Suché a drsné miesta na pokožke. Stretli ste sa s tým?

amarelka
20. jan 2009

Ahojte,
malému sa začali robiť na pokožke suché miesta, s drsnejšou pokožkou. Najskor to bolo len nakolienkach, myslela som, že z toho, že leží na brušku, ale už je to aj na lítkach a trochu na pleciach. Sú to také malé mapky, dotykom sa dajú nájsť a okom, len ked velmi zblízka sa pozriem..červené to zatial nie je, tak hádam to ekzém nebude. 😒
Stretli ste sa s tým už niektorá? može to byť od kúpania alebo nejaká alergia na prací prášok, či aviváž? používam detský, tak neviem.. ☹ 😖 😖

macika78
20. jan 2009

Skus si pozriet na STV v archive damska magazin z piatka 16. januar hovorili o kupani a osetreni detskej pkozky(ako casto kupat, co pouzivat na pokozku...)

amarelka
autor
20. jan 2009

dakujem, už idem na to 🙂

denduska
20. jan 2009

amarelka aj my mame, presne toto! my to mame aj na laktoch.... dokina nam povedala ze zatial na to mame davat kalciovu masticku....trosku sa to zlepsilo, ale este nezmizlo..tak skus tiez. Inak by ma velmi zaujimalo co to je, lebo moj muz ma atopicky ekzem tak sa trasiem ☹

amarelka
autor
20. jan 2009

jaj dendusa, ved aj ja som bola soknutá, či nejaký ekzém, včera som hned prešla net, ale vraj ekzém začína v záhyboch kože a je to červené a svrbí, tak hádam to nebude ono 😒

denduska
20. jan 2009

no ved to vravela aj ona, ze to vyzera skor na nieco ako lisaj....ale ze zatial staci ta kalciova.. tak uvidime.... netusim odkial sa jej nieco take mohlo urobit.... 😒

amarelka
autor
20. jan 2009

ja mám podozrenie, že to bude u nás z kozmetiky, už ho kúpem iba vo dde s trochou peny, mydlo len na dupu a po kúpeli nekrémuje. Od narodenia sme používali olej hipp alebo mlieko johnson,zrejme to bola chyba 😔

denduska
20. jan 2009

neviem, mozno ani nie, ja som ju mastila len olivovym olejom...a aj tak to mame 😖

amarelka
autor
20. jan 2009

aha, no tak aspon nemusím mať preto výčitky..a aký používaš prací prášok? 😕 moja mama vravela, či to nebude aj z toho alebo z aviváže, ale používam detský lenor a lovelu

denduska
20. jan 2009

taky isty 😀 ale predtym som davala len lovelu, lenor az neskor, ale myslim ze to mala este pred tym lenorom, takze to asi nebude z toho. Ani oblecenie nema tesne ze by ju odieralo, tak neviem. My mame strasne tvrdu vodu...tak zeby z toho? ale nechce sa mi verit.... no len dufam ze ta kalciova pomoze...nepaci sa mi to.

wali
20. jan 2009

ahojte, zatial to na exzem u vas nevyzera, ale pre istotu by som tie suche miesta hodne premazavala napr. modrou indulonou (u nas kalciovka nepomohla, a modra indulona sa osvedcila najviac). ale pisem hlavne preto, ze u nas sa exzem spustil po prani veci v Lovele! tak vas na nu upozornujem, ze to moze zacat aj kvoli tomu. drzim palce, aby sa to nezhorsilo a nezvrtlo do exzemu!

amarelka
autor
20. jan 2009

wali vdaka za upozernenie, stopnem lovelu, a skúsime natierať indulonou. Ešte by soms a chcela opýtať, aký prášok by si doporučila, napr. batole? 😕 alebo teraz je nejaká novinka norit prášok, ..čo myslíš?

wali
20. jan 2009

amarelka, s tymito praskami osobnu skusenost nemam, hned po lovele som si kupila prasok Sensa pre deti s citlivou pletou a hodne dlho som prala v tom. teraz uz periem v normalnom prasku, teda gele, co pouzivam aj pre nas a pohoda. ale maminy, ktore maju deti s exzemami hodne odporucali pranie v mydlovych vlockach alebo este si objednavali pracie orechy. ale ja si myslim, ze mozno staci kupit niektory z tych praskov, co pises a vyskusat. mne Jakubova pediatricka potom povedala, ze vela maminiek sa jej stazovalo prave na Lovelu. chce to bohuzial len odskusat, co prave tvojmu malemu vadit nebude 😅

denduska
20. jan 2009

wali, diky, tak aj ja stopnem lovelu, dobre ze som prave kupila nove balenie 🙄 tak dufam ze nam to prejde.

varticek
20. jan 2009

Ahojte, my to máme tiež, hlavne na hrudi, používame Norit baby, ale len kým nedôjde fľaša, neodporúčam ho, kvalita prania je chabá.

gergi7
20. jan 2009

odporucam do kupela Oilatum, a kremovat jedine Excipianom

katullka
20. jan 2009

amarel, este je dobre dat do prania trosku octu, zbavi pradlo zostavajuceho prasku. A preco davas do kupela penu? Nemoze mu aj to skodit? Velmi dobra je na premastenie aj kyselina mliecna, spytaj sa na nu pediatricky, je na predpis a nic sa nedoplaca. 😉

zuzitka
20. jan 2009

my sme tiez tak zacali .... a nakoniec z toho bol atopicky ekzem .... lekarka vravela, ze olivovy olej vysusuje pokozku.... takze sme umyvali len mydlom, ziadna pena do kupela, ziadna detska kozmetika, natierame len modrou a nechtikovou indulonou 🙂

zuzitka
20. jan 2009
zuzitka
20. jan 2009

mydlo Oilatum 🙂
prasok Lovela
vyhybat sa citrusom, medu, maku, rajcinam

v 4.mesiaci sme lezali na koznom ..... pritom u nas v rodine nikto ekzem nema ☹
premastovali kyselinou mliecnou, natieralu takou hnedou mastou, obvazovali obvazom, aby sa neskrabal, hormonalne masti ☹

nakoniec som nasla prirodneho liecitela, skusili sme more a ono to ustupilo na rok 😉
teraz som malemu znova objavila na nohach take suche cervene fliaciky ☹

jaja0110
20. jan 2009

Ahojte, tak nas tieto suche miesta na kozi trapia uz niekolko mesiacov... 😨 mame ich hlavne na chrbatiku v mieste za krkom (troska nizsie ako sa viaze podbradnik)...su to ako take cervene lysaje a nevieme sa toho zbavit ☹ ☹ najviac sa mi inak osvedcil Holtov krem- na exemy lisajoveho povodu (tym potieram na noc) a cez den kremom Calcium pantotenicum... niekedy to mizne a niekedy sa to zas vynori...tak ako vcera ☹ inak kupeme len v Balneum Hermal alebo Oilatume, inak ziadne peny ani sampony...
Inak nemoze to byt aj reakcia na jedlo? 😕

zuzitka
20. jan 2009

nam sa to zhorsilo, ked som skusila dat malemu pomarancovy dzus ☹

takze treba davat pozor na alergenne potraviny!!!

a samko papal len hypoalergenne umele mliecko BEBA 😉

zuzitka
20. jan 2009

aj tuto temu si precitajte:

babske recepty na atop.ekzem
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

katullka
20. jan 2009

jaja, moze to byt z jedla, musis presne odsledovat, po akom jedle sa to zhorsi, naozaj je treba dat velky pozor na alergeny, zoznamy potravin, ktore sposobuju alergie sa daju lahko vyhladat, no su to najma citrusy, med, orechy, rajciny, mlieko, moze byt aj soja, cokolada..

jaja0110
20. jan 2009

...no ved my sa alergenom vyhybame najvacsim oblukom...akurat myslim 2 dni pred tym mali polku papriky ktora bola uvarena v kasi... a presnidavku jablkovo-cernicovu ta bola pre deti od 4. mesiaca 😕 😕

3558
20. jan 2009

baby tak sa pridavam do klubu. uz som sa nabehala po doktoroch az az....
stale mu daju inu masticku a povie vyskusajte...
no maly ma suchu kozicku na oboch rukach, cela tvaricka a aj v hlave. ja mam exem a aj MM.
neviem ci som neurobila chybu ze mu kupujem obycajne mliecko a nie hypoalergenne. doteraz som to ani nevedela az teraz som sa zacala zaujimat o to, a dokonca ma ani doktor neupozornil ze by som mala malemu ine mlieko kupovat. co mam teraz robit? mam ho zmenit, alebo uz pokracovat v tom co pije doteraz?

amarelka
autor
21. jan 2009

zuzitka,ved tá lovela vraj tiež može to sposobovať 😒 .. a stým medom, makom atd. to si myslela ako malému alebo to platí aj pre mna, kedže ho kojím?
...napr. v presnidavkách frutapura som objavila pom. šťavu, tak ozaj treba všetko sledovať....

zuzana29..my použ. mlieko HA, ale to len na kašu, myslím, že som ti už písala. Vraj to by sa malo bezohladu na to, či ty máš exem alebo alergiu, ak kojíš a chceš dať um, treba zvoliť HA, lebo može dojsť ku skríženej reakcii bielkovín..čo sa prejaví ako možná alergia. Ale tie mlieka HA sú horké, tak neviem, či si malý tvoj zvykne, ale je to lepšie, ako by sa mal potom trápiť dlhý čas s nejakými kož, problémami. U nás sa dá vynrať na recept, neviem v ktorej si krajine, či je to aj tam tak. Lekár ti to mal automat. povedať, ak vie o tebe. 😕

amarelka
autor
21. jan 2009

varticek..škoda, že som včera už kúpila prášok norit.., keby som sa neponáhlala, nechala by som si poradiť, nech ho nekupujem 😠

amarelka
autor
21. jan 2009

katulka, vdaka
do kupela som mu dávala penu, čo je johnson a tak, na vláčnu pokožku a uvolnenie pred spánkom 😖 ale už mu nedávam nič, len šampon na vlasy 😅 a trochu mydla na dupu.

denduska
21. jan 2009

priznam sa ze som este nepocula ze olivovy olej vysusuje pokozku 😕 a objavilo sa jej to az po troch mesiacoch, tak keby to bolo z oleja, tak to ma predtym...ci nie?
este som rozmyslala ci to nemoze byt po ockovani...moj muz ma atopicky ekzem od ockovania (v dospelosti) ☹ ak hej, tak s tym asi vela neurobim..

niekde som zas citala ze modra indulona obsahuje nieco nevhodne pre deti...(ale natieram nou..neviem)

a inak moja mala je len kojena, tak zo stravy to nemoze byt...a ja davam velky pozor na to co jem... 😒

mersinka
21. jan 2009

ahojte, aj my mame presne to iste uz asi mesiac, take koieska, najskor to bolo len drsne na dotyk a potom to zcervenelo. Najskor na nozkach, potom sa to objavilo na licku a cielku a raz to zmizne a potom sa zase objavi. lekarka mi povedala, ze to je bezny detsky ekzem, natieram Excipialom. Z jedla by to byt nemalo, kedze len kojim a davam si pozor na stravu. Sama som atmaticka a mam atopak, tak sa bojim, ze malu cakaju podobne trampoty 😒 Od narodenia ju kupem len detskym mydlom a nicim nenatieram a pokozku mala do tych 5 mesiacov uplne super. A zrazu toto 😠 Vobec netusim, co to mohlo spustit. Od narodenia som pouzivala Lovelu a Norit, snad ani z toho by to nemalo byt. Neviem, som nestastna ☹