Stavanie sa na nožičky v 7. mesiaci. Nie je to skoro?

uhlikova09
12. okt 2007

Babeny moj sedem mesačný bobak sa mi posavy na nohy,predtym mu ta ani nik nedaval na nohy,nie je to skoro?

uhlikova09
autor
12. okt 2007

bože som to napisala ako dilino,chcela som povedat ze predtym ho ani nikto nedaval na nohy

misulka101
12. okt 2007

ahoj,moja mala od 7mich mesiacov chodi za ruky a tiez ju nikto nedaval na nohy proste sa postavila a bolo,lekarka hovori ze pokial to dieta sa same postavi tak je to o.k 😉

uhlikova09
autor
12. okt 2007

Dakujem,som sa zlakla ze co to 😅

veronika13
12. okt 2007

môj sa v 6 mesiaci sám postavil, tiež každý hovorí, že bude zavčasu chodiť. No priviazať ho nemôžem, tak nech si chodí, keď sa mu chce 😀

maminka07
12. okt 2007

Aj moja uz beha v choditku, no nenechavam ju tam dlho, koli chrbtici... ale ona by uz chodila jedna radost 😀 no musi este chvilku pockat.

erika153
12. okt 2007

uhlikov09 neboj to je akurat!! 😉 😉 tiez sa nam v 7 mesiacoch postavil a ja som dokonca nepouzivala ani chodak 😉

uhlikova09
autor
12. okt 2007

Jooj velmi som rada že je vsetko ok už som sa zlakla ze je hyperaktivny 😕

janinah
12. okt 2007

neboj,môj sa v postieľke postavil prvýkrát ked mal 7 mes. a 1 týždeň,čo narobíš,máme šikovníkoch šikovných 😀

katka76
12. okt 2007

to je v poho, niektore deturence su sikovnejsie, ine potrebuju dlhsi cas na osmelenie. kubko sa 1x postavil v ohradke, ked malm6 mesiacov a 3 dni, 6m a 26 dni uz vstaval bezproblemovo a vydrzal tam stat hodnu chvilu a vyhadzovat vrchom vsetko, co mal v ohradke, 6m a 30dni behal v ohradke dokola...
no na konci 7m sa dal na styri a prve kroky samostatne sa odvazil az ked mal 11m a 23 dni

veronika13
12. okt 2007

katka76, ty to máš teda riadne spočítané 😀

ramzesa
12. okt 2007

Myslim,ze to vobec nie je skoro, nas sa tiez bud ako 7 alebo 8 mesacny postavil prvykrat (skor sa priklanam k tomu neskorsemu datumu). Ale kamaratkina sa veselo postavila v postielke ako 5 mesacna 😕 bez cudzej pomoci.

katka76
12. okt 2007

veronika, ja mam taku fajn knizku -dennik nasho dietatka od ikaru, inac a dorling kindersley book- a na konci knizky su jednotlive mesiace, na kazdy den male okienko;tak take udalosti som zapisovala. dlho ta knizka nebola na trhu, no teraz ju je mozne opat zohnat, tak ju mam aj pre malu - daju sa tak deti sledovat

milhaus
12. okt 2007

moja ma 10 mesiacov a pri nabytku sa postavila pred mesiacom a chodi ked ju držim za obe ruky a sama stoji asi 15 sekund ale ešte nechodi

erika153
12. okt 2007

teraz od veci kusok 😅 ale katka76 aj ja mam tu knizku 😵 😵 a tiez viem presne kedy co a ako, vsetko si tam zapisujem 😀

ramzesa
12. okt 2007

moja sa prvykrat postavila neskor ako syncek, aj prve krociky spravila neskor ako on a dobehla ho. Uz ani za rucku nechce chodit, tak ju tajne drzim za kapucnu 😀 ale ani to mi nedovoli, musim byt veeelmi nenapadna 😕 😅 .

uhlikova09
autor
12. okt 2007

katka76 a tu knihu dostat normal v knihkupectve?kolko asi stoji? 🙂

sidielko06
13. okt 2007

ahojte, moj maly zacal uplne sam chodit v 9mesiacoch, a to pritom nikto nenutil. Uz ked ho v poradni pani doktorka dvihala za úrsteky, isiel hned na nohy a vtedy nam povedala,ze zacne skoro chodit a mala pravdu. Ale nas "maly" sa narodil ako 55cm "chlap".

katka76
13. okt 2007

uhlikova, ano je dostat v knihkupectve, je v takom zasuvatelnom obale a stoji okolo 245 Sk

uhlikova09
autor
15. okt 2007

Dakujemmmmmm 😀

zuz11
19. sep 2008

annabell • 2d • Dnes o 19:48
Chcem sa spytat ci mozem nechat 6 mesacne babo aby sa stavalo na nozicky ked to ona sama chce.Zo sedu sa zapiera nohami a ked jej chytim rucicky tak sa postavi celou vahou na nohy.Mam ju nechat alebo je to este skoro?

womenne • 2d • Dnes o 19:54
no je to skoro,ma ešte slabu chrbticu aslabe nožky,dieta by malo ist postupne najskor sediet štvornožky...samozrejme že to neplatipre všetke deti ale na 6mesiacov je to naozaj skoro.
Prvy reflex dietata je postavit sa na špičky čo je zle a dieta si može na to zvyknut. 😉

nikuska123 • 1d • Dnes o 20:11
Ahoj, moja malá na brušku vydrží dosť dlho, plazí sa ale štvornožkovať nechce aspoň zatiaľ, no keď má pri sebe stoličku alebo posteľ chytí sa a vstane, najprv stavala na špičky ale teraz uz riadne na nožičku- teda na chodidlo. Tiež neviem či ju tak mám nechávať alebo ju mám odťahovať, je to moje prvé bábo, tak sa v tom nevyznám.

luciar79 • 2d • Dnes o 20:11
Môj si tiež rád postojí. Machruje u toho. dlho to nevydrží tak 2 minútky a klesne.už urobil aj akože krôčiky.Aj keď ešte nevládze tak sa z toho teší že stál ako my. nemyslím že mu toto trénovanie môže ublížiť.

sue • Dnes o 20:15
Annabell, môj syn - teraz 8,5 mesiaca sa takto prvýkrát postavil ortopédovi keď mal necelé štyri mesiace, keď mal presne pol roka, prvýkrát sa sám postavil - bez akejkoľvek pomoci ďalších rúk. Teraz chodí popri nábytku ako namazaný blesk, ak mu niekto podá ruky, chodí sám aj cez polhodinku - už sme boli na vzchádzke len na pešo bez kočíka 😀 a je ydravotne úplne v poriadku - ortopéd mi povedal, že všetko čo dieťa dokáže samo, robiť môže. Každé dieťa je iné a každé v inom veku dokáže iné veci. Pokiaľ jej nenapomáhaš, tak to robiť môže.

jaja0110 • 2d • Dnes o 20:17
annabel- kedy si rodila? prid do temy "marcove babatka 2008-II" 🙂

V 6. mes. je to naozaj velmi skoro, babatko by malo ist vlastnym tempom. Ked ju chytis za rucky, uz jej pomahas, uz to nieje "samo". Nechaj ju a ona sa postavi ked bude na to pripravena. Ale k tomu ma naozaj daleko. Najprv je lezenie, potom stvornozkovanie, sedenie a az potom statie (s oporou) -co je okolo 8-9 .mesiaca. Ak by si chcela nieco urychlit, mozes jej tym ublizit, hlavne co sa tyka chrbtice. Nemoze byt v tomto veku dost pevna na to, aby udrzala vahu svojho tela. Na to, aby spevneli brusne i chrbtove svlay, musi prejst (mala by) fazou stvornozkovania- to je dobry zaklad na to, aby sa sama posadila a potom postavila....... 😉

takze vsetko ma svoj cas 😉

sue • Dnes o 20:20
(inak baby nie je pravda, že je nejaký harmonogram podľa ktorého musí dieťa robiť najprv to či ono... náš krpec začal najprv loziť, pototm štvornožkovať, stáť a až nakoniec sedieť a úplne na záver chodiť popri nábytku...)

jaja0110 • 2d • Dnes o 20:21
sue- suhlas 😵 ak to robi SAMO, tak je to v poriadku. Ak mu niekto pomaha rucickami, to uz "samo" nieje...

luciar- take "trenovanie" moze traz vyzerat neskodne, ale neskor moze mat dalekosiahle nasledky...to kedy babo zacne sediet albeo chodit je geneticky dane... a tym ze mu ty pomahas alebo ho stavias na nozicky je pre neho trapenie (aj ked sa usmieva)... proste vyvoj nepredbehnes... 😔

anavila • 1d • Dnes o 20:33
nasa vie napr sama sediet a na bruchu krici jak najata, nechce liezt ani nahodou.... a ked ju mam na rukach, tak sa normalne taha na zem a ked ju len tak podrim pod pazuchami, tak cupita ako diva 🙂

martina46 • 1d • Dnes o 21:19
nasa sa este len plazi, sama si este nesadla - myslim ze by uz mohla, ked na to pride, ukazujem jej ako na to. a o postaveni sa pri nabytku alebo posteli sa nam moze iba snivat 😀 ale neriesim to zatial, je proste pomala.

elize • 1d • Dnes o 21:27
annabell, presne ako pise sue. Nam ortoped povedal to iste. Maxik nemal vyvinute klby a uz stvornozkoval o 106 a zacal sa stavat. Na siroko sme balili do 8 mesiacov 😝 Dr. povedal, ze ho mame nechat tak ak to robi sam, pomahat mu v tom vsak nemame. A to plati aj teraz ked ma klby v poriadku 😉

annabell • 2d • Dnes o 21:35
jaja rodila som 26.3.Idem tam nakuknut 😲 Mne mala vydrzi na brusku tak 3min a uz sa jeduje..alebo sa pretoci na chrbat takze stvornozkovanie a lezenie nam este nehrozi.Sediet sama sedi ale na nozicky jej radsej pomahat nebudem aj tak mam v utorok cestu k ortopedovi tak sa ho este na to spytam. 🙂

adriana84 • 1d • Dnes o 21:42
baby ja mam 7 mesacnu dcerku a na nozicky ju staviam uz od 5 mesiaca, samozrejme nie nadlho, max.dokopy takych 2-5 minut denne...ja som sa na to pytala pediatricky (zijem vo svajciarsku,takze dr.mame tu) a ona mi povedala,ze to je len velmi dobre, pretoze si dietatko spevnuje svalstvo.ale taktiez to zavisi od kostry dietata.moja vanesska bola velmi pevna uz od narodenia.kazda mamina pozna svoje babo najlepsie,ale myslim,ze ked dietatko chce byt na nozickach,tak svojim sposobom je na to pripravene.ale ako som pisala ,fakt nie nadlho, lebo ako tu niekto spominal,moze to byt zle na chrbticu

luciar79 • 2d • Dnes o 22:08
adriana84-plne súhlasím.nedávam ho do skákadiel ani do chodíka. ani to nekúpime. a že 2 minútky stojí....je pevný a trenuje.verím že na vianoce už bude chodiť.je to taký neposed...Jedno dieťa moju výchovu v zdraví prežilo, bez alergií, bez vážnych chorôb, nemá ploché nohy ani krivú chrbticu tak snáď anij to druhé 😀

ivetah • 1d • Dnes o 22:42
to je tak indivindulane, ako je kazde dieta jedinecne 😅
nasa dcerka sa par dni po polroku - historicky to okamzik u nej 😀 - zacala plazit, o tyzden na to si sadla a par dni na to som ju nasla v postielke ako stoji. a to vsetko sama! ona je velmi pevna a silna a hlavne je velmi aktivna a zvedava 😀 a vobec som ju napr. nestavala, nedrzala som ju tak. jednoducho chcela vidiet, co je vedla postielky, tak sa vytiahla. 😅

annabell • 2d • Dnes o 22:51
ivetah a byvala casto tvoja mala na brusku?

ivetah
20. sep 2008

annabell ano, Terezka bola uplne od zaciatku velmi rada na brusku, pretacat sa zacala z bruska na chrbatik ako 3,5 mesacna.

dididi30
20. sep 2008

hm ja som v 7 mesiackoch chodila.....maly je uz teraz na nozickach

dididi30
20. sep 2008

ale samozrejma nechodi, len rad stoji s mojou pomocou 😉
a tiez sa zaciname prevracat 🙂

emfi
20. sep 2008

Ahojte, malá ešte nechodí sama, ale už sa pýta na nôžky, a robí také baletné krôčiky, tiež s tým začala asi v 7 mes. ale to sa len tak natriasala, nôžky ju vtedy neudržali. Dávam ju aj do chodítka a v ňom lieta jedna radosť. Možno sa jej v ňom aj nôžky trošku spevnili..

amarelka
20. sep 2008

didi to nechápem, ako na nožičkách?
😕

dididi30
20. sep 2008

amarelka no stoji s mojou operou ale nechodit, proste na moje kolena si po hostavim a on stoji , no asi tak , ze kuk moj novy albumik a uvidis 😉 neboj nic hrozne....

amarelka
20. sep 2008

jaaj, už chápem, 😉

amarelka
20. sep 2008

pozrela som zlatunký je, to už aj moj tak stojí, len ho tak radšej nedávam, a ked s ním idem cvičiť za ručky, do sedu, tak sa zapiera nožkami, akoby sa chcel hned postavit 😵 no ale má čas a ked ho opriem o vankúš, ktorý je trochu dvihnutý, tak dvíha hlávku aj pliecka akoby si chcel sadnuť 🙂

annabell
20. sep 2008

ivetah preto je mala taka sikovna 😀

blumka
20. sep 2008

ahojte, moja mala ked sedi a ked sa jej opytam ze aka velka vyrasties a chytim jej rucky ze jej ich idem zdvihnut, tak ona sa zapre a v sekunde je na nohach 😅..a ma z toho strasnu sradnu. v stredu sme boli na ortopedii na ultrazvuk noziciek a doktorka povedala ze je vsetko ok, ze ked sa uz bude chciet stavat na nozicky ze moze.
uz len s manzelom trpneme, kedy ju napadne, ze na to aby sa postavila nepotrebuje moje ruky ale hocijaku inu oporu. 😀