Striedate prsníky pri jednom kojení?

mywiel
10. sep 2008

Chcela by som vediet ako kojite pri jednom kojeni, ci z oboch prsnikov, alebo striedavo pri jednom kojeni z jedneho a pri dalsom z druheho? Moja mala sa naje za 10 min. takze ani nemam velmi cas ju prilozit k druhemu prsniku a tiez neviem ci ked vymenim prsnik pocas jedneho kojenia kedze sa naje tak rychlo, ci nedostatne zakazdym len to predne mlieko? Preto kojim zakazdym len z jedneho a tak to striedam, problem je v tom, ze do dalsieho kojenia mam druhy prsnik naliaty a napnuty a navyse prsia nie su rovnako velke potom... 😀 A zakazdym odsavat prsnik sa mi nechce hlavnie nie v noci.

strasska
15. okt 2008

bambusko vdaka! aj ked sa toho trosku desim... odstriekavanie mi velmi neslo ani na zaciatku, tak uvidime, co bude potom.

blau
15. okt 2008

mywiel: to je jasne ja som napisala len taky vid mojho brata.A pritom ja tiez maso moc nemusim nechuti mi. Nechcela som tu nikoho presvedcit 🙂 Nech si samozrejme robi kazdy co chce a mas pravdu je to individualne , lebo brat bo stale chory.

mywiel
autor
15. okt 2008

Jasne v poho som zvyknuta 🙂 ze vela ludi sa na mna pozera ako na Martana 😀 ked poviem, ze nejem maso a berie to, ze bez masa sa neda prezit, 100 ludi 100 nazorov. 🙂

dididi30
15. okt 2008

ano soja je alergen a nafukuje 😕 😉

dididi30
15. okt 2008

myw,ked som bola tehu tak ani pri jednom mi meso nechutilo az na konci tt, dcera si sem tam da ale to malokedy, som zvedava ako to bude so synom.....
inak ja som bola vegeterianka 4 roky, to boli casy ked som su ku kapuste s knedlami davala miesto masa vyprazany syt 😀 ale boto to krasne, vyska ma pokazila, tam som zacala jest kura a kym som skoncila vysku tak som jedla vsetko maso 😖 ale neviem ci mi to daco dalo, ja som bola proti zabijaniu zvierat a nosenia kozennych topanok a oblecka, teraz si neviem predstvit,ze by som si dala ine ako kozenne topanky a kozennu budnu, som to ja svinucha 😠 no co zivot je tezky 😔 😅

dididi30
15. okt 2008

a zeby annag uz porodila 😕 juuj som zvedava 😅 😵

annag
15. okt 2008

tu som holky, len sa Vám nemiešam do diskusie, Vy si tu zjavne poradíte samé, či s mäskom, či bez mäska 😀

bambusko
15. okt 2008

annag, ty si tu uz normalne supervizor 😀

annag
15. okt 2008

bambusko, tak tak, ale vidíš, že sa nemiešam, len špicľujem 😀

bambusko
15. okt 2008

ale ked nie si oficialna laktacna poradkyna, tak si samouk? odkial mas infosky? vsak az tolko deti nemas 😀 lebo jedna vec je mat pristup, to sa neda naucit, a druha vec vediet co a ako

annag
15. okt 2008

bambusko, som si prelúskala zopár publikácií pre laktačné poradkyne, časopisy, internet a časti lekárskych kníh. A stretávam sa roky s mamičkami, s ktorými riešime problémy. No hlavne, ja som fakt skoro všetky problémy najmä pri malej zažila na vlastnej koži. Pri synčekovi som si zase odskúšala, ako sa dá od začiatku do konca dojčiť s radosťou a bez problémov. 😉 🙂

bambusko
15. okt 2008

no vidis to. presne potvrdzujes moju teoriu o tom, ze aj doma pri detoch clovek moze plnohodnotne zit a nezakapat. tak sa stale vzdelavam, aj vdaka tebe 😉

annag
15. okt 2008

bambusko, určite 😉

mywiel
autor
16. okt 2008

Annag tak konecne je to lepsie uz sa neda hovorit o kolikach je to podstatne lepsie uz neplaceme kazdy den len malo kedy a max. 15 min. huraaaaa. 😀 😵

bambusko
16. okt 2008

no vidis, mywiel, vsak mate za chvilku 3 mesiace 🙂

mywiel
autor
16. okt 2008

Uuuff no bolo to o drzku a je fakt pravda, ze sa to zmenilo, smejkame sa, vykladame zivot hrackam... 😀 😀

evixa
17. okt 2008

Ou Mywiel, dodavas mi nadej ... 😀 Uz mi vyrazne ubuda sil. Zas vola moj synator, tak bezim... 🙂

annag
17. okt 2008

mywiel, no vidíš, všetko má svoj čas, teraz bude trošku kľud a potom začne napr. časté nočné budenie , sa teš 😀 , nie táram, určite už bude lepšie prvé týždne sú také, čo je to oproti celému životu, vieš ako na to zabudneš?

evixa, Vy už sa úsúpešne blížite k 6 týždňom, už sa to začne tiež preklápať do normálu 😉 🙂

mywiel
autor
18. okt 2008

Annag dik, vies, ze mala sa uz vie pretocit z chrbata na brucho? Dvakrat som ju tak nasla, len som nikdy nevystihla chvilu ako to robi, no je to mala silacka. 😀 😉 😵

mywiel
autor
18. okt 2008

Annag je to vela ked mala pribrala 420g za 2 tyzdne? 😅 😕

annag
18. okt 2008

mywiel, gratulujem , no siláčka z maminkinho mliečka je z nej 😵 😵 😵

lalitagopi
6. nov 2008

Ahojte baby..ja neviem ci sa tu uz o tom diskutovalo, ale chcela by som sa spytat, ci davate babetko po kojeni odgrgnut?? 😕

blau
6. nov 2008

Malo by sa, aby ho netlacilo. A tvoj je malicky, tak ja myslim, ze by si ho mala dat odgrgnut

martina46
6. nov 2008

niekde som citala. ze ak si babo neodgrgn do 5 minut, uz netreba. nasa mala skoro neodgrgavala.

daskak
6. nov 2008

martina , nas ked prepustali porodnice mi povedala doktorka, ze niekedy si babo odgrgne aj po 20 minutach... inak je to pravda, niekedy ked sa malemu neda hned, tak ho dam nachvilku lahnut a znovu ho zdvihnem po 15 min a vtedy sa nam to podari 😉

lalitagopi
6. nov 2008

hmmm...bo rozmyslam ze ako to robit, bo ona zvycajne po papani hned zaspi a to sa mi zda dost zvlastne ju v takom stave este natahovat...

daskak
6. nov 2008

tak jej to potom asi nevadi. ak zaspinka, tak ju samozrejme nebud..

fifinna
6. nov 2008

kojene deti ak nejavia znamky nevolonosti netreba dat grgnut. Ja som maleho uz v pôrodnici nedavala, akurat mi doktorky povedali, ze ho mam dat spat na bok. Zbytocne sa dieta tym prebera, ked sa caka na grgnutie.

mywiel
autor
6. nov 2008

Ja som zas pocula ze ked si neodgrgne tak potom to ide nizsie do criev a mozu byt z toho vzduchu koliky, ale asi dieta sa nie vzdy nahlta vzduchu ked pije z prsnika to asi skor z flase. Nam sa niekedy odgrgne hned a niekedy az za 5 minut a niekedy ako pisala daskak.

mywiel
autor
6. nov 2008

Mna to tiez inac stve, ze ju tym niekedy zobudim ale ked to neurobim tak ju to zobudi za hodinu a mrvi sa a viem, ze jej treba odgrgnut vadi jej to proste. A do kojko mesiacov treba nechat deticky odgrgnut?? 😕