Suché a drsné miesta na pokožke. Stretli ste sa s tým?

amarelka
20. jan 2009

Ahojte,
malému sa začali robiť na pokožke suché miesta, s drsnejšou pokožkou. Najskor to bolo len nakolienkach, myslela som, že z toho, že leží na brušku, ale už je to aj na lítkach a trochu na pleciach. Sú to také malé mapky, dotykom sa dajú nájsť a okom, len ked velmi zblízka sa pozriem..červené to zatial nie je, tak hádam to ekzém nebude. 😒
Stretli ste sa s tým už niektorá? može to byť od kúpania alebo nejaká alergia na prací prášok, či aviváž? používam detský, tak neviem.. ☹ 😖 😖

zuzitka
21. jan 2009

mne kozna lekarka odporucila Lovelu 🙂
a nedavat avivaz, veci zehlit
sak ale to treba vsetko vyskusat na dietati, niekomu to robi zle, inemu nie 😉

a radsej dajte hypoalergenne mliecko, ak nekojite....
je drahsie, ale mne tusim lekarka davala na predpis po 4 balenia

my sme lezali tyzden na koznom, maleho natierali od hlavy po paty, obvazovali obvazom, nic prijemne.......

zuzitka
21. jan 2009

amarelka ... ked som kojila prvy mesiac, ja som pila granko, jedla cokoladku .... a maly sa tak vyhadzal, ze mi chceli hned hospitalizovat!!!!

takze vsetko co jes, ta podavas aj dietatku, treba davat pozor .... inak to sledovanie potravin je hruuuuuza, ale ak som nechcela, aby sa mi maly v noci skrabal do KRVI, tak som na tie potraviny musela davat pozor ☹

snad je povoleny len banan 😖

zuzitka
21. jan 2009

na predoslej strane su odkazy na temy, kde to je uz velakrat vysvetlene ... co deti mozu, co nie, co pomaha, co nie.... kuknite tam 😉

kisska
21. jan 2009

ahojte, my mame presne to iste, co opisuje amarelka, boli sme s tym u koznej, lebo sa to malemu zacalo objavovat aj v okoli ust a vzdy ked sme jeden flak potlacili, objavil sa iny. Dudel v noci to este zhorsoval...
Predpisala nam Oilatum na kupanie a v lekarni nam namiesali masticku s pytiolom+nieco, natierame 2x denne a po dvoch dnoch to krasne zmizlo. Uz sa to neda ani nahmatat. Dokina povedala, ze je to len zimny exem...

amarelka
autor
21. jan 2009

zuzitka..možno to vyznie odomna nezodpovedne, ale k tomu jedlu počas kojenia...tiež som od začiatku dávala pozor čo jem, postupne som po malých množstvách začala jesť bežnú stravu-zelenina,paprika, parad- len trošku- mesiačik ku chlebu napr.,.. ovocietiež - okrem citrusov, to neriskujem, na orechy si tiež dávam bacha, strukoviny nejako tiež nejem ani kapustu, len na vianoce bola 😎 neviem, či sú to všetko veci alerg., ..a áno, kakao lubim aj ja 😀 ale si predstav, že mne dokt. povedala, že to je OK 😖 a čokoláda..neviem, ako by som bez nej žila, 😵 ale človek si zvykne...tiež som ju začala jesť len v malých množstvách, od začiatku a sledovala som či sa niečo objaví u malého a nič sa neprejavilo, žiadne vyrážky a pod., až teraz som si všimla, že sa mu rozširujú suché miesta. Uvidím, ako sa to vyvinie, prášok som zmenila, kozmetiku vylúčila, okrem indulony, tak snád..a v čoko sa budem krotiť..
kisska potešila si ma, že to može tak jednoducho zmiznúť, asi zájdem aj ja za dok., rpe istotu...mali ste to aj červené, tie flaky? lebo my to máme úplne normálnej farby, len je to ako husia koža na dotyk 😖

tara33
21. jan 2009

ahojte, aj my mame podobny problem, mam 8 mesacneho chlapceka a najskor mal len maly fliacok na rucke, potom aj na licku a teraz uz aj na chrbatiku ..., tiez mu to mastim Excipialom. Niekedy sa mi zda, ze je to lepsie a potom sa to zase zhorsi a scervenie .... tak neviem, ci to nebude nejaka reakcia na moju stravu, kedze ho stale kojim.... a prasok pouzivam Batole.

katullka
21. jan 2009

jaja, ked davas predsnidavky, tak sa neriad podla toho, ze od akeho veku je to, pretoze oni davaju kludne alergeny, ktore sa maju dat az od roka uz do predsnidavok od 4 az 5mesiacov 😠 . Vzdy si precitaj zlozenie, napr. do tych masovozeleninovych davaju skoro vsade zeler, ktory sa vobec neodporuca davat detom, je silny alergen, tiez tam byvaju paradajky, v ovocnych jahody..Najma sa to tyka hippiek, dokonca som si vsimla, ze tam pridavaju uz aj sol od 5mesiaca. Aj kase byvaju cokoladove a od 5mesiaca, takze dolezite je zlozenie.

zuzana, ak ma maly take problemy, moze to byt reakcia na to mlieko, ja by som ho hned zmenila na HA. Ja som drobcom preventivne davala HA az do roka.

katullka
21. jan 2009

Amarel, inak Johnson je kozmetika, ktora sposobuje najviac alergii, obsahuje vela parfemov a inych skodlivin.

miselin
21. jan 2009

Aj moja malá to má a tiež premasťujem Excipialom a ešte modrou indulonou a keď to už má moc červené, tak jej to natriem mastičkou čo mi predpísala doktorka z kožného a do dvoch dní je to fuč no a potom sa je to zase vyhodí takže stále dokola. Moja má strašne suchú pokožku takže to je tým ale čím je staršia tak sa jej to stráca tak dúfam, že do roka jej to zmizne úplne

zuzitka
21. jan 2009

neskusili ste solne jaskyne?
a more?

nam sa to polepsilo po pobyte pri mori..... rok bol klud a teraz som objavila fliaciky ☹
takze planujem more zase 😉

tak sa mi zda, ze sa z toho neda vyliecit uplne ☹

zuzitka
21. jan 2009

tara33 ... citam ze mate 8-mesacneho chlapceka a v pase ti svieti, ze len cakate chlapceka, a ze si v 79tt 😀

zuzitka
21. jan 2009

amarelka ... nie si nezodpovedna 😀 😀

ak sa neprejavi ziadna reakcia po jedle, tak je dobre. ale zase sa ta reakcia moze dostavit neskor.. to nikdy nevies..
je to komplikovane ☹

miselin
22. jan 2009

No mi chceme ísť tiež k moru aj hlavne kôli malej len uvidíme ako sa tá Finančná kríza vyvrbí 😒 Dúfam, že nám nepokazí plány 😒

amarelka
autor
22. jan 2009

zuzitka,..ved to, čo ak neskor, to už potom nevypátram, čo to sposobilo 😒

aj my máme v pláne v lete kmoru, dúfam, že nám to výjde 🙂 aj minulý rok sme boli, to mal malý len dva mesiace a ešte bolo prenho čudné vlnenie mora 😀 tak, len trochu sa osviežoval

amarelka
autor
22. jan 2009

katulka, už som o tom počula, že johnson.. ☹

denduska
28. jan 2009

tak ja som malej natrela tie miesta kremom co pouziva muz na atopicky ekzem..Atoderm od Biodermy a musim povedat ze hned na druhy den tam uz takmer nic nemala....tak teraz jej to natieram tak obcas, ked sa mi zda ze je to suchsie. Ten krem je vhodny aj pre babena.

kisska
28. jan 2009

amarellka - mavali sme ich aj takemr krvavo cervene -ale iba tie okolo ust, ked mal celu noc dudel, ale ked ho rano vybral za chvilu vybledli, len boli draplave - ako pises ako husia koza (prepac, ze tak neskoro)

siminks
28. jan 2009

Ja sa chcem opýtať,či sa niektorá z vás nestretla s týmto kožným ochorením,máme vždy za jedným uškom v záhybe a po jednou pazuchou červený flak,a mokvá to niekedy,nejde o nejaký ekzém 😒 ...

katullka
28. jan 2009

Baby, inak si myslim, ze ked mate uz dlhsie problemy s kozickou aj napriek tomu, ze si davate na stravu pozor, ze by ste mali trvat na vysetreni krvi na nejakej alergologii. Teda tie kozne lekarky, sa mi zda, ze len skusaju, ale dolezite je zistit dovod, preco sa tie fliacky stale tvoria, ci nie?

siminks, moj Samko mal od narodenia velke problemy a tiez pod pazickou a za uskami, ale len ked bol babo, postupne sa z toho dostal. Dokonca musel byt v porodnici v inkubatore s vyviazanymi rukami aby sa mu to vysusilo. Inak doma mu pomohol ichtyol na vysusovanie a ked to mal velmi suche, tak sme to premastovali kyselinou mliecnou a preslo mu to.

siminks
28. jan 2009

Dakujem Simi to už má dlhšie,ale nie každý den,v piatok behneme ku kožnej,som zvedavá čo povie 😕 diki

katullka
28. jan 2009

tak daj potom vediet, aj ja som zvedava 😉 .

siminks
28. jan 2009

dobre,papa

porubenka
30. jan 2009

Ahojte maminky,
aj moj syncek ma take suche a cervene miesta. Najskor sa mu spravili na lickach, tie nam uz ale zmizli. A teraz to mame v hlavicke a po brusku. Uz asi mesiac. Tiez to natierame Excipialom, a nie a nie sa toho zbavit. Citam, ze tu odporucate modru indulonu, tak to vyskusam.

lucdavdan
31. jan 2009

ahojte aj mi mame take cervene drsne flaky na jeden aj druhej nozke vyzera to ako lisaj myslite zeby pytiol na chvylu to zabere ale potom sa to ma zase a ma aj cervene licka take draplave a suche tak nato mu davam kalciovu mast a zabera myslite ze by som mohla vyskusat napr.nive krem alebo klas.indulonu?

lucdavdan
31. jan 2009

nivea krem ?

amarelka
autor
31. jan 2009

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea... skúste sa pozrieť aj tu 😕
ak je to červené, može to byť ekzém 😒

amarelka
autor
31. jan 2009

my sme nemali červené...skúsila som krém hipp- čo je na tvár aj telo a celkom sa to malému polepšilo, ale keby to mal červené asi zájdem k dr., nech vyšetrí z čoho to može byť..a áno, ešte aj prací prášok sme zmenili, pre istotu..

siminks
2. feb 2009

Ahoj Katulka tak nes som bola so Simi na tom kožnom,takže nevedela mi ešte presne povedať,ale asi začínajúca alergia,dala mi na noc imazol masť ráno fucidin a ked to prejde modrú indulonu,ale máme sa za tri týždne ukázať 🙂 ono jej to nemokvá každý den,tak som zvedavá vyzer´á to akoby prasklinka,tak zatiaľ papa

katullka
2. feb 2009

simi, no snad jej tie masticky zaberu, drzim Vam palce, nech sa toho, co najskor zbavite, no treba davat velky pozor na stravu a vsimat si kedy sa to zhorsuje 😉

greguska
3. feb 2009

ahojte, my sme mali taký suchý fliačik na jednom líčku, ten sme premasťovali Excipialom - trvalo to asi 2 mesiace, kým zmizol. zhruba pred mesiacom som si tiež všimla, že na stehienkach a lakťoch má také suché miesta, nemal to červené, len také suché a drsné. na poradni sme dostali Balneum hermal - olej do kúpela a tiež premasťovať Excipialom, podľa potreby aj viackrát denne. teraz to už má pekné, suché miesta zmizli, klop,klop.

inak periem v lovele a trošku aviváže lenor sensitive. a vždy sme kúpali len v čistej vode a rituľku umývali detským mydlom, tak to robíme do teraz.

držíme palčeky detičkám, nech nemajú takú oštaru. (inak ja som alergik s atop. exzémom, tak sa modlím, aby to malý nemal po mne)