Teplota v byte a oblečenie bábätka. Ako je to u vás?

tamia
29. nov 2007

Akú máte teplotu v byte a ako obliekate bábetká doma? Moja malá začala liezť a dávam jej body, pančusky, košielku a tepláky a ešte hrubé ponožky. V byte máme cca 23 - 24stupňov.
A ešte otázka nosia vaše dite doma tenké čiapky?

guapa103
15. nov 2009

lenka heh 🙂 to pri takej teplote by odmrzol moj manzel 🙂... a ako malu obliekas? a mozes jej prosim ta vyskusat nostek, ze ci aj ten ma teply? nech si to overim aj u inych deti 🙂

jenn44
15. nov 2009

no ako pozeram, asi mojej malej bude riadna zima... my mame doma 24 stupnov a mala ma oblecene bodynka s dlhym rukavom a bez noziciek a ponozky a je v zavinovacke... myslite ze jej je zima? davala som jej dlhe body, no ked zacala plakat, totalne sa spotila a bola cela mokra... teraz par krat kychne za sebou, ale myslim, ze sa len cisti... kedze ma skoro 2 tyzdne...

guapa103
15. nov 2009

jenn no ked je v zavinovacke, tak by jej zima nemala byt a kychanie je u deti normalne 🙂 nema nahodou studeny nostek? ...heh teraz sa to budem pytat kazdej 🙂

jenn44
15. nov 2009

guapa, nostek nepozeram, ale zahlavie je primerane teple... vyzera byt spokojna... tak ale ako pozeram, ako naobliekane deticky maju niektore maminy tu co pisu, tak asi moja bude uuuuplne zimna... 😀 kychanie dufam prejde a dufam, ze nebude chora, hlavne kvoli mojmu obliekaniu :(

guapa103
15. nov 2009

jenn a nevyskusala by si ten nostek kovli mne? 🙂 lebo moj maly ho ma furt studeny jak lad a to nam v porodnici hovorili, ze ak je nos studeny, tak je mu zima

lenka1smejka
15. nov 2009

guapa103-skusala som ten nostek a ma ho skoro stale studeny a zima jej nebola.Myslim si,ze nie je dobre sa tym riadit

guapa103
16. nov 2009

lenka dik 🙂 tak sa tym tak nemusim stresovat 🙂

evitkamalicka
16. nov 2009

my mame v byte 21 stupnov a maly ma body s kratkym rukavom alebo s dlhym ako kedy, ponozky a teplacky, v noci len overalik na spinkanie, zapnuty radiator a neprikryty, kedze nechce byt

lenka1smejka
16. nov 2009

guap103-DNES AKO SOM BOLA VONKU,MI BOLO VELMI HORUCO A BOLA SOM CELA SPOTENA A ZMYSLELA SOM SI PRI TOM NA TEBA LEBO SOM MALA LEDOVY NOS ALE PRI TOM MI BOLO VEEEEELMI TEPLO

bibi78
16. nov 2009

guapa, nas maly je na tom tak isto, rucicky v noci nie ze studene, ale ladove 😲, aj nostek studeny, ale zatylok ma ok a je obleceny v body s kratkym alebo dlhym rukavom, na nom pyzamko a je v spacom vaku normalnej hrubky (ako mikina) a prikryty deckou a to mame v noci 20-21°C. nikdy neviem, ci mu je zima alebo teplo 😅
cez den je tak obleceny ako ja - body s dlhym rukavom 😀 (ja mam samozrejme tricko s dlhym rukavom 😉 ), dupacky alebo teplacky a ponozky a mame 22,5°C cez den.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
guapa103
16. nov 2009

lenka inak dneska som na tom bola podobne, vonku mi bolo teplo, ale nos som mala studeny.... 🙂 takze kaslem na nos ako senzor teploty 🙂 ... a ja uz som sa stresovala, ze akeho mam doma zmrzlinara... 🙂 uz som aj zacala znizovat teplotu v byte

bibi dik, tak aspon viem, ze to nie je take nenormalne 🙂 posledne dni bol strasne nervozny a ja som sa divila preco.. no bodaj by nie ked ja som ho navliekla do troch vrstiev, ze chudacikovi je mu zima... a on spoteny chrbat 🙂 takze uz sme normalne obleceny, ruky aj nos mame ladove, ale neva, je spokojny a tie sople asi fakt budu z refluxu... a klop klop klop dneska ich ani nemal vela,tak snad nas to uz prejde...🙂

bibi78
16. nov 2009

spaci vak je super vec, len tazko ho do neho davam vecer, ked nechcem, aby sa prebudil... ale spaci vak je siroky pojem. videla som aj take seriozne "zimne" spacie vaky, ktore su takmer ako perinka a existuju aj take, ze je to taka dvojita trigovina, ako pouzivame teraz my.

jenn44
16. nov 2009

guapa, ten nostek fakt nie je pravda, nebojaj sa. a mala ma taky primerany nostek, nie je ani teply ani studeny... 🙂

monika77
18. nov 2009

maminy s obliekaním je to večný problém aj u mňa ... ale hlavne vonku ... doma máme okolo 21-24 stupňákov, tam kde sa spí sa snažím aby bolo pod 20, bo aj mne sa lepšie spí v chladnejšom ... drobcovi dávam dupačky a prikryjem perinkou

no ale vonku to je problém .. hlavne ma nebaví stále počúvať a zima mu bude .. no uznajte, vonku 10-13 stupňov a každý že aké má chladné ručičky, čo mu mám dať rukavice? alebo sme boli len že pančušky a zateplené rifle, nemali sme deku, bolo teplo a že je málo oblečený ... aký je váš názor vy čo obliekate ... no teraz je to ťažké každú chvíľku je iné počasie

misulda
18. nov 2009

Tiez mam s tym problem, ale ja radsej menej ako viac. Sama neznasam prehrievanie seba a bojim sa prehriat maleho. Ja si myslim, ze napr. na presun autom pri 10stupnoch stacia na nohy 2 vrstvy a hore mozno 3 tenke vrstvy a samozrejme nieco teple na chodidla. Moj maly do kocika nechce, nosim ho v nosici a tam obliekam asi tak ako na presun autom plus si ciastocne zapnem cez neho svoju bundu... svokre sa to zda vzdy malo, ale ja sa tym velmi netrapim. Maly sa mi nikdy nezdal nepokojny v suvislosti s oblecenim (teda pokial som schopna mu rozumiet). Viete niektora poradit, ako by babatko,ktore nerozprava dalo najavo, ze citi nepohodu v suvislosti s oblecenim?

lotris
18. nov 2009

Moja mala ked je moc oblecena tak place ked je jej fakt moc nepohodlne alebo mrnci. Ja myslim ze zaklad je aby malo dietatko teple nozicky a hlavicku, ci ma studene rucicky to nie je az taky problem.Ked nemrzne rukavicky nedavam najviac ak stiahnem trosku rukávy. Viackrat sa mi podarilo to prehnat a potom ked sme sa vratili domov tak bola spotena. Ja sa snazim ju obliect primerane ked je v babysali tak ako seba lebo este aj ja ju hrejem. Ked do kocika tak trosku teplejsie ako seba lebo ona sa nehybe ja ano tak by jej mohlo byt trostku chladnejsie. O jednu vrstvu viac. 😉

monika77
18. nov 2009

ved presne to, o jednu vrstvu viac ako maminka ... tiež si to tak vždy pamätám ...

misulda
18. nov 2009

Ja som niekde pocula, ze tolko vrstiev ako maminka...ale chapem, ze ked sa dieta nehybe, je to ine

guapa103
20. nov 2009

ja som pocula uz aj ze o jednu vrstvu naviac a aj to, ze obliect rovnako ako dospeleho.. ..ale najviac sa mi paci nazor, ze obliect ho rovnako ako seba pre pripad, ze by som niekam isla a nehybala sa pricom treba ratat s tym, ze je vo fusaku a v kociku si tiez sam teplo trochu nadycha... takze von ho obliekam podla toho kolko je stupnov a aj toho ci fuka alebo naopak svieti slnko, zvycajne je to ale vzdy o jednu tenku (ak fuka troska hrubsiu) vrstvu hore naviac, ale nohy mu necham rovnako ako sebe, tie ma predsa vo fusaku a ked je moc zimno, tak cez neho prehodim este deku, alebo ju dam dovnutra fusaku a tak ho zazipsujem
...a inak ze teple nozicky? ako hlavicku ma vzdy teplu,ale nohy? to ma mozno o kusok teplejsie ako ruky a ruky maju asi tak minus tri 🙂 nohy mava teple len ked prideme z vonku lebo tam si ich v tom fusaku pekne vyhreje, ale doma moze mat aj stvoro ponoziek a vzdy ich ma studenkave...
...a inak este ta moja dilema s nosom... v kociku ho ma vzdy teply 🙂

lenka1smejka
15. dec 2009

Mamicky kurite doma?A na spanie kurite?

lenka1smejka
16. dec 2009

To mi ani odpisat nemozte??????

rybecka
16. dec 2009

ahoj lenka1smejka
Jasne ze kurime ved vonku mrzne 😅 vy nekurite??? a na spanie tiez ved este viac mrzne. Mozno sa pytas tych co byvaju v panelakoch ale tiez si myslim ze kuria ved je minus 10 a viac 😝

babulina
16. dec 2009

cez den nekurime, alebo iba v niektorych miestnostiach a v noci v splaniach kurime - byvame v panelaku a je zatepleny takze dost teplo je u nas, meteo stanica ukazuje permanetne 22C

lenka1smejka
16. dec 2009

Ano ja byvam v panelaku mi cez den kurime ale v noci sa mi to zda zbytocne a skodlive-teda moja mama ked bola mala tak jej mama(moja babka) kurila v noci a mamina mala same zapale priedusiek a podobne a doteraz ma suchy kasel.Ja si myslim,ze z toho,ze kurila na spanie,ja osobne neznasam na spanie teplo

kessiee
17. dec 2009

ahojte, tak my mame cez den 22,5 - 23st., malinky ma oblecene tielko (alebo kratke body), dlhe body, teplacky, niekedy, ked sa mi zda, ze mu je zima, tak ma na tom aj tricko s dlhym rukavom. pancusky ani ciapocku vo vnutri vobec, ani ked bol uplne malinky. ciapocka len vonku, aj to nie vzdy, lebo je to letne babatko a ked sa narodil boli tohto roku vtedy najväcsie horucavy, tak bol pod ciapockou vzdy spoteny. no a v noci mavame 19st - radiatory su studene, lebo dom je vyhriaty a zapinaju sa tak nad ranom okolo 5h. a ma oblecene kratke bodynko a pyzamkovy overal, prikrity paplonikom alebo je v spacom vaku.

baby mam jednu otazocku troska mimo temy: nechavate drobcov vonku spat aj teraz, ked uz mrzne? moj maly cez den vo vnutri ani nahodou nezaspi, tak ho vzdy poobliekam a dam na terasu. tam dokaze spinkat aj tri hodiny doobeda, aj tri poobede. oblecene ma kratke body, pancusky, ponozky, taky teplejsi overalcek a zimny kozusinkovy overal, samozrejme rukavicky, ciapku a je vo fusaku, na kociku ma aj nanoznik. a ked su fakt minusove teploty bliziace sa k -10, tak ma na fusaku aj deku. co si o tom myslite?

laura73
17. dec 2009

kessiee, mne mala zaspava vzdy, ked sme vonku a rukavice nechce, ale u nas je momentalne cez den okolo 7C - v nemocnici mi ale po porode hovorili, ze ruky a nohy budu mat stale studene pocas zimnych mesiacov, u malych deti sa ma 'teplo' kontrolovat podla zahlavia - ked ho ma teple, je to ok🙂

veronikapp
17. dec 2009

kessiee tak to by aj mna zaujimalo... Pisu ze deti by nemali chodit von ked su hmly, fuka silny vietor, a menej ako -5°C, inde ze -10°C. Tak si vyber. Ale mama mi vzdy tvrdi, ze ked boli von velke mrazy, tak som najlepsie spala.

Ked my ideme von, obleciem bodiky s dlhym rukavom, flisovu bundicku, normalnu bundu navrch, dole pancusky, ponozky, flisove nohavice a normalne zateplene nohavice navrch. Topanky do fusaka vobec nedavam. Ked neboli take mrazy, nedavala som ani tie flisove nohavice. Aj tak bola vzdy spotena. No a na hlave ma samozrejme teplu ciapku, a kapucnicku z bundy. Teraz ked zacalo az tak mrznut, skusim prihodit aj topanocky a nejaku decku a uvidim co to zrobi...

Nostek ma vzdy teply, na ruky jej uz davam rukavicky. Inak vonku by sa vraj malo skusat ci je teplo babatku tak, ze sa vopcha ruka na zatylok- vzadu na krk- ale to si neviem predstavit. Hlavne ked spi. Nostek ked ma studeny, vzdy sa zlaknem, ale doma rozbalim a nozky su spotene, takze nostek nebude ten spravny orientacny bod.

Inak doma to je ine kafe. Ked ma studeny nos, je jej zima. To uz viem ze bude mat aj nozky studene. Bud prihodim ponozky- inak ma len bodiky a dupacky, alebo si ju vezmem na ruky nech sa trochu zohreje, alebo ju nakojim- to vzdy zaberie. Doma mame idealnych 22-23°C. Byvame v zateplenom panelaku, radiatory su vzdy na 2, teraz ked mrzne tak dam pred spanim v spalni aspon na 3, nech sa vyhreje. V noci aj tak nekuria, a to je kamen urazu u nas... Mala spi v bodikoch a dupackach, zatial stale, prikryta je velkou perinou, ale stale sa odkopava, a v noci sa budi uplne ladova... Neviem ako ju obliect. Naobliekat ju na noc nechcem. Spaci vak mame, ale ona je taky drobec, ze sa v nom strati. Poradi niekto? V noci je takych 19-20°C. Tak je to vraj idealne. Viac vykurovat nechcem, lebo ked je velmi horuco, strasne ma boli hlava. 😒

babulka123
17. dec 2009

ahoj veronika.. ja som vcera volala dr. ze do kolko minus mozu spat deti vonku . moja Ninka je naucena spavat v kociku na balkone {taha aj 3.5 hod} povedala ze na zaciatok do -5 ak bude trvat zima dlho {3-4 mesiace} tak sa moze potom ist aj do nizsich teplot tak do -10.. ale postupne..

co sa tyka oblecenia, tak ninka chodi spat tak ze ma pancusky , body s dlhym rukavom , ponozky a je v overali a vo fusaku.. samozrejme ciapka..

v noci sa mi tiez budila ladova {spi vo svojej izbe a ma tam max 18=20 stuopnov} a nevedela som ako to riesit, tak som to spravila tak ze ma body s dlhym rukavom, na tom take tie trickoidne dupacky {nevivem to popisat, taky material ako je body} a je vo vaku { a to pouzivam vak pre 1 rocne dieta a by sa mohla hybat.. = ked mala mensi tak sa jedovala lebo nevedela zdvihnut nohy.. } takze aj ked sa odkope z pod deky tak je v teple.. a rano je teplucka, teda licka ma studensie aj ruky ale telicko aj nohy su ok..

a napr. nos a ruky ja vobec neberiem ako miesto na meranie tepla.. vzdy len za krkom lalebo na brusku..

neviem ci som pomohla ale snaha bola.. 😅 😅 😅

petra1985
17. dec 2009

heh my mame rohovy byt takze mame riadnu kosu aj ked kurime takze nevypinam radiatory nikdy! malej davam body,pancusky, teplaky, mikinku a papucky.. aj tak kosa kosa a ma studene rucky ale ked ju viac naobliekam tak to uz je nedobra uz sa zle citi a myslim, ze jej je aj teplo... takze si na to zvykla a myslim, ze je aj dost otuzila 🙂