Suché a drsné miesta na pokožke. Stretli ste sa s tým?

amarelka
20. jan 2009

Ahojte,
malému sa začali robiť na pokožke suché miesta, s drsnejšou pokožkou. Najskor to bolo len nakolienkach, myslela som, že z toho, že leží na brušku, ale už je to aj na lítkach a trochu na pleciach. Sú to také malé mapky, dotykom sa dajú nájsť a okom, len ked velmi zblízka sa pozriem..červené to zatial nie je, tak hádam to ekzém nebude. 😒
Stretli ste sa s tým už niektorá? može to byť od kúpania alebo nejaká alergia na prací prášok, či aviváž? používam detský, tak neviem.. ☹ 😖 😖

zuzitka
3. feb 2009

ahojte

my sme atopicky ekzem liecili u ludoveho liecitela pana Dedika 🙂

http://www.topky.sk/cl/15/64250/Lenku-vyliecili...

zuzula28
3. feb 2009

greguska a prečo teda dávaš aviváž, ja nepoužívam skoro vôbec (len na vrchné oblečko, ktoré sa nestýka s pokožkou) a na malého veci nikdy nedávam 😅

estella
3. feb 2009

aj moj malinky ma chudacik problem s pokozkou...hlavne na tvarick ma suche crvene flaky...od vcera som ho zacala kupat v ovsenych vlockach tak uvidim ci to pomoze...poradila mi to sestra aj jej syncek mal problem s pokozkou a vraj mu to pomohlo....

zuzula28
3. feb 2009

ešte nám veľmi pomohlo fakt k tomu racionálne pristúpiť a nevsugerovávať si, že sme "divní" a malého kúpeme už len raz za 4-5 dní s tým, že po každej kake umyjeme riťku a večer noženy (z tých papúč to je smrad, že by jejden pad 😀 ), plus samozrejme x-krát denne rúčky, pusku a fakt už sme be z fliačkov...ešte som si doniesla z lekárne mydlo (klasické tuhé) od la roche posay-Lipikar (celá táto rada je na veľmi suchú a citlivú pleť a určená aj pre najmenšie detičky) a je výborné...a tiež občas frcneme do vody Balneum Hermal a natierame Excipialom Lipolotiom...keď sú tie fliačky troška do červena, tak stačí zopár krát v tenkej vrstve natrieť starým osvedčeným holtovým krémom 😵

jana164
3. feb 2009

My mame 4 a pol mesiaca a tiez uz mame exzem na lickach a cielku. Raz je to blede a niekedy scervena. Dufala som ze maly to nebude mat, lebo s dcerou bojujeme doteraz /ma 7/. Nie je to ake to mala, ale obcas sa ukaze. Neviem z coho to vznika, niekto povie ze z prilisnej hygieny. Ja maleho kupem kazdy druhy den a do kupela mu nedavam ziadne mydlo od narodenia,len obcas olivovy olej resp. harmancekovy extrakt a taktiez ho len kojim, ziadne cajiky. Avivaz skoro vobec nepouzivam. Ja mam tiez citlivu pokozku, tak mozno je to dedicne, hoci ja som zacala mat problemy az na vyske. Ci je to prostredim a ci co?

greguska
3. feb 2009

zuzula, ja som aviváž začala dávať až keď mal malý 4 mesiace, dávam ale len trošičku, nech to trochen vonia a je mäkšie 😅

ale kúpali sme každý deň, a ako sa mu objavili tie suché miesta, tak sme začali raz za 2-3 dni.
teraz to už má pekné, tak snáď bude dobre 😉

jana, ja ti viem len z mojej skúsenosti povedať, že v našej širokej rodine exzém nebol, až moja generácia - teda ja a dve sesternice máme problémy. ja od narodenia, v škole bolo najhoršie pri písomkách a skúškach, po škole takmer zmizol, zostala však extrémne suchá koža. takže je to aj otázka stresu, aj keď pri malých detičkách ťažko povedať.

siminks
3. feb 2009

Ahojte
Katka pýtala som sa dr či mám dávať pozor na jedlo,ona že nie z toho to nieje,že to je len začínajúca alergiaale načo?nevie ešte asi sama posúdiť...má to len v záhybe za uškom a pod pazuchou, a bol tam včera taký 3ročný chlapček,chudáčik mal okolo očí a pusinky tak strašne červené a vysušené,tak som sa pýtala sestričky či e to ekzém a či to prejde,a ona že áno ale asi mu dávajú jesť čo nesmie,lebo to má dlho 😒

zuzitka
5. feb 2009

my sme sa liecili a aj teraz sa liecime na ten ekzem u liecitela:

http://zuzitka.blogspot.com/2009/02/pdedik-ludo...

🙂

zitaje
5. feb 2009

Ahojte baby, moja mala (11-mesacny lezun) ma tiez take suche flaky na kolenach, lytkach, predlaktiach, ale ja som si povedala, ze to je tym, ze stale stvornozkuje a neriesim to. Ale ked vas tu tak citam, asi zacnem...

mersinka
6. feb 2009

ahojte, nam sa to uz rozsirilo po celych nozickach, uz aj na jednom lakti to ma. No a bola som u znamej doktorky a ta mi dala na tvar taku zarabanu mast, po tyzdni to ma krasne zahojene a mam kupat v Oilatume, bez nicoho ani mydlo netreba a potom nicim nenatierat. To zatial nezabera, ale budeme skusat dalej. 😠 Excipial dovtedy nezabral, tak skusame zmenu.
Co sa tyka pricin vzniku, vravela, ze je to uplne bezny detsky ekzem, ktory sa vyskytuje hlavne v zime, ked su stale prechody z tepla do zimy a naopak a citliva detska pokozka na to velmi reaguje. Zevraj pomaly kazde druhe dieta to ma, tak sa nemam stresovat, z coho to je a normalne fungovat. A vidim, ze aj tu to spomina vela mamiciek, takze asi na tom nieco bude. 😉

suziad
6. feb 2009

Ahojky tak sa sa pridam. Mala mala cervene draplave licka a dr jej predpisala hormonalnu masticku Locoid 0,1% po dvoch dnoch to preslo ma krasne hladucke licka. Ale teras sa jej nieco podobne vyhodilo na brusku drsna cervenkasta ale nie moc, pokozka ako keby husia koza s fliacikmy. Som sa zlakla. Skusam asi dva dni Excipial a aj Holtov krem. Zatial to nemizne. K dr. ideme za tyzden na poradnu. Myslite ze by som mohla skusit tu hormonalnu masticku co mala na licka?

patricia1971
6. feb 2009

baby,aj mojej malej sa začali robiť také červené fliačiky,ako lišaje....mala na brade,holtov krém a infadola nezabrali, idem pondelok ku kožnej, už to má aj na ručičkách,,,kamoška tiež išla ku kožnej,v lekárni jej urobili nejakú mastičku a za 3 dni bolo dobre...tak uvidím,ako dopadneme my...

hormonalne mastičky sú dobré,ale bez poradenia od lekára by som ja asi nemazala....ale ako píšeš,že už doki predpísala,tak neviem, možno aj áno.... 😉

iwuskaaa
7. feb 2009

Tak aj ja sa pripájam k Vám 😒 . Náš malý mal 3 mesiace, keď sa mu suché fliačiky objavili na kolienkach. Lekárka mu predpísala Holtov krém, pomohol. Možno pomohlo aj to, že sme prestali dennodenne kúpať. No a teraz sa fliačiky objavili opäť, ale na laktíkoch 😖 . Dúfam aj ja, že to nieje začínajúci ekzém ☹ .
Tiež vyskúšam modrú indulonu.
Excipial je na predpis?

bimbia
7. feb 2009

iwuska,
excipial nie je len na predpis, tada ja som si ho kupovala ako ekzematik ked sa mi minul 😉

kristina_tvb
7. feb 2009

baby, my sme sa s tym trapili dlho, mala toho mala po rukach hlavne, na nozickach, hrudi, dokonca aj tvari. Co nam fakt zabralo bola obycajna modra indulona, nekupat prilis casto. Neobliekat prehnane, aby sa prilis nepotila, to vraj tiez nie je dobre. Z coho to mala, tak to som doteraz nezistila. Nejaky cas to trvalo, ale vsetko nam uspesne zmizlo 😉

denisocka
7. feb 2009

ano,modra indulona-naozaj všeliek za pár centov,teda za Euro a niečo 😀 ,máme doma hory doly za stovky korun a prdlajs pomohli.

patricia1971
9. feb 2009

baby,tak so práve prišla od kožnej,ani som si nezapamätala všetko,čo mi hovorila....musím prať len v lovele,alebo nejakom mydle...najlepšia je ichtiolová masť...chúďatku na bradu musela predpísať aj hormonálnu masť,má to až také škaredé...nosiť bavlnené veci,musím kúpiť také škaredé hnedé pančuchy,tie že sú najlepšie,no my máme samé ružové a krásne.....kúpať ju mám iba v oiltume...žiadne krémikovanie,ako je Nivea,atď....a ešte ju mám krémovať kyselinou mliečnou,že tá jej chýba a preto má tie fľaky....a hlavne zmeniť moje a jej stravovanie...môže len banán,jablko,..žiadna broskyňa,marhula,jahoda,morské ryby,..no neviem ešte čo...proste všetko,čo som robila doteraz bolo na h... ☹ ....asi si idem napísať zoznam,čo môžeme jest (ešte kojím),čo môžeme obliekať, v čom možeme kúpať,kedy a s čím máme krémovať...mám tu 4 recepty...no hotovo....takže dopadli sme asi takto... 🙄 🙄 🙄

mirka.pp
11. feb 2009

Ahojte žienky, pridávam sa k vám. Aj náš malý má tie suché fliačiky po telíčku. Začalo to za uškom, a roztiahlo sa to po celom tele najme po brušku a chrbátiku. Na kožnom nám dávali rôzne maste a nič nezabralo, tak teraz všetko vysadili a kázeli len premasťovať. Kúpeme v Oilate, mastíme modrou indulonou, bepanthenom a teraz nám dali aj excipial. Včera som mu ho dala prvý krát a malý to mal do rána ovela horšie strááááááášne veľa fliačikov. Ja už neviem čo mu pomôže, ale hrozneo to svrbí. Som z toho nešťastná, keď mi vie niekto poradiť, prosíííííííííííííííím

denduska
11. feb 2009

mirka skus to co som tu vyssie spominala Atoderm od Biodermy...nam toto pomohlo najviac...tak 😉 drzim palceky

varticek
12. feb 2009

mirka.pp: nám pomohla linola fett, taky mastny krem, stoji myslim okolo 5 eur a maju ho v lekarni vcela oproti nemocnici

mirka.pp
12. feb 2009

Ďakujem, budem skusat a dam vediet, ako nam to zabralo 😉

hanka333
20. nov 2010

skus mydlo a utierky od mh-hygiena, moje deti maju atopicky ekzem a pomaha im to

hannaa
20. nov 2010

Ahoj všichni, dětský ekzem je nekonečné trápení, Základem je suchá pokožka, proto je třeba používat takové přípravky,které pokožku nevysušují a ne vždy dát na TV reklamu. Jsou to přece naše děti ne toho pána/paní v TV.
Já a moje rodina používáme anglické výrobky, jsou dovezene a k dostaní na slovenském trhu. Jsou to várobky firmy www.mh-hygien.sk Nechci nic vnucoval,ale zkuste a uvidíte. 🙂 PS: Indulova irituje dětskou pokožku.
Pěkný den

vikazv
27. apr 2012

@amarelka dobry den, co pouzivate na tie drsne suche miesta u babatka???...dakujem

ducci
15. máj 2012

nam doktorka odporucila excipial, ale ten nam az tak nepomohol.. trosku premastil ale stale mala take mapky hlavne na rukach zozadu... no a premastujem jej to bepanthenom - ten nam lepsie pomaha...

nina_m
15. máj 2012

nam velmi pomaha na suche miesta bioderma balzam ABC pre deti

lencika
16. dec 2012

aj moja dcerka s tym mala problemy, v prvych mesiacoch som pouzivala excipial co asi vsetky maminy a neskor sme presli na bepanthen a teraz je uz vsetko v poriadku treba len vyskusat pokozka babetka je velmi individualna 🙂

kaja15
6. feb 2013

ahojte, neviete mi poradit, ako sa vola ta mast z kyseliny mliecnej? Chcela by som ju malemu kupit, len v lekarni nevedeli, o com hovorim 🙂

anika11
13. máj 2013

mne mal maly suche drsne miesta na nohach a pomohlo nam, ked som ho zacala kupat a sprchovat s jednym sprchovym olejom.teraz je hladucky.vola sa Sensitive.ak by niekto chcel vediet viac,piste do IP, nechcem tu robit reklamu.a nieje vobec drahy 😉

pe
23. jún 2015

kočky, neviete mi poradiť - dcerka má ale iba na jednej nohe, vpredu na stehne taký dosť veľký fliačik - asi ako dlaň, aj ju to svrbí, je to tmavšej farby, ako ostatná koža, občas máva fliačiky aj na lícach - že z čoho by to mohlo byť? stravu máme celkom dobrú, niekedy trošku viac sladkostí, ale inak v pohode, veľa ovocia, zeleniny, mne to pripadá, že či to zo škôlky nemá, ako alergia na prášok, v ktorom perú prádlo, fakt neviem... zaberá jej na to krémik Bepanthen, prestane to svrbieť, skľudní sa to, ale zase sa to objaví, takže chcem na niečo prísť 🙂