• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Syn má 1 rok. Musím mu ešte prevárať vodu?

14. júla 2013 
Chcela by som sa spytat ostatnych mamiciek,dokedy by sa mala detom prevarat voda?Maly ma uz jeden rok a stale pouzivam len prevarenu.Nechcela by som mu nejak uskodit a nemozem o tom najst nijake info :unamused: Dakujem za rady :slight_smile:
10. jan 2008 o 09:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
myslis na pitie? Ja som vodu na pitie prevarala asi do 8 mesiacov a potom som presla na balenu vodu, lebo nasa z kohutika sa neda pit, to nepijeme ani my s manzelom. Teraz davam malej balenu toma natura neperliva, bola mi odporucana ako najlepsia na trhu, ale pokial mate dobru vodu z vodovodu, tak vraj od roka netreba prevarat.
10. jan 2008 o 09:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
u nas rovnako ako u magg, prevarala som do 8.mesiacov, odvtedy pouzivame tomu neperlivu, nasa voda sa tiez neda pit :confounded: :wink:
10. jan 2008 o 09:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
prevarala som do roka. dokonca kamoska do dvoch.....stelka ma9mesiacov a bojim sa jej dat este neprevarenu.
opytam sa na to na poradni lekarky.
10. jan 2008 o 09:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nelika - "zlaty" presov :zipper_mouth:
10. jan 2008 o 09:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak ja vodu neprevaruju. ...v nemocnici uz nam davali neprevarovanou, tak s tim pokracujem doma :wink: ..meli tam vodu fromin, ktera je prej schvalena hygienou k pouzivani pro kojence bez tepelne upravy. ...takze ji kupujem a tim padem neresim kdy skoncim s prevarovanim, kdyz jsem ani nezacala :sunglasses:
spis premyslim kdy pak skoncim se sterilizaci :confused:
10. jan 2008 o 09:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pokial Nelka bude pit UM, tak stale budem, aj po roku.Ved to bude len rano a vecer-tak to ma predsa nezabije :wink: A cajik, ked robim, tak je to samozrejmost, ze prevarit :wink:
10. jan 2008 o 09:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
dakujem :slight_smile: nasa voda je sice pitna,ale je strasne chlorovana-Mel,aj ty tusim byvas na prednadrazi,tak asi vies o com pisem :wink: na poradni som bola vcera,uplne som zabudla sa na to opytat...asi s tym prevaranim budeme pokracovat,kedze balenu nekupujeme na beznu spotrebu,ved ako pise junovka-ze ma to nezabije dva krat za den :slight_smile: radsej neriskovat :wink:
10. jan 2008 o 11:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tak okolo dvoch rokov som s preváraním sekla..., takže mladšej ešte vodu preváram.
10. jan 2008 o 13:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja som vodu neprevárala,bolo mi pohodlnejšie kupovat-teda na čaj,mlieko a tak...
10. jan 2008 o 17:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ale aj ta kupena lucka sa mala prevarat, teraz už vodu ale neprevaram a moja najradšej pije čistu vodu a večer kravske prevarene mlieko asi tyžden, predtym sme mali nutrilon 3
18. jan 2008 o 17:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
malá tiež pije iba čistú vodu alebo YO bazový sirup
18. jan 2008 o 20:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Hanik, tak to teda nevím. Ty vodu vůbec nepřevařuješ. Já jsem musela, když jsem odcházela z nemocnice podepsat i papír, že budu malému dávat kojeneckou převařenou vodu.
Zrovna s tím frominem nemám dobrou zkušenost.
22. jan 2008 o 19:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja som prevarala tiez do cca 8. mesiaca, potom uz mala pila neprevarenu. Ale my zase mame super vodu, keby sme ani my nepili z vodovodu, asi by som radsej kupovala kojenecku (a neprevarala. Ved uz je kojenecka, nie?)
22. jan 2008 o 20:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
ja tiez este prevaram. Nieje to taka robota. Vecer prevarim,do rana vychladne a prelejem do termosky. no problem
24. jan 2008 o 13:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja vodu prevaram, obcas, ked dopije uvareny caj, tak mu dam aj z vodovodu - a zda sa mi, ze ta mu aj najviac chuti :grinning:
24. jan 2008 o 13:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja som do roka davala dojcensku a teraz uz obycajnu,ale prevaram ju stale...ved pije bud cajik alebo mliecko,a trva chvilku kym vychladne....naco zbytocne riskovat... :wink:
24. jan 2008 o 13:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nathalie111 mas uplnu pravdu,podla mna na mliecko treba prevarat stale :slight_smile:
24. jan 2008 o 16:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Aj ja vodu prevaram, a prevarat budem, nieje to taka robota dat vodu do rychlovarnej kanvice :sunglasses:
24. jan 2008 o 16:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, chcela som sa opytat, ci niektora pouzivate doma aj Britta filter, a ci aj takuto vodu treba este prevarit. nejak som to nenasla...
29. jan 2008 o 20:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
ja väčšinou preváram, malá má 15 mes., no niekedy, keď nemám po ruke prevarenú dám aj z vodovodu.
30. jan 2008 o 12:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Převařovala jsem do 14měsíců.
8.února bude Ondráškovi 15měsíců a od 14měsíců už nepřevařuji.
Prý je to nutné alespoň do jednoho roka.
30. jan 2008 o 13:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojček, my sme tiež prevárali asi tak 15.mesiacov, potom už nie :slight_smile:
11. feb 2008 o 15:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj, tak my kojeneckou kupovali jen asi 2 měsíce, pak jsme převářeli vodu z vodovodu, je prý kolikrát i kvalitnější než ta balená. Teď bude malému 16 měsíců a převáříme jak kdy. Spíš asi ze zvyku, než že bych si myslela, že to k něčemu je. Jeho tělíčko už se určitě s lecčíms srovná a taky si musí zvykat, nežijeme ve skleníku. Navíc děti kolikrát vezmou do pusy takový fujtajbly, že nepřevařená voda je proti tomu...
25. feb 2008 o 12:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mě dětská doktorka řekla že do roka, pak už není potřeba. Jo a navíc, když zjistím, že si v chodbě pochutnává na mé vycházkové obuvi tak opravdu je převařená voda nic, ještě,že jsme očkovaný na žloutenku :grinning:
1. mar 2008 o 13:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
aj nam doki povedala ze do roka ale ja prevaram aj nadalej :slight_smile: a aj vyvaram veci :slight_smile: pripada mi to cistejsie mozno robim chybu neviem ale zatial mi to vyhovuje takto :slight_smile:
1. mar 2008 o 15:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj maminy, tak my tiez prevarame, pretoze u nas na Kladne ta voda neni velmi kvalitna, a tiez mame Britu - filter, ale pravidelne nemenime, tz kupujem kojenecku a prevaram aj tu...ale ked ideme na slovensko, tam viem, ze mame vo Zvolene, vybornu vodu tak prevaram v kanvici tu z kohútiku...

daisynka, - zloutenka typu A - to ockovanie mate? mozem sa spytat, co vas stala vakcina? to nezahrnuje ta heparix - hexa, ci ako sa to vola...dik :confounded:
18. mar 2008 o 16:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojky..
anna nikdy nechcela pit lucku ani drobceka a tak pila-je rajec a ten som neprevarala a moja mamka ju naucila na cistu chladnu kohutikovu neprevaranu-prevarenu ju nevypije..
18. mar 2008 o 18:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ikuska kdes slyšela že voda na Kladně není kvalitní??? Je jen moc tvrdá ale jinak je prej vhodná i pro kojence mi teda říkala kamarádka co tu bydlí od narození :wink: ale jinak já jí teda převařuju :sunglasses:
18. mar 2008 o 20:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja rozmýšľam, že budem prevárať do roku (korig. veku), ale to sa ešte poradím s detskou. Ale neviem, či keď budem pripravovať UM, tak či prevárať al. nie?
19. mar 2008 o 08:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja som mojej dcere prevarala vodu do roka
19. mar 2008 o 08:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok