Teplota v byte a oblečenie bábätka. Ako je to u vás?

tamia
29. nov 2007

Akú máte teplotu v byte a ako obliekate bábetká doma? Moja malá začala liezť a dávam jej body, pančusky, košielku a tepláky a ešte hrubé ponožky. V byte máme cca 23 - 24stupňov.
A ešte otázka nosia vaše dite doma tenké čiapky?

mamavera
19. feb 2013

@analogia neviem, prečo si tak neochvejne presvedčená o svojej pravde. Aj medzi dospelými sú rozdiely vo vnímaní teploty. Ja som už skôr babka (aj keď len teoreticky) ako mamina a moje deti mali čiapočku na hlavičke možno prvých pár dní po príchode z nemocnice, aj to len po kúpaní. Nikdy sme nemali doma prekúrené, skôr naopak, ale nikdy prievan. Moje deti boli vždy ľahšie oblečené, ako ostatné, od troch mesiacov som ich otužovala chladnejšou vodou po kúpkaní. Netuším, čo je to sopeľ, kašeľ, detský lekár nám pri prehliadkach nemohol ani kartu nájsť...nepoznám sirupčeky, kvapky, jedno z mojich detí malo prvý a jediný krát antibiotiká pri angíne asi v piatich rokoch, druhé až na strednej škole. To boli okrem kiahní ich jediné choroby. Tieto úžasné rady, vrátane toho ako deti nebabušiť mám od svojej mamičky a ona od svojej. Treba si uvedomiť, že pred rokmi nebola v byte, či dome rovnaká teplota vo dne, v noci, keď sa kúrilo cez deň a varilo v šporáku, bolo teplejšie, v noci chladnejšie, možno vtedy bola tá čiapočka na mieste. Nechápem, na čo by som ju dávala dieťaťu v štandartne vykúrenom panelákovom byte, keď je pokojné. Z tvojho príspevku, aj keď je staršieho dáta srší nenávisť k čomukoľvek, čo si dovolí urobiť niekto ináč ako ty. Zabudla si, že aj z dvojičiek má každé dieťatko iné nároky, aj čo sa tepla a obliekania týka.

ivula25
20. feb 2013

Ahojte mamicky.Chcem sa opytat alebo poradit.Mam 10 mesacneho synceka a on mi nechce spavat v postielke.Zaspi tam,ale len do polnoci a to sa zobudi sadne si a uz tam nechce spat,ale musim si ho vziat k sebe.Co mam robit aby si tam zvykol?cez den tam spi iba doobeda a poobednyspanok tak to sme vonku v kociku.

fredo77
30. jan 2014

byt ma bit vykureny na 18 az 22 stupnov tak pisu odbornici 🙂

maribell
30. jan 2014

@fredo77 tiez som take nieco citala ale mne to pride stransne malo ..ja som teplomilny clovek a hentak by som behala stale v svetri...mi kurime na 25-26 stupnov a vsetci behame v kratkych trickach 🙂

fredo77
6. feb 2014

@maribell Ja teraz pozeram v spalni mam 24,8 C 😀

inivana
17. mar 2014

Ja si teraz pripadam ako tyranka ked citam co vsetko obliekate. My mame v dome 22-23° a maly ma iba overal a je zabaleny v perinke. Obcas ho prikryvam dekou. Vzdy ma teply zatylok. Mame slnecny dom a ak sa vyhreje na 24 alebo viac tak ho musim odbalit lebo sa hned spoti a spravia sa mu na zatylku potnicky.

rastope
27. dec 2014

NEBLAZNITE!!! Je známe, že vysoká teplota v detskej izbe patrí k rizikovým faktorom vzniku syndrómu náhleho úmrtia novorodencov /SIDS/. Aká je však informovanosť o tomto riziku medzi verejnosťou? Štúdia vypracovaná britskou nadáciou FSID skúmala znalosti matiek o rizikových faktoroch SIDS /medzi ktoré okrem vysokej teploty v detskej izbe patria aj spánok v polohe na brušku, fajčenie v detskej izbe, zakrývanie hlavy/. Výsledky priniesli vážne zistenia. 63% rodičov nevedelo nič o vplyve prekúrenej izby na vznik SIDS, 62% nepovažovalo za dôležité mať v detskej izbe teplomer. 41% rodičov viac-menej náhodou dodržovalo správnu teplotu, ktorá je pre novorodencov od 16 do 20 ?C.

levitas
7. feb 2015

Taktiež sa pripájam k názoru, že nie je dobre deti prehrievať. Určite by som odporučila trochu menej kúriť a obliekať do kvalitnej funkčnej bielizne, ktorá zabezpečí tepelnú pohodu.