Synček príliš rýchlo priberá. Čo s tým?

lienka.
16. mar 2007

narodil sa s vahou 3910g ked sme ochadzali s porodnice mal 3880.Minuly tyzden na poradni mal 6210g a dnes som ho vazila na obycajnej vahe a vychadza mi to 6600g.Papa kazde 3 hodiny a iba z jedneho prsnika.Ked odsajem mliecko mam 150ml.Jeden cely vypije,z druheho mlieko zamrazujem.Lekarka mi nic na to nepovedala,len sa smeju,ze je to dost.Ale co robit???Vraj to vybeha??Ale tie lica,keby ste videli kazdy hned jej aky baculko...Uz mam tych reci dost.Poradite?
Meria uz 63cm a dnes ma 2 mesiace.Dakujem

sisstin
16. apr 2009

skalnička: prostě každý dítě není barokní andělíček no 😝 ...ale ty rozdíly jsou fakt hustý..je to úsměvný 😀 ..a to já nemám žádný nedonošenátko..narodil se skoro ve 42tt..ale porodní byla 2,9..prostě je drobnej od přírody...ono je blbý, že když hodně přibírají..tak do tebe každej reje, že bude tlustej..a když zas nepřibíraj, tak že máš podvýživu..si nevybereš 😖

martao
16. apr 2009

No to je fakt.
Pri troch deťoch vidím aký je každý iný.
Dokonca so sestrou máme rovnako staré deti /rozdiel 8 dni/. Dokonca máme za manželov bratov. My máme takého modelíka a ona moletíka. Porodná váha bola takmer rovnaká.

Každé dieťa je iné a žiadna forma neexistuje.

Najstarší sa narodil s PV 4250g a teraz je to vysoký štíhly chlapec. Papá perfektne a pritom je chudunký.

anezka14
16. apr 2009

ahojte
my sme spis takovy normalni prumer.V 6 tydnech vazil 4310 g a mudra rekla, ze ok. tak jsem to nejak neriesila, ale v posledny dobe by pil furt. mam ho u prsa i kazdou hodinu a taky si treba jen cucne a usne.Dnes jsem volala doktorce, ci je to ok a zitra ho jdu prevazit.
No chtela jsem se ji zeptat na piti cajiku nebo vody, treba ma jenom zizen, a malem mi ukamenovala. tak nevim. My jsme navlas stejny pripad ako Fodorka. Taky chrni celou noc a nad ranem by ze mne vysal dusi 😵 No a potom se to opakuje kazdou hodku, mozna dve. Ale k veceru pred koupanim ho kojim i pres hodinku, stridam prsa a on furt saje. Tak ja nevim, ci je problem v kvalite mlicka, protoze v kvantite to nebude,nebo ma zase nejake to rostouci obdobi.
Omlouvam se, kdyz je muj prispevek trosku od temy. ale budu rada,kdyz poradite, 😅

mizulienka
16. apr 2009

sisstin
vobec som nechcela povedat, ze z UM su sami tlustosi, to vobec nie 😉 je to velmi individualne, ci uz na jednej alebo druhej strane

sisstin
16. apr 2009

miz: já nemířila na tebe...ale je to taková všeobecná pověra 😉 co vim, tak právě nejvíc jsou macatý děcka kojený, ale vyrostou z toho pak 😉

sisstin
16. apr 2009

a podle mě jde přežrat jak dítě kojený, tak dítě na UM....pokud jsou hodně savá 😉

amaja
22. apr 2009

ahojte kocky no tak ste ma pekne vydesili...moj samko je dva mesiace na materskom aj umelom mlieku cca 50 na 50...stale trva na jedeni 6 krat denne, v noci kojime, niekedy aj tri hodky, cez den flasujeme a ako trojmesacny mal 7,2 kila...licka take, ze sa mu cumlik zarezava a na kazdej nozke po dva zahyby no a teraz to vyzera aspon podla domacej vahy, ze ako stvormesacny bude mat devat 😒 co s tym?vodu do neho nedostanem, cajiky tiez nie, utesujem sa, ze od smadu ma to materske...

veselica
22. apr 2009

ahoj amaja, ja mam tiez samka, v piatich mesiacoch vazil 9,5 kila, je to tiez riadny macko, ale je aj dlhy a ani velmi nato nevyzera. ked sa narodil mal 4 kila a 54 cm, kolko mal tvoj samulko?

amaja
29. apr 2009

ahoj veselica, samik mal teraz styri mesiace a ked sa narodil 3,72 kila, takze od narodenia mi pribral skoro sest kil ☹ stale mu je teplo, ked je taky tucnucky a do dlzky sa tiez moc netaha cca 66cm ma teraz, tak je taka gula, radsej preskocit ako obist 😉 ale asi ho uz prilis ohovaram, lebo posledne dni zacal hladovku a plnu davku mi vypije len raz za den...

leonik
29. apr 2009

ahoj, tak náš malý vážil ve třech měsících 7990g a 63 cm. Když se narodil, tak měl 4,2kg. Je plně kojený. Taky si myslím že z toho ty děti vyrostou až se budou víc pohybovat 🙂

katula1234
26. mar 2011

ahojte som tu nova zaujimalo by ma ci mate niektora aj vacsie dieta s nadvahou ? 😢

vietnamka
17. jan 2013

@katula1234 ahoj, no my sme Janka vazili vcera. Pred tyzdnom mal 5 mesiacov a ma 9.7kg!!!

Pritom neje az tak vela. Teda, ked to porovnam s Dorkou. Papa kazde 4 hodiny cca 150ml mlieka. Niekedy ani to nezje. Zial umela vyziva.
Neviem, co robit. Pripada mi chore hadzat na "dietu" 5mesacne dieta. Ale navsteva poradne sa pre mna stava nocnou morou.

dai
17. jan 2013

@vietnamka ahoj... to aj chore je. kasli nato teraz, stravu mozes upravovat ked prejdete plne na prikrmy. moj maly tiez takto rychlo priberal - najskor do 4teho mesiaca nic - ani 4kg nemal a potom zrazu v 6tich mal 8kg - mi na poradni nechceli verit ze ide o to iste dieta...
so stravou to podla mna nic nema - moja dcera bola na Um - a teda papkac poriadny a chudunka je cely zivot a maly kojeny a pritom v roku poriadny bucko... moj maly mal v roku 12kg ( malinka mala tolko v 2och 🙂 ) teraz ma 1.5 roka a ma 12.5 kg - potiahol sa riadne do vysky a zahybceky su uz tatam🙂 uz nemam doma bucka...
podla mna to urcite treba sledovat ale zase zbytocne nestresovat

vietnamka
17. jan 2013

@dai tak ono to asi suvisi s tym, ze ani my s manzelom nie sme ziadne tintitka. ja mam napr. pri vyske 165cm 87kg, a cely zivot problem s nadvahou.
Ale dakujem, upokojila si ma.

slaavka
17. jan 2013

@vietnamka netrap sa..moj syn,ktory bude mat 5 rokov,bol tiez riadny bucko,ked bol malicky..ale to bol z toho umeleho mlieka,od pridavania prikrmov sa to zacalo zlepsovat a teraz je uz normalne stihly..netrap sa,urcite ho neobmedzuj v papani..inak aj kamoskina mala bola z UM trosku silnejsia a potom to vybehala..

dai
17. jan 2013

@vietnamka neviem... ja na genetiku vo vahe moc neverim🙂 skor celkovu zivotospravu v rodine, co papaju rodicia to budu aj deti...
my s muzom sa snazime dodrziavat nejake tie pravidla spravnej zivotospravy a ucit aj decka tak jest, ja mam tiez inak nabeh na priberanie, vahu si musim strazit - ale uspesne sa mi to zatial dari ( ale u mna to teda urcite nie je zadarmo - bez obmedzovania sladkosti a mnamkovych jedal plus sportu by som uz bola s vahou velmi daleko nad normalom🙂 a muz detto )
podla mna ked detom budes davat pravidelne papat ovocie, zeleninu a nie moc tucne jedla a hlavne ich udrziavat v pohybe tak nemaju preco byt tucne ( moji obaja drobci su nenormalni jedaci, zjedia vsetko co ich nezje - vratane sladkosti... ale maju strasne vela pohybu, takze vsetko co spapaju aj vybehaju... no a okrem toho teraz rastu aj do vysky, takze este stravu moc u nich neriesim... ale tie nejake zaklady ako spolocne vydatne ranajky, obmedzovanie priloh, ovocna desiata, jogurt na olovrant, zdrava vecera, - to uz teraz maju zavedene a dufam ze sa nam to podari aj udrzat )

vietnamka
17. jan 2013

@dai dakujem za nazor.

matozazzo
17. jan 2013

mne napadlo, ako sa stravujes? Podla toho mas mozno aj sytejsie mlieko a preto tak pribera. Treba vela pit, alebo mozno ho kojis prilis casto, lebo napr. place, ale nie je hladny, len smadny, ale ked uz das prsnik, naje sa. Aj ked 3 hod rezim je dobry. Mozno ho zbytocne netlacit do vypitia velkeho mnozstva mlieka, aj ked uz ma roztiahnuty zaludok..

stanislava2
17. jan 2013

@lienka. moj synček sa narodil 4680g a v roku sme mali 10,5kg.Máš syte mliečko štastna to žena a po pol roku sa to zastavi a budete priberat normalne.Ked sa synček začne viacej hybat štvornožkovat bežkat uvidiš ako mu tie lička splasknu.Pekne sa do pol roka len kojte ak to pojde a po pol roku začnete zeleninkou kojenie sa obmedzi a ak nebudeš synovi dávat maškty slaninu a ine tomu podobne hluposti nemáš mat z čoho strach.

blahova_andrea
17. jan 2013

já mám největšího kluka v okolí a vůbec žádný problém v tom nevidím. narodil se 3180g a v roce měl 11kg. to měla nevlastní dcerka ve dvou letech. ale už se nám to přibírání zastavilo, on se totiž prcek za celé dny nezastaví a přestal být takový pažravec.

hanuliq
17. jan 2013

@vietnamka moj 4 mesacny mal pred 2 tyzdnami 8,46 kg 🙂 bud rada, tes sa ze pribera. 🙂 ked je spokojny nic neries

vietnamka
17. jan 2013

@hanuliq dakujem 🙂.

vendullka
17. jan 2013

@blahova_andrea Tak to zase není taková hrůza 11kg v roce🙂 naše malá sousedka měla v roce 15kg , má dcerka 11,2kg a synek bude mít určitě víc, ale on je i hodně dlouhý🙂

blahova_andrea
17. jan 2013

@vendullka jůůů, tak já to právě beru jen ve srovnání s tou starší, teda 15kg, to už je síla...my máme taky čahouna, takže tlustej mi nepřijde, je to prostě svalnatýho aktivního kus chlapa 😀

lenadka
17. jan 2013

@lienka Keď ho len dojčíš je to v poriadku, neskôr zmierni tempo 😉. Veď čo by si s tým chela robiť, nedáš mu jesť? 😉 Fakt to vybehá 😉

hajajanka
17. jan 2013

@blahova_andrea Mne 11 kg v roku nepripada vela 🙂 Moj syn mal 11,5 kg v roku a to teda nebol ziadny tucny chlapcek, taky akurat. Porodnu vahu mal 2 980 gr.

stanislava2
17. jan 2013

@hajajanka 11kg v roku je uplny normál aj moj synček je normálny vobec nie je tlsty.ja ked som rozbalila v porodnici syna z perinky som len pozerala že kde mu namerali tu váhu bol uplne normalne dieta len velky nie tlsty.sesternica mala obe babätka hrozne baculate a to len kojila dcerka 8 ročna je teraz ako prutik a syn 8 mesiacov ako začina kročikovat tiež straca na tých buckatych nožičkach.

petrusew
17. jan 2013

@vietnamka Takhe malé dítě je nesmyslné a nebezpečné zatěžovat dietami! Moje malá taky není žádné párátko. V desíti měsícím měla 74cm a 10,5kg... řeči typu: Jé ta je ale "veliká" (tlustá) oproti jiným dětem. Odpovídám na to: No ona prostě nemůže za to, že ostatní jsou tak malí 😀 Je ale fakt, že na tyhle řeči jsem neskutečně alergická. Ona toho moc nesní, ani UM moc nevypila když byla malinkatá. Nikdy nevypila plnou dávku mléka 😒 A přibírala dobře. Doktorka na to nikdy nic neříkala, a když jsem měla obavy, tak mi řekla, že je to krásné a spokojené miminko 😀
@stanislava2 Nás čeká poradna 6. 2, tak jsem zvědavá, jak dopadneme, vzhledem k 10,5kg v desíti měsících jsem fakt zvědavá 😀

katula1234
17. jan 2013

@vietnamka ahoj tvoj syn je ešte dosť malý, keď bude starší vôbec nemusí byť bucko, no moja mladšia dcéra má 5 rokov a 30 kíl, pre porovnanie 9 ročná dcéra má tiež 30 kíl obe ich mám osvojené s mladšov chodím na endokrinologiu a dr. nám povedala že to môže robiť genetika,

seximamina
21. jan 2013

Nic si z toho nerob, my sme na tom rovnako. 🙂 Doktorka povedala ze je to OK, ze ked bude vacsi, tak sa bude viac hybat a vybeha to. O tyzden mame 3 mesiace a zda sa mi ze papa menej, a aj priberanie sa spomalilo. Navyse zacali sme chodit plavat, tak aj pohybu mame viac.