Teplota v byte a oblečenie bábätka. Ako je to u vás?

tamia
29. nov 2007

Akú máte teplotu v byte a ako obliekate bábetká doma? Moja malá začala liezť a dávam jej body, pančusky, košielku a tepláky a ešte hrubé ponožky. V byte máme cca 23 - 24stupňov.
A ešte otázka nosia vaše dite doma tenké čiapky?

martina46
9. dec 2007

A keď má bábätko studené rúčky a nôžky? Môže to u niektorých znamenať, že im je zima a u niektorých nie? Alebo studené líčka a noštek? To mi príde čudné, lebo hlavičku má teplú a to je asi dôležitejšie, nie? Niekde hovoria tak, niekde ináč... ale zaujímavé: v pôrodnici som sa pýtala detskej lekárky, že pod akú vonkajšiu teplotu neísť von a ona na to, že deti sa rodia aj na Sibíri 🙂 sa mi to páčilo... 😀

sarfy
9. dec 2007

martina46, mna zas ucili v porodnici ze sa nemam riadit podla toho, ci su rucky alebo nozky studene, vraj babatka ich mavaju vacsinou studene.. ak vraj chcem zistit ci im nie je zima, mam siahnut zo zadu za krk na chrbatik.. ak je studeny, tak je malo obleceny.. ta detska lekarka sa mi paci 🙂 aj ked vraj v nasich podmienkach sa nema ist von s babatkom ak teplota klesne pod minus 5.. ale neviem si predstavit ze keby bolo tyzden pod minus 5 tak by som tyzden sedela doma.. podla mna si treba vtedy vybrat najteplejsiu cast dna a vybehnut vonku - aj ked aspon na chvilu

sue
9. dec 2007

Fúúha, tak pri 24 stupňoch by som nezaspala 😲
My máme max 22, stále máme otvorenú vetračku (a tak to zostane aj po pôrode...) ... doki nám hovoril, že nemá ísť teplota vyššie, že je to nebezpečné kvôli SIDS a podobne + nechceme mať skleníkovú kvetinku doma, ale zdravého mocného otužilého chlapa 😵
(čiapočku vo vnútri si neviem predstaviť...)

martina46
9. dec 2007

Ja som s tými ručičkami tiež tak čítala a príde mi to logické, ona má často studené ruky ale zatiaľ chrbátík bol vždy teplý. S tou teplotou vonku, tiež by som asi týždeň nevydržala, tak aspoň na 5 minút každý deň, ale po počiatočnej príprave, čo znamená zvykať ju na studený vzduch. Malú som ešte nezačala dávať na balkón, sme 2 dni doma, zajtra asi na chvíľu vystrčím.

elinka27
15. dec 2007

no super tema, prave som si lamala hlavu, moj maly ma stale studene ruky a nostek obcas, a spava v perinke, oblecene ma dupacky,ponozky a body,alebo kosielku s dlhym rukavom.V izbe mame stale okolo 23-24C.Tak snad mu zima nieje, aj ked on obcas kycha, a tak som sa bala ze aby neprchladol, ked bola u nas lekarka povedala,ze vraj kychanie nevadi,ze to sa precistuje novorodenec tak teraz neviem 😲

lyzenka
15. dec 2007

...ja mávam tiež často studený nos a pritom mi je teplo... :O))))

danulka2
16. dec 2007

moj drobec chodi doma v body s kratkym rukavom,kosielka a pancuchy. Ked vetrame, tak aj teplacky. Ciapku som nikdy nedavala. Ked bol mensi a bolo uz chladnejsie, tak som mu len po kupani prehodila na chvilu plienku /latkovu 😀 / cez hlavicku ale inak doma nenosil ciapku. Co by som mu potom dala von? Dve? 😵 Doma mame v spalni 19st a v obyvacke 23st a dot vetrame.

bubba
16. dec 2007

ciapku doma som nikdy nedavala a udrzujem v zime teplotu 20 stupnov cez den a 23vnoci(nakolko sa odkopava malinka)na doma len body,dlhy rukav a pancuchy a kedze nemame koberce tak papucky ale keby mame koberce tak som zastance urcite naboso...este sme neboli vazne chori.dodrzujem to co je najviac odprucane,obliekat dieta o1vrstvu hrubsie ako seba.tak ja ked tricko ,pulover,bundu,tak mala body,tricko bavlna,pulover,bunda,samozrejme pancuchy,zatep.nohavice..este sme neboli vazne chori...

tamia
autor
17. dec 2007

bubba,
aké staré je tvoje bábetko?

nitka
17. dec 2007

baby aj ja by som mala davat pancusky?mame v byte 23 stupnova a mala este nikdy nebola chora,lieta po byte hore dole tak si nemyslim zeby jej bola zima,ale co tu citam tak skoro vsetky davate pancusky...

bubba
17. dec 2007

tamia,
ma uz sice 17 mesiacov,ale robim to tak od narodenia... ty preco davas babatinku doma ciapocku?sak pokym neni pod otvorenzm oknom,tak si myslim,ze to neni zapotreba.
Nitka,sak ked s tym nemate problem preco by ste mali zacat davat pancusky?ja si tiez pravidelne stale malu kontrolujem ci je dostatocne tepla..na hrudniku a chrbatiku a to si myslim ze ti najlepsie napovie,ci mas alebo nemas malu teplejsie obliect...caute

geegee
17. dec 2007

my mame teraz cez den maximalne 20stupnov, ked kurime v krbe, v noci 19 a rano tiez. Malemu dam obcas pancusky a mikinu tenku. Myslim, ze ked je chladnejsie je to lepsie aj pre neho - v noci lepsie spi a doteraz bol len raz chory, aj to sme zvladli len s kvapkami. Ked bol mensi, mali sme rovnako teplo a obliekala som ho tiez do pancusiek+teplacky a body+mikinu a teple ponozticky. Studene ruky mam aj ja teraz a nie je mi zima. V noci spi v overaliku pyzamkovom a zima mu nie je 🙂

bubba
17. dec 2007

presne ja si myslim,ze denna teplota okolo20stupnov je uplne vyhovujuca,vyssie teploty mozu vysusat det.pokozku a sliznice..no v noci by som to tiez rada dodrzala,ale ked sa mi odkopava tak musim prikurit lebo ona NEZNESIE na sebe akukolvek prikryvku,uz som skusal vsetko vratane plienky,uteraka...no proste nist 😖

zrzulka
17. dec 2007

zvyknete vetrat aj pri batekach. my musime lebo amme strasne teplo dokonca v noci ficime na mikrovetrani, len teraz neviem ci to malej neskodi ale ked inak sa tam neda dychat a to mame vypnuty radiator

bubba
17. dec 2007

ja vetram vzdy len miestnost kde nie je mala,alebo vnoci necham pootvarane vsetky miestnosti v dome a vetram cez kuch vetracku cely dom a rano je vsade teplo,ale cerstvo..
zrzulka,aj mne dalo namahy,aby som si ponastavovala radiatory tak,aby bola teplota vsade taka ako ma byt,ale da sa to a nemusim vypinat radiatory celkom...

zuzkafuny
17. dec 2007

No...teraz čítam o tých teplotách... U nás doma je teplota okolo 24 stupňov cez deň,keďže máme dlažbu a malý lozí po celom dome...a myslím že je to dosť teplo. Ale moja polovička tvrdí že nie....
A v noci udržujeme na 22, hoci ja som chcela 20...

denisocka
21. jan 2009

už som si myslela ,že sme jediný otužilci 😀 My máme doma vždy,aj ked sa maly narodil v decembri - cez den max 19st, ked vykurime byt na 20st tak sa vyzliekame od radosti 😀 😀 😀 a v noci máme terostat nastaveny na 19st ale reálne je 18st,do rána to vydychame,nadýchame na 19st . Maly ma na sebe vždy pančušky,body dl.rukáv a bud teplačiky alebo vrch mikina,občas obe na chvílku,ked sa vidim že ma dosť ladove ručky. No a samozrejmee sanadalky

problem je jedine ten,že ked k nám niekto príde na navštevu tak zalamuje rukami,ako zima tu je,a prečo nezakurim ked mám male dieťa.My sme takto zvyknutí,dokonca ked sme u niekoho ineho na navšteve,tak maly je nervozny a potom chyta potničky 😖

nám to vyhovuje,nevravím že 22st by ma trebars nepotešilo 😀 ale bývame v malej bytovke,horny rohovy byt a museli by sme nastaviť pec na 25st a topiť nonstop,aby sme vykurili na 22st a ja som nejak viac šporonlivá 😀 a celkovo,bola som tak zvyknuta od mala.

Minuly rok sme ešte mali stare drevene rozhegane okna a linoleum,toho roku sme vymenili okna za plastove a dali plavajucu,tak som zvedava či sa to nejak odrazi na sume vyučovania plynu

beelinka
21. jan 2009

Aj my mame v byte max asi tak 19-20 stupnov a na noc vypinam v spalni radiator a pohoda. Zatial sme este naboli chori 😉 Nechcem aby bol velmi teplomil ale dobre ho obleciem a vzdy je pekne teplucky. Aj u nas svokra stale, ze aka je u nas zima. 😕 My to mame takto radi

bimbia
23. jan 2009

ahojte, ako obliekate deti na noc? a aka je najlepsia teplota pri spani?

amatula
23. jan 2009

ahoj bimbia 😀 😀
ja normalne pizamko......a teplota ked mrzlo sme kurili aj na tych 22,teraz ked ostalo teplejsie na tych 20,aby drobcom nebolo zimka.....
a pred spanim im vetsinou vyvetram.......
🙂 🙂 🙂

zoeno.1
23. jan 2009

bimba,teplota by mala byt okolo 18stupnou,ja neviem kolko mame my stupnou,ale vzdy pred spanim vetrame aj my a este znizim teploto na radiatore,no a oblecene mame pyzamko a pod nim body s kratkym rukavom a ponozky...no a teraz ma napadlo davate aj vy ponozticky,ci to len ja? 😅

zoeno.1
23. jan 2009

stupnov 😀

denduska
23. jan 2009

ja davam malej na noc tenky overalik a spaci vak, v spalni mame tych 18, ak je viac, tak uz nespi dobre, nad 20 uz katastrofa, stale sa budi od smadu, a ja inak tiez, takze jej nezazlievam. My sme taki chladnomilni. Inak cez den v spalni je kurenie vypnute, lebo sa kuri v krbe v obyvacke a v spalni je vtedy tak 17, 5 a pri tejto teplote sa malej najlepsie spinka 🙂

lienka79
23. jan 2009

no pri takejto teplote sa mi to zda moc....
V byte sme mali 21-22 a maly mal teplejsie flisove teplackz,ponosky,alebo len hrubsie ponoska, body a na tom bud tenku kosielku,alebo len na body triko s kratkym rukavom...
Najlepsie sama zistis,ci ma vlhky krk na zatylku..ci sa poti..u nas to funguje doteraz...ak je vlhky,davam 1 vrstvu prec

lienka79
23. jan 2009

a ciapoiocku nosil len prvzch 6 tzzdnov a na noc mame 19-20 stupnov...

martina46
23. jan 2009

my mame teraz tiez v spalni asi 18, mala je vo vaku a este prikryta dekou, niekedy sa odkope a vtedy sa mi zda, ze ma studene za krcikom, tak to prikrytie je asi nutne. cez den sa snazim udrzovat teplotu na hranici znesitelnosti, mozno 21,22? ja som totiz zimomrava, ale radsej sa obleciem viac. radiator vacsinou iba temperuje, ak je vonku pod nulou, aj prikurim. svokrovci su z toho dost nestastni, oni maju totiz v byte asi 26 stupnov, malej som minule obliekla u nich na navsteve kratasy a aj tak mal-a chuda cervene licka a ked sme prisli domov, okamzite som uplne vypl aradiator, aby som sa schladila, bo mi bolo az spatne...

bimbia
23. jan 2009

baby dakujem pekne. tak to skusim. mi sme mavali tych 22 a tiez mi bolo horko ale myslela som si ze koli malej musime. a este ona musi byt zabalena v deke od krku dole lebo inak sa budi rucickami. mate s tym niektora skusenosti kedy to asi prejde lebo v tej deke je ako larva a mne sa to vobec nepaci. ☹ ale rucickami sa stale zobudza lebo si naraza do hlavicky. ona je taka aktivna aj cez den 😢

lienka79
23. jan 2009

bimbi..viem co mas na mysli,to bduenie..nas sa tak do cca 2 mes na to budil,hlavne pocas dna...tazko zaspaval a ked konecne zaspal,mykli mu ruky a davaj od zaciatku...
Balenie to sai nevyriesi...nas od 6 tyz v perinke,ani tesne zabaleny nechcel byt..predsa,uz zacinaju hybat nozkami...neviem,ako tvoj...asi len trpezlivost,netrva toto obdobie ldho

bimbia
23. jan 2009

lienka
ona hybe nohami a rukami ako o dusu. vobec neprestane aj do hrazdicky bucha ako o zivot. ruky ma v klude iba ked ich ma v ustach. ale mne vobec nezaspi ked jej ruky nechytim. a v noci vobec bez zviazania nespi. to ju ani polozit nemozem. 😢 ako inak to mam riesit? a este mame aj ten reflux a zatekaju nam sopliky. tak neviem kedy sa dockame aby sa nedusila mliekom alebo soplom. ☹

lienka79
23. jan 2009

bimbi...ak som pochopila, tak to vadi a tebe a nie malej? ak je to tak...tak pokial to vyhovuje take spanie jej, tak to neries 😀