Synček príliš rýchlo priberá. Čo s tým?

lienka.
16. mar 2007

narodil sa s vahou 3910g ked sme ochadzali s porodnice mal 3880.Minuly tyzden na poradni mal 6210g a dnes som ho vazila na obycajnej vahe a vychadza mi to 6600g.Papa kazde 3 hodiny a iba z jedneho prsnika.Ked odsajem mliecko mam 150ml.Jeden cely vypije,z druheho mlieko zamrazujem.Lekarka mi nic na to nepovedala,len sa smeju,ze je to dost.Ale co robit???Vraj to vybeha??Ale tie lica,keby ste videli kazdy hned jej aky baculko...Uz mam tych reci dost.Poradite?
Meria uz 63cm a dnes ma 2 mesiace.Dakujem

magg
16. mar 2007

lienka podla mna s tym nic nespravis, nasa sa narodila a mala 2900 g a 49 cm, za prvy mesiac nam pribrala vyse 1,5 kg druhy mesiac uz len kilo a tak stale o trosku menej, teraz pribera tak 800g na mesiac, podla mna je taka akurat, len je kratucka. Pokial ho len kojis neovplyvnis to, podstatne je aby mu mliecko stacilo.
Kazde tri hodiny si ziada sam, alebo ty ho k tomu vedies?, lebo nasa papala kedy si zmyslela, niekedy som ju nakojila a o hodinku bola zasa hladna, niekedy vydrzala aj 5 hodin

ramzesa
16. mar 2007

Pokial iba kojis sa neboj, ono kojene dietatko si vie samo urcit kedy dost. Nadvaha mu urcite hrozit nebude, aspon ako kojencovi nie 😉 . Moja babula sa narodila 50cm s 3200 gramami a ked mala dva mesiace vazila 5490 gr a merala 62cm a ked mala tri mesiace uz vazila 6375 g a 64cm. Synceka teraz tak narychlo nevyhrabem, ale bol od nej o trosku tazsi aj dlhsi. A vzdy ked som prila do poradne, tak mi vraveli, ze je velka. Licka ma fajne aj faldiky ma 😀 , ale ked je oblecena je dlha a stihla. Na 7 mesiacov mala necelych 7400 g a 72 cm. A z reci si nic nerob, keby nebol baculko, tak by si nasli nieco ine 😅 . Radsej sa tes, ze je fajny a zdravy a to len z tvojho mliecka 😉 .

ramzesa
16. mar 2007

a zabudla som, z porodnice sme sli domov s vahou 3060

a aj moji obaja jedli, kedy si zmysleli, raz po jednej hodine inokedy po 2, 3 a v noci aj po 6 a mala mi prve tyzdne bola schopna spinkat aj 9-10 hod. ale len obcas.

riusik
16. mar 2007

lienka, ahoj. nic si z toho nerob, aj moj tomas priberal v priemere 1,5 kg/mesiac 😀 ale to prestane, ako pisala magg. pokial dojcis, nemusis sa bat. a tie reci - ako pisala ramzesa - najskor vsetci "aky je tucnucky" a teraz pocuvam ze "neschudol?????". tak kludne odpovedam, ze ano, schudol, nedavam mu jest 😉
len nech papka mamickine mliecko, kedy sa mu zachce 🙂

okta
16. mar 2007

Lienka, suhlasim s dievcatami. Maly pribral za mesiac 1,6 kg, potom uz iba 1,2 kg a teraz 800 g. Lekarka ma vyplasila, ze je to vela, ze mu nemam davat jest, mam mu davat cajik a zabavat ho 😀 , no skus take dietatko zabavat, ked je hladne, ved to vsetky vieme, ze to nejde. Tak som volala laktacnej poradkyni a ona mi povedala, ze je to uplne normalne, nemam si z toho nic robit, postupne sa to zmeni a nemam mu davat ani cajik na oblbnutie. Kojene deti mozu papat kolko si pytaju a maly si pytal aj kazdu hodinu.... . Vobec sa tym nezatazuj 😉 a tie reci si nevsimaj 🙂

mracik
16. mar 2007

náš malý bol tiež riadne veľký, v dvoch mesiacoch mal šesť a pol kila a každý mu tipoval pol roka 🙂 Boli sme čisto na materskom mličku až do konca siedmeho mesiaca. To strašné priberanie a rast prestalo asi v šiestich mesiacoch, teraz je v hornej časti tabuľky, čo sa týka hmotnosti aj výšky, ale mne sa zdá aj tak, že je malinký drobček.
Takže kľudne koj, koľko si žiada. Možno by bolo vhodné nabehnúť na tuhú stravu trošku neskôr, až v siedmom-osmom mesiaci a nedávať zo začiatku kaše, len zeleninku, ovocie a mäso.

lienka.
autor
16. mar 2007

dakujem Vam za rady,trochu ste ma ukludnili,popri mojich kamaratkach mam obrie babo.Snazim sa udrzat mu rezim kazde 3 hodiny,vonku sa to este da,ale ked nespi to su sceny taky ma hlasisko...dik

kili
16. mar 2007

lienka, môj brat bol v 1 roku tiež taký malý mischelin a teraz je tenký a šľachovitý a to môže jesť čo chce 😠 , narozdiel odomňa, ktorá som bola ako detsko ako prútik a teraz, teda predtehu som mala dobrých 7kg tuku navyše.

kili
16. mar 2007

a ešte ma napadlo, že na zriedenie mlieka by si možno mala piť viac vody. Nepiješ málo? že by pil tak veľa, že je smädný. Ale to je taká teória laika, tak ma prosím moc evysmejte 😀

ladybird1l
16. mar 2007

no pri tych vasich prirastkoch hmotnosti mam dojem ze mi malo moja mala papa, za prvy mesiac mi pribrala 800 g, a za druhy len 670 g, je to normalne? A pritom nas pediatricka chvali ako pekne papame a priberame....

babulka
16. mar 2007

ladybird, normalne vahove prirastky u babatiek prve tri mesiace su 150 - 250 g / tyzden, aj ked postupne sa to znizuje, neskor je to uz len 50 g tzyden, takze ziadny strach, ked doktorka povie, ze je OK, tak je OK. Mne vraveli, ze nei je az tak dolezite kolko, ako aby priberal pravidelne, teda aby mu vaha neklesala alebo nestala. Nech je ta "krivka priberania pekne rovna" 🙂

maca793
17. mar 2007

lienka moja malá sa narodila s váhou 2910g, za dva týždne pribrala 600g a za mesiac o d narodenia 1,3kg. doktorka sa čudovala, že tak veľ a pribrala za mesiac. a to pila len moje mliečko. potom každý mesiac priberala po vyše 1kg a keď mala 3 mesiace, tak mala vyše 6kíl. teraz má 9,4kg a 10mesiacov. a podľa doktorky je to normálne. zo začiatku sa jej to nepozdávalo, ale mala som veľmi "tučné" mlieko. papkala každé 3 hodinky aj keď z fľaše, lebo z prsníka nechcela a tak som si musela odsávať mliečko. 🙂

mimakro
17. mar 2007

Ondrej sa narodil s hm. 3830g, pri prepustení z porodnice mal 3700g a ako 5 mesačný 8620g. Hanka mala 4000g, schudla na 3860g a odvtedy len priberá. Ako 3 mesačná mala 6770g. Niektoré detičky majú jednoducho velký apetít a keďže sa ešte veľmi nehýbu, tak len priberajú. Ale pokiaľ je to len z materského mlieka, tak nemaj obavy. Ja som narážky na hmotnosť mojich detí brala skôr ako pochvalu, že iba dojčím a oni sú takí baculkovia. Ondrejko má tri roky, 100cm a 16kg. Vôbec nie je tučný, ale dosť svalnatý. Teraz si už sám reguluje svoju hmotnosť 🙂 Niektoré dni by zjedol aj nás, iné mu stačí jeden rohlík za deň. A ešte som aj čítala, že polročné dieťa by malo mať dvojnásobok svojej pôrodnej váhy, takže Tvoj synček by mal mať min. 8kg.

mimi
17. mar 2007

lienka,verim ti,ako vedia taketo poznamky viest na nervy.My zase mame opacny problem,ked sa maly narodil mal 2120g a teraz ma 7 mesiacov a 6900g.Z toho vyplyva,ze strojnasobnil svoju vahu,ale taktiez okolie do nas rype,ze aky drobny je 😢 Doktorka nam predpisala lieky,ktore povzbudzuju chut do jedla,maly stale pyta papat,ale co uz narobim,ked tak malo pribera?Niekedy som z toho uz zufala ☹
lienka,inac ku koncu pol roka,babetka spomalia svoju vahu,tak sa nebojkaj!

lienka.
autor
17. mar 2007

tak vcera sme ukoncili 2 mesiac a maly vazi 6700g,takze to vychadza,ze pribral 2.7kg.To je dost nie>?

ramzesa
21. mar 2007
miriamka
30. júl 2008

Baby,a kolko by mali deti vlastne priberat?U nas je to zatial 1kg mesacne,a dufam,ze to takto nepojde dalej 😕

cartmanko
30. júl 2008

no my mame za tyzden 200g a to je vraj optimum. to je mesacne okolo 800. ale podla mna od 600 do 1200 je v pohode.
lienka: asi mas plnotucne mliecko 🙂

veronika13
30. júl 2008

miriamka a prečo nechceš aby priberal? Buď rada, horšie by bolo keby si mala opačný problém, kilo za mesiac je v pohode, neboj sa, keď začne chodiť, akého modela z neho budeš mať 😉

miriamka
30. júl 2008

Cartmanko...my tiez priberame 200g tyzdenne,co je vraj na kojene babatko viac.Ze by mohol kludne priberat len 100g tyzdenne a bolo by to ok.

cartmanko
30. júl 2008

100 tyzdenne?
to sa mi zda malo. rok ma 52 tyzdnov po 100g to mame 5,2 kg za rok. narodila sa amala 3880 a odchadzala z nemocnice 3550. to by mala 8,7 kg rocna. to je nejaky drobcek nie?

miriamka
30. júl 2008

No neviem,kamoska ma malu ktora teraz oslavila rok a ma 9.5kg a je tak akurat...taky drobcek.
Veronika...ja som rada ze pribera,len rozmyslam ci to takto pojde stale dalej ze 1kg mesacne alebo ci sa to zacne znizovat ked bude viac aktivny.

veronika13
30. júl 2008

tiež sa mi zdá, môj bol kojený a priberal kilo mesačne, neskôr už menej, do roka cca ztrojnásobil svoju pôrodnú váhu, ono prídu zuby, chodenie, nebudú už tak priberať, nebojte sa 😀

cartmanko
30. júl 2008

podla mna nech len pribera ja by som bol rad, ved ked sa nastartuje.....tak spali toho ajajaaaaaj. 😅

veronika13
30. júl 2008

presne tak, začne sa to znižovať. Dievčatká bývajú drobnejšie, ale nemusí to platiť vždy, my s manželom sme obaja vysoký, aj malý je teraz ako dvojročné dieťa. Nedávno bol choručky, tak schudol veľmi, no už to zas dobiehame. Ja by som sa váhou až tak nestresovala, pokiaľ priberá, len v extréme, no to musí každá mamina odsledovať 😉

sirinka
30. júl 2008

nasa sa narodila 3240g, pri odchode mala 2900 a zacala priberat 1,5 kg mesacne, potom po kilecku az takmer do roka. teraz ma rok a 12 kil, vysoka cez 80 cm. vsetci sa nad nou rozplyvali aka je baculka ake ma faldiky, len moje krize a ruky dostali zabrat, bo sa furt chcela nosit. teraz uz chodi a pomalicky sa jej tukove vankusiky stracaju... 😉 do pol roka bola vylucne dojcena apokracujeme s tym dalej. takze vsetko je ok, a mas krasne zdrave babatko, tak si ho uzivaj

veronika13
30. júl 2008

cartmanko a Aďka priberá, kojíte?

cartmanko
30. júl 2008

no my kojime kolko vladzeme ale musime aj dokrmovat, lebo by nam malinka z mamicky urobila mumiu.
my kojime kazde dve hodky a ked mamicka v noci spi, tato tlaci do malickej nutrilonu tak 60-90 ml kazde 2-3 hodinky. potom gugi a prebalit a spinkat. 🙂

sirinka
30. júl 2008

inac kojene deti mozu na vahe nejaky cas kludne aj stat, neskor to zase dozenu. a mozu priberat po kile a nijako im to neskodi. hlavne, ked nechudnu. pokial svoje dietatko kojite, nestresujte sa s jeho vahou 😉

veronika13
30. júl 2008

každé dieťa je iné, nemusia byť všetky presne podľa tabuliek, hlavne že im chutí 😀