Teplota v byte a oblečenie bábätka. Ako je to u vás?

tamia
29. nov 2007

Akú máte teplotu v byte a ako obliekate bábetká doma? Moja malá začala liezť a dávam jej body, pančusky, košielku a tepláky a ešte hrubé ponožky. V byte máme cca 23 - 24stupňov.
A ešte otázka nosia vaše dite doma tenké čiapky?

lenka1smejka
29. apr 2010

ved vecer a celu noc majte otvorene okno a nad ranom ho zavres

susisus
29. apr 2010

katrinka - sids ma hlavne vela spolocneho s ockovanim a nie s teplotou, moja mala spi od narodenia pri 26 - ja lubim teplo a je zvyknuta. Okrem toho sa bojim mat otvorene okno, aby na nu netahalo. Kup si monitor dychu a spi ked sa drobec narodi, ako doteraz 😉

jasminet
30. apr 2010

katrinka - my mame byt na juznej strane, pod strechou (ciernou), podkrovie, takze v lete tu mame okolo 30-34 stupnov a nevyvetra sa nam ani ked otvorim vsetky okna 😅 ... mala sa nam narodila koncom juna, do tych najvacsich horucav a zvladli sme to... ako pise susisus - kup monitor dychu, vetraj a bude dobre...

katrinka8
30. apr 2010

Dik baby, ste ma ukludnili, lebo som si aj vravela, ze napr. v takej Andaluzii je v noci tiez vyse 30 a deti sa aj tam rodia 😉 Ja som teplomilna, mne to nevadi, len aby babo to v zdravi prezilo 🙂

kobolova
9. jún 2010

Baby, ako obliekate svojich mrnusov na noc v tychto letnych horucavach? Nasa kraska ma skoro rok, a ked je takto horuco, davam jej sice na spanie overal s dlhym rukavom a spaci vak, ale pride mi to, ci jej v tom nie je teplo...?
My spime v sortkach, tielku a este aj odkopani, lebo pod perinou sa neda vydrzat... Obcas sa sice stane, ze sa v strede noci na chvilu prikryjeme, ale mala sa rano zobudi trosku spotena... tak neviem...
Davate niekto len pyzamko bez spacaku-paplona, pripadne pyzamko na kratky rukav? Poradte....

ivkaivka
9. jún 2010

Moja tiez spi v overale a nozky ma prikryte paplonikom, vacsinou sa odkope, cize to neriesim a nostek ma stale teply,takze zima jej urcite nieje.
Ja rozmyslam, ci uz nebudem otvarat aspon vetracku, mame spalnu v podkrovi a v tychto horucavach je to dost dobry hic, len mam obavy, ci malu nebudu potom boliet uska a v ciapke by jej bolo asi velmi horuco. Nemate niekto s tym skusenost? Mozem otvorit vetrak?

gloria78
9. jún 2010

Spokojne otvorte okno, aj my spíme v podkroví,a bez toho sa tam nedá...fúkať na nich iste nebude, to by musel byť prievan 😉 Našim úple stačilo body s kr. rukávom a tenká prikrývka.

gloria78
9. jún 2010

A čiapka v dome nie je vhodná ani v zime. Práve potom ak sa náhodou zloží nastáva problém s uškami.

hena55
9. jún 2010

ivkaivka ja mam tiez rocnu a davam kratke tricko a nohavice od pyzamka. Prikryvam ju len lahkou deckou. Ale vacsinou sa aj tak rozkope. Robila som vo FR kde od aprila deti behali bose a musim povedat ze su ovela zdravsie ako tie nase. Ja malu otuzujem od malicka. Zatial klop klop chora nebola. Mozno keby byvala chora tak sa na to pozeram inak ale pride mi ze fakt sa to u nas prehana. Ved na chlad ochorie malo deti. Vacsinou su to infekcne zalezitosti. Moja mala napr. vobec nechce ciapku. Len v tuhych mrazoch. Zname ma vzdy upominali na ulici ze akoze nema ciapku atd ale kamoska ORL lekarka mi povedala ze ziadny zapal ucha nie je z chladu. Su to vsetko infekcie.A rocne dieta uz nepotrebuje regulovat teplotu. Takze to iste ako sebe treba aj dietatu.

gloria78
9. jún 2010

A pokiaľ ide o reguláciu, hena má pravdu, po roku je už vyvinutá, ale tým menším ak chcete hmatom zistič či im nie je zima, nechytáme noštek, ani rúčky, ale pod zadnou časťou krku, najhornejšiu časť chrbátika.

ikke
9. jún 2010

ciapka sa na spanie ma davat iba max. prvych 6 tyzdnov, potom uz nie! a spat sa ma tak ci tak v dobre vetranej miestnosti, takze urcite otvorit aspon tu vetracku. my sme mali zatvorene okno v noci mozno trikrat v prvom tyzdni maleho, odvtedty je stale otvorene a rozhodne maly nema problem s uskami.
u nas je teraz v noci okolo 15st. vonku, maly spava v overale a tenkom spacom vaku, bez deky, cez vikend ked bolo este teplejsie, mal namiesto overalu body s dlhym rukavom. a to este v spalni sem-tam zapiname ventilator 😉

ituska
9. jún 2010

My sme vcera mali v spalni 26 st. - mala ma 6 mes. - oblecene mala body s kratkym rukavom a kratkymi gatuskami a tenucky spaci vak a to sa potila straasne, uplne mokre vlasky a pritom mame okno otvorene na vetracku,lebopodkrovie..nastastie okolo 22,00 h uz bola v pohode , ale od tej 20-do 22.h..desne..teeeplo..

judr
9. jún 2010

no my mame v spalni okolo 23st. a ak bude takto tak sa bude este oteplievat, mame minivetracku a malej davam tensi overal a prikryjem ju tensou deckou, ale tu hned aj odkope, tak ju necham tak, akurat nad ranom ju este prikryjem
a ak sa otepli tak rozmyslam ze bude spat len v kratkom bodycku
no a termoregulacia-neviem, minule doktor v telke rozpraval ze deti do 3.rokov, nemaju stale vyvinutu termoregulaciu, ze do tohto veku s detmi nechodit do sauny a prehriatych bazenov

gloria78
9. jún 2010

to akože dieťa od 3 rokov môže do sauny?!?!?

hena55
9. jún 2010

myslim ze tou termoregulaciou sa v roku mysli to ze dieta uz nemusi mat o vrstvu naviac. Do roka sa to tak odporuca. Ale inak nad tou saunou som sa uz aj ja zamyslala. V ramci baby plavania sa chodi aj do sauny a to aj parmesacne babatka. Tiez mi to pride zvlastne. ALe neviem......

gloria78
9. jún 2010

Vo všeobecnosti je sauna o.i. záťaž pre srdce,a pre dieťa ešte väčšia.

judr
9. jún 2010

podla toho doktora, po tretom roku ano, ale len na chvilku....no sauna je zataz aj pre dospeleho, len su termalne kupele, kde teplota vody je nad 38st., a ani tam sa s dietatom do 3 rokov nema chodit
a to baby plavanie a potom sauna, tiez mi to pride zvlastne

gloria78
9. jún 2010

aj mne, a veľmi

petronesa
9. jún 2010

moja mala ma 6 mesiacov a spinka v kratkom bodicku zakryta dekou 😀 a mame otvorene okno celu noc bo je strasne teplo a vonku mame tricko a plienku🙂pride mi chore obliekat babetka v takychto horucavach sak moze dostat babetko kolaps🙂sa cudujem ked vidim v takychto horucavach naobliekane deti a este prikrite to su pomylene predstavy babusit deti v takychto horucavach chcela by som videt ci by im nebolo teplo keby sa tak zababusili aj oni...

petronesa
9. jún 2010

a aby som nezabudla predtym nez mala ide spat osviezime vlaznou vodou 😀 my sme asi studeny odchov🙂aj cez zimu od narodenia bola doma len bodicko s dlhym rukavom a dupacky🙂sak v byte bolo teplucko🙂a ani raz nebola chora klop klop klop 😀

sisacha
10. jún 2010

ahoj ..ja sa pridam ..My mame mesacnu dcerku v spalni 26 st. a oblecenu ma lahku kosielku a ponozticky aj tak sa chuda poti ...Neviem co budeme robit ked sa otepli ..najhorsie je ze vonku je to este horsie ..kedy s nou mam chodit von aby sa mi v kociku neuvarila?

katarina822
10. jún 2010

ahojte aj my mame v spalni 25/26st.spime v opalovackach.cez den len v bodinkach . ale vazne zavzujeme kupit prenosnu klimu.poti sa nemoze zaspat.otvorim okno z von ide este viac horuco a hluk.

jasminet
10. jún 2010

sisacha - bud skoro rano, alebo neskoro vecer...
nasa mala teraz spava v body s kr. rukavom + ponozky + lahucka tenka deka a otvorene okno

lenka1smejka
10. jún 2010

Tak mi mame doma 27stupnov mame nonstop otvorene okno do koran plus prievan spraveny,mala spi v body s kratkym rukavom a inak nic ani ju nezakrivam ani nic

katrinka8
17. júl 2010

My mame cez den teraz v byte 28 stupnov. Nasa malicka bude mat v pondelok 6 tyzdnov a cez den je len v bodynku s kratkym rukavom, ziadne ponozky a ani ciapka. Okna neotvarame cez den vobec, lebo z vonku ide este vacsie teplo. Mame zatiahnute zaluzie a vetrame v noci, ked sa vonku trosku ochladi. V noci mame v spalni 26 - 27 stupnov 😒 Spime pri otvorenej vetracke a malinka ma tieto posledne 2 horuce noci len bodynko s kratkym rukavom a prikryvame jej len nozicky plienkou. Nad ranom, ked sa trochu ochladi, tak jej plienku vymiename za taku tenku bavlnenu "decku" (hmota ako byvaju tricka). Ked ideme vonku (vecer, ked uz nie je tak horuco), tak tiez ma len taky overal s kratkym rukavom a kratkymi "nohami". Ponozticky a ani ciapocku nedavame, aj tak sa malicka dakedy spoti... Teplotu vzdy skusam za krkom, ale v tychto horucavach ma aj nozicky a rucicky teple. Ale obliekat ju o 1 vrstvu viac plus ciapocku v tomto upeku sa mi zda zbytocne, napriek tomu, ze je novorodenec. Ved by sa prehriala...

Co sa tyka sauny, vo Finsku chodia do sauny aj malicke babatka a su zdrave. Tam sa saunuju vsetci a su spokojni 😀

fiffinkaa
12. okt 2010

ahoojte, pozerám že všetci prekurujete o dušu 😀 ..na buvanie je ideálna teplota pre bábo len 18 stupnov, čo je pre mna vylúčené a pod 20 bych to neprežila..cez den vraj 21 je zdravé, tých 21 vydržím len brutus naobliekaná ale kedže máme doma krb, tak máme večer 23-24 a to sa zase nedá vydržať 😝

priadka
12. okt 2010

@fiffinkaa ony neprekurujú - posledny prispevok je predsa z jula 2010 😉

fiffinkaa
12. okt 2010

😀 😀 😀
ja viem, ja som to čítala od začiatku..hihi

lenka1smejka
12. okt 2010

Na spanie mame okolo 18stupnov ale cez zimu mam tych 16

katrinka8
13. okt 2010

@fiffinkaa - no my nekurime vobec, ani v zime, mame zatepleny panelak a ta teplota sa u nas drzi cely cas, v lete sme mali dokonca skoro 28 😀