Syn vyrástol z vajíčka, nesedí sám. V čom ho voziť?

manchiny
9. sep 2008

Ahojte , neviem či už je tu podobná tema,no nemám velmi čas ju hladať . poradte mi prosím, alebo sa podelte o podobnu skusenost. Náš malinký je na svoj vek dost velký. Za týžden bude mať 6 mesiacov a má už 10 kíl. (a to iba kojený...) V aute samozrejme cestujeme vo vajíčku. Háčik je ale v tom, že už dosiahol hranicu nosnosti tej autosedačky ( máme len do 9 kíl), a teraz nevieme v čom ho máme voziť ak sa to vobec dá, pretože ešte nesedí samostatne a okrem toho je ako malý červíček, je dosť hyperaktívny. už sa ho bojím dat aj doma do vajíčka lebo sme zistili, že sa z neho vie prekotiť tak ho už zapásavame. ide hlavne ale o to auto. zistovala som, či existuju aj nejaké vajíčka pre väčšie detičky, pretože si myslím, že je to dost obmedzujuce že to má len do 10 kíl nosnost, najviac som našla do 13 kíl a potom už len také sedačky ked už dieta vie sediet. Ale čo ked je dieta väčšie na svoj vek? to ani nemože cestovat v aute?.. 😖 to na to fakt nijaký výrobca nemyslí? máte aj vy taký problém???

pietra
9. sep 2008

a velkostou je na tom ako? vraj dolezitejsie ako hmotnost je dlzka babatka, teda nesmie z vajicka presahovat. Riesenim by bola mozno autosedacka 0-18kg, ktora sa spociatku dava do protismeru ako vajicko a neskor v smere. Nosnost ma tych 18kg, takze tam mate este dost velku rezervu

manchiny
autor
9. sep 2008

no jeho nožičky už začínaju trochu trčať von z vajíčka.. a sa bojim aby sa to pod ním nerozpadlo 😅 ale tie väčšie autosedačky su len také v ktorých vie už sediet, nejak si to neviem predstaviť . dnes mal premiéru v kočíku som ho už dala po sediačky ale hlavička mu stále kvacala dole , tak aj koli tomu sa mi to nezdá.. ale diky

stalida
9. sep 2008

ahoj, mam jednu otazku....fakt sa vajicko ma davat spociatku do protismeru?.....este som o tom nepocula

manchiny
autor
9. sep 2008

na tom našom je z boku nálepka ktorá to tvrdí tiež.. tak asi ano

stalida
9. sep 2008

ja som si myslela ze sa to nesmie, ale asi nie som v obraze 🙂

vroni
9. sep 2008

Stalida, vajíčko sa nemá dávať do protismeru spočiatku, vajíčko sa má dávať do protismeru VŽDY!!!!!!!
Z vajíčka nesmie pretŕčať hlavička, nožičky môžu visieť až na zem 😉 Ono asi by bolo najlepšie zobrať vajíčko do 13 kíl, predpokladám, že ti malý ešte nevie sedieť sám (bez pomoci) a vtedy ešte normálne klonená sedačka nie je ideálna na chrbticu, ale aj tá 0-18 kíl by mohla stačiť. S tou hmotnosťou je to síce pravda, že podstatná pre výmenu sedačky je výška a nie váha dieťaťa, ale je to myslené skôr tak, že keď dieťaťu pretŕča hlavička, má isť do väčšej sedačky aj keď na ňu ešte nemá váhu. Čo sa má robiť s veľkým (resp. ťažkým 😎 ) dieťaťom som sa veru nikde nedočítala....

stalida
9. sep 2008

vroni, tak dakujem za info, nevedela som o tom, ze musi byt v protismere.... moje babatko este nie je narodene, ale chceme autosedacku vajicko od 0-13kg.
pri starsom syncekovi este neboli povinne, ale zacali sme autosedacku pouzivat az ked bol 2,5-3 rocny....
ale na prednych sedadlach sa asi uz upevnovat autosedacky nemozu ci ano???? 😲

danuska24
9. sep 2008

neviem kde som dnes citala o sedackach - hlavicka by vraj mala byt min. 2 cm od vrchu sedacky. ak to najdem hodim link.
my mame tiez do 9 kg, no nasa ma 8 mesiacov a 9200 g a 77 cm, nozky jej trcia uz davno, hlavicka zatial este nie je pri kraji, tak dufam ze vydrzime do roka vo vajicku.. uvidime...

stalida
10. sep 2008

ok, tak ak najdes link hod ho sem, skusim aj ja popozerat na nete

pietra
10. sep 2008

stalida, ako ti uz vroni pisala, vajicko musi byt umiestnene v protismere. Aj na prednom sedadle moze byt, ak tam nie je airbag. Z vajicka by nemali vytrcat ani nozicky, lebo pri naraze by doslo k ich zlomeniu a zatlaceniu na chrbticu. Nozicky mozu trcat len z autosedaciek umiestnovanych v smere jazdy.

manchiny, autosedacky 0-18kg su akoby spojene dve autosedacky do jednej, vajciko a vacsia. Takze v tychto autosedackach musi vediet babo aj lezat, kedze su urcene aj pre novorodencov. Zaroven su dlhsie, aby sa tam zmestilo aj vacsie dieta. My sme chvilu nad takouto sedackou uvazovali, lebo som malu nechcela davat skoro po smere jazdy

magimary
10. sep 2008

Ahojte babky, ja pri svojich 6 doterajších deťoch už mám vyskúšané rozne autosedačky (nemala som síce ani jedno dieťatko veľké, skôr naopak), no počúvala som raz reláciu na stv-tusim ludia na jednotku, ci do to bolo a tam rozpávala akýsi odborník a povedal to, čo už tu bolo aj povedané (vajíčko len v protismere!, nohy môžu trčať, hlavička nie, vtedy preložiť do väčšej bez ohľadu na vek a váhu...), ale ešte aj to, že pre väčšie ešte miminká je tá 0-18 v pohode, ak sa dá dobre napolohovať (obvykle mávajú tri polohy, tak do tej njanižšej a to už vlastne pripomína sklonom vajíčkové polohovanie, takže je to ok a veľkosťou úplne dostačuje aj pre väčšie miminká)... 😉
Takže ja by som určite volila tuto verziu-sedačka 2.kategórie 0-18 kg napolohovaná do poloľahu, resp.polosedu s bábätkovským polstrovaním a máš to vyriešené... A ver, že Ti aj dlho vydrží, lebo priberanie malej sa teraz po polroku zmierni až zastaví...

magimary
10. sep 2008

sorry, nie malej a malinkého... 😉

manchiny
autor
10. sep 2008

ahojte baby , dakujem za pomoc, tak to aby sme už zaobstarali tu velku sedačku 😝 , aj ked až tak vela necestujeme, ale istota je istota
pietra, dik to som nevedela že sa to dá tak polohovať.