Syn má 1 rok. Musím mu ešte prevárať vodu?

ladynika
10. jan 2008

Chcela by som sa spytat ostatnych mamiciek,dokedy by sa mala detom prevarat voda?Maly ma uz jeden rok a stale pouzivam len prevarenu.Nechcela by som mu nejak uskodit a nemozem o tom najst nijake info 😒 Dakujem za rady 🙂

sirinka
1. sep 2008

rexika fakt je tazka na zaludok 😕 to som este nepocula...
ja som prevarala dojcensku do 11 mesiacov na pitie, teraz uz davam neprevarenu dojcensku a varim z vodovodnej od roka...

caruzo19
2. sep 2008

my mame britu a neprevarala som nikdy,do nejakych 9 mesiacov sme davali balenu neperlivu lucku a potom uz len z konvice.aj na um vodu len zohrejem

kojzarik
2. sep 2008

ja tiez prevaram vodu ale mali ju v mliecku vipije len v tedy ked je prevarena z rascou a feniklom inaksiu mi nechce mali mi ma 11 mesiacou

dobromila
7. sep 2008

mne nasa pediatricka povedala, ze neprevarat, ked som sa pytala, ze dokedy, to mal syncek 10 mesiacov. Tak odvtedy neprevaram - vsetci doma pijeme vodu z vodovodu a velmi nam chuti

majcik
13. sep 2008

Ja prevaram aj Lucku, ked ju robim do flasky s Nutrilonom. Patmesacnemu dietatku to asi treba, nie?

helenkasabinka
13. sep 2008

ahojte moja mala ma zajtra 4 mesiace a od zaciatku prevaram vodu lebo sme na UM ale aj na cajik prevaram....ci je to detska voda alebo z vodovodu,tak kazdu radsej prevaram 😉

geminis
14. sep 2008

My jsme měly nedávno 20 měsíců a vodu na mlíčko a čajíky převařuji dodnes. Britu máme taky, ale ne vždy jsou vyměněné patrony, tak abych na to nemusela myslet. A jak bylo řečeno párkrát přede mnou, mě to nezabije tu vodu převařit, trvá to jen chvíli. Ale kdo ví, až půjdu na dvouletou prohlídku, tak se dr. zeptám...jinak vařím z vody z kohoutku! 🙂

kubaka
15. sep 2008

Ahoj, do půl roku jsme kojili, takže žádná voda, do osmi jsme dávali do kažš jen ohřátou balenou kojeneckou vodu. Ta se ani převářet nemá, protože se v ní potom dělají usazeniny z minerálů a ty více zatěžují ledviny. Potom jsme přešli na vodu kohoutkovku, která je nejlepší a nejčerstvější. Po všech výzkumech, co jsem si dělala, je voda z kohoutku nejbezpečnější - kontrolovaná. Po 1 roce se dětem voda už vůbec nemusí převářet. To mi řekla doktorka a i jsem se to někde dopátrala. Takže je to fakt zbytečná práce a trápení.

kikina30
15. sep 2008

Ahojte žienky. Ja som vodu malej prevárala do roka. Ale od narodenia sme používali Lucku neperlivú, nie z vodovodu. Od roka varím z vody z vodovodu a na pitie vynašli užasnú vec. Už existuje Lucka absolútne neperlivá, bez obsahu sodíka, v celkom ružovej fľaši. Nálepka je na nej skoro taká istá ako u Lucky neperlivej, len dole je poznámka že voda neobsahuje sodík. A fľaša je ružovej farby. Mala mi ju v pohode pije od roka neprevaranu a žiadne ťažkosti zo žalúdkom a stolicou nemáme. Skúšajte ak chcete. 😉

grisgot
15. sep 2008

Ahoj mamči, já tedy převařuji, občas už dám ale i balenou nepřevařenou. Zcela to ale nechápe moje kamarádka..právě jsme přijeli z Bulharska a ta své jedenáctiměsíční dcerce dávala vodu rovnou z kohoutku..aniž by nějak zjišťovala, jakou mají vodu. Já teda nevím..možná jsem přecitlivělá, ale myslím si, že na dovolené jako je Bulharsko je základ dát si pozor na vodu z kohoutku. Zvlášť u tak malého robátka..co myslíte?? 😒

harmi
15. sep 2008

ja som dávala do 6-teho mesiaca balenú vodu a prevárala som ju.potom som prešla na vodu z vodovodu.my máme dobrú vodu.skoro nič iné nepijem.a od 1 roka ju už nepreváram a všetko je v poriadku.ale keby som išla na dovolenku tak by som určite kúpila balenú vodu pre malého.

bystricanka
16. sep 2008

ja ešte stále preváram vodu. A to kupujeme len balenú. 😅 A malý ide mať 18mesiacov

zuzana1710
18. jan 2011

my budeme mat 2 a pol roka a pravaram stale..respektive pouzivam stale lucku,ale ked nemam po ruke,tak prevaram..je to uz akoby sila zvyku...nasu chlorovanu vodu neprevarenu tusim este ani len neokostovala...

marecek4
19. jan 2011

převařovala jsem jen dva měsíce u té nejstarší,pak jsme se přestěhovali a z kohoutku nám tekla Dobrá voda,a ostatní jsem kojila tak dlouho,že už to bylo zbytečný,v osmi měsících můžou už vodu normálně a nejen balenou

bianka234
19. jan 2011

prevarením neviem baby čo zachránite, lebo tie ťažké kovy a chlor tam zostáva aj ten ostatný sajrajt, môj malý má ekzem a keď som sa rozhodla po skoro 2 rokoch že prestanem kupovať dojč.vodu a skúsim obyčajnú tak sa mu nehorázne zhoršil ekzem, kúpila som filter na vodu a problém je vyriešený, nemíňam na vodu a má ju prefiltrovanú 😉

danca7
20. jan 2011

ja pouzivam uz mesiac filter na vodu (zn.Brita)..je to super vec,lenze nie som si ista ci je ta voda neprevarena vhodna pre mojho 16 mes. syna...v poslednej dobe ma stolicu taku tmavozelenu a hrozne smrdi,ked ma vetri..moze to s tym suvisiet,ale aj nemusi...takze skusim prejst na staru klasiku prevarena voda Lucka ci sa mu to upravi...este k tej nasej vode,mame svoju studnu,dlho nebola cistena ma aj zvysene nejake tie hodnoty...takze vsade je ta voda ina....mozno by stacilo tu prefiltrovanu vodu len prevarit....ma s tym niekto skusenosti?

olii
20. jan 2011

... vodu jsem převařovala do 6 měsíce, poté jsem začala používat normální kohoutkovou vodu. Na dovolene používám vodu balenou, tam si tou kvalitou přeci jen nejsem jistá...

mapurka
20. jan 2011

já jsem převařovala do 8měsíců. Teď jen ohřeju v konvici nebo převařím a doliju studenou vodou z kohoutku, podle toho jak se podaří, aby to bylo tak akorát ihned k pití 😉

ibalenka
29. jún 2013

Ahojte.Prevárate aj dojčeneckú lucku kupovanú?či tú netreba prevárať?malá ma 7 mesiacov ...tak si myslím že lucku už by nebolo treba prevárať či

elastiq
1. júl 2013

už bych nepřevařovala..já to dělala taky tak do roku a pak jsem malému dávala vodu z kouhoutku, máme ji tady naštěstí kvalitní..na UM jsem mu ji jen ohřála.

loketka
1. júl 2013

Ahoj, já jsem převařovala balenou vodu cca 4 měsíce, pak jsem už nepřevařovala. V Brně není dobrá voda, takže bylo hned doporučeno abych kupovala balenou. Takže ted stále balenou vodu. kamarádka dává přefiltrovanou z konvice Melity.

monci8888
1. júl 2013

prevarala som cca. do 6 mesiacov, potom uz len obyčajnu neprevaranu lucku, od roka filtrovanu normalnu a od dvoch cistu vodu z vodovodu 🙂 a dieta zije, je zdrave a nema ziaden problem 😀

petula8
11. júl 2013

ak už má rok tak už nemusíš.

m_ij_ka
14. júl 2013

vodu stačí prevárať prvých 6 mesiacov