Striasanie bábätka. Je mu zima alebo čo to znamená?

ivinecka
17. feb 2008

Je to normalne, ked sa babatko sem-tam strasie akokeby mu bola zima? A je mu zima alebo co to ma znamenat? Treba ho viac obliect?

milasik1903
10. mar 2014

@fina dobry den, mame ten isty problem. ako je to u vas? uz presiel isty cas od vasho prtispevku. ste v poriadku? verim ze ano. budem povdacna za akekolvek info a radu. drzim palce a vsetko dobre prajem.

deniska1531
13. mar 2014

@fina
Ahoj Fina. Ja mam 7 mesacneho chlapceka a robi presne to iste co opisujes ty. Zlakla som sa ked som to videla a chcem sa opytat ci si sa na to pytala lekara a ak ano co povedal. Men jeden neurolog odporucil aby som zakazdym aj za cenu zobudenia babatka nechala ho odgrgnut vzdy po papani. Dakujem za odpoved 🙂

luciagar
13. mar 2014

Moja to tiež robila asi do roka aa potom prestala

mihaja
13. mar 2014

Moja neter 1 rok a dcérka kamarátky sa strasú keď cikajú. Malá sa hraje chodí a potom sa zastaví strasie a to vieme že sa akurát pocikala.

maryennn1
13. mar 2014

Babule aj náš drobec to robí, odsledovala som, že bu´d ho strasie keď ciká, alebo potom... a na to som sa pýtala aj neurologičky... sa to stane vtedy keď je napríklad dlho strnulo v jednej polohe.... napr. po dlhej ceste v autosedačke sa zobudí a strasie ho, je to ako keď si pricvikne nejaký nerv, alebo čo... mávajú to aj dospelý 🙂 neurologička povedala, že je to úplne normálne ak je to občas, ak by to malo byť neurologického pôvodu, opakovalo by sa to častejšie, plus by sa pridružili rôzne zášklby.

kubkatka
16. mar 2014

nášho malého doteraz striasa, keď ciká, alebo kakaá, je to úplne normálna reakcia 🙂

lucia20
16. mar 2014

@ivinecka moje deti vzdy tak striaslo, ked sa pocikali....

kandrea
17. máj 2014

@milasik1903 prosím vás zistili ste prečo sa bábo tak pri zaspávaní trasie? nemyslím si že je to cikaním...

adelusha
17. máj 2014

@milasik1903 moj mladsi syn mal od narodenia (vsimli sme si to vyraznejsie asi po 2-3 tyzdnoch) svalove trasy, raz rucka raz nozka a tak. Boli sme od pediatricky poslani na neurologiu, na EEG epilepsiu vylucili, tak nas poslali na rehabilitacne, vysvitlo ze mal poskracovane svaly alebo slachy ci nieco take, ako bol stlaceny v brusku. (Mala som pri nom o dost mensie brucho ako pri prvom synovi, bol asi viac pritlaceny). Chodili sme cvicit 2x do tyzdna, aj doma denne, po par tyzdnoch trasy presli ale cvicili sme asi az do roka, potom ked sa zacal hybat uz samozrejme nie tak casto 🙂
A pri oboch synoch som si teda ani raz nevsimla, zeby sa striasali po cikani ako tu citam v ostatnych prispevkoch 🙂

milasik1903
18. máj 2014

@adelusha dakujem, my sme uz po vysetreni EEG a vysledky su v normae. Lekari mi to nevysvetlili ale co som si vsimla ako pisali iektore maminky bolo to, ze sa to stavalo hlavne pri kojeni , ked este nebol v tvrdom spanku a vybrala sm mu cicik z ust🙂 tak verim, ze je vsetko ok🙂 dakujem

milasik1903
18. máj 2014

@kandrea boli sme na EEG a vysledky su v normale, ale lekari mi to nevysvetlili ale drobec mal aj nizsiu hladinu mineralov a hlavne zeleza co mohlo byt tiez jednou z pricin, ale co som si vsemla neskor ja bolo to, ze sa to stavalo pri kojeni, ked este drobec tuho nespal a vytiahla som mu cicik z ust a vtedy ako keby sa zlakol, uz je to lepsie a stane sa to len obcas🙂ale je velka suvislost medzi nedostatkom vitaminov a mineralov tasenim, aspon podla mna.

nikuska24586
27. nov 2014

ahojte mile mamicky 🙂 mam 8 mesacneho synceka .... 😵 😵 😵 moj mali ties pri piskani sa strasie ale iba ked ma plienku... 😵 no ked ho dam na nocnik a sa vipiska tak sa nestrasie.... 😕 mozu bit problemom aj znacka plienky???

86evapeto77
12. júl 2017

@susi206 ak sa to stalo len raz, tak to pokojne mohol byt len zly skaredy sen... ak by sa to opakovalo, urcite by som sa opytala dr 🙂

mino12345
20. apr 2018