Teplota v byte a oblečenie bábätka. Ako je to u vás?

tamia
29. nov 2007

Akú máte teplotu v byte a ako obliekate bábetká doma? Moja malá začala liezť a dávam jej body, pančusky, košielku a tepláky a ešte hrubé ponožky. V byte máme cca 23 - 24stupňov.
A ešte otázka nosia vaše dite doma tenké čiapky?

zoeno.1
23. jan 2009

aj my sme balili do deky,volali sme to ze do raketky 😀 nepamatam si dokedy,mozno dva -dva a pol mesiaca,ku koncu to uz bolo tak,ze ked zaspala,tak som jej tu deku povolila....teda,nie aby ste si mysleli,ze som ju zatahovala silno,to eee 😅

lemge
3. aug 2009

baby ako obliekate deti na noc, ked su taketo horucavy?a aku mate teplotu v spalni?

my sme mali tuto noc neuveritelnych 28,5stupnov ☹ a to bolo dokoran okno otvorene v noci.malej som obliekla len dupackove pyzamko-cize s dlhym rukavom,prikryta nebola.rozmyslam ze jej dam kratky rukav na noc 😨

jasminet
3. aug 2009

my mame v byte 34 stupnov a mala ma v izbe 30 - byvame v podkrovnom byte, cierna strecha, juzna orientacia. mala od prveho dna spava v bodynku s kr. rukavom a beznozickovom. max. ju v noci zakryjem tenkou plienkou a aj to sa odkope.
nasi maju cca 26 doma a to tam malej musim davat ponozky, lebo hned zacne "chladnut" 🙂

mami.sk
3. aug 2009

no my sme mali vcera v noci 23 stupnov a malej davam tenky overalik - dlhe ruky aj nohy a neprikryvam ju 😉
zatial sa mi to zda v pohode 😉
kratky rukav jej asi nedam, u nas je aj cez den prijemne, lepsie ako vonku 😉

smily
3. aug 2009

bimbia
aj moja sa furt budi kvoli rucickam alebo nozickam, zaspi jedine ked jej pevne drzim ruki, volakedy pomahalo uvazovanei ruk alebo balenie do plienky ale teraz akonahle zisti ze ma uviazane ruky zacina byt hystericka...ale ked ich ma volne tak hned hybe imi o stosest a este aj cumel si furt vyxtrhav z ust a to ju uz vzdy definitivne prebudi... tiez neviem co s tym...

berus222
3. aug 2009

smily, u nas je to to iste. ked mu nedam cumel vecer do pusy asi 1000x, tak ani raz.

my mame teraz rekordnych 28,6 vnutri a cez noc tu neni o moc menej. spime pri otvorenom okne a maly ma body s kratkym rukavom a prikryvam ho plienkou. tu vzdy odkope, takze spi odokryty. aj aj tak ma stale potnicky!!! 😠

smily
3. aug 2009

my mame "len"24-25 takze na noc jej davam len tienucky overalik ale s tristvrovym rukavom a vobec ju neprikryvam ak teda neratam latkovu plienku ktorou sa jej snazim zabrzdit aspon trosku tie je ruky... dnes v noci sme skoro vobec nespali - furt tie ruky a pre zmenu este aj nohy... 🙄 🙄 🙄 dnes som z toho totalne znicena...v kociare dokaze obcas zaspat aj ked si vytiahne z ust cumel ale doma... dnes poobede hukala 3 hodiny... a to som ju uplne vyzliekla.. potnicky mava len na krku a v plienke na krizoch... kupila som jej vyskusat plienky babylove a hned mame potnicky....

lemge
3. aug 2009

berus a davas mu na tie bodiky aj nohavice,ci len tak na lahko?

berus222
3. aug 2009

lemge nie, ma len body a ponozky

anjelikbambulka
3. aug 2009

ahojte baby, aj ja dávam malej na noc len body a ponožky... aj ju prikryjem, ale vždy sa odkope, takže spinká len tak... 😉

zuzikmeduzik
3. aug 2009

ahojte, pridavam sa...teplota 29, maly spinka v body s kratkym rukavikom, kratasoch a ponozkach...pri divokom zaspavani si aj tie stiahne...no a cez den tu mame tak teplo, ze maly je podrazdeny a je schopny na cele sidlisko kricat..dnes som takych pocula viac 🙂

matysekasasenka
3. aug 2009

ahojte, aj moj maly cez den je podrazdeńy a strastne vresti a ja som nevedela z coho, ved chodi po byte len v kratkom body, bez rukavov a len v ponozkach a takto chodi aj spat a neprikrivam ho, lebo on sa vzdy odkopaval aj ked bolo chladno. aj okno je trosku otvorene. 😒

jananinka
4. aug 2009

ahojte baby, tak nasa ked su taketo extremne horucavy a v byte mame okolo 28 stupnov spi iba v plienke. Ked mala body, tak nevedela zaspat, stale sa prehadzovala, a ked aj zaspala, tak kazdu chvilu bola hore. Az ked som jej to vyzliekla, tak spinkala dobre. okno musime mat zatvorene, lebo nas sused na balkone fajci, a potom mame v spalni ako v senku 😠

bianca7
5. okt 2009

Ahojte maminy.Ako obliekate deticky doma teraz,ked uz je chladnejsie pocasie?My mame v byte cca 23-23,5 a malickemu(ma 8 tyzdnov) zatial davam iba body a overalik.Ma teply chrbatik,len rucicky ma studene a obcas aj nostek.Nemoze mu byt takto zima?Ako obliekate deticky vy?

babulka123
5. okt 2009

bianca ahooj, my mame podobne 2 mesiace, doma cca 22 stupnov, Ninka ma v detskej na spanie cca 19 stupov

cez den ma body s dlhym rukavom a na tom tricku s kratkym, a gatuse.
alebo ma body s kratkym a na tom nejaky tenucky svetrik.. ked len tak lezi ma deku na sebe, ked kopka nohami tak len tak.. nemyslim si ze jej je zima.. ak ma teple za krkom tak je to v pohode.. neboj.

kristinka.s
5. okt 2009

ahojte babay, ja davam malej body s dlhym rukavom, teplaky a ponozky - obcas, ked je chladnejsie aj pancuchy a tricko s dlhym rukavom. tiez sledujem, ci jej nie je zima, mava sem-tam studene rucky aj nostek - vtedy hodim este jednu vrstvu

bibi78
5. okt 2009

ked sme mali doma okolo 24 stupnov, maly doteraz nosil body a dupacky, bol v zavinovacke - takej tensej, tak som na spanie prehodila cez neho este decku. teraz sa ochladilo a v izbe je okolo 21-22 stupnov a maly ma presne to iste, iba ma na bodynku este tricko s dlhym rukavom. alebo ma body s dlhym rukavom a na tom pyzamko/overal. vzdy je v zavinovacke a nikdy neviem, ci tu deku na neho treba alebo nie... capicku nedavam vobec. obcas ma studene rucicky, ale zatylok ma vzdy teplucky.
ale zaujima ma, ako davate vacsie deticky, ked uz nie su v zavinocake spinkat? iba spaci vak? my mame taky bez rukavov a to mi pride malo...

veronika81
5. okt 2009

bibi, môj malý spáva v spacom vaku (už som mu dala ten hrubší), teraz sa poriadne ochladilo, v spálni máme cca. 18-19 stupňov a prikrývam ho ešte aj dekou. Nedá mi to, zdá sa mi chladno. A tiež máme spací vak bez rukávov.
Inak má na sebe dupačky a ponožky, ale akurát túto noc som rozmýšľala, či mu nebudem dávať ešte aj tielko (kým nezačnú kúriť).

bianca7
5. okt 2009

Dakujem baby za odpovede 🙂 Mozno mojmu malemu neni zima pri 23 stupnoch,ale teraz pre svoj klud som mu dala na body este kosielku,a dole teplakove nohavice a ponozky.
Bibi 78,nas malinky vobec nebol v zavinovacke,vzdy sa z nej dostal von 😉 , takze s prichodu z porodnice vzdy spinka pod dekou,a v horucavach mal na sebe len body s kratkym rykavom.Teraz mu uz davam na body overal a prikryjem dvoma dekami.Vzdy trochu tie deky odkopne,ale ja ho zasa pekne pozakryvam. Uvazujem,ze uz ho budem prikryvat paplonikom.O spacom vaku som tiez uvazovala,ale neviem ci ten "zimny"je naozaj teply.

denisocka
5. okt 2009

my mame teraz v spalni cca 20 st - a spí v tielku + pyžamo a ponožky , alebo body dl.rukáv + pyžamo a teplejší spací vak bez rukavov . už sa ochladilo a ešte nekurime,takže je to kosa,inač v zime mame doma tiež len okolo 20st , v nci nechávama ena 19st

monika77
5. okt 2009

ahojte maminy

máte niektorá celoročný paplónik? chcem ho teraz kúpiť, dúfam, že je dosť teplý aj na zimu

tamka84
5. okt 2009

ahoj baby, ja som kdesi čítala, asi v časopise mama a ja, že ked majú deti ručky studené to neznamená že im je zima ale že nesmú mať noštek studený.
My už veru na večer ked sa malá kúpe na chvílu zakúrime, mala teraz soplíky tak jej už asi bola zimka.

tin007
5. okt 2009

tamka84 to, ci je babu teplo alebo zima sa najlepsie meria na krku/zatylku, nemal by byt horuci, spoteny ale ani studeny. ruky a nohy sluzia na chladenie, takze velakrat, ak je babu teplo,tak ma studene koncatiny (a dokonca aj spotene)

iinuska
6. okt 2009

bodynko s dlhym rukavom, tricko s kratkym rukavom, teplacky, ponozky. V dome mame22 st.

lea132
6. okt 2009

ahojte, mne hovorila doktorka, ze viac ako 22 stupnov nemame mat v byte, ze nemame zbytocne kurit..Tak ja malej doma davam body s dlhym rukavom, tricko s dlhym rukavom, ponozky a polodupacky..

danu
14. okt 2009

nikush4 • 27tt • Včera o 09:42
Ahojte maminy. babiku cakame sice az v januari..ale uz teraz musim kedze byvame v rodinnom dome riesit otazku kurenia. byvame v podkrovi a s tym kurenim je to tu dost zlozite. chcela by som sa vas preto spytat ake mate skusenosti.. s teplotami v izbach kde su novorodeniatka.. aka je pre ne najlepsia izbova teplota??? aku ste mavali vy?

pammy • 1d • Včera o 09:51
nikush myslim ze niekde je urcite podobna tema, vraj ma byt 18-22, my sme mavali okolo 22-23 C. moj bol stale studeny 🙂

nikush4 • 27tt • Včera o 09:57
noo prave preto..ze aj ja som citala ze ma byt okolo 18 az 22 ale u nas v izbach ked je 20 stupnov tak je strasna zima... a mne sa to vobec nezda... ja chodim vtedy v svetroch a nie to male babo 😖

pammy • 1d • Včera o 09:59
my mavame doteraz tak 23C ja si myslim ze to je fajn, uvidis, ked sa narodi, ci vam bude vyhovovat teplejsie. vsak ten stupienok hore podla mna nevadi 🙂 len teda aby nebol prehriaty.

wild.horses • 1d • Včera o 10:57
my sme mavali 18-19C.

berus222 • 1d • Včera o 11:17
my sme tiez mavali okolo 20C. urcite ziadne extremy typu 25-30C a dieta prikryte dekou (lebo aj take maminy poznam)

jarka007 • 3d • Včera o 11:28
My sme boli tiez zvyknuti na teplejsie z panelaku, preto ked som citala tych 18 odporucanych, tak ma az mrazilo. ALe neskor sme si na to zvykli a teplotu sme upravili na 20 stupnov, kvoli detom.
A teraz si uz neviem predstavit spat pri viac ako 21 stupnov. 20-21 stupnov je podla mna optimalna teplota pre male dieta. Samozrejme obliect podla toho tiez. A tiez lahka bavlnena ciapka prvy mesiac. Spali ovela lepsie. Ja som ale napr. pri chalanoch pouzivala namiesto perinky spacak z ovcej vlny zvnutra prekrytu plienkou, aby neprisli do priameho styku s vlnou. Nikdy sa neprehriali a spali ovela lepsie ako nasa prvorodena.

bibi78 • 1d • Včera o 12:41
a ako obliect babo pri 20°C?
my mame okolo 22-23°C a maly ma studeny nostek aj ked ma na sebe body, dupacky a zavinovacku, tak na neho este musim hodit decku. neviem, ci by mi nezmrzol pri 20°c 😀

dupinka • 1d • Včera o 12:59
mne by bolo pri 20°C a menej teda riadne zima,... Takych 22-23 sa mi zda optimum.

snezka11 • 1d • Včera o 21:29
ideálna teplota je tak okolo 22 stupňov a pri kúpaní určite viac okolo 24 stupňov

miskachrumka
14. okt 2009

ahojte

tak mi mame doma 24 C mame termostat !kurime na plyn!
mali ma oblecene body tricko mikinu 2 ponozky teplaky a nikedy aj pancusky ja som zimomrava tak sa riadim podla seba!ale mava aj tak niekedy take chladnejsie rucky ale hovori sa ze cim viac naobliekame babo tak tym ma studensie ruky 😒

guapa103
14. nov 2009

Ahojte,
ja mam problem ako maleho obliect doma. v porodnici hovorili, ze teplotu mam kontrolovat podla nosa. ak je teply vsetko je ok, ak je studeny, tak je mu zima. ci mu je teplo zistim na krku, nesmie byt vlhky. lenze ja, ako kolvek maleho doma navlecem nos aj ruky ma vzdy uplne ladove a niekedy aj spotene. pokial spi alebo sme vonku tak to funguje, nos je teplucky, vsetko je ok. ale ked sa doma zobudi tak do pat minut ma ladovy nos. ja uz neviem, ci sa podla toho nosa riadit, lebo uz sa mi zoparkrat stalo, ze ruky mal teple (co sa casto nestava), ale nos sutdeny, alebo nos uplne ladovy a vzadu za krkom bol uz spoteny... od dvoch tyzdnov (teraz ma tri mesiace) ma sople, ale tie vraj mozu suvisiet s tichym refluxom, ktory asi ma (na vysetrenie ideme az v decembri). ale predsa skusam vsetko, aby sme sa tych soplom zbavili. mavaju vase deticky studene nosy aj ked viete, ze im nie je zima? ale je ten nos naozaj spolahlivy senzor teploty a ja tym padom musim maleho navliect asi do overalu aj doma 🙂

guapa103
14. nov 2009

...este aby to bolo uplne doma mame okolo 23-24 stupnov

lenka1smejka
14. nov 2009

No mi mame doma 18stupnov.Nekurime nechcem malu zvykat na teplo.Ja sa riadim rucickami aj ked viem,ze to nie je dobre je to nespolahlive ale tak moja mala este ani soplik nemala,no musim si zaklopat 🙂 takze u nas to funguje podla ruk