Syn má 1 rok. Musím mu ešte prevárať vodu?

ladynika
10. jan 2008

Chcela by som sa spytat ostatnych mamiciek,dokedy by sa mala detom prevarat voda?Maly ma uz jeden rok a stale pouzivam len prevarenu.Nechcela by som mu nejak uskodit a nemozem o tom najst nijake info 😒 Dakujem za rady 🙂

ikuska26
19. mar 2008

drago, to mi este hovorila doktorka v porodnice, ze teda nebudem z tej vody robit mlieko a pokrmy, a potom som jej mala nieco podpisat, neviem ci to priamo ale suviselo s tou vodou.... ale pamatam si to...ja ked to porovnavam len z chutou u nas vo zvolene a tu, tak je to sakra rozdiel, ... hm, tak neviem, o par dni idem k mudre, tak sa spytam ....

vanila
19. mar 2008

Ahojte tak ja prevaram vodu do teraz iba na mlieko. a ked sa chce napit normal zvodovodu.

kejka
19. mar 2008

Malej ráno pořád pije k snídani Sunar-vodu převářím.Když má normální pití tak ne.Takže jako Vanila. 😉

vanila
19. mar 2008

neprevarenu z vodovodu na pitie to som myslela 😉

kejka
19. mar 2008

🙂 🙂 🙂 já taky.

sandra81
19. mar 2008

Nikdy jsem vodu nasi male neprevarovala. Je tedy fakt ze do 10 mesicu jsem kojila, obcas ale i tak dostala umele mliko - od 6.mesicu a tu vodu jsem ohvirala v mikrovlnce. Ted ji byl rok a pije taky normalne vodu z kohoutku. Myslim ze prevarovani bylo potreba hlavne drive ale ted je voda z kohout preci jen kvalitnejsi. Nebo tady v NL myslim ze je...

prasiatko30
19. mar 2008

my sme prevarali asi tak do 4m - aj dr mi povedala ze je to zbytocne prevarrat to dlhsie - pokial je voda bezproblemova, pitna tak to netreba ale ja aj tak pouzivam vzdy a stale flaskovu vodu nie z vodovodu.

ninka27
27. mar 2008

Ahojte. Ja teda prevaram vodu, ked vidim, kolko chloru je vo vode z vodovodu ... Malinka ma uz 21 mesiacov, rozmyslam prevarat tak do dvoch rokov ... Ved to nie je taka robota s tym prevaranim 🙂

pitrska
27. mar 2008

Cus Ja kupuju vodu prevarenou a ted se chystam na vodu s kohoutku ale nadale budu prevarovat asi bych neusnula kdybych ji dala vodu s kohoutku kdyz vidim ten chlor desny 😉

marorlinko
27. mar 2008

ladynika, to zalezi od kvality vody, ja svojmu uz neprevaram od 11mesiacov, lebo bolo mi poradene,ze tuna kde sme je dobra voda(uk) nijako zvlast sa nelizi od kupenej, tak maly ju pije a chuti mu.

bobule1
27. mar 2008

ahoj abych nemusela kupovat vodu kterou jsem stejně ještě převařovala tak jsem si pořídila konvici Brita vodu naliju přefiltruju převařím a je to nemusím alespoň tahat kartony prý se má z kojenecké vody i vařit..

lyzenka
27. mar 2008

bobule,

musi sa z prefiltrovanej vody este prevarat?

pitrska
27. mar 2008

Me v nemocnici rekly ,ze se voda kojenecka urcena k prime potrebe nemusi prevarovat je osetrena uv filtrem takze se nemusi prevarovat 😉

sue
27. mar 2008

...na Lucke je napísané, že je úplne neperlivá a že sa nemusí prevárať 😕

bobule1
28. mar 2008

já raději ještě převařuju - je to voda z kohoutku zbavená nečistot tvrdosti...... ale raději počítám tak do roka

ifrimka
29. mar 2008

ja vodu filtrujem (cez brita filter, anglicka voda je bigus, sama som si uz tak navykla, ze spoznam chut nefiltrovanej) a potom prevaram. vzdy cerstvo prevarenu dam rovno do vysteriliz. flase... ked treba ihned, flasu ochladim v hrceku zo studenou vodou. trva to max 5 min.

kili... aj na UM treba prevarit

kajule
29. mar 2008

No tak ja zatim prevaruju vsechno,jak z kohoutku tak i mineralku. 🙂

veronikap
3. apr 2008

ja tiež filtrujem vodu cez Brita filter a je to sakra rozdiel.. keď som prevarila vodu priamo z kohútika, tak hrniec bol celý biely a keď prevarím túto prefiltrovanú, tak je úúúplne čistučký.. sa mi ani veriť nechcelo..
takže už vodu nekupujeme, ale preváram tú z kohútika (prefiltrovanú)
a preváram len na mlieko, ak chce piť z môjho pohára, tak jej dám, neriešim, či je prevarená alebo nie 🙂

monas
4. apr 2008

Jedna známá má maminku hlavní krajskou hygieničku a ta říkala, že voda z vodovodu je tak kvalitní v ČR a tak hlídaná, že je často kvalitnější než lecjaká kupovaná a je naprosto nezávadná a bezpečná i pro málé dětičky...Myslím, že převářet vodu víc jak ročním dětem je úplně zbytečné a spíš na škodu. To jejich tělíčko si musí taky zvykat na normální věci a jak zž jsem tu jednou psala, děti strčí do pusy cokoliv, kolikrát pěkné svinstvo a nic jim není...Nevím, co by v té vodě mohlo být pro ně tak nevhodného...

deina
4. apr 2008

Prevarate Lucku neperlivu? Myslela som, ze tu uz prevarat netreba.

Kde sa da zohnat ten Brita filter?

petule.h
18. apr 2008

já jsem převářela tak do roka neperlivou nebo kojeneckou vodu,někdy i z vodovodu... pak už né.malej pije š´távu z vodou z vodovodu..

dankaa
18. apr 2008

ahojte!ja vobec nepouživam kojenecku vodu.od narodenia sme použivali klasicku vodu z vodovodu,samozrejme prevarame aj nadalej...tiež uvazujeme nad normalnou vodou,poradim sa s pediatrickou...

marorlinko
19. apr 2008

monas, uplne s tebou suhlasim, ze je zbytocne prevarat, ak dieta vyrastie a ochutna vodu z vodovodu,tak potom co, telo si musi zvyknut.
ja prevaram iba na mlieko ked robim,ale to je normalne, na pitie neprevaram, tuna v tejto casti uk, je kvalitna voda.

bublinkajasminka
16. aug 2008

kočky a myslíte teda že filtrovanú vodu z filtra vody treba aj prevárať??

sirinka
16. aug 2008

ja som do 11 mesiacov prevarala kojenecju vodu, teraz davam pit neprevarenu kojenecku a jedlo varim z vodovodnej a chystame sa prejst na vodu z artezskej studne, nebudem ju prevarat...

martina46
16. aug 2008

ja som zacala davat priamo neprevarenu z vodovodu v 8 mesiacoch.

pucik
31. aug 2008

ahojky, malýmu je rok a používali jsme většinou kojeneckou vodu horský pramen, měli jsme i lucku,ale ta mi nevyhovovala, při převařování mi připadalo jako když trochu perlí, teď na mlíko používám převařenou z kohoutku a na normální pití kojeneckou vodu bez převaření 🙂 😉

kacka79
31. aug 2008

tak my převařeli do roka

rexika
31. aug 2008

Ahojte ja tiez este prevarujem, lebo obycajna voda je dost tazka na zaludok aj pro dospeleho a nie to este pre deti a hlavne ked maju traviace problemy.Ked si to tak zoberiete tak vodu prevarujeme cely zivot, ked varime polievky,caje a kavy a tak dalej. 🙂 🙂

mimakro
1. sep 2008

rexika, pri prevarení sa z vody vylučujú minerály, ktoré spôsobujú jej tvrdosť. Ono to aj vidno na povrchu tej prevarenej vody. Ale potom by ju bolo treba prefiltrovať, aby si ich už nepila. Ty to tak robíš? Okrem toho sa samozrejme ničia baktérie. Ja som vodu z vodovodu neprevárala, iba Lucku, aby som odstránila CO2. Ale Lucku pil iba Ondrejko, lebo sme bývali u svokrovcov. Oni majú studňu, ale sú v nej dusičňany a ktovie, ako je to po mikrobiologickej stránke. Keď mse sa presťahovali, už som neprevárala. Ideálne je filtrovanie cez Brita filter (alebo podobný), ako tu už niekto písal. A pri domácej vode treba byť maximálne opatrný. 😉