Striasanie bábätka. Je mu zima alebo čo to znamená?

ivinecka
17. feb 2008

Je to normalne, ked sa babatko sem-tam strasie akokeby mu bola zima? A je mu zima alebo co to ma znamenat? Treba ho viac obliect?

mirell
17. feb 2008

ahojko, ja mám tiež taký istý "problém". aj moj malý toobčas robí, a nie je zima u nás, normálne-23 C. ja si myslím, že to nie je od zimy. Niekto mi tak povedal, že môže to robiť vtedy, ked ciká. Ale raz akurát ked som ho prebalovala to robil a NEcikal. takže neviem....nepýtala si sa Doktora? ja nie zatiaľ

ivinecka
autor
17. feb 2008

Aj my mame doma normalne 23.5 C, takze tiez sa mi nezda, zeby to mohlo byt od zimy. Doktorky som sa este nepytala, nechcela som jej kvoli tomu volat. Snad sa este niekto ozve a poradi nam. Dalsiu poradnu mame az v marci, ale potom sa uz opytam. Dufam, ze to nie je nic vazne a dovtedy to pocka.

veva1
17. feb 2008

ahojte nasho maleho triaslo po porode a riadne casto,teraz uz len sem-tam.Mam pocit ze sa to vola tras a je to u babetiek uplne prirodzene.Aspon tak bolo povedane mne 😉

smatulka
17. feb 2008

ahojte maminky, neviem presne ake trasenie mate namysli, ak vase babatka trasie stale tak to vam neviem poradit, ale ak ich raz cas len tak strasie, tak to moze byt tzv. svalovy tonus, cize reflexne udrziavane napatie vo svaloch, ktore je normalne u kazdeho babatka a sleduje sa uz pri porode...

rinuska
17. feb 2008

Je to úplne normálne 😀

melory
17. feb 2008

u nas sa odjakziva povie, ked sa dieta strasie, ze sa vycikalo.

lolith
18. feb 2008

Moja malinka sa strasie predtym ako ide cikat a ked uz cika,tak sa tak potmehudsky uskrnie 🙂 .

tutifruti
18. feb 2008

Nasu Alzbetku takto striasalo a pani doktorka mi na moju "priblblú" otázku povedala, že sa vycikala... 😅 No a ozaj...

tigri
19. feb 2008

moj anjelik sa tiez niekedy strasie, ked docika...spravila to aj ked bola na serbliku 🙂

fina
19. feb 2008

Prosim vas a nerobia to vase babatka aj pri zaspavani? Moja dcerka to robi len pri zaspavani na prsniku. Trasie jej cele telicko pokial do nej nedrgnem, alebo jej nevyberiem bradavku z ust.

sisa_30
19. feb 2008

je to normálne aj moju malú vždy strasie keď ciká na nočníku 😀

perla200
21. feb 2010

takže je to cikanie? lebo aj nasu tak začalo striasat ale len sem tam....

lenka1smejka
21. feb 2010

Moja mala to zacala robit ked sa zobudi po obednom spanku

sima19
24. feb 2010

sa mi ulavilo....lebo uz dlhsie sledujem nasu malu a ani nepisem, co vsetko mi prebehlo hlavou 🤐 ked som ju videla takto sa striasat... a to je len cikanie 🙂

susik77
24. feb 2010

moja sa triasla ked rano vstala

leniccka
1. mar 2010

my sa striasame ked sa pocikame 😀

mimi198
1. mar 2010

aj nas maly sa takto zvykne striasat, az to tak zle vypada niekedy, si ho aj chytim a obejmem potom prestane, tiez ako by mu bola riadna zima. a vacsinou to robi ked sa zobudi a pravdepodobne je este ospali a hned ako sa preberie tak sa posadi ba niekedy aj hned postavi a si myslim ze to aj tym to je pre to telo taky sok, ja som to niekedy tiez zazila na vlastnej kozi som s tych ze ked sa hned preberiem a skocim na nohy tiez mi nie je vsetko jedno najlepsie je pomale vstavanie a prebudzanie. tak si myslim ze to moze byt aj s toho.

lucia2431
3. máj 2010

ahojte baby, no moja Lucka tiež sa tak trasie a minule som počítala tak viac ako 30 krát za deň. Keď s ňou zatrasie tak rúčkami a hlavičkou pri tom tak poskladá do kriva ústočka. Ja mám epi tak sa bojím, že aj ona bude mať. O mesiac ideme na poradňu tak poviem dr. tak dúfam, že to nebude nič vážne

zuza.m
3. máj 2010

no striasa aj mojho maleho ale aby soms apriznala striasa aj mna.dokonca si kamoška robila srandu či som sa počurala ked ma striaslo.hovori sa že po tebe prebehla smrtka teda aspon u nas 😅 ale inak som si všimla že maly sa strasie aj ked sa nevycika.niekdy sami zdalo že ho striasa pri zmene teploty.,napriklad mse došli v zime dnu a vtedy ho zatriaslo ked sa mu menila teplota tela

diduska777
4. máj 2010

Ahojte maminky, no moja sa striasa tiež ked sa pocika do plienocky, ked ju davam piskat na serblik (snazime sa bezplienkovať) tak sa nestriasa. Vzdy ked sa jej potom opytam ci piskala do plienocky tak sa len uskrna, expertka jedna 😀

anya01
12. máj 2010

🙂 🙂) ak sa vaše bábatko z ničoho nič strasie, určite sa práve vycikalo do plienočky 🙂)))

katarina.banska
8. dec 2010

ahojte.
tak ako citam vase prispevky, tak ste ma potesili.
aj nasa mala sa obcas strasie, bala som sa, ze je to nieco vazne, ale ako pisete tak snad nie... 🙂
no pre istotu sa este radsej opytat doktorky ked pojdeme do poradne.
mat

zucha
8. dec 2010

u jednej z dcer bolo strasenie znakom, ze prave ide cikat. Mala to len kratke obdobie a velmi rychlo to preslo. Aspon som vedela ze vtedy musim s nou rychlo utekat na zachod, aby sa oducila od plienok

ada222
29. nov 2011

aj u nasej malej pred par dnami zacalo striasanie, tiez som pocula, ze je to preto, ze sa vycikala, nechcelo sa mi tomu verit, no dnes rano som ju prebalila a hned potom ju strieaslo, tak som sa pozrela a fakt, vycikala sa 😉 😉 😉

katrinka8
29. nov 2011

No vsade citam, ze sa deticky strasu, ked cikaju. Nasa sa obcas strasie, ked kaka 😀

susi206
17. mar 2013

Mamicky, ja som sa vecer tak zlakla, maly sa v noci prebudil a nasla som ho sediet v postielke a triasol sa. tak som ho zobrala na ruky a potom prestal. co to mohlo byt? aj plackal. toto s cikanim urcite nic nemalo. mame 16 mesiacov ☹

lucia006
2. máj 2013

@ivinecka na 100%to je ked piska 😀 mame to odskusane ,tiez som najprv neverila no presvedcila som sa 😉

iva567
13. máj 2013

náš to robí keď sa vyciká, ale tiež vtedy keď sa nevie vykakať a asi sa snaží, tak vtedy ho občas tak strasie

adel22
22. máj 2013

presne tak, rpboia to po vycikani🙂

slava76
22. máj 2013

Nič vážne to nieje... ja mam tretie bábo a robilo to každé jedno.. pýtala som sa aj neurologičky, chodila a chodím na neurologiu tak niekedy to strasie aj pri cikaní, niekedy aj nás dospelých tak strasie ale nieje to ani od cikania, ani , ani ale je to vraj normálka u deti..
nazvala to tak odborne, termín si už nepamätám 😝 , ale môžem povedať že je to normálne a žiadna choroba.. 😎