Teplota v byte a oblečenie bábätka. Ako je to u vás?

tamia
29. nov 2007

Akú máte teplotu v byte a ako obliekate bábetká doma? Moja malá začala liezť a dávam jej body, pančusky, košielku a tepláky a ešte hrubé ponožky. V byte máme cca 23 - 24stupňov.
A ešte otázka nosia vaše dite doma tenké čiapky?

lenka1smejka
13. okt 2010

katarinka8-28 cez leto je vela???my sme mali 32 vecer

zajo79
13. okt 2010

@lenka1smejka my 31...ale to tu bolo na skapanie

lenka1smejka
13. okt 2010

zajo79-to teda bolo ale tak spokojny nikdy nebudeme ked je zima hucime,ze nam je zima ked teplo tak zase kricime 😀

katrinka8
13. okt 2010

@lenka1smejka - to sme mali preto 28, lebo sme cely den mali zavrete okna a zatiahnute zaluzie a vetrali sme len vecer 😀 Inak by bolo isto viac. Ale ja mam osobne radsej teplo ako zimu - pred zateplenim sme sedeli v dome s radiatormi naplno a v dekach 😀

fiffinkaa
14. okt 2010

@katrinka8 to je super, ušetríte, my sme v dome a obytnu časť, kde sa s prckom nachádzam takmer celý den, máme na prízemí, takže musíme kuriť a ja som navyše zimomriavka, len som si všimla že akonáhle máme doma viac ako 22, decká majú zrazu sople a nejako chrčia z toho suchého vzduchu. Staršiemu som zadovážila zvlhčovač vzduchu, dnes ho ideme skúšať prvý krát ,no a my si budeme musieť asi rozvešať mokré plienky po spálni, bo ked kúrime krbom, radiátory máme studenéé 😒

katrinka8
18. okt 2010

@fiffinkaa - veru to je supis, bo nemusime veru kurit. Ale v zime mame vlhkost zas 20 - co je na zadusenie a tiez musime zapnut zvlhcovac. Je to super vec, mame ho od minulej zimy a celu zimu sme na nom ficali, omnoho sa to zlepsilo. Mna bez neho dusilo jak besne...

beaska
9. nov 2010

viete mi poradit jaka najnizsia teplota moze byt v izbe ked prinesiem novorodenca v decembri domov? ja spavam totizto pri otvorenom okne lebo inac mam pocit ze sa zadusim, viem ze pri babetku ho uz budem musiet mat zavrete, manzel pusti rekuperaciu, no mne nestaci lebo nedava studeny vzduch preto sa pytam na aku teplotu nastavim kurenie dakujem za radu 🙂

tul1p
9. nov 2010

my mame s manzelom radi chlad a babo (2 a pol mesiaca) si zvyklo tiez - mame 18 - 20 stupnov a pravidelne otvaram vetracku. vonku spava aj 3 - 4 hodiny zababuseny v kociku. doma je obleceny v body, mikinka, alebo tricko, nohavice, alebo dupacky a hrube ponozky. ked je chladnejsie davam ho do spacieho vaku, ktory ho ohrieva a moze sa hybat. v noci mame sice zapnuty radiator naplno, ale otvorenu vetracku, pre cerstvy vzduch. ma oblecenie na spanie, kabatik a je v perinke prikryty paplonikom. ja si myslim, ze na co dieta privyknete, na to sa nauci. nas nevie vydrzat v byte, kde je 24 - 25 stupnov. reve ako o zivot, cely mokry.

raz som pozerala dokument o ruskych otuzilcoch. do ladoveho jazera vkladali novorodencov - cuduj sa svete, ani nemrkli. takze si myslim, ze chladom dietatu neublizite. skor prehriatim. v nemocnici nam hovorili, ze dokonca ani pri kupani by sa nemala prehrievat miestnost. vraj staci teplota ako ked vam je dobre v kratkom rukave. ale ja predsa len prikurujem. voda vo vanicke ma 34 stupnov a usmieva sa pri tom. asi je to pre neho ok.

lenka1smejka
9. nov 2010

@tul1p ahoj podla mna velmi teplo maleho obliekas akoze doma mikinu a v noci zapnuty radiator...akoze nechaj otvorenu ventilacku a radiator nezapinaj ja som este pri malej nekurila ani ked bola mala

tul1p
10. nov 2010

@lenka1smejka ale ja nemam doma 34 stupnov., ale priemerne 19. obliekam ho podla toho, ci ma studeny nostek alebo nie. radiator je sice zapnuty, ale nie je vrely. akosi nam na cinzaku velmi nekuria. ventilacka je otvorena pre cerstvy vzduch nie pre chlad.

lenka1smejka
10. nov 2010

@tul1p aj tak si myslim na 19stupnov mikina,divne

tul1p
11. nov 2010

@lenka1smejka chces mi povedat, ze ty nechas svoje babatko len v body pri 19 stupnoch? to je pre mna divne.

lenka1smejka
11. nov 2010

@tul1p moja mala pri 18stupnoch je v kratkom rukave aj ja som v tricku s kratkym rukavom ale moja mala beha keby lezala tak pri 19stupnoch by mala dlhy rukav ale ziadnu mikinu

tul1p
11. nov 2010

ok ukoncime to - kazdy sme iny...

miluska.h
11. nov 2010

@lenka1smejka ty nechas dcerku spat pri teplote 18 st. len v body? 😕 a ty si v noci prikryta? nie ze by ma to nejak extra zaujimalo, ale nezda sa mi, ze je postacujuce take slabe obliekanie. ked dietatko spinka a nehybe sa, treba ho lepsie obliect. prirodzene pocituje chlad. ja sa tiez zababusim paplonom az po usi a to mame v izbe 21 st. maly ma dlhy overal a spaci vak taky hrubsi.

cicimon
11. nov 2010

@beaska na spanie sa odporuca teplota okolo 20C,(na kupanie okolo 24) ale male oblecies, tak okolo 20-22 by malo stacit
moja ked uz sme mali nad 22C tak sa budi kazdu chvilu....aj cez den lepsie spi, ked jej pootvorim okno a ma okolo 20-21C (hrame sa ze akoze ideme von)

beaska
12. nov 2010

😀
@cicimon dakujem

lenka1smejka
12. nov 2010

@miluska.h tak na spanie spi v body s slhym rukavom a zakrita paplonom a mame v byte ako kedy ale najviac 19stupnov celu zimu minuly rok sme nekurili nebolo treba vzdy sme mali okolo16stupnov a nam to tak vyhovuje.Cez den ked je doma 19stupnov tak ma body s slhym rukavom alebo kratkym.Mala este nebola chora takze si myslim,ze ro´bim len spravne

miluska.h
12. nov 2010

@lenka1smejka no mne by bola u vas zima 😉 a kontrolujes malinkej siju? ci ju nema studenu? ked ma v noci paplonik, to je dobre. ja davam malemu spaci vak, spod paplona by sa odkopal.

lenka1smejka
12. nov 2010

@miluska.h mala si sama povie ci jej je zima ci je jej teplo ine je ked babo lezi ine je ked stale beha to je jasne ale mikinu pri 19stupnoch ved ani dospelak pri 19stupnoch nenosi mikinu.Ale ved to je jedno kazdy sme iny kazdy mame inu horkokrvnost a hlavne,ze sme vsetci zdravi 😉

amunet
13. nov 2010

my byvame v dome u rodicov zo starymi oknami cez ktore aj najmensi vanok citit. Teplotu mame na 23 a v noci 22. skusala som aj menej ale decka mi hned zacali kychat a maly mal studene rucky aj nos. Nosi body dlhy rukav, tenky overalik a ponosky ked vonku fuci (takze aj nam cez okna) dam mu na overalik aj tenucke teplaky. Na jar by sme sa mali stahovat do noveho domceka tak som moc zvedava aky to bude rozdiel stare okna a plastaky 😀

alenka000
1. apr 2011

ahojte, ja som tiež nášho maleho moc babuchala prve tri mesiace mali sme prvý mesiac 24-25/to bolo aj nám teplo/, potom dalši mesiac 24-23, další 23-22, další 22-21 a teraz máme 20 cez den a vnoci okolo 19 mával zo začiatku tenke body +dupky ale teraz už len body+ tepláčiky...................škoda že som neskoro zistila že jemu je asi teplo vtedy ked má vlhke čielko alebo studene vlhke nožičky myslím si stále to sledujem či sa mi to potvrdi celkom no ale ma to nenapadlo vždy som mu kontrolovala krk +teličko hrudnik to mal vždy pekne teplunke ale čelo by ma nenapdlo...chorý mi zatiaľ nebol...klop klop...hádam že som to veľmi nezbabrala... .............................................................................................

analogia
10. nov 2012

Vidím, že dnešné mladé ženy nemajú ani šajnu ako treba novorodenietko chrániť pred zimou, a potom sa čudujeme, že dnešná generácia je chorľavá! No, veď, zdravotníctvo je dnes čistý biznis, tak treba im chorú generáciu, aby mali z čoho profitovať! Novorodeniatko ODJAKŽIVA potrebovalo v byte, či v dome ČIAPKU, či v LETE, či v ZIME! HLAVA je NAJDôLEžITEJšIA, veď tam sídli centrálna nervová sústava, ktorá riadi celý organizmus aj psychiku!!! Co tak namiesto kámasútry a sextechník ako chlapa ošaliť, študovať trochu aj anatómiu človeka???!!!

analogia
10. nov 2012

@tul1p Pre čerstvý vzduch treba denne ráno, na obed, pred spaním na 5 minut vetrať! Vetračka je práve na zimu, veď fuči cez nej. A malé bábätko je hrozne citlivé na chlad, veď ešte nemá takú immunitu ako dospelý! Prechladne raz dva , a potom s antibiotikami jeho immunita sa načisto oslabne a ak nie teraz, ale neskôr mu prepuknú kadejaké choroby a sa len čudovať budete, že z čoho! Ach, dnešné mladé ženy, nespoliehajte sa tu na internet a na sprosté reklamy, ale spýtajte sa vaších matiek! Deti sa rodia takisto ako aj pred 100 rokmi, hybajže dnes si dávate zo strachu aj cisársky rez, treba či netreba namiesto normálneho pôrodu! Spamätajte sa trochu!!! Doktori nerobia zázraky, iba biznis!

tul1p
27. dec 2012

@analogia
moje dieta malo prve antibiotika v dvoch rokoch. ja nikomu nic neradim. radim sa sebou a svojim instiktom. tento modry konik. vsetky mamicky tu chytaju za slovicka, sudia postoje druhych. je to hrozne. uz ma nebavi tieto fora citat....

katika227
27. dec 2012

@tamia
ahoj. my máme v byte 23 a v spálni o cca 1,5 st. menej. malá má pančušky , ponožky, tielko body, a tepláky a čapicu keď vetrám alebo po kúpaní. a tiež sa práve snaží loziť.podľa mňa je to správne.ja by som si nerobila takú srandu z nosenia čapíc ako podaktoré tu píšu, pretože deti majú citlivé ušká a stačí prievan slabučký a majú zápal ucha.určite ked vetráš, po kúpaní, a ked ste medzi dverami je čapica namieste.ale ja som malej dávala čiapku takú tenkú aj v lete .

brumka
27. dec 2012

ahojte mi mame v byte cez den 23st a v noci 24st, malu uz mam velku ale vzdy bola oblecena primerane. ja mam alergiu na chlad a ako mi klesne teplota pod 23st som chora a pritom sa otuzujem cely zivot, dcerka je atopik a antibiotika mala len raz, chora nebyva vobec. ja dokym som zila v domacnosti kde bolo 19-20st som spavala s 2 dekami, paplonom a v pyzame a 4x rocne som bola na antibiotikach. takze ako komu aka teplota vyhovuje ae urcite neplati pausalne ze musi byt tak malo

dedenini
28. dec 2012

my mame doma tak kolo 21 stupnov. ale to v obyvacke, kde je teplo, a kde sa vala dcerka na zemi..no hned je kuchyna kde su dvere von na zahradu, kde sa casto otvaraju, tak sa aj vetra.. ale na chodbe, a na poschodi domu mame chladnejsie.. na noc pustam radiator v izbe.. bo postielku ma vzdy dost studenu... ale doma teraz ked je chladnejsie, ma body, bud s kratkym alebo dlhym rukaviom,pancuzky a dupacky.. alebo niekedy, body, pancuzky a svetrik=tricko s dlhym rukavom. a na pancuzky dam ponozky take vacsie, aby mala zakrite nozky..bo ked nedam vysoke ponozky ma troska stunene nozky len pri pancuchach... 🙂 a kazdu noc davam body s dlhym rukavom, pancusky, alebo dupacky, a nato take hrube dupacky.. tech je jej teplucko.. 🙂

tinushka13
15. feb 2013

U nás sa pohybuje teplota v spálni od 20-23. Záleží ako je vonku. keďže nie sme poriadne ešte zateplení 😅 stčí keď sa vonku ochladí pod nulu a ja neviem vykúriť spálňu. V noci spinkáme dlhé body+pančušky a overal (podľa teploty). cez deň tepláčiky a pančušky. Máme väčší priestor a je chladnejší. Tenučkú čiapočku nosíme doma stále. Samozrejme keď máme vyššiu tepolu v dome tak jej ju nedávam, ale väčšinou dávam. Keď ju nemala tak raáno bola celá zaspolíkovaná a kýchala mi. Ale večer zaspávame pri otvorenom balkóne zababušené.. trčí len tvárička a mamičkina didka.. a mrzneme 😀 😀 Zarinka miluje zimu a studený vzduch.. ale nie počas celej noci. To má asi po mne.. som náchylná na zápal dutí.. ☹ jaaaj a v noci je zakrytá tenkým paplónikom.. nie je spotená ani horúca. je akurát.

dedenini
15. feb 2013

ja zijem v anglicku , mame nadstavene kurenie na 22 stupnov..no kurime len v obyvacke a kuchyni, co je hed vedla..mala mi lozi po zemi aj tak aj tam... tak ju obliekam...lebo od zeme mne osobne je velmi zima... ma body, pancuzky, teplaky, alebo leginy, a trsko z dlhym rukavom a ponozky ... kurime nonstop 24 hodin denne..a aj tak je tu chladno.. ja osobne mam stale papuce, a len ked si vylozim nohy na gauc, citim od zeme zimu, a hned mam nohy jak lad.. a ked sa hram s malou na zemi tiez mi je chladno... no nastastie malinkej neni zima , no uz sa chcem stahovat, taak snad to vydrzime este tuto zimu...aj ked u nas neni az tak chladno jak na svk... No na noc, jej nechavam pancuzky aj ponosky a ma hrubsie pyzamko..lebo postielku ma bzdy studenu a paplonik ma velky... 🙂 tak je zababusena v nom... a to satiez v izbe kuri...no nejak to nevyhreje moc..lebo mne je pod paplonom chladno niekedy... snad to bude lepsie..len nech uz slnko vide :d