylo zahojené, ale nikdy mu to nedělalo problémy při čurání a ani ho to nebolelo, normálně si na to nechal šahat. Malej má 21 měsíců a přetáhnout jde jen kousek. Násilím rozhodně nepřetahovat, na uvolnění existují i kortikoidní mastičky. Všude se píše nepřetahovat násliím minimálně do tří let věku, ale pouze pokud nemá chlapeček problémy.

lucillienka
23. jún 2009

máme 8 mesiacov a pokyn lekárky je nechytať sa toho .... 😒

petja
23. jún 2009

Min do 2 let nepřetahovat

sisstin
23. jún 2009

holky..v tomhle se stejně nikdy neshodnou doktoři...my měli jít na ten zákrok, viz. pár stránek dozadu..naštěstí nám pomohla ta kortikoidní mastička, takže přetáhnout nám jde již úplně..bez křiku a bez bolesti..

já osobně jsem spíš za nenásilně a pomalu zkoušet od roka 😉

každej má na to jinej názor, můj je, že pokud dítě trpí na infekce a zápaly, tak by se s tim něco dělat mělo 😉

petja
25. jún 2009

jasně že pokud se to nevyvíjí fyziologicky,je třeba zasáhnout.

marcia79
25. jún 2009

ahojte mamicky,ja som bola vcera s malym na urologii /mame11mesiacov/a mu to dr asi tiez pretiahol nasilu,sama neviem,ale mal tam kopu tej segmi ci ako sa to vola,maly plakal cely den pri kazdom cikani,asi ho to stipalo,dnes som mu to rano umyvala repikom a plakal ma to az take cervene akoby do krvy,keby som bola vedela,tak to nedovolim,dnes sice neplace pri cikani,ale umyvanie bude isto este hroza,uz len dufam,ze sa to rychlo da do poriadku

levik82
25. jún 2009

ahojte, marcia, skus potriet harmancekovym cajom. ma utisujuce ucinky. viem ze kamoska robia take oplachy.

inka co sa tyka stahovania. nam tiez kazdy hovori inak. jedny stahovat druhi nie. zevraj ak sa to nestiahne samo do roka tak musime ist rezat 😖 zatial nam ide dole cca. polka a pri kupani kazdy vecer stiahnem kolko ide a umyjem. mudra nam povedala ze si mam kupit mezokayn a stiahnut nasilu doma. ak sa bojim tak na dalsej poradni nam to urobi ona 😲 ale ja neviem, ja by some ste pockala. zase na druhej strane ma strasia ze potom ked bude starsi ho to bude este viac boliet keby mal ist rezat 😲 no aby sa v tom clovek vyznal 😲 😲 😲

marcia79
25. jún 2009

dik vyskusam aj to,teraz som ho prebalovala tak som mu dala na to repik,ale je to katastrofa,hrozne plakal,branil sa pomaly som s nim plakala aj ja.Ja sa teda neodvazujem radit ci stahovat alebo nie,na jednej strane si poviem aspon to budeme mat za sebou na druhej strane ked ho vidim ako sa trapi,tak neviem,je to fakt tazko 😢

dididi30
25. jún 2009

marcia 😕 takemu malemu stiahol?? a to ste mali aj nejake potiaze,ci ako? teda mam dost 😔 chudiatko male ☹

shaula
25. jún 2009

Levik, neblbni, sama píšeš, že na to jsou různé názory. Já bych mu to udělat nenechala. Přečti si příspěvky Sisstin (teď nevím, jestli je to tady nebo v Batolatech) - taky jim nešlo přetáhnout, chtěli násilím, ale vyzkoušela nějakou hormonální mastičku a po měsíci přetáhnou úplně!

Marcia, chudinka malý, ať se mu to brzy vyléčí!

marcia79
26. jún 2009

shaula,dakujem.

marcia79
26. jún 2009

dididi30.nemali sme problemy,len sme boli na kontrolu s vajickami a popritom nam ,,skontroloval,, aj pipika.

levik82
26. jún 2009

ja som uz presvedcena ze s tym nebudem robit zatial nic. a ani nedovolim aby nam s tym nieco urobila dr. 😲 a shaula vams a uz da pretiahnut?

shaula
26. jún 2009

Levik, no upřímně já to nezkouším (jen jsem ze zvědavosti zkoušela, než vykoukla špička), ale doktorka v poradně mu to zkoušela přetáhnout (z mého pohledu to vypadalo, že úplně) a šlo to. U druhého jsem si nevšimla, toho měl na starosti manža 🙂 Do další poradny jdeme asi za 3 týdny (na roční), tak se zeptám, jestli to mám už zkoušet a umývat, nebo ne... V tomhle mám trochu nejasno 😒

dididi30
27. jún 2009

marcia , aha....no nech to mate napriadku 😉
my tam mame stale len maliliku bodecku, ale predtym sa mu tak krasne , do poly dalo stiahnut 😒 no necham to tak, potom uvidime, lebo ked mu to stahujem, tak sa s tym nic nedeje, tak naco to silit 😉 😎

zuzi22
27. jún 2009

Ahojte,ked vas tak citam,tak naozaj nechapem.Kazdy pediater povie nieco ine 😖 .Mne uz tiez pediatricka povedala pretahovat a ja hlupana som ju posluchla.Malemu som spravila len zle,dnes koli tomu placem cely den 😢 .Krasne mu bolo vidiet pol zaluda a teraz ma taku mini dierku,som rada,ze este dobre cika.A to som mu naozaj nepretahovala nasilu(teda aspon ja si to nemyslim).Som z toho zufala ☹

danusik
27. jún 2009

ahojte kocky,no aj moja pediatricka povedala ze s tym nemam nic robit.mna to ani nenapadlo keby sa ma kamoska nepytala ci mu nieco robim s pipikom?doktorka mu to na poradni kukla a asi to je ok,tak nerobime nic,ale zase mojej kamaratke syncekovi to stiahla ani neupozornila a potom maly tak reval ze sa az zachadzal, 😒 😒 😒 😒 😒 😒 tak neviem neviem. ci sa jej nieco nanom nezdalo alebo co,nechapem.nas sa iba pytala ci sa dobre vycika a to bolo vsetko.ale jej nazor ze nic nerobiť,.... 🤐

danusik
27. jún 2009

a potom mu to namacala v repiku aby sa to lepsie zhojilo.ale chuda ☹ ☹ ☹ si dost vytrpel ☹ teraz neviem ci to aj nas v buducnosit necaka ale uvidime,dufam ze nie,ono sa zas hovori ze treba radsej ked su maly ako uz velki lebo si tu bolest tak dietatko neuvvedomuje,ale myslim ze je to jedno,boli to tak ci tak, nie? 😕 😕

marcia79
28. jún 2009

danusik,moj maly si to teda vytrpel,plakal teda neuveritelne,uz sa mu to hoji,ale este placka trochu ked mu to umyvam,ale uz je to lepsie. 🙂

macka23
17. aug 2009

Ahojte,
potrebujem poradit, maly bude mat 7mesiacov, predkozku mu nikdy naslu nestahujem,len nasa lekarka poveedala, ze len vecer pri kupeli mu to mam, ze sa nemam bat, ale ja vzdy len jemne pokial ide. ja neviem ako sa to vcera stalo, ale zrazu sa mu stiahla, maly zaplakal, v noci malo cikal, tak som sa rano zlakla, ale to je u neho normalne, potom sa poriadne vypisal, i ked bol taky uplakany, mam pocit ze ho to stipe. ma tam take male trhlinky a aj troska krvicky ked som mu to dnes popoludni pozrela, asi ho to bolello ked som mu to pozerala, bo hned spustil krik
Neviem ci utekat k lekarke...alebo len niecim umyvat /repikom?/
Poradte prosim.
Dakujem.

kinsen
17. aug 2009

Ahoj, tak nám dr. řekla na šesti měsíční kontrole, že máme začít opatrně přetahovat. Přetahuji jen po kouskách už měsíc a začíná mu to jít hezky dolu,ale stejně mám vždy strach abych mu neublížila 🙂

angel01
18. aug 2009

Ahoj holky,
nám doktorka řekla že máme stahovat už od narození, takže stahuju při koupání a nemáme žádný problém, ale co doktor, to názor. . .

atrami
18. aug 2009

Ja som nepreťahovala. Vraj sa to nemá, lebo sa tam potom zanáša nečistota.Uvolňuje sa sama postupne ako sa vyvíja. Len ak malý ciká a vytvára sa akoby balónik, vtedy je zúžená predkožka. Prostrednému práve včera kontrolovala lekárka, išlo mu to krásne.
Takže ja tiež neviem, čo je správne.

pajinka23
19. aug 2009

angel01 ja byt na tvojom mieste tak zmenim doktora lebo nas tiez razne upozornili este v porodnici a neskor u nasho dokiho ze sa v ziadnom pripade nesmie stahovat min.do jedneho roka 😲 😲 😲

mouse
27. aug 2009

Ahojte, nam doktorka kazala stahovat uz na prvej navsteve, hned po prichode z porodnice. Nestahovali sme, teraz bude mat syn rok a neviem co dalej... Uz som skusala stahovat kolko ide, ale teda takmer neide. Neviem, ci to mam skusat dalej alebo to nechat a pockat. Totiz v odbornej literature aj na nete som citala, ze stahovat sa nema kym sa predkozka sama neuvolni. Atrami tiez som citala, ze ten balonik o ktorom pises nie je znakom zuzenej predkozky, ale toho, ze sa predkozka zacina uvolnovat. Zakrocit treba v pripade zapalu a ked sa dieta nemoze vycikat. Tolko z teorie. V praxi to vyzera uplne inak, takmer vsetkym chlapcom tu na okoli predkozku nasilne stahovali bud na urologii alebo dokonca sa toho pustil pediater. Nasa dr. kazdeho chlapca na rocnej prehliadke rutinne posiela urologovi a tam viete ako to chodi, kamoskinmu synovi vcera bez upozornenia nasilne stiahli predkozku.

mirri
27. aug 2009

mouse-ja uz to tady nekde psala.nas pediatr nam od narozeni rekl,abychom predkozku vyplachovali a tim se casem pomalu uvolni.to jsme meli delat 1x tydne.dnes jsme byli na kontrole a bohuzel je jeste moc uzka,tak musime vyplachovat casteji.kuzicku vytahnout co nejvic smerem od tela a do otvoru vstriknout vodu.
urcite bych nestahovala a ani to nedovolila!!