Striedate prsníky pri jednom kojení?

mywiel
10. sep 2008

Chcela by som vediet ako kojite pri jednom kojeni, ci z oboch prsnikov, alebo striedavo pri jednom kojeni z jedneho a pri dalsom z druheho? Moja mala sa naje za 10 min. takze ani nemam velmi cas ju prilozit k druhemu prsniku a tiez neviem ci ked vymenim prsnik pocas jedneho kojenia kedze sa naje tak rychlo, ci nedostatne zakazdym len to predne mlieko? Preto kojim zakazdym len z jedneho a tak to striedam, problem je v tom, ze do dalsieho kojenia mam druhy prsnik naliaty a napnuty a navyse prsia nie su rovnako velke potom... 😀 A zakazdym odsavat prsnik sa mi nechce hlavnie nie v noci.

blau
6. nov 2008

Mywiel to uvidis sama, nas strasne grckal teda zakazdym, ked som ho nechala grgnut. A ked som ho nechala lezat, tak nevygrcol. Ked mi tiez zaspal a nebol odgrgnuty a zobudil sa a dal sa na brusko grgol a tiez mu sem tam nieco aj vybehlo. Ja myslim , ze to uvidis sama dokedy. Ale fakt je, ze ta poloha na boku, ked nieje odgrgnuty je na mieste.

daskak
6. nov 2008

mywiel, noneviem ake maju skusenosti ine maminy,ale mne Davidko odgrguje doteraz, ale hlavne vecer pred spanim. Uz to ale tak nesledujem ako do 3 mesiacov.. je to teraz take volnejsie

janzi
6. nov 2008

Ahoj, my tiez papame raz z jedneho a raz z druheho prsnika - cez klobucik, teda donedavna sme tak papali. Ale problem je ten, ze mam vela mliecka a do klobucika jej natecie same a ona len pohodlen cucka a ked sa prsnik posupne vyprazdnuje, a mliecko uz netecie ako z tocky a mala by mala zacat viacej tahat, zacne sa jedova a plakat. Ked ju dam na druhy prsnik tak zase pekne a spokojne papa. Zostava leniva a ja sa bojim aby sa mi nevyprazdnene prsa nezapalili, lebo ked ju dam na druhy prsnik skusim si tlacit prvy a vidim ze mliecko tam este je. Alebo sa mylim a mam uz prve prso prazdne, a tecie iba ak si ho stlacam? Ako vlastne spolahlivo spoznam ze prsnik je prazdny??

mywiel
autor
6. nov 2008

Janzi prsia nikdy nie su vyprazdnene uplne, ked prsia tahaju, boli, cervenaju su horuce na to treba davat velky pozor, pokial sa citis v poho a prsia nie su na prasknutie je vsetko ok nemusia byt uplne splakle. 😉 😀

blau
6. nov 2008

janzi, prsnik nebude nikdy dokonale prazdny aj ked dokojis a stlacis, tak vzdy pojde z neho troska mliecka. nechaj to na malu ja som tiez presne takto kojila, ale snaz sa co najrychlejsie zbavit tich klobucikov.

janzi
7. nov 2008

blau klobuciky by som zahodila hned teraz, ale mala nechce inak papat, aj som skusala ze jej dam len prso, no nechcela a ani ked som jej dala najskor s klobucikom a potom som si ho dala dolu, potiahla 2 krat a zacala revat, ale skusame to dalej

blau
7. nov 2008

janzi, ani moj nechcel on sa bez klobucika tiez nevedel najest, ale ja som stale skusala. A ked mal 3 mesiace tak sa chytil a uz papal normalne, ale vzdy som ich pre istotu nosila zo sebou. Potom som mala problem so zuzenym mliekovodom a mala som aj retenciu a pri prisati som videla hviezdicky a ked som skusala aby ma to tak nebolelo dat klobucik, tak betar nechcel! Ale vsetko sme prekonali vdaka Anneg. a uz je dobre. Len hovorim stale skusat viem o com hovoris 😉

dmonikad
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
blau
7. nov 2008

to je v pohodicke, monika aj ja som kojila dlho leń z jedneho a potom druhe kojenie z druheho. On ti sam da najavo, ci mu staci. Aj moj zaspaval , mliecko je carovne. Len si to uzi , ked bude vacsi budes na to uz len spominat ako ja z usmevom na tvari...A tie intervaly mate tiez krasne 😉

amarelka
12. jan 2009

Ahojte, neviem, či som tu správne, ale hladám radu..malý je chorý už druhý týžden, velmi mu nechutí papať, dnes mal napríklad mlieko len ráno a večer, zatial ho kojím, ale mám obavy, aby som takýmto tempom neprišla o mlieko, cítim, že sa ho tvorí menej, ani v noci ho nie je vela..Viete mi povedať, či sa ho bude tvoriť opať dostatočné množtvo, ked malý začne papať? Chcela som kojiť aspon do roka ☹

annag
12. jan 2009

amarelka, ak malý papať nechce, tak si mliečko začni odsávať, lebo jeho tvorba sa inak zníži a malý bude prsník odmietať - mliečko mu pri malej tvorbe pôjde ťažko, keďže je už veľký a na príkrmoch, nemusí mať chuť si prsníky sám "rozkojiť"

amarelka
12. jan 2009

dakujem annag, urobím tak.

luciauk
13. jan 2009

amarelka, aj môj syn je už dva mesiace na striedačku chorý-zdravý. zvracanie, hnačky. niekedy odmieta MM aj dva dni. takže bez odsávania by sme už nekojili. mne to velmi nejde, ale aspon troška....bez toho mliečko stratíš.

inak papame na striedačku z oboch prsníkov. trvá to cca 5 minút. cez den asi každú hodinu a pol, v noci každé dve. 🙄 kedy už začne v noci spať? 😒

bianca7
15. sep 2009

Ahojte,chcem sa opytat-po kolkych minutach kojenia mesacne babo zacne vytahovat to zadne mliecko?My v posl.case papame dost kratko,niekedy iba 10-12 min.,tak si myslim,ze nedostava zadne mliecko.Este ma aj stolicu zelenkastej farby a dost tuhu...Inac,ja kojim vzdy len z jedneho prsnika pocas jedneho kojenia.

rimmel
15. sep 2009

bianca cim je dieta starsie tym taha silnejsie a je schopne dostatok mliecka vysat za kratku dobu..moj to dokaze za 5 min na kazdom prsu..neviem kolko ma tvoje babatko.

skus ponuknut aj druhe prso ci si vezme..ak ano, asi je hladne..zelena stolica je ok ale ak pretrvava viacej dni chod k lekarke moze to znamenat vselico i to ze ma nedostatok zadneho mliecka ale neboj,myslim ze ho dostava 10min by malo stacit..ale znova hovorim ze neviem ake stare je..

niekore zeny koja iba z jedneho prsnika a vsetko je tak ako ma byt..riad sa babatkom, ci chce viac ci nie..ale ponukni, tym nic nestratis 😉

a ak ti pribera ok, zadne mliecko by teda mala dostavat..teda malo..neviem ci ona ci on 😀

k teme
ja kojim z oboch..neriesim ale ze kedy som dala jedno a kedy druhe, pri krmeni ponuknem jedno a ak chce viac a uz vypila z jedneho vsetko, dam druhe..kojim na poziadanie..

rimmel
15. sep 2009

oh a este ak ma dostatok mokrych plienok nemas sa coho obavat 😉

bianca7
15. sep 2009

Rimmel,ja mam synceka 🙂 , ma mesiac,a ma aj rerflux,takze podla Dr. by som mala kojit castejsie ale kratsie,tym padom ponuknut mu z oboch asi by som nemala...Ale problem je v tom,ze on sam niekedy odtiahne sa od prsa uz za 10 min,vlastne v posl.dnoch mame vobec problem napapat sa,lebo pali ho zaha-tak sa odtiahuje kazdu chvilu,puci sa,skratka,prezivam naozaj nocnu moru 😢 A k tej stolice mozem dodat to,ze nie vzdy je zelena,ma aj normalnu-zlatozltu a riedku,takze stale neviem posudit preco mava aj tu zelenu.Vacsinou to byva tak,ze raz ma taku,raz inu.Ale tej zelenej je ovela menej na plienke a je taja tuha-akoby sa mu nedalo dobre vykakat.Mozno to tiez suvisi s refluxom,neviem.

rimmel
15. sep 2009

luciauk moje nervy! 😀 kazde 2hodky 6rocne dieta! pomooooooooc 😀

rimmel
15. sep 2009

bianca no to teda neviem s tou stolicou..kedze ma ten reflux s kt.nemam ja ziadne skusenosti..ja co viem je ze ked ma jeden den zelenu stolicu a druhy napr uz normalnu nic si z toho nerob, nakolko v brusku nastavaju zmeny, vyvija sa to tam atd...teda tak mne bolo povedane..alebo mal proste den blby 😀 este raz hovorim, ak ma dostatok cikanicky, vsetko by malo byt v poriadku. no ale mas totazke..neviem ako ho "prinutit" papat menej no castejsie..ci vobec papat..
odgrgavas? mne ked sa prvykrat odtiahne tak odgrgnem, lebo ze vtedy je babo "pripravene" na odgrgnutie.
no chudacik malinky..viem ze aj kamoska mala syna s refluxom a musela dokrmovat uz v 3.mesiaci.

prepac lepsie uz poradit neviem, hadam niekto iny so skusenostami 😉 vela stastia a nervov! cim bude starsi tym sa to bude lepsit..

mneme
15. sep 2009

bianca, ja mam sice vacsiu dcerku ako ty, ale tiez ma reflux a pali ju zaha, takze viem, o com hovoris. odtahovanie a plac pocas jedla su tiez nasim trapenim, niekedy je to lepsie, inokedy horsie. so zelenou stolicou skusenosti nemam, ale urcite viem, za 10-12 min. si babo pri spravnom prisati zadne mliecko vytiahne, mne malicka malokedy papa dlhsie ako 10 min. takze ak sa ti syncek zacne odtahovat od jedneho prsnika a nemas pocit, ze je to kvoli tomu, ze sa mu mliecko v krku vracia a boli ho to, skus ponuknut druhy - ak sa nan chyti, ma este hlad 😉

bianca7
15. sep 2009

rimmel,odgrgavame nie casto...ale aj tak sme radi,lebo predtym sme vobec nevedeli toto robit 😉 Aj tak dakujem za podporu,a dufam aj ja,ze sa to bude lepsit!

mneme,skusim mu dat prsnik tak ako radis,uvidime ci sa chyti.A kedze mas dcerku tiez s refluxom ako casto ju kojis?Dodrziavas rezim alebo davas vtedy ked si vyziada sama?A hoci tema refluxa sa rozobiera inde,aj tak sa opytam-davas jej nieco-Nutriton ci este nieco a ci sa to lepsi? My zatial davame iba Gastrotuss,ale je to zatial iba par dni a zlepsenie nevidime vobec.Dufam vsak v lepsie casy...

mneme
15. sep 2009

bianca, ziaden rezim nedodrziavam okrem rezimu, ktory si ona sama urci - vacsinou je to papanie po 2-2,5 hodine, inokedy ked potiahne spanok aj dlhsie, ked je nervozna, dostane pocucat aj po hodine. noc vacsinou prespi celu. rytmus dojcenia si ma urcit babo.
nutriton nedavam, gastrotuss ano + pred jedlom ulcogant (na predpis).

annag
15. sep 2009

binaca7 - napíšem Ti do Internej pošty, tam treba zrejme čosi napraviť 😉 🙂

mayka
15. dec 2009

Annaq , prisla som si po radu vidim ze si ru velmi oblubena. 😉 Nie som si sice ista ale mam podozrenie na mykozu. Uz asi stvrty den ma bolia bradavky ked sa moja mala pyrana pricucne a pocas kojenia pocitujem svrbenie sem tam bolest dvorca a bradavky.
Bradavky mam take akokeby trosku zapalene. Mliecka mam vela a casto si mwnim tie vlozky do porpdy ale aj tak ich mavam uplne nasiaknute tie vlozky.

A ako sa prejavuje mykoza u dietatka? Teda ci sa to da zistit aj zrakom napr.

annag
15. dec 2009

mayka - Ty môžeš mať mykózu, bábo nie, a aj naopak - teda môžete ju mať obaja, ale nemusíte - bábetku sa prejavuje ako soor - biely povlak najmä na slizniciach - ďasienkach v pusinke

bradavky liečiť treba určite - podľa opisu to bude mykóza - mliečko Ti vyteká a bradavky sú často v mokrom prostredí a tme, nedýchajú -

tu o tom píšem viac:
http://dojcenie.wordpress.com/2009/12/08/dojcen...

lul
15. dec 2009

ahojte

Preco odporucate kojit bez klobucikov?

danka24
16. dec 2009

ahojte tak ja kojim casto mala papa aj 45minut niekedy a zaspat vie len pri prsniku 😖 cumel nechce 😖 a vyberiem jej prsnik a za 10minut je hore zasa 😒

severka222
16. dec 2009

Ahojte, ja kojím 15 minút z jedného a 15 minút z druhého. Na jednom prsníku mám takú plochu bradavku, tak preto vždy ponúknem najskôr ten prsník, mala pije asi 4 minúty a potom už len cucká, ale nechám ju na ňom cca do tých 10-15 minút . A potom ju preložím na druhý prsník a tam začne krásne ťahať , niekedy 15 minút , alebo ako chce - to nechám na nej ...
Ja mám problém aj s polohou, z prsníka kde mám plochú bradavku pijeme v sede a z druhého po ležiačky 😅

annag
16. dec 2009
annag
16. dec 2009

danka24 , v prvom rade sa treba snažiť o efektívne dojčenie, skús pozrieť sem na moju stránku o dojčení, ak si enbudeš vedieť rady, ozvi sa - dačo vymyslíme 🙂
http://dojcenie.wordpress.com/