Stále plače, zjavne bez príčiny

zuza.m
8. okt 2008

ahojte všetci ja som zase zufala,včera sme mali prišerny den a dnes to asi pokračuje. ☹
stym že nechce byt v postielke som sa ako tak zmierila a už ho tam ani nedavam.ale včera plakal stale ked zrovna nespal.aj na posteli,aj v lehatku a už aj na rukach.neviem čo už snim mam robit,nevyzera že by ho niečo bolelo.preto že ten plač vyzera ako na silu.len sa naduva,dam mu dudlik a uspokoji sa .ale vypluje ho ani nie za minutu a zase nabera.stale dokola.venujem sa mu naplno stale je somnou rano sa aj smeje asi tak 20min.ma dobru naladu ale potom sa to zmeni a nebavi ho nič.cez den si aj pospinka ale zase stava s plačom.a tak ho nosim a cely den tapkam po zadočku aby aspon sekundu bol ticho.ked si ho nevšimam plač je ešte horši.prosim o radu.ma stym niekto skusenost?plakali aj vam takto detičky alebo som naozaj nafigu mama!!!!!!

macaeliska
8. okt 2008

zuza.m. Prestan! Ty urcite nie si nafigu mama!!!!!!!!!!!!!!!!! Nema krce v brusku? Moze to byt tou kolikou. Skus si kupit masticku Pupik a masiruj brusko. Dobre su aj teple obklady na brusko. Vyskusaj vsetko, neboj sa, ono ten plac prejde.

monka88
8. okt 2008

ahoj zuzi. velmi doverne poznam tento stav zufalstva,kedze som ho prezivala len nedavo,pred mesiacom.Proste mame placlive deti a treba si to odtrpiet.Nas Simko uz ma o mesiac viac a je to uz nieco uuuplne ine.Takze treba len vydrzat a vydrzat.Ako aj mne kazi hovoril.Tak neboj to prejde uvidis a uz sa bude neskor na Teba len usmievat 😉

zuza.m
autor
8. okt 2008

pupik tepla plienka masaže trubička všetko robim.ked je rozbaleny je klud.akonahle ho oblečem je cirkus.ale hovorim nevyzera to na bolavy plač.dam dudlik a hned je klud.ked ho niečo boli tak plakat prestava postupne.ale teras plače a zrazu tichu.neviem ho ničim zabavit.kuka na mna a pištek mu ovisne a plače.ja už som na nervy,skačem na lopte alebo klusam v tedy stichne.ale cely den sa to fakt neda.

lenocka80
8. okt 2008

zuzi presne tak ako hovori monka, ono to prejde. Moj Marek mal tiez taketo stavy a rad dokonca styri dni v kuse... 😝 ja som uz bola taka zufala, ze som myslela, ze "vyskocim z okna", uz som muza do telefonu prosila nech rychlo pride domov, lebo nevladzem...Ale bolo to aj kolikou troska, ja som potom kupila chamomillu vulgaris 9ch a nejako to preslo...neviem ci od toho alebo samo...

zuza.m
autor
8. okt 2008

no ved som sa stale ukludnovala ved je ešte maly ale ono to vobec neprestava.a nepomaha ani naruč.z toho som asi najviac smutna.každy všade vravi:noste deti čo najviac a ja ho nosim a nič to nepomaha.ako keby som ani mama nebola. ☹ 😢

zuza.m
autor
8. okt 2008

každa mamička v okoli hovori ako pekne pozera a smeje sa ich dietatko a moj ked je hore len plače,skušala som aj klokanku a nič.vobec ho nebavio pozerat.ja sa už tešim kedbude starši.len či to naozaj prejde.vy baby ste ako ukludnovali svoje uplakane deti?

monka88
8. okt 2008

presne zuzi toto som si aj ja uzila...plakal plakal v naruci,az som plakala od zufalstva s nim...potom som mu niekedy od zufalstva dala cucnut z prsnika a az vtedy sa ukludil.Ani vela nepapal,len si zadudlal a spinkal,tak som ho nechala 🙂

lenocka80
8. okt 2008

zuzi neboj urcite to prejde, dolezite je ze ta malicky citi aj ked je mu zle a placka. Nepoznam lepsi sposob ukludnovania ako nosenie na rukach...a uuuuuuuuuuurcite niesi nanic mama!!!! ja viem ze je tazke. A skusila si nejaky nosic? Aby si neprisla o chrbat.

zuza.m
autor
8. okt 2008

no mam aj babyvak aj klokanku.v klokanke plač a v baby vaku pokial nechce spat tak tak isto plač.on je najlepši ked spinka. 😠

zuza.m
autor
8. okt 2008

ja už nekojim lebo aj moj prsnik ho hneval tak že u nas pomaha cumlik.ale tak že mu ho stale davam do pusinky,lebo chvilu podudluje a leti.ale dakujem vam za podporu snad to prejde.nedala by som ho zanič na svete ale už nech je velky. 😅

monka88
8. okt 2008

my sme tiiez kupili babyvak a bohuzial ho nepouzivam,lebo drobec v nom tak rumazgal,ze sa to vobec nedalo...len aby si vedela,ze nieje to tak len u vas.Proste tazko povedat co tomu dietatu je...ci ho nieco boli,a ci sa len nudi,ktovie...
ozaj v kociku Ti spi? nam totiz najpr krasne spinkal aj hodiny a teraz max 45min...vies,zeby si sla sim von.

monka88
8. okt 2008

presne zuzi to aj ja tak,ze uz aby bol vacsii...dokonca som uz skoro aj dni pocitala,ze kedy uz bude mat mesiac za sebou,dva mesiace a tak. Takze z toho si nic nerob,zla mama urcite niesi,toby sme boli potom vsetkyyy 🙂

zuza.m
autor
8. okt 2008

no ked ho dam do kočika tak ako kedy.niekedy nemusim ani hojdat a pospi si tam hodinku a niekedy aj s vozenim ma problem zaspinkat a budi sa.ale tak celkom mu to ide.len že ani tam nevie len pozerat bez plaču.

zuza.m
autor
8. okt 2008

aj ja ratam tyždne.teras ma 7týž.o tyžden bude mat 8týž.ale stale to nieje dva mesiace.velmi dufam že po tych troch sa to upravi aj bruško aj takyto plačlivy den.už sa tešim ked ho posadim do kočika a bude pozerat a zaujimat sa o okolie.teras ho to nebavi.

zuza.m
autor
8. okt 2008

monka88 a ako si ho ukludnovala len tak že si ho nosila a ukludnovala?a ked to nepomahalo?

monka88
8. okt 2008

jaj nasho drobca to zase bavi,kokerovat dookola,ale co ked este nevie ani hlavku poriadne drzat a nie to este sediet,aby mohol sedkat v kociku. Tiez ratam dni a tyzdne do tohto obdobia.Ale tesi ma aspon to,ze uz sa pohra aspon na chvilku s hrazdickou,ze ho nemusim stale vlacita mozem bez revu skocit aj na wc 🙂

monka88
8. okt 2008

presne som ho nosila,davala prsnik,ten nastastie chcel a aj dudlik,ked som uz mala bradavku vytahanu. Ale dudel vypluval,tak to sme skor potom bojovali. A potom ako pisala lenocka,som vyvolavala muzovi,aby sa ponahlal domov z prace,aby som s tym zufalstvom nebola sama...

denduska
8. okt 2008

Ahojte babenky, pridávam sa do klubu neposlušných detičiek ktoré nenechajú svoje úbohé mamy nič urobiť ani spať 🙂 naša malá začala jódlovať včera večer okolo ôsmej a s menšími prestávkami to trvalo do druhej v noci..teda možno aj dlhšie, ja neviem, lebo som už vyčerpaním zaspala...a teraz znova štartuje 😠 lenže v noci to už nebol plač, ale skutočný hysterický vreskot, najviac sa na seba hnevám, že ma to neskutočne vytáča ☹ a pritom ju aj hojdám, aj nosím, aj prebalím aj nakojím a koliku nemá, lebo má mäkké bruško a včera večer sa tak pokakala, že mala špinavé až ponožky 😅 chúďa moje ☹ ja už neviem čo mám niekedy robiť..manžel v noci mal službu, takže ani duševná podpora sa mi neušla ☹ ja už len rátam dni až bude väčšia fakt. držím palčeky všetkým nech to máme za sebou. ináč už som počula aj také, že to skončí vtedy keď poštolky..tak uvidíme.

monka88
8. okt 2008

jaj babky,keby som tak bola mala cas pred vyse mesiacom citat vase reakcie,hned by mi bolo byvalo lepsie,ze niesom v tom sama. Myslela som si,ze len ja jedina som nemozna a nezvladam to proste. A s tymi postolkami na tom nieco moze byt,lebo nas drobec niekedy dobre zuri,ked mu ich davam.Ale na kontrolu ideme az koncom novembra ach jo...

dididi30
8. okt 2008

no baby som zvedava co budete robit ked budete mat dve deticky 😉

denduska
8. okt 2008

Ja som si tiež myslela, že to je určite mnou, lebo neviem nič o výchove a bla bla.... Naša tiež občas zúri ked jej zapínam poštolky, tak možno je to fakt tým... no ale tiež teda čakáme do novembra pomoooooooc musím sa mamky spýtať že aké poštolky boli vtedy, mžno nejaké iné, lebo ona vraví že som bola síce urevaná ale takto som až nevystrájala...to už je úplne zúfalý pokus ☹

denduska
8. okt 2008

Hihi, tak my asi druhé mať nebudeme 😀 ..teda nie že by sme striktne nechceli, ale už teraz je muž každý druhý tretí deň v službe..lebo tam najviac platia...a moja materská je taká ako poď ma vieš čo 😠 jaj bože a to som vysokú školu skončila, na čo mi to bolo 🙄 no ale keď príde druhé, tak sa aj tak potešíme 😵 aj keď zatiaľ ho ani nemáme čas "urobiť" 😅

dididi30
8. okt 2008

denuska, sak pockaj mala ti pojde do skolky a ti bude smutno, potom nabehnete na syna 😀 , drzim palec
a neblazni to je skoro hned po roku, to si babo neuzijes, tak 3-4 roky potom skuste 😉

mirasierra
8. okt 2008

nebojte sa baby, ono to prejde. moja mala takto plakavala do 3 mesiacov, ja som to pripisala kolikam, aj ked doteraz neviem ci to bolo ono. najhorsi bol 6, 7 tyzden, plakavala vzdy ked bola hore, pomahal len kocik a ist von, prechodila som hodiny po vonku. a v 3 mesiacoch to preslo, takze sa nebojte, len chvilku vydrzte a bude lepsie. ja som si tiez zufala a nosila malu do polnoci ale potom sa to upravilo a mam usmievave dievcatko, aj ked niekedy narocne 🙂

zuza.m
autor
8. okt 2008

tak ja mam konečne klud 😀 malinky spinka aspon že to mu ide.nočne ukladanie.aj ked asi minutku plakal..nevšimala som si ho a prestal.
nieže by som bola prajna ale som neskutočne štastna že som neni jedina ktora si nevie rady. 😎
aspon to mi dava nadej že sa to raz skonči aj ked neviem či sa toho dožijem.
než sa mali narodil som mala kopu reči (ako vam može plakat babetko ved ho vezmete na ruky a je klud)a teras to mam zoberem na ruky a rev pokračuje.. 🙂
inak aj ja som si všimla že sa mu v tych ortopedickych nohavičkach nepači.ako ho vyzlečiem tak je spokojny.kopka si vyska mrmle .začnem ho obliekat a je plač.rano som hop nechala len tak asi hodinku.do kedy by to mal mat?v 6týž.sme už boli na kontrole a mal klbiky dobre.

macaeliska
8. okt 2008

no kocky, len sa na nic moc neteste. Ja som dnes zazila neprijemny zazitok. Moja mala ma uz 3 mesiaciky a zase sa vedela krasne jedovat v kociku. Tak sme chceli ist do obchodu, ktory je od domu cca 2 min. chodze. Samozrejme celu cestu ukrutny rev, nic nepomahalo a tak si hovorim, ved si unavena, za chvilu zaspinkas. No urcite, pobehovala som okolo obchodu a hojdala a hojdala. Zobrala som ju na ruky aby som ju ukludnila a zacala mi ostosest prdkat. Tak si hovorim, ze ju boli brusko a aj tak bolo. Lenze to uz z 2 minut bolo 20 a plac stale neprechadzal. Okolo isiel taky stary manzelsky par a este tak provokacne : "Neviete si to dieta ukludnit?" No mne viac nebolo treba! Rozrevala som sa tam ako ta moja princezna a ludia mali divadlo. A nech. Prisla som domov a dala jej prsnik. Mala dva krat potiahla a spala a ja som sa hodinu spamatavala z uzasneho zazitku! A co sa tyka tych ortopedickych nohaviciek, tak mala s kolikou uz problemy moc nemava. Niekedy, ako dnes, ju to este drapne, ale velmi pomohlo, ze skoro cely den je bez nich a pekne si kopka. Davam jej ich len na celu noc a cez obed na 2-3 hodinky. Takze ich nemusite mat stale, a hlavne ak ich tie bruska casto bolia.

zuza.m
autor
8. okt 2008

macaeliska no tak to si ma velmi nepotešila tvoja už ma tie 3mesiace ktorych sa my nevieme dočkat.a takto ti urobila cirkus?to je najhoršie ked ludia prd vedia a ešte maju blbe reči.no čo netreba si ich brat k srdcu.a trapit sa za nejakych primitivcov. 😖 asi tvoja amlinka nemala moc dobry den a ešte k tomu to bruško.potom sa velmi najedovala a už to bolo.musela ti to zratat ked si ju nechala plačkat v kočiku. 😉
ale určite take chvile nemaš každy den nie?

od kedy jejnedavaš tie nohavičky?moj je ešte asi malinky že?

macaeliska
8. okt 2008

Ta moja mala je zlata, ale taky den naozaj nie je casto, ale 1,2x do tyzdna je to podobne 😉 . Ale to len tak trosku place, tak 2 minutky. Pre mna to je uspech, pretoze v tom kociku ona nechcela byt vobec. Az ked som ju zacala "ucit spat" v postielke, tak mi vydrzi aj v kociku.
No a co sa tyka tych nohaviciek, tak som jej ich prestala davat, ked mala bolesti. Ono to totiz tie deti nemaju kazdy den. Teda nie vsetky. Niekedy som jej ich nedala aj 3 dni, s vynimkou noci. Ja ta ale nechcem nahovarat, aby si ich prestala davat, ja len hovorim, ze nam to pomohlo. A bolo mi jedno, ci mala mesiac, alebo 3. Proste aj teraz ich nema stale a mam pocit, ze je mi za to nehorazne vdacna.

zuza.m
autor
8. okt 2008

ja ked ho vyzlečiem tak je štastny ako blcha a ked ho už balim tak narieka ostošest.tak že viem že mu vadia.a to som mu musela davat až dve plienky.boli sme na nožičkach v nemocnici na sone a tam pani odbornička videla že ich ma zle zauhlene.tak nam nakazala balit s dvoma plienkami a kontrola u ortopeda.po tyždni sme išli k ortopedovi a on že to ma uplne v poriadku.druhu plienku mi hned odhodil že to nieje nutne.a ja som ho trapila cely tyžden uplne zbytočne. 😠
mojmu sa v kočiku zatial pači.pravdaže ked je hore tak ho musim poriadne hojdat ale inak je to ok.

macaeliska
8. okt 2008

no zuza.m ak ti na sone hovorila dr. ze mas davat 2 plienky, tak ja by som to bez tych postoliek neskusala. Aj ked ortoped povedal, ze tie dve nemusi mat. Radsej este pockaj. Ale preventivne, ked sa ti zda, ze ho velmi boli brusko, tak ho celeho rozbal a nechaj ho tak aj hodinku. To sa mu nic nestane.