Striedate prsníky pri jednom kojení?

mywiel
10. sep 2008

Chcela by som vediet ako kojite pri jednom kojeni, ci z oboch prsnikov, alebo striedavo pri jednom kojeni z jedneho a pri dalsom z druheho? Moja mala sa naje za 10 min. takze ani nemam velmi cas ju prilozit k druhemu prsniku a tiez neviem ci ked vymenim prsnik pocas jedneho kojenia kedze sa naje tak rychlo, ci nedostatne zakazdym len to predne mlieko? Preto kojim zakazdym len z jedneho a tak to striedam, problem je v tom, ze do dalsieho kojenia mam druhy prsnik naliaty a napnuty a navyse prsia nie su rovnako velke potom... 😀 A zakazdym odsavat prsnik sa mi nechce hlavnie nie v noci.

casy30
10. sep 2008

Ahoj Mywiel...Moj maličky am 6 tyzdnov a kojim ho 15 min z jedneho a 15 min z druheho...a je to akurat. Pravda je, ze taketo bano sa najviac napapa za prvych 10 min, ale tych 5 dalsich ho necham aj ked len sem tam pocuckava...Aj pri striedani prsnikov je napapany, odgrgne a hned zaspinka..Skoro vždy mi zaspí na prvom prsníku, ale keď ho prekladám k druhému, tak sa hneď zobudí a pokračuje v papaní...takže toľko... 🙂

mywiel
autor
10. sep 2008

Casy tak to mas super, moja ma 8 tyzdnov pije max. 15 min. a uz z druheho nechce ma proste dost..

miriamka
10. sep 2008

Mywiel...ja kojim na striedacku raz z jedneho raz z druheho.Je pravda ze medzitym mam jeden plny a jeden prazdny,ale da sa ten rozdiel prezit 😀

annag
10. sep 2008

mywiel, vo Vašom veku už nemusíte papať z obidvoch prsníkov, stačí z jedného. Aj 10 minút či menej jej stačí. Zistíš to ľahko, ak pije len predné mliečko, stolica má normálny vzhľad, len je zelená, lebo v prednom mliečku je viac mliečneho cukru, ktorý robí stolicu zelenou. Ak doteraz odsávaš, stačí, aby si každý deň odsala o čosi menej , napr. po 5 ml, a postupne dôjdeš k tomu, že si prsníky privyknú, začnú produkovať len toľko mliečka, koľko malá sama spapá a nebudeš potrebovať odsávať vôbec.

To, či bábo papá len z jedného prsníka alebo z dvoch je na rozhodnutí mamičky a bábetka. Prsníky sa tvorbe prispôsobia. Dôležité je dojčiť z obidvoch prsníkov keď sa laktácia ešte len rozbieha - po pôrode a potom vždy, keď sa vyskytne prechodný nedosatok mliečka - napr. pri laktačnej kríze. Obojstranným dojčením sa častejšie vyprázdňujú obidva prsníky a teda aj mliečka sa tvorí v obidvoch naraz viac.

mywiel
autor
10. sep 2008

Annag diky ty mna vzdy tak povzbudis. 😉

daisy33
10. sep 2008

mywiel, ako pises, potom ked sa nenapapa z druheho prsnika tak ho mas dost naliaty. daj si pozor, radsej odsaj aby si nedostala zapal. mne sa to stalo. tiez som mala vela mlieka, aj som odsavala ale nechcelo sa mi velmi. az som dostala zapal, lekar povedal ze pokazdom kojeni treba doodsavat, je to ale o hubu. chvilu som sa toho drzala ale neskor uz som prsniky nemala az take plne, tak som neodsavala stale a teraz uz vobec nie. ono sa to casom prisposobi malemu ako pije.

geegee
10. sep 2008

Nas Tomas ma skoro mesiac a strasne rychlo sa napapa. Aspon ja mam taky pocit. Papa z oboch prsnikov, ale aj tak s ami to zda nejako rychlo. No hadam ked zaspi potom, tak ma plne brusko, nie? Aj ked na papanie ho musim po 3 hodinach spanku vacsinou budit a potom je hladny ako vlcko. Dufam, ze moje dieta nehladuje, co ty na to, annag? 😅

tomzuzka
10. sep 2008

mywiel, ja tiež dojčím malého od začiatku doteraz/má 4 mesiace/ vždy len z jedného prsníka. tiež som zo začiatku mala ten druhý prsník tvrdý a väčší a tiež som najmä v noci odsávala. teraz už odsávať nemusím ,naozaj časom si prsníky zvyknú a prispôsobia sa dlhodobému zaužívanému spôsobu dojčenia.a ako píše annag, obojstranné dojčenie pomáha pri laktačnej kríze, ktorú sme prekonali aj vďaka tomu, že som zvýšila prísun tekutín.

annag
10. sep 2008

geegee, nehladuje, ak dosť ciká, má peknú typicky žltú horčicovú stolicu, je spokojný, určite nehladuje. Každé bábo si určí svoj rytmus - intervaly a dĺžku papania, ktorú si však počas celého obdobia môže meniť. Dnes papá krátko, no môže prísť obdobie, keď bude chcieť papať dlhšie. Ak mamička načúva jeho potrebám, dáva mu piť na požiadanie, tak dojčenie prebehne krásne a bezproblémovo.

Rýchlo sa napapajú detičky, ktoré majú silný sací reflex a mamičky majú zároveň výborne rozbehnutú laktáciu. Niektorým deťom stačí 5 minút, niektorým 50 minút. Oboje je v poriadku.

Dobre, že ho prebúdzaš, keď dlho spí, radšej prebudiť ako prísť o mesiac do poradne a zistiť, že bábo málo pribralo. On sa určite o pár dní - týždňov preberie a bude chcieť papať viac, zaspaté novorodeniatka sa nevládzu ani zobudiť na papanie, ale je to prirodzený jav(väčšinou pozosatok žltačky) a časom sa vytratí.

dididi30
10. sep 2008

mywiel trochu mimo otazka, co ma s albumom?? sak ty ho vobec nemas 😕

skolara
10. sep 2008

Mywiel ja kojim raz z jedneho a raz z druheho na striedacku. Teda kojila som asi od siesteho davam obe ale nie vzdy chce. 😉

mywiel
autor
10. sep 2008

Didi uz som ho vymazala lebo som si tam davala 3 glitery a admini mi to stale mazali, tak som sa na..... a vymazala ho a mam pokoj. 😀

ivetah
10. sep 2008

mywiel, ja som uplne na zaciatku kojila z oboch. poto, z jedneho, malej to stacilo. a zhruba od 3 mesiacov, ked si zacala pytat kazdu 1,5 hodinu, som usudila, ze asi jej jeden prsnik nestaci a zacali sme kojit zase z oboch. a zase papa po 3 hodinach. a odvtedy sme takto, ze najprv vyprazdni jeden a potom druhy 😀
a zo zacaitku som aj ja musela sem-tam odsat, najma v noci, ked jej stacil jeden prsnik a ja som mala druhy uplne tvrdy a naliaty. ale presne ako pisu baby, prsniky si postupne zvyknu 😉

arieska
11. sep 2008

náš Oliver keď bol taký malinký tak papal asi 10 minút z jedného prsníka, potom si odgrgol a dojedol sa ešte z druhého prsníka. pri ďalšom kojení som ako prvý podala ten, z ktorého som naposledy kojila
neskôr sa doba kojenia skracovala a stačilo mu už iba z jedného prsníka. teraz je obslúžený za 2-3 minúty 🙂

graziela
11. sep 2008

Ahojte,
ja od zac. krmim len z jedneho prsnika cca. 10-15 minut...podla toho, ze vzdy po krmeni zaspinkal, som usudila, ze mliecko mu staci a nebol dovod, este ho dokrmovat aj z druheho prsnika...Stalo sa mi to asi tak 2-3x, ze maly aj po 15 minutach krmenia z 1 prsnika si este pytal papat, tak som mu ponukla aj druhy...a potom bol spokojny...
Zo zac. to bolo presne tak, ako pisete viacere, ze ten druhy prsnik, kym sa dostal na rad, bol az bolestivo naliaty...hlavne v noci, ked su väcsie prestavky v kojeni, som po nakojeni z jedneho poodsavala hned aj z druheho, aspon trosku pre pocit ulavy...
Teraz je to uz v pohodke, hoci niekedy, ked drobec prespi aj 8 hodin vkuse, su prsniky poriadne naliate, ale da sa to prezit...teraz uz ani v noci neodsavam...zato menim nocne kosele aj 2x za noc... 😉 , lebo prebytocne mliecko mi samovolne vyteka...niekedy si davam na noc aj podprdu, ale tampony to mnozstvo aj tak nemaju sancu zachytit...tak radsej si davam uz nad ranom plienku...ako to riesite v noci vy?aj vy mate prsia take naliate?

elenita
11. sep 2008

No u mna boli dni, ked som za den, za dva minula cele balenie tamponov do podprsenky ! a aj tak som mala vzdy vsetko mokre.........musim vzdy spavat v podprsenke. Pri kojeni mi navyse vzdy silno strieka mliecko aj z druheho prsnika...ale lenm na zaciatku...ale objavila som super tampony do podprsenk, chicco....uz mi staci len takych 6 za den, nie 30 😀
Ja prsniky pri kojeni striedam, teda jedno kojenie, jeden prsnik, pri dalsom kojeni druhy, ale niekedy ich prestriedam aj v ramci jedneho dojcenia...a krmime sa rozne, aj 45 min 😅

graziela
11. sep 2008

Ja pouzivam tampony do podprdy zn. Fixies, vyskusala som aj Johnsons, tie boli tiez celkom OK. Kvoli velkej spotrebe som uz uvazovala aj o tych pratelnych bavlnenych...skusim pozriet, ci tu nie je nahodou takato tema ...

angua27
11. sep 2008

mywiel, ja som po pôrode kojila z oboch naraz, malý papal iba predné mliečko, tak som po pár dňoch prešla už len na kojenie z jedného. malý vytiahol aj zadné a do 3-4 dní si privykli aj prsia. aj keď prvé dva dni som vždy trošku odsala, aby mi prsia nepraskli a hlavne sa nezapálili. takto sme potom fungovali cca. do 7. mesiaca. odvtedy bolo malému jedno prso málo a tak sa kojíme pri jednom jedení z oboch. 😉

elenita
11. sep 2008

no tie Fixies mi vydrzali max.dva dni......a tie pratelne, to su avent, kupila som ich, aby som usetrila, ale velmi lutujem....do podprsenky si dam aj tri naraz, len jediny raz mi zacne tiect mlieko a uz su pretecene......ale mne asi moc strika...ked mi zacne tiect, tak vyslovene strieka prudom...niekedy su to aj 3 aj 4 prudy 😅

elenita
11. sep 2008

ale zlepsuje sa to pri rastovych spurtoch, aj teraz mali krpci okolo tych 3 mesiacov 🙂

elenita
11. sep 2008

to som bola uplne vysata 😀

graziela
11. sep 2008

Elenita, ja zatial od narodenia nasho maleho ziadne zmeny, co sa tyka satia, mnozstva mliecka a pod.nezaregistrovala...mozno to bude tym, ze sa sa takym niecim vobec nezaoberam, proste to beriem vsetko akosi prirodzene, ked si myslim, ze je hladny, tak dam a hotovo..niekedy je to aj kazdu hodku, niekedy vydrzi aj 4 (ked spi) a v noci aj 8 hodin bez papy... 🙂 No ale neriesim to, ci nahodou nemam malo mliecka a pod., zbytocne sa nestresujem...Tak hadam to tak bude aj nadalej pokracovat 🙂

sipcek
11. sep 2008

Len vam vsetkym chcem povedat,ze vam zavidim,ze kojite.Je mi z toho niekedy smutno ked mi mala papa flasku,ze to neslo inac.Drzim vam vsetkym palce,nech je to co najdlsie,bol to uzasny pocit,hoci ani nie 3 mesiace.pa

mywiel
autor
11. sep 2008

Sipcek urobila si urcite co si mohla, neboj ja ked som bola mala od 4ho mesiaca som bola tiez na Sunare a som zdrava. 😉 A to som sa narodila o dva mesiace skor. Kazde dieta je ine ako to tu citam a porovnavam, treba sa fakt prisposobit kazdemu zvlast a vsetko bude ok, az na tie koliky... ☹ skoda ze kvoli nim si malu poriadne neuzijem tie tri prve mesiace, aj ked davam pozor co jem aj tak place aspon hodinu po kazdom kojeni. ☹

majcik
11. sep 2008

Mywiel - jedinou utechou Ti moze byt asi to, ze malinka z toho naozaj vyrastie ... my sme si tiez uzili koliky, pritom som sa fakt strazila, co zjem, no odbilo 3,5 mesiaca a preslo to ... a teraz krpcok prdi jedna radost, ked zjem nieco naduvacie 😀

majcik
11. sep 2008

Ozaj, este ma napadlo - neskusala si kvapky sab-simplex? Nam pomahali trochu ...

elenita
12. sep 2008

Inak ja som si do 1,5 mesiaca kojenie vyslovene pretrpela, od bolesti mi az skrucalo prsty na nohach, bradavky som mala dohryzene do krvi, ragady az strach, mala sa tiez nechcela prisat, s malym som sa trapila aj dve hodiny...no ale vydrzala som a teraz je to super 🙂
Len mi je luto, ze maly uz vobec nevie sat, preto mu musim davat flasu, plus si to moje mliecko odsavam. A graziela, ja davam tiez tak, ako si pytaju, netrvam na ziadnom pevnom rezime, prisposobjem sa ich potrebam 🙂, teda snazim sa.

stvura
12. sep 2008

Xixi...mi kojime cez den furt. Maly totizto velmi malo spi a vzdy chce jest. Hlta stale vzduch, tak odgrgujeme aj 4x pocas jedenia a vsetko neuveritelne dlho trva.
Inac kojim z oboch prs, cca po 15 min striedam, no kojenie mi niekedy trva i hodinu. Odsavam jedine v noci ked sa rychlo zasyti a spi.

mywiel
autor
12. sep 2008

Majcik skusala, aj ine veci a nic nepomaha... ☹ Elenita no super dvojicky mat. 🙂 Ja kojim kazde 4 hodiny, z jedneho prsnika 15 min. Niekedy odsajem z druheho a zamrazim, aby mali ked idem niekde sama a necham malu s ockom doma.

kubkovka
12. sep 2008

Dobry vecer dievcata, ja sa chcem spytat, prave som po dvoch hodinach kojenia......mala sice necucala v kuse, ale aj tak, a stale je hladna, asi mam malo mlieka, alebo ja uz fakt neviem