Sťahovanie predkožky - kedy začať?

expertka8
2. aug 2006

Skúsené maminy *xlapčekov*,
názory lekárov na danú problematiku sa odlišujú...syn má 5 mes. a pediatrička nám vyslovene zakázala čokoľvek *robiť* s predkožkou...nexcem nič zanedbať a preto sa obraciam na vás...kedy ste začali *riešiť* daný problém???

mcw
2. aug 2006

Expertka, tak to teda pocujem prvykrat, ze sa taketo nieco u chlapcov robi... Ja mam dvoch (9 a 3) a nikdy, nikto mi vobec nehovoril, aby som s ich "willikmi" nieco robila 🙂)))

expertka8
autor
2. aug 2006

...to vážne???..teraz som ja z Teba v šoku 😀 ..ako je to možné???..a xlapčekovia OK????..my máme doma *pipíka* 😀

mcw
2. aug 2006

No ja neviem ako na SLovensku, ale tu v UK, take nieco sa vobec nepraktikuje. A ja som o tom ani nevedela...asi sa na to popytam u lekara, preco sa to niekde robi a niekde nie....

Ako myslis, ci su chlapci OK? Ci dokazu curat? Na ine zatial svojich willikov nepouzivaju 🙂))

sue
2. aug 2006

Kukuk, tu sa to už riešilo... https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea... 😉

kangaroo
2. aug 2006

ahojky.to je svätá pravda.Nič mu s tým nasilu nerobte.Nášmu to tiež nešlo pretiahnuť a tak sme hygienu s času na čas riešili striekačkou s vodou.Teraz ked je väčší tak si predkožku naťahuje sám,lebo je na to háklivý a práve nedávno si ju konečne pretiahol jupíí 🙂

ivusenka
3. aug 2006

Ahoj, nemám s tím bohužel žádné zkušenosti, ale slyšela jsem, že by se to mělo malým chlapcům dělat, takže něco na tom asi bude.....

verulka
3. aug 2006

Expertka, ja mams predkozkou bohate skusenosti 😎 Rozhodne s tym netreba nic robit, iba to treba sledovat. Nam sa nedala ani len pohnut, ale potom sa mu tam zacala usadzovat ta smegma(nejaky biley maz) a drzala sa mu tam. Vznikla z toho velka gulka pod predkozkou. Vtedy treba ist ku dr a ona zvazi ,co dalej. Nas museli v 2.rokoch poslat na chirurgiu a tam mu to chudatku mojmu stiahli. Vsetkym prajem, aby to nemuseli absolvovat. Fakt neprijemne. Druhy syn bol ten isty pripad, az na to, ze sa mu predkozka trosku uvolnila tesne pred zakrokom na chiru a smegma sa uvolnila. Teraz teda Risko ma prekozku nasilne volnu a Radko ju ma este vcelku prirastenu. No to sa upravi...Kym nemate problemy, tak s nicim nemanipulovat.

expertka8
autor
3. aug 2006

...verulka...veď práve z tej návštevy urológie mám obavy ☹ ...nerozumiem tomu...zakazujú manipulovať s predkožkou a následne býva častokrát už neskoro...ale asi nemusím rozumieť všetkému 😅 ..len nexcem nič zanedbať..viem,že to častokrát končí až xirurgickým zákrokom..a tomu sa xcem vyhnúť....
...ale dám si poradiť od Teba...veď ty máš týx xlapov doma predsa len o niečo viac ako ja 😉

sylvie
3. aug 2006

v casopise mamina je o tom clanok a tam pisu, ze az po dvoch rokoch sa to ma robit, lebo az vtedy je predkozka uplne uvolnena.. ak by sa to robilo dovtedy mohla by si malemu ublizit a mohol by skoncit na chirurgii.. ale skusenosti nemam, kedze my sme este malicky..
a niekde na inom fore, pisal niekto ze to robi uz od 2,5 mesiacov.. tak si vyber.. 😉 doktorky si sa nepytala ?

expertka8
autor
3. aug 2006

..práveže pediatrička nám vyslovene zakázala čokoľvek robiť s *pipíkom*...ale na druhej strane...stretla som známu,ktorá celý rok nič s tým nerobila/malý má 1 rok/ a museli potom utekať na urológiu,kde to malému preťahovali... ☹

siskatan
3. aug 2006

my sme sa tiež pýtali našej pediatričky a tá povedala, nič nerobiť!!! ak by mal malý problém s cikaním prípadne iné ťažkosti prísť a konzultovať, takže my nerobíme nič, vo vaničke sa umyjeme a pípíka umývame bez toho, aby sme s predkožkou akokoľvek manipulovali 😉

expertka8
autor
3. aug 2006

..siskatan...presne ako u nás 😉

sylvie
3. aug 2006

my tiez nic zatial nerobime..

verulka
3. aug 2006

Vacsine chalanov sa to uvolni samo a pokial nie je predkozka uplne prirastena, tak sm,egma sa po troskach uvolnuje sama, takze vacsine nic nehrozi. skor su problemy, ked to rodicia robia nasilu a tam moze zviknut omnoho vaznejsie problemy ako je navsteva urologa/chirurga. Takze nic nerobit, iba okukovat 😉 aked sa vam nebude nieco zdat, obratit sa na dr. ako som vravela, moj Radko este doteraz nema predkozku uplne volnu- ale nic sa tam uz neusadzuje.

kangaroo
4. aug 2006

no práve preto aby sa tam neusadil ten maz alebo sa to nezapálilo treba to raz za čas prestreknúť tou striekačkou.Manžel to niekde vyčítal a staral sa malému o pipíka.Vyše tri roky sa mu to nedalo stiahnuť a ani raz ho malý nemal zapáleného.
expertka: nasilu mu to nedovol pretiahnuť,niektorí lekári so starou školou to robia nasilu, lenže pritom nu tam môžu vzniknúť jazvičky a trhlinky,čo je oveľa horšie.Nezlepšený stav sa rieši obriezkou.
Práve som hovorila s manželom,že to malému robil s tou striekačkou pravidelne.No potom začal aj lajdačiť,čo bolo podľa mňa aj dobre,lebo sa mu tam neničila mikroflóra,no neviem.
Inak tuším bol slušný pokec o tomto aj na bábätku.

hancazivocich
4. aug 2006

ahoj děvčata,
nevím, jestlo vám to pomůže, ale naši urologové razí zkoušet při koupání přetahovat - kontrolovat jestli čůrá, nebo není ,,cipísek" zarudlý.... Do tří let se to nemusí řešit. Ale pokud nejde přetahovat do 3let, tak by se měl navštívit urolog. Tam dostanete buď mastičku - která kůžičku postupně uvolní, nebo prckovi uvolní kůžičku okolo malou sondičkou a nebo se to řeší jinak. Je to na domluvě...Taky záleží na přístupu jednotlivých pediatrů. Ale určitě to nezkoušet násilím!!! A pokud nejde vrátit zpět - ihned!!! navštívit lékaře.

sunny6
5. aug 2006

presne tak.nic nerobit 🙂 len ak je problem,samozrejme ked sa umyvame tak sa trosku stiahne len ten komcek,ale to je vsetko 😉

dolinka
11. aug 2006

pozri expertka, aj ja som z mt a mam inu pediatricku a ta nam kazala uz od narodenia predkozku pomalicky stahovat.. zdalo sa mi to dost ujete, kedze som uz predtym o tom vselico pocitala a tak som to doteraz nijak neriesila.. niektori lekari sa az moc prevceluju a sofistikuju a tak s dobrym umyslom narobia viac skody ako osohu... posielaju na urologiu a nasilne to stahuju aj ked netreba.. najrozumnejsie je spytat sa ludi co maju chlapatka ako scitanych teoretikov...

expertka8
autor
11. aug 2006

...dolinka...už som si robila prieskum...ale dopadla som ako tu...čo človek,to iný názor...do kelu...tak si vyber... 😅

dolinka
11. aug 2006

tak sme dve.. alebo je nas cela kopa. 😨 co chceme dobre svojim detom a nevieme ako na to.. ja som mala tiez dlho dilemu ci to robit ci nie.. skusala som to jemne ale bolo to take krehucke, ze som to hned vzdala a zatial s tym nic nerobim a ani tazku hlavu z toho... uvidime ako to cas vyriesi

expertka8
autor
11. aug 2006

...o 2 týždne ideme opäť ku pediatričke..tak ju zasa budem *otravovať s pipíkom* 😅 ..vôbec by som sa nečudovala,keby mala zo mňa dojem,že som na túto mužskú časť nejaká vysadená..keďže jej s tým nedám pokoj na každej návšteve 😅 😀 😀 😀

dolinka
12. aug 2006

nuz vysadene na onu cast sme asi vsetky , hih 😅 inak by sme nemali nase ratolesti 🙂

verulka
12. aug 2006

Moj muz o mne tvrdi, ze som co sa tohoto tyka uplne nenormalna. Ja dokonca pozorujem isty velkostny roziel (od narodenia) u mojich chalanov a potom otravujem vsetkych chlapov v okoli s nemiestnymi (pre nich) otazkami 😀

expertka8
autor
12. aug 2006

..verulka..typu..*akého máš.....???* 😅 😀 😀 😀

verulka
12. aug 2006

Nie, skor, ci si ich porovnavali s brachom, prip medzi kamaratmi, nakolko na tej velkosti visia a pod. Lebo ja mam trosku obavy, nakolko starsi je veeelmi obdareny a mladsi je v norme. Trapi to ale zatim iba nas maminky, ktore maju aspon 2 synov ( v skolke je nas par). Tak nech to tak radsej aj zostane 😎 😀

0401
14. aug 2006

Doufám, že budou tyto stránky existovat, až porodím chlapečka 🙂 je tu spoustu novinek. Já mám teda holčičku, nikdo mi neukazoval, jak čisti "pipinku" a v půl roce se na ni podívala dr, ke které nechodíme a začala jí roztahovat poševní vchod, malá se kroutila a mě jí bylo strašně líto. Prý jí to mám pravidejně nějakým olejíčkem roztahovat, ale jak? Nechci ji ublížit.

m.andrea
15. aug 2006

Ahojte, ja teda neviem, ale moja teta mala dvoch synov a pri obidvoch im vžy pri kúpani tú predkožku jemne sťahovala, nie nasilu, ale pokial to šlo, zároveň im ju aj skontrolovala a nikdy nemali problémy s tým, že by mali nejaký zápal alebo museli ísť na chirurgiu. Ak budem mať chlapčeka, určite to budem praktikovať aj ja, niekedy stará škola je lepšia ako títo novodobí lekári. Nechám na praktiky našich mám . . . 🙂

ervotoc
15. aug 2006

no ja neviem,myslim,ze kazdy je iny a preto by som ja osobne nedavala na radu susedky,tetky,matky...myslim ze je to individualne,0401 tak s tym olejčekom som to teraz prvy krat čitala...hm,

ukana
15. aug 2006

ja malému tiež pri kúpaní stahujem predkožku, na ročnej prehliadke mu to prvy krat skusila doktorka, ale mal to prilepene, tak sme sli na urologiu. Tam mu to pretiahli nasilu a hlavne vycistili, lebo tam mal vela toho mazu. Ako potom pri cikaní 2 dni reval, nechcite ani počut..Horror!!!! 😠
Tak teraz poctivo pretahujeme, už skusa malý aj sam 😀 Vraj je na to aj nejaká homeopat.masticka, co to pomaly uvolní, neviete aká?

expertka8
autor
15. aug 2006

..ukana..kedy ste 1.krát pretiahli predkožku???