Syn má 1 rok. Musím mu ešte prevárať vodu?

ladynika
10. jan 2008

Chcela by som sa spytat ostatnych mamiciek,dokedy by sa mala detom prevarat voda?Maly ma uz jeden rok a stale pouzivam len prevarenu.Nechcela by som mu nejak uskodit a nemozem o tom najst nijake info 😒 Dakujem za rady 🙂

magg
10. jan 2008

myslis na pitie? Ja som vodu na pitie prevarala asi do 8 mesiacov a potom som presla na balenu vodu, lebo nasa z kohutika sa neda pit, to nepijeme ani my s manzelom. Teraz davam malej balenu toma natura neperliva, bola mi odporucana ako najlepsia na trhu, ale pokial mate dobru vodu z vodovodu, tak vraj od roka netreba prevarat.

nelika666
10. jan 2008

u nas rovnako ako u magg, prevarala som do 8.mesiacov, odvtedy pouzivame tomu neperlivu, nasa voda sa tiez neda pit 😖 😉

melory
10. jan 2008

prevarala som do roka. dokonca kamoska do dvoch.....stelka ma9mesiacov a bojim sa jej dat este neprevarenu.
opytam sa na to na poradni lekarky.

magg
10. jan 2008

nelika - "zlaty" presov 🤐

hanik
10. jan 2008

tak ja vodu neprevaruju. ...v nemocnici uz nam davali neprevarovanou, tak s tim pokracujem doma 😉 ..meli tam vodu fromin, ktera je prej schvalena hygienou k pouzivani pro kojence bez tepelne upravy. ...takze ji kupujem a tim padem neresim kdy skoncim s prevarovanim, kdyz jsem ani nezacala 😎
spis premyslim kdy pak skoncim se sterilizaci 😕

junovka
10. jan 2008

pokial Nelka bude pit UM, tak stale budem, aj po roku.Ved to bude len rano a vecer-tak to ma predsa nezabije 😉 A cajik, ked robim, tak je to samozrejmost, ze prevarit 😉

ladynika
autor
10. jan 2008

dakujem 🙂 nasa voda je sice pitna,ale je strasne chlorovana-Mel,aj ty tusim byvas na prednadrazi,tak asi vies o com pisem 😉 na poradni som bola vcera,uplne som zabudla sa na to opytat...asi s tym prevaranim budeme pokracovat,kedze balenu nekupujeme na beznu spotrebu,ved ako pise junovka-ze ma to nezabije dva krat za den 🙂 radsej neriskovat 😉

mimma
10. jan 2008

Tak okolo dvoch rokov som s preváraním sekla..., takže mladšej ešte vodu preváram.

kukona1
10. jan 2008

ja som vodu neprevárala,bolo mi pohodlnejšie kupovat-teda na čaj,mlieko a tak...

milhaus
18. jan 2008

ale aj ta kupena lucka sa mala prevarat, teraz už vodu ale neprevaram a moja najradšej pije čistu vodu a večer kravske prevarene mlieko asi tyžden, predtym sme mali nutrilon 3

kukona1
18. jan 2008

malá tiež pije iba čistú vodu alebo YO bazový sirup

danca81
22. jan 2008

Hanik, tak to teda nevím. Ty vodu vůbec nepřevařuješ. Já jsem musela, když jsem odcházela z nemocnice podepsat i papír, že budu malému dávat kojeneckou převařenou vodu.
Zrovna s tím frominem nemám dobrou zkušenost.

vroni
22. jan 2008

Ja som prevarala tiez do cca 8. mesiaca, potom uz mala pila neprevarenu. Ale my zase mame super vodu, keby sme ani my nepili z vodovodu, asi by som radsej kupovala kojenecku (a neprevarala. Ved uz je kojenecka, nie?)

danulka2
24. jan 2008

ja tiez este prevaram. Nieje to taka robota. Vecer prevarim,do rana vychladne a prelejem do termosky. no problem

geegee
24. jan 2008

ja vodu prevaram, obcas, ked dopije uvareny caj, tak mu dam aj z vodovodu - a zda sa mi, ze ta mu aj najviac chuti 😀

nathalie111
24. jan 2008

ja som do roka davala dojcensku a teraz uz obycajnu,ale prevaram ju stale...ved pije bud cajik alebo mliecko,a trva chvilku kym vychladne....naco zbytocne riskovat... 😉

uhlikova09
24. jan 2008

nathalie111 mas uplnu pravdu,podla mna na mliecko treba prevarat stale 🙂

livka299
24. jan 2008

Aj ja vodu prevaram, a prevarat budem, nieje to taka robota dat vodu do rychlovarnej kanvice 😎

kacenqa
29. jan 2008

ahojte, chcela som sa opytat, ci niektora pouzivate doma aj Britta filter, a ci aj takuto vodu treba este prevarit. nejak som to nenasla...

dianecka
30. jan 2008

ja väčšinou preváram, malá má 15 mes., no niekedy, keď nemám po ruke prevarenú dám aj z vodovodu.

xlucka
30. jan 2008

Převařovala jsem do 14měsíců.
8.února bude Ondráškovi 15měsíců a od 14měsíců už nepřevařuji.
Prý je to nutné alespoň do jednoho roka.

marushka
11. feb 2008

Ahojček, my sme tiež prevárali asi tak 15.mesiacov, potom už nie 🙂

monas
25. feb 2008

Ahoj, tak my kojeneckou kupovali jen asi 2 měsíce, pak jsme převářeli vodu z vodovodu, je prý kolikrát i kvalitnější než ta balená. Teď bude malému 16 měsíců a převáříme jak kdy. Spíš asi ze zvyku, než že bych si myslela, že to k něčemu je. Jeho tělíčko už se určitě s lecčíms srovná a taky si musí zvykat, nežijeme ve skleníku. Navíc děti kolikrát vezmou do pusy takový fujtajbly, že nepřevařená voda je proti tomu...

daisynka
1. mar 2008

mě dětská doktorka řekla že do roka, pak už není potřeba. Jo a navíc, když zjistím, že si v chodbě pochutnává na mé vycházkové obuvi tak opravdu je převařená voda nic, ještě,že jsme očkovaný na žloutenku 😀

lindda
1. mar 2008

aj nam doki povedala ze do roka ale ja prevaram aj nadalej 🙂 a aj vyvaram veci 🙂 pripada mi to cistejsie mozno robim chybu neviem ale zatial mi to vyhovuje takto 🙂

ikuska26
18. mar 2008

ahoj maminy, tak my tiez prevarame, pretoze u nas na Kladne ta voda neni velmi kvalitna, a tiez mame Britu - filter, ale pravidelne nemenime, tz kupujem kojenecku a prevaram aj tu...ale ked ideme na slovensko, tam viem, ze mame vo Zvolene, vybornu vodu tak prevaram v kanvici tu z kohútiku...

daisynka, - zloutenka typu A - to ockovanie mate? mozem sa spytat, co vas stala vakcina? to nezahrnuje ta heparix - hexa, ci ako sa to vola...dik 😖

xxmargaretka
18. mar 2008

ahojky..
anna nikdy nechcela pit lucku ani drobceka a tak pila-je rajec a ten som neprevarala a moja mamka ju naucila na cistu chladnu kohutikovu neprevaranu-prevarenu ju nevypije..

draga
18. mar 2008

ikuska kdes slyšela že voda na Kladně není kvalitní??? Je jen moc tvrdá ale jinak je prej vhodná i pro kojence mi teda říkala kamarádka co tu bydlí od narození 😉 ale jinak já jí teda převařuju 😎

kili
19. mar 2008

ja rozmýšľam, že budem prevárať do roku (korig. veku), ale to sa ešte poradím s detskou. Ale neviem, či keď budem pripravovať UM, tak či prevárať al. nie?

otrivinkajanka
19. mar 2008

ja som mojej dcere prevarala vodu do roka