Šúchanie očiek v spánku. Čo by na to pomohlo?

luciadan
20. dec 2008

ahojte, vie mi niekto poradiť, čo by pomohlo, keď si môj štvormesačný synček šúcha očká? má okolo nich akoby potničky. neviem, či to je nejaká alergia, alebo nejaká choroba. viem, že šúchanie znamená únavu, ale on si šúcha očká aj v spánku. keď má trochu dlhšie nechty, tak sa aj doškrabe. trvá to asi týždeň. momentálne som mimo trvalého bydliska, takže detskú lekárku máme 460 km od nás... inak je ok, iba tie oči. ďakujem...

helka101
20. dec 2008

Luciíí môj maly si šuchá očka aj cez den, no ma dva roky a tiež velmi neviem čo je to, lebo na alergologií nam povedali že niesme alergicky a popritom lave očko ma stale podraždene.. nema v očku nejako zahnutú mihalnicu, ktora ho možno dráždi, tie potničky si mu skúšala nejako vysušiť, aby zmizli?
ja sa chystam v novom roku sním k očnej, nech nam to pozre, a tebe asi poradím aby si zašla ked to nieje akútne k svojej dr. po sviatkoch a poradila sa snou, predsa sú to oči, a sú nenahraditelne.. držím palce 🙂

luciadan
autor
20. dec 2008

pozerala som mu očka, či ich nemá nejaké červené, alebo či v nich nič nemá, ale nič zvláštne som nezbadala. tie potničky mu potieram bórovou vodou, ale stále sa vracajú.. teraz veľa slintá, stále ma ručičky v ústach, má aj napuchnuté ďasienká, tak asi idú zúbky, aj mi napadlo, či tie potničky nemá z tých slín. doma pôjdem k lekárke, lebo ide na preočkovanie, tak ak by to dovtedy nezmizlo, tak uvidím. len by som chcela vedieť, čo to je...

sipcek
20. dec 2008

Ahojte,nasa mala s tym mala problem,vyrazky pod ockami a zrejme ju to muselo hodne svrbiet,furt si to suchala.Zistila som,ze je to z vanilky,vysadila som kremiky a mastila biodermou.Boli sme aj u dr.a mame predpisany Zodac.Teraz je to lepsie.

stvura
21. dec 2008

Ahoj luciadan, nas maly ma tiez styri mesiace a sucha si ocka, lebo ho tam drazdia moje vlasy. Asi od druheho mesiaca kojenia mi strasne padaju, plus spi s nami v posteli, takze vlasov je tam neurekom.
Nesucha si tvoj drobec oci prave tie preto? Inac vyrazky nemame ziadne {ja mam skoro dietne stravovanie}, ale vie sa mi tak doskriabat na tvaricke {hoci pravidelne kazdy tyzden mu striham nechtiky} ze je to hrozne...

luciadan
autor
21. dec 2008

dakujem za odpovede. ja kojim uz len raz v noci, tak neviem, asi to nebude z mojej stravy. a spi v postielke. na tvar pouzivam olejcek aviril h alebo nechtikovu weledu.

viktoriakarin
28. dec 2008

Moja malá si tiež šúcha očká a to len cez deň.Alebo keď prídeme z vonku má nad očkami také ako červené fliačky a neviem z čoho to môže byť.Ak niekto viete, poradte.Predtým mala zapálené najprv jedno očko a potom aj trošku druhé tak neviem či by to nemohlo byť kvôli tomu, zdá sa mi že to robí práve odvtedy.

lucustek
24. jan 2009

Moj maly si sucha ocka vzdy ked spinka. Cez den ked je hore a hrame sa tak to nerobi. Len ked uz je unaveny no a potom zo sna. Nema ani ziadne vyrazky okolo ociciek a robi to len posledny mesiac. Mozno to ani nic neznamena a prejde to samo.