Teplota v byte a oblečenie bábätka. Ako je to u vás?

tamia
29. nov 2007

Akú máte teplotu v byte a ako obliekate bábetká doma? Moja malá začala liezť a dávam jej body, pančusky, košielku a tepláky a ešte hrubé ponožky. V byte máme cca 23 - 24stupňov.
A ešte otázka nosia vaše dite doma tenké čiapky?

babulka123
17. dec 2009

heheh peti .. my nekurime vobec.. hehhe kazdy kto pride si mysli ze sme snehuliaci.. ale ked my niekam ideme nina je nepokojna lebo jej je teplo.. noo uz sa tesim na leto .. 😝 😝 😝

petra1985
17. dec 2009

fuuu umrela by som ja som dost zamrznuty clovek 🙂 ale niekedy lepsie ked je chladno hlavne v lete na to sa tesim aj ja 😀

kessiee
17. dec 2009

laura ale ako mu vonku skontrolujem teplotu za sijou tak, aby som ho nezobudila, ked je taky naobliekany 😕 ja viem, ze je to urcujuca teplota jeho telicka, ale este som neprisla na to, ako to urobit, ked spinka...

veronika, este som zabudla, ze ked je velky vietor alebo velka zima, tak dam na kocik aj plastenku, ked je len na terase. ja mam nanoznik na kociku tak velmi vykrojeny, ze mam pocit, ze tam malinkemu dost fuci a takto mu ten jeho teply nadychany vzduch v kociku dlhsie zostane.

lenka1smejka
17. dec 2009

Ja kontrolujem rucicky ked ma studene tak jej dam mikinku doma.Nemala ani soplik ani nic este takze ja sa riadim podla ruciciek.Ja som este nepocula take nieco ako do kolko stupnov ma ist babo von,pojdem za kazdeho pocasia a kazdy den na 3hodinky.Ja ked som bola mala ma dali na dvor a,zevraj na kocari bola inovat a ja som spala 4hodiny

veronikapp
18. dec 2009

lenka1smejka tak to je super ked mate terasu... Aj ja by som chcela 😒 😒 😒
lenze my byvame v panelaku na 6 poschodi, takze ked je ozaj hnusne pocasie sa mi ani nechce 3 hodiny prechadzat sa... A dokonca mame taky vychod z bytovky- same schody, z jednej aj druhej strany, na jednej strane ani kolajnicky, na druhej len taka betonova platna na ktorej sa smyka aj v lete, nieto este teraz ked snezi a mrzne. Mozno sa to nezda ale je to strasny problem dostat sa von ☹ ☹ 😠

Na balkone spat nechce,lebo kociar sa musi hybat... Skusam to stale, ale vzdy to dopadne tak, ze pol hodiny uspavam, spanok 10minut a potom strasny krik...

Inak dakujem za rady ostatnym 🙂

lenka1smejka
18. dec 2009

veronikapp-mi nemame terasu,zle si to pochopila.Mi nemame ani balkon,byvame v 1izbovom byte.Ja chodim na 3hodiny denne von

babulina
18. dec 2009

tych - 5stupnov je aj v smerniciach pre materske skolky, tiez nemozu ist deti von ak je chladnejsie, tak preto asi baby spominaju tuto teplotu 🙂

lenka1smejka
19. dec 2009

To chcete povedat,ze ked bolo dnes cez den -9stupnov tak ste neisli von???

babulina
19. dec 2009

nesli, pokial ja som mala osobne pocit ze je moc chladno aj na mna, tak sme nesli a nasli sme si iny program doma

lenka1smejka
19. dec 2009

ved nebola az taka zima bolo krasne

babulina
19. dec 2009

dneska zrovna sme mali aj iny program, tak preto sme boli vo vnutri ale pokial je fakt chladno tak nechodime von, alebo maximalne polhodinka pred dom, ked vidim ze vsetci certi s nou siju a doma mi neobsedi
pozri kazda matka vie co si moze dovolit s vlastnym dietatom, my to riesime takto

lenka1smejka
20. dec 2009

dneska bolo vyborne vonku-mala spala v kocari ako zabita🙂 Teplomer ukazoval minus 12stupnov ale bola to krasna prechadzka

miskachrumka
20. dec 2009

lenka
tak to si odvazna mi sme boli vonku pred vcerom ale po troch hodinach som dosla uplne zamrznuta a dnes som si netrufala

cerkris
21. dec 2009

malé deti môžu chodiť kým je do -5stupňov tak povedal lekár švagrinej jej synček má 2 mesiace, ja mám takmer 7 mesačného a včera som ho vytrepala do saní uorbili sme kolečko, vonku bolo asi -10, mne bola kosa tak sme prišli domov, ale bolo super.
ja v byte vypínam radiátory kúrim tam kde momentálne sme, v kuchyni vôbec a priemerne máme v byte 20stupňov niekedy je v spálnii kde malí spí aj menej rekord bol 18,7 stupňov,ale neboil ešte ani raz chorý a ja som maniačka aj na vetranie aj ked je kosa, tak otužujeme trošku 🙂

cerkris
21. dec 2009

aha a ešte oblečenie, ponožky , tepláky bez pančúch , body s dlhým rukávom a tričko s krátkym alebo naopak body s kárkym a tričko s dlhým rukávom 🙂

veronikapp
21. dec 2009

lenkasmejka na tak dlho chodit von v takych mrazoch- ani keby som chcela. ,,Nastastie,, mala spi iba hodinu v kociary a potom musime utekat domov, inak by z neho asi vyskocila, tak krici... 😒

miskachrumka
21. dec 2009

cekris ja tiez nevydrzim ani jeden den bez vetrania si to ani neviem predstavit 😕 jednoducho vetrat treba ci je 20 alebo -20 cerstvy vzduch je super a mi dnes pojdeme von aj ked je zzas kosa ale co už aspon na hodku -dve ......a mi mame priemerne asi 21-22Cv izbach 🙂

given
21. dec 2009

Ahojte, moj muz bol tiez vcera s malym vonku, ale len tak na 30-45 minut. Nic netreba prehanat, maly je este v hlbokom kociku a ten som zabezpecila, aby mu tam nesla velmi zima. Urcite mu to ale neuskodilo.

miskachrumka
21. dec 2009

given samozrejem ze nie !mi mame sportovy už ale ked nahodou fuka studeny az ladovy vzduch davam plastenku na kocik aj bez toho aby snezilo ci prsalo .a fusak a deku a nanoznik a ideme ved si deti musia zvykat aj na zimu! 😉

caterine
5. feb 2010

Ahojte, tak dúfam že sa tu najdu skusenejšie maminky a budu mi vediet poradit. Mame trojmesačne babatko a doteraz byvala viacmenej v zavinovačke lebo doktorka hovorila že je dobre ked je v zavinovačke aj do troch mesiacov, tak som ju posluchla. Teraz ked ma už tri mesiace si myslim že už je čas aby si od nej pomaly odvykala, ale problem je v tom že ako nahle ju z nej vyberiem ruky studene , noštek studeny a kycha, spinkava v tom pyžamkovom overali a tenky svetriček. Doma mame 22-22,5 stupnov. Ked spinka tak ručičky aj nostek ma teply. Poradte prosím vas čo jej mam obliect aby jej nebolo zima, skušala som jej na ten overal dat teplačky a ponožky a aj tak mala studene ručky, ona si už asi zvykla na to teplo v tej zavinovačke a teraz ked ju z nej vyberiem tak je jej zima, nechcem aby prechladla tak neviem či mam začat viacej kurit, alebo čo. A ešte ma napadlo že ked ma studene ruky tak niekedy ich ma aj spotene neviete nahodou čo to znamena. dakujem

caterine
5. feb 2010

A ešte som sa zabudla spytat, že ked cez den davate spinkat vaše deturence, tak ako su oblečene a aj vtedy uberate na teplote. Teraz som skusila malu dat spinkat, ale bez zavinovačky len som ju prikryla dekou tak uvidim čo to spravi ked sa zobudi, lebo zakaždym ked sa zobudí musim s nou chodit tak že je zabalena v takej tenšej deke inak ma ručky studene, už si pripadam ako debil že je stale zabalena v deke, asi som tu zavinovačku mala zrušit už skor a trochu ju otužovat, len sa bojím aby mi neprechladla.

jasminet
5. feb 2010

caterine, neviem ako male deti, ale ja ked mam studene ruky a spotene, tak mne je teplo.
ale podla studenych ruk by som sa neriadila, skor sijou. pre mna je to smerodajnejsie.

my mame doma 25 stupnov a malu mavam v tielkovom body + tricko s dl. rukavom a vacsinou uz iba pancuchy. ked sa mi zda, ze mame studene parkety tak jej dam este teplaciky.

caterine
5. feb 2010

ahojky jasminet no ja si myslím že malej je zima, lebo ručky ma studene iba ked ju vyberiem zo zavinovačky a vtedy mi aj kycha, skusim jej ešte obliect pančušky, teplačky a nejake hrube ponožky, že čo to spravi, lebo už ma nebavi chodit s nou po dome v deke, asi som ju naučila na velke teplo.

emanka
5. feb 2010

caterine, len aby to nebolo tak, že keď má tie rúčky spotené, že jej je teplo a ona sa ochladzuje...určite jej nedávaj na pyžamko ešte aj tepláky a ponožky, práveže ju postupne otužuj 😉 vždy pred spaním poriadne vyvetraj 😉
Teraz som si spomenula, že keď som prestala našu dávať do zavinovačky, tak tiež mávala studené rúčky, tiež mala 3 mesiace, ale to bolo v lete a v dome sme mali chladno. Takže som jej na body dávala mikinu, najskôr hrubšiu a potom tenšiu, občas som ju nechala len v body. My máme vnútri 22-23 stupňov a máva iba body, tepláčiky, ponožky a papučky a zima jej nie je, ale ona sa aj viac hýbe...

jasminet
5. feb 2010

zavinovacka, s tym neporadim, my sme ju nikdy nepouzili. nasa je letne dieta, takze spavala iba v body s kr. rukavom, ponozkach a prikryta plienkou.
teraz spava tak ako je oblecena cez den + spaci vak bez rukavov a tenka deka, ale tu odkope vacsinou. a cez den ju len supnem do postele a zakryjem dekou.
studene ruky mala ako male babo vzdy rano, ale to je podla mna normalne, este sa jej uplne nedokrvovali. a ak bude po mne, tak ich take bude mat do konca zivota 😀

caterine
5. feb 2010

no tak baby teraz mam v tom fakt dilemu lebo neviem či jej je zima alebo čo. Emanka no može to byt aj to že sa ochladzuje, lebo iba vtedy ma studene ručky aj noštek ked ju vyberiem zo zavinovačky ked sa zobudi, myslím že som spravila dobre že som ju teraz len prikryla dekou? A tvoja malička aj kychala ked si ju vybrala zo zavinovačky, alebo sa už nepamataš? A ked cez den tvoja mala spinka v čom ju nechavaš hajat.

caterine
5. feb 2010

No ved aj ja mam stale studene ruky ja som taka zmrzlina, tak dúfam že mala nebude po mne 😅

jasminet
5. feb 2010

caterine, siahni jej dozadu na siju, ci ju ma teplu alebo studenu. ak studenu tak je jej zima, ak teplu tak je je ok, ak horucu pripadne az spotene vlasky ma, ta je jej horuco

bibione
5. feb 2010

jejda 😲 tak ja maleho obliekam minimalne,to jest body kratke rukavy a teplacky a ende...akurat dneska som mu dala dlhe body,take cele,lebo nam neslo kurenie...bohvie preco...ja stym nic nenarobim,kuri sa furt a nejde ubrat ani za svet...ventily su uz na nic...tak ale na noc otvaram vetracku,ja sice kosujem,ale malemu je to super...a teda by ma nenapadlo tak maleho naobliekat,ked je vnutri 😲 ani ja nechodim v byte v bunde a pancuchach...a von chodime za kazdeho pocasia,ci je plus 5 alebo minus 10

bibione
5. feb 2010

caterine: aj moj maly mava niekedy studene rucky,ale nedavam pomozky ci pancuchy,ale rukavice...je mu predsa zima na ruky nie na nohy 😀