Teplota v byte a oblečenie bábätka. Ako je to u vás?

tamia
29. nov 2007

Akú máte teplotu v byte a ako obliekate bábetká doma? Moja malá začala liezť a dávam jej body, pančusky, košielku a tepláky a ešte hrubé ponožky. V byte máme cca 23 - 24stupňov.
A ešte otázka nosia vaše dite doma tenké čiapky?

padix
29. nov 2007

ahoj,
my mame doma 21C a moj maly nosi oblecene cca to iste ako tvoja mala. A to moj maly este len lezi. Ciapku som mu nedavala, ale teraz ma sopliky, tak mu davam.

jaduska
29. nov 2007

Naša malá ešte leží, ja jej dávam body s dlhýn rukávom, pančušky, tepláčky a ponožtičky. V byte máme asi o 22 st., čiapočku jej nedávam a v noci vypínam radiátor. My sme taký studený odchov, lebo máme byt na prvom poschodí 😉

nenka83
29. nov 2007

doma ciapky??? moja ani nikdy nenosila.ani ked sme prisli z porodnice.doma mame 25 stupnov.mala ma pancusky, papucky tielko a tricko resp, body. ciapka by ma ani vo sne nenapadla.

nenka83
29. nov 2007

aj my vypiname radiator na noc.a cez den ked mala buva otvrim vetracku nech ma cerstvy vzduch a riadne ju prikryjem.

padix
29. nov 2007

My byvame v dome a mame termostat, ktory sa o 19 hod vypina, takze tiez v noci nekurime.

dominica
29. nov 2007

Tak ja práve pozerám, že máme v byte 20,4 stupňa a cez deň je to max. 22, kúrime celý deň, keďže mne je tu navečer zima, ale cez deň sú pootvárané sem-tam vetračky, v spálni ale kúrime len slabulinko a malý má cez deň len bodyčko a pančušky. A ak má náhodou studené ručičky - u nás funguje, že vtedy je zima, tak mu dám také teplučké papučky a svetrík, ale to je málokedy.

jaduska
29. nov 2007

Inak k tým čiapočkám - voľakedy sa to asi deťom dávalo, lebo moja mamina sa stále pýta, či dávam malej čiapku. Prvej dcérke som prvé týždne dávala, hlavne po kúpaní, ale tá sa narodila v marci, keď bolo ešte chladno. 😵

trixi
29. nov 2007

Ja asi robim malemu studeny odchov. My mame v dome 24 st. konstantne, zle sa nam reguluje kurenie a maleho obliekam len body s dlhym rukavom, teplacky a ponozky. V spalni je celu noc otvorena vyklapacka a na noc mu davam len pyzamko s dlhym rukavom, samozrejme je v noci zakryty. Nemam pocit, ze mu je zima. A vecer ho babka vyzlece do naha a tak s nim blbne aj hodinu. Malemu sa to paci a zima mu nie je.

dominica
29. nov 2007

Ináč pozerám, že vy máte teda niektoré dosť teplo? 24-25stupňov má moja mama a malý sa tam ide uvariť a to má len bodyčko s dlhým rukávom a plienku - holé nožičky a líca červené jak dve jabĺčka.
To mi nepripadá na studený odchov 24-25 stupňov, čo potom našich momentálnych 20,4 s kúrením na štvorke/max. sa dá dať na paťku/...

biccy
29. nov 2007

My mame doma asi 22 stupnov a Zoe ma oblecene body s dlhym ruk.,tricko s dlh.rukav.,pancusky,teplacky,papucky.Ciapocku som jej trosicku davala,ked bola mensia-asi 5 mesiacov-ale len na noc a to len z toho dovodu,aby jej neodstavali uska. 🙂 Lebo trosku uz chceli. 😀
Trixi,a mate otvorenu vyklapacku aj teraz,ked je vonku taka zima? 😕 🙂

yesno22
29. nov 2007

u nas je aj pri max otvorenych ventiloch cca 21stupnov...maly ma body dlhy rukav, tricko kratky rukav, teplaciky, ponozky a papucky, kedze lozime a vsade sa staviame...na noc v spalni radiator len temperuje na minime (cca 18stupnov) a malemu davam body kr. rukav a pyzamkovy overal,neprikryvam lebo sa aj tak odkope... 😉

tanja61
29. nov 2007

no mi mame cez den 21 stupnov a v noci kurime lebo maly ma stale studene rucky a k tej ciapocke ja som tiez parkrat davala malemu ked sme dosli z porodnice hlavne po kupani a to bolo leto 🙂 v noci davam na radiator mokry uterak aby sa lepsie spinkalo

isabela1
29. nov 2007

my mame v byte okolo 20stupnov a malemu obleciem body, teplaciky a vesticku. zda sa mi to taka fajn teplota. ale v noci mame v spalni okolo 18-19stupnov.. sa nam radiatory same reguluju. ja zijem v uk a na poradni mi dali knizku kde som sa docitala, ze spravna teplota v byte s babom by sa mala pohybovat 16-20stupnov. ale 16 ? to je fakt zima, ked vyvetram mame 17 stupnov a to idem zamrznut.. a to pisu, ze aj ked babo spi ma byt v chladnejsom a mam mat oblecene len dupacky a detsky spaci vak 😒 .

malena
29. nov 2007

My máme cez den 20 st, pri 24-25 st by som odpadla od horka a to sa ani nemá - potom ideš von a zamrzneš. Ako moja kamarátka, doma majú príliš teplo, a jej malý má stále soplík ked vyjde von. A v noci znižim teplotu tak na 18-19 st.
Inak naši mi hovorili, že ked sme boli s bratom maličkí bývali sme v takom starom domku, kde z kuchyne sa prechádzalo do izby cez von /píšem ako hotentót,však/. A teraz sa podržte v zime v noci bolo v kuchyni mínus 10 a v izbe kde sme spávali bolo 5 až 10 st., pravdaže sme mali riadne periny, ale aj tak brrrr, ešte že sme sa presťahovali. Ako deti sme sa však nikdy neboli choré, a to sme ešte zopár krát za den prišli premočení z neďalekého potoka. Za celú ZŠ som bola chorá 1x - chrípka vo 4.triede 😉 Mama hovorí, že teraz strašne hýčkame deti.

trixi
30. nov 2007

U nas to kurenie neovplyvnim. Aj to horko tazko som presadila aby sa tak nekurilo. Zijeme v dvojdome s rodicmi, a hoci mame svoj byt tak kurenie je spolocne a navyse podlahove. Mojej mame je stale zima (starsi clovek). Ja hovorim, ze kurime do ulice, lebo aj teraz mame stale otvorenu vyklapacku v spalni. A pred nedavnom nam blbol kotol a teplota sa splhala na 26 st. Uff. A to podlahove kurenie je na p.d, ked chcem ubrat tak trva skoro 12 hodin az sa to prejavi, pretoze je podlaha vyhriata a ked pridat tak kym sa zasa nahreje tak to dlho trva. A co ja viem ake bude na druhy den pocasie? Mame sice byt bez radiatorov, co je fajn ale uz by som si do domu podlahove kurenie nedavala. Je to velmi neprakticke. A este nam to kolise ked svieti slnko, lebo mame slnecne kolektory a aj v zime sa nam voda zohreje na 60 st. Preto mame stale otvorene okno.
Ked maly zacne liezt aspon mu na zemi nebude zima 😀

padix
30. nov 2007

trixi, dufam, ze sa ta nedotknem, ale podla mna nie je chyba v podlahovom kureni, ale v nekvalitnom podlahovom kureni. My mame v dome tiez podlahove a funguje uplne ok. Mame senzor teploty vonku aj vnutri, kurime na 21C, ked sa vonku zacne ochladzovat (napr. vecer), nie je to hned citit vnutri, avsak vonkajsi senzor to zachyti a da "pokyn" kotlu, aby zacal kurit. Kym by sa zacalo vnutri vychladzovat, uz je podlaha tepla a teplota neklesne.

nenka83
30. nov 2007

nno kukala som dnes a mame 22.tak som to bilku prehnala s tymi 25 😅

cistko
30. nov 2007

Nam lekar povedal, ze idealna teplota je od 21-24 stupnov, tak kym sme boli uplne drobunki mali sme doma tak 23, teraz 21, malemu daval bodynko s dlhym rukavom a teplacku +ponozky ak svieti cez den slnko kedze mame slnecny byt tak len bodynko s kratkym rukavom a v noci spinka v tenkom overaliku zakruteni do deky a najprv izbu poriadne vyvetram a tak mu tam zakurim trosku lebo spinkat ide hned po kupkani a ked ideme spat s manzelom my kurenie vypiname.

melory
30. nov 2007

my mame doma "tremkovu teplotu" byvam v panelaku na siedmom poschodi, s plastovymi oknami a novymy radiatormi a nam ukazuje 27 stupnou, moje deti behaju v kratkom tricku a teplakoch.

sisa79
30. nov 2007

my mavame stale rovnako 23 stupnov a maly je len v dupackach z dlhymi rukavmi a nohami... a stale je teplucky...

dadulik75
30. nov 2007

my mame tiez vymenene okna zatepleny panelak a novu kotolnu a mame horuco v byte cez zvyknem znizit teplotu ked sa hybeme ale drobci chodia v trickach kratky rukav a tenke teplaky aj patula

trixi
30. nov 2007

padix, vobec si sa ma nedotkla. Ved to je to, ze to nase kurenie je na p.d. Aj kotol. Pri stavbe domu sa urobilo par chyb a dnes sa to nikomu nechce napravat. Jednou chybou je aj to kurenie. Aj my mame cidlo aj vonku aj vnutri, lenze na to, ze mame 2 byty tak to cidlo vnutri je len u nasich a tam to maju nastavene na teplejsie. Da sa to u nas vyregulovat hadmi v rozvodnej skrini, lenze ani tatinovi ani dedovi sa do toho nechce. Tak mame teplo.

martina46
30. nov 2007

To je dobrá téma, práve som začala rozmýšľať, ako to budeme robiť my s obliekaním. Hľadala som niečo o tom na nete a našla som 2 informácie.
1. Cez deň v obývačke má byť cca 24, pri kúpaní 27, v spálni 20.
2. V obývačke 20- 22, v spálni 18- 20, kúpanie 24 asi.
Ale najlepšie je prečítať si skúsenosti mamičiek 🙂
Tiež sa chystáme žiť na studeno, ibaže mám dilemu, v spálni máme iba 17 a to už sme prestali mať v noci vetračku- štrbinové vetranie, čiže už je teplo 🙂. No a či to bude stačiť. Žijeme v paneláku, plastové okná, kúrime iba v obývačke. Dom nie je zateplený a je to rohový byt, takže teraz keď je ešte pomerne teplo, nie je pod nulou, tak máme max. 21-22. Čo je zase dobre.

luciaj
30. nov 2007

My mame v byte cca 24 stupnov a malej davam body s dlhym rukavom, dupacky, ponozky a to iste aj na noc. V noci nevypinam kurenie, lebo mala je zimomrava, ona ma furt nohy ako z ladovne, aj keby som jej dala 10 ponoziek (to ma asi po mojej mame). A ja chodim doma v kratkom tricku.

tamia
autor
30. nov 2007

moja malá lezie a tiež mám problém, že má stále studené nožičky aj ručičky. Tak terz neviem či jej je zima alebo to má od lezenia, že občas lezie aj po plavajúcej podlahe.
Ozaj na čom liezli vaši krpčekovia? Dávali ste všade koberce...?

ramzesa
30. nov 2007

tamia,my mame podlahy,nie plavajuce v kuchyni a na chodbe a v izbickach parkety. Mala sa zacala plazit niekedy koncom zimy,zaciatkom jari. Nam do kuchyne svieti slniecko skoro cely den,tak tu nemame az taku zimu. Ale ajtak, tahala brusko po zemi. Skusila som jej dat deku,ale ta sa smykala s nou 😅 . Som to vzdala a som ju obliekla teplejsie a nic nam nebolo,nastastie. Teraz uz bezkame 😵 .
a spime niekedy pri otvorenom okne,inokedy pri strbinke,ale nikdy nie pri zavretom 🙂 .

marorlinko
30. nov 2007

ked sa maly narodil, tak sme mali doma od 18-20stupnov,tak nan kazali, babatka radi dychaju studensi vzduch a v teplom obleceni, teraz mame okolo 22st.teraz chodi doma , nosi bodu na nich mu obleciem tricko s dlkym rukavom, a teplacky na nozicky a ponozky. ked je chladnejsie, tak ma este pod teplackami aj pancusky,to len ked mi je zima, ked ma studenu tvaricky a rucky.
ciapky doma nedavame, lebo by bol prehriaty uz, nemyslim si,ze je to potrebne, moj nenosil ani ked s anarodil doma,bol v teple.
myslim si,ze 24 st je vela pre dieta, dost teply vzduch co sa tyka v zime.
moj liezol v tom co aj nosi doma, ked mal studene rucky alebo nozky, tak som mu dala na podlahu velku deku,kde sa aj pohral,alebo dala ho do chodaka, tam sa zohrial, potom zase liezol.

elize
1. dec 2007

Na šestonedelí nám primár novorodeneckého odd. hovoril, že bejby by malo spať v izbe s teplotou max. 20 až 21 stupňov. Vraj od 23 stupňov sa zvyšuje riziko náhleho úmrtia novorodenca. Ak je dieťatku zima, radšej ho treba teplejšie obliecť, ale určite nie zvýšiť teplotu. Neviem čo je na tom pravdy, len tlmočím, čo hovoril 😉

kvetinka77
2. dec 2007

Konecne tema, pre ktoru mame s manzelom pravidelne hlucnejsiu domacnost. Ja som zvyknuta na chladnejsi odchov a uz vobec som proti kureniu v spalni. Nemame sice uz az takeho maleho drobca, dcerka ma 18mesiacov, ale obliekam ju ako uz vyssie uvedene: body s kratkym rukavom, na to nejaka bavlnena bluzka ci kosela, pancusky a teplaciky. Ked ideme von pridam svetrik, vetrovku a teraz zimnu ciapku. V spalni mame 17st. co sa zda manzelovi malo, ale podla mna je to ok, kedze tam spime vsetci, tak vzduch sa vydycha.Momentalne v noci nevetrame, mala bola chora, ale okna netesnia, tak je to vlastne zajedno. Ale furt pocuvam od svokry, ze mala ma mat doma ciapku, a este najlepsie aj vrecka so solou na uska. No mna toto vytaca.
Mala ma na noc pyzamko, je vo fusaku a este ju prikryvam prikryvkou. ciapku ani ziadne satky (ako by si zelal moj manzel) jej na noc nedavam.
Som rada, ze tu mam vo vas podporu v normalnom obliekani deti. Inak, tu v Belgicku chodia deti stale s holymi nohami, takze ja som podla nich trosku divna...
Inak v byte mame okolo 22st. Este si to overim, z vlastnej zvedavosti.
Pekny prvy advent vam prajem. pa

marorlinko
2. dec 2007

kvetinka77, tunav uk tiez chodia s bosima nohami,aj ked je chladno, mala som dost, moj naobliekany a to decko nemalo ani ponozky a bolo novoredenec.
ako som [pisala, idealna teplota pre dieta je 18-20stupnov.
ja tiez nemam rada sauny,ako dakto mava,radsej dycham studensi vzduch aj manzel aj maly,ja neviem spat ked je teplo v izbe,zle sa mi dycha.