Teplota v byte a oblečenie bábätka. Ako je to u vás?

tamia
29. nov 2007

Akú máte teplotu v byte a ako obliekate bábetká doma? Moja malá začala liezť a dávam jej body, pančusky, košielku a tepláky a ešte hrubé ponožky. V byte máme cca 23 - 24stupňov.
A ešte otázka nosia vaše dite doma tenké čiapky?

caterine
5. feb 2010

jasminet skušala som ma ju teplučku aj hrudníček, ale ruky a noštek studeny no neviem teraz či jej je zima. Bibione a kolko mate stupnov v byte. Predsa len je to male babeno, mne sa to zda malo čo ma oblečene, ale netreba to ani prehanat, aspom bude otužilý 😉

jasminet
5. feb 2010

caterine, tak ked ma teplu siju aj hrudnik, tak je jej ok resp. urcite jej nie je zima . ruky a nos moze mat studene. ked nimi zacne viac hybat tak sa jej prekrvia.
malo oblecene? a co ma teda na sebe? ten overal a este nieco?

jasminet
5. feb 2010

aha, svetrik. ja by som skor dala overal a pod to bud body s kr. rukavom alebo to tielkove body. tie su vyborne, lebo ma schovane krize a brusko a nezavadzaju rukavy pod trickom alebo bodynkom. aa mozno ponozky ale tie zalezia od toho ako hruby ten overal je, alebo ako je na pocit v tom byte.

bibione
5. feb 2010

caterine: kedze nam kuria ako besny,tak v byte mam 27stupnov 😅 ...vetracka je furt otvorena...teraz som otvorila okno na 15minut,ma na sebe len overal s dlhymi rukavmi a aj tak sa poti jak fras...uplne je vrely a to som ho zakryla paplpnom az po krk

bibione
5. feb 2010

a stou zvinovackou...ja som ju zrusila asi pred 3 tt,maly z nej za prve vyrastol a za dalsie sa jeduje,ze sa nemoze hybat a to bolo kriku...inak v noci pri tej vetracke je tak 18-20st...uplne staci...dokonca aj ja som spotena,ked vyleziem z postele a ked neotvorim,tak mi je zima...nechapem
a co davas babatku...kapucnu,ze nedociahnes na krk? sorry,ze som taka ironicka 😉

emanka
5. feb 2010

caterine, už si nepamätám, či kýchala, keď som ju vybrala zo zavinovačky...no a cez deň spinkáva v tom, čo má oblečené, takže body a tepláky, jedine ponožky a papučky jej dávam dole a prikrytá je paplónikom, niekedy sa stane, že má studené ruky, tak ju ešte prikryjem dekou....
ak má teplé telo, tak jej určite nie je zima, skús tú šiju, alebo bruško 😉

lenka1smejka
5. feb 2010

Moja mala ked bola mensia mala tak mavala studene rucky a ja som sa tym aj riadila a zabralo to ked mala studene ruky tak som ju viacej obliekla a doteraz nebola chora.Doma cez den mame 18stupnov a na noc 16.Ja som velmi horkokrvna a mala uz teraz byva cela teplucka,vobec nekurim jedine hodinu pred kupanim.Ja sa vzdy riadim rucickami.

caterine
7. feb 2010

A ked sa vam detičky zobudia rano alebo cez den a vyberiete ich spod perinky, vtedy nemaju po chvíli studene ručky, lebo nam sa to stava iba ked sa zobudí, do zavinovačky ju už cez den nedavam, iba prikryjem dekou a ako sa zobudí tak po chvíli ma ladove ruky aj noštek, neviete kvoli čomu to može byt?

sue
7. feb 2010

Maminky, prepáčte, ale mám pocit, že viaceré tu vychovajú zo svojich detí "skleníkové kvetinky", ktoré budú choré pri každom závane vetra...

V byte 27 stupňov, prípadne vo vnútri oblečené čiapočky, pančušky a na to ešte tepláky? 😕 to sme my nemali nikdy...

Máme max 20stupňov, a oblečené teraz máva len tepláky a ponožky, keď bol malinký, tak mával buď tenký overal alebo bodyno s dlhými rukávmi a pod to pančušky, nič viac. V lete len bodyno s krátkym a ponožky.

Pred kúpaním sme kúrili do jedného mesiaca v kúpeľni, inak vôbec.

Okno je otvorené stále.

Von spí od malička do -15...

Myslite na to,že nie je dobré,aby boli decká vychované na "teplom odchove"...podľa ručičiek sa nemá riadiť. Treba dať ruku vzadu na chrbátik (tesne pod krk) ak je tam bábo teplé, tak je všetko OK...ručičky ani nos, nie sú dobrým meradlom...

bzuco
7. feb 2010

no my máme tak 24 stupňov doma, ale kedže pod nami taký dedkovci šetria až moc - nekúria vôbec 😠 ...máme od podlahy strašnú zimu - kedže teplý vzduch ide hore, od nich nám nemá čo ísť 😠 , takže na pocit sa vôbec nezdá, že tu tých 24 st. máme. chodiť len tak v ponožkách - už do minúty by sme mali zamrznuté nohy. keby sme to vedeli pri prerábke, že tí pod nami sú takí šetrní, čo sa kúrenia týka, tak si okamžite dáme podlahové kúrenie
sme sa sem sťahovali z menšieho bytu a tam sme ten problém nemali - tetuška pod nami si normálne kúrila a tak sme aj po laminátke mohli chodiť v pohode bosí
teraz máme v 2 izbách celoplošne koberce - detská a spálňa - ale veľmi to nepomáha - hlavne v detskej izbe je dosť chladno

lydia22
7. feb 2010

sue súhlasím s tebou náš malý má len body alebo košielka a teplačky a kupe sa v pohode od malička v nijak extra nevykurenej miestnosti vonku je rád ked sú mrazy vtedy sa mu najlepšie spinká.ked bol maličký tak dr. vravela že nemôže mať ani otvorenú vetračku hoci bolo leto no my sme mu nechali vetračku otvorenú a v pohode doteraz nebol ani raz chorý, dokonca par krát v lete spal len v plienke a prikrytý ľahučkou dekou to mal asi mesiac.niektoré deti ked pozerám v kočíku tak su tak zababušené ešte cez tváričku majú deku tak neviem, nehovorím že treba deti vystavovať mrazu alebo nechať ich holé v byte v zime a ako vravíš podľa rúk sa riadiť nemá. v byte máme tak cca 20 - 22 stupňov.malý odjakživa nemá rád prílišné teplo.
to všetko je len môj názor každá mamina musí posúdiť sama čo je pre jej bábo dobré.

bibione
7. feb 2010

lydia,seu tiez suhlasim...moja mama ma furt buzeruje,ze ma studene ruky a ze je na lahko obleceny...to ma vie tak nastartovat 😠 ...maly tiez nema rad teplo,obliekam ho minimalne,aj vtedy ked otvorim okno,len ho prikryjem keby nieco...ja mavam zas vecne ladove nohy ale zima mi nieje 😉

lily1983
7. feb 2010

ahojte, no aj ja si myslim, ze by nemalo byt priliš teplo, moja cez den spáva v kočiku v uplne chladnej vyvetranej izbe, a radiator zatvoreny, to preto, lebo zvykla spávať vonku cez den.v noci mame tak 21 až 22 stupňov, keby vypnem kurenie, zamrzneme v tomto papierovom dome, ale uz ma aj paplonik takze ked je zimšie, nevadi to, lebo ma aj spaci vak.a je jej tak dobre, budila sa na zimu, bola cela ladova ked nemala paplon..ked nespi, ma aj pančuchy aj teplaky, to je pravda, ale bola by jej zima, uz ju na tolko poznam, ona je teplomil. 😀 ..a chora bola, ked mala tri mesiace, odvtedy nie, a dufam, ze ani tak skoro nebude, pravidelne prechadzky prospievaju😉

traktor
8. feb 2010

ahojte, byvame v rodinnom dome a v izbach mame 19-20 stupnov, deti su velmi spokojne chodia uplne nalahko, najmensi najradsej holy 😀 .../ kym ja sa klepem, ... 😀 /, ...deti su zdrave, obe baby mal v skole 0 hodin vymeskanych 😉 ...tak si myslim , ze uz od malicka treba zacat otuzovat, ...ako nie drasticky, vsetko z mierou, ...aby z nich neboli krehotinky, ze ked pride vecsia zima, tak na pol cesty z domu zamrznu....a studene rucky u babetiek este neznamenju ze je babetku zima....to to proste u babetiek byva.... 🙂

maryanna
4. mar 2010

ahojte, my byvame v byte vobec nekurime ani v zime ..mame takych 22 stupnov...vyhrievaju nas susedia....ja som zasadne proti prehrievaniu babetka...ja som vyrastla na otuzovani - ziadne ciapky doma, len dupacky, v lete len kosielka a hole nozky.....a dakujem za to mamke dodnes...nikdy nie som chora od malicka...a nie som vobec zimomriva , bez otvoreneho okna v izbe nezaspim to je jedno ake je rocne obdobie a spim v kratkej nocnej koseli...nebyvam vobec chora....mam dvopjmesacne babo a robim to iste...cez den len dupacky s tenkou deckou na spanie, a cez noc to iste ale hrubsiu decku....bezne nechavam po kazdom rozbaleni plienky aspon 10 minut s holym zadkom prevetrat, kupeme v nevyhriatej kupelni.....maly zatial nebol chory ale badam na nom ze niekedy ma fakt len tie dupacky bez deky a je uplne teply, cize som rada ze nemam zimomrive babetko....tiez si myslim ze podla ruk sa orientovat neda, a ked ma dieta studene ruky tak ho treba prikryt a nie davat rukavice! babetku sa s prikrytim prirodzene ohreje cele telo a ma aj rucky teple.....ja vecsinou skusam nosik doma, ale skusim aj na hrudniku a medzi lopatkami ako tu pisali niektore...
😉

lenka1smejka
4. mar 2010

maryanna-tak ty nie si jedina co takto to robi...Mas iba 2mesacne babo nemozes povedat,ze tym nebude trpiet neskor,aby ti len neprestidol.A nostek je zle meradlo ci mu je zima

briketa
4. mar 2010

Dievcata studenymi koncatinami u deti sa neda riadit, pretoze ich cievny system nie je vyvinuty a studene koncatiny mozu mat aj ked im vobec zima nie je. Tam to prekrvovanie este tak nefunguje.
Vo vseobecnosti novorodenec ma mat jednu tenku vrstvu naviac ako dospely.

caterine
5. mar 2010

Ahojte my mame taky problem, že ked mala spinka cez den je to v pohode, ale akonahle sa zobudi ma hned studene ruky aj noštek, tak to riešim tak že jej dam ešte teplačky a ponožtičky a vtedy sa zohreje, cez den aj v noci kurime na 22,5 stupnov tak si myslim že by jej zima nemala byt. V noci spinka v body s dlhym rukavom natom pyžamko a prikryta je tenkou dekou a paplonikom takym tenšim, ale ked sa v noci zobudim a skusim jej noštek tak ho ma studeny niekedy až ladovy, ručičky ma takej normalnej teploty, na zatylku ma tak akurat, teraz neviem či jej je zima,ale s manželom si robime srandu že ju asi navlečeme do fusaku ked je taka zmrzlina. myslite si že sa mam riadit podla nošteka

rainee
5. mar 2010

neriad sa podla nosa, ruk a noh, tie byvaju studensie. treba sa riadit teplotou tela a zatylka.
plati ze dieta ma mat o vrstvu viac ako dospely.
my mame v byte okolo 22 stupnov /to kurime na maxime/ a doma obliekam ponozky,body s dlhym rukavom a nozkami prip. obleciem este tricko s dlhym rukavom ked teplota o nieco klesne. inak davam malu aj cez den do tensieho spacieho vaku, aspon sa mi neodkope 🙂 a po kupani a na noc dam tenucku bavlnenu ciapocku /do rana ju ma samozrejme v pazi/.
ja som taka zmrzlina ze tusim mam viac vrstiev na sebe ako moje dieta.

jasminet
5. mar 2010

maryanna - to by bolo dost blbe keby si uz mala 2 mesacne babo chore 😅 nic v zlom, tiez som proti extremnemu babuseniu deti, ale kupat takeho drobca v nevykurenej kupelni nie je velmi rozumne. aj ked, je otazka, co znamena nevykurena

lujza123
5. mar 2010

Jasminet vo vela knihach pisu ze vyhrievat kupelnu asi len prvy mesiac...neviem, asi na tom cosi pravda bude. Ale ja vyhrievam doteraz...chvilku pred kupanim zapnem radiator.
Doma mame tak okolo 21 stupnov a mala ma body, tricko na tom, teplaky, ponozky. To tricko som zacala davat ked sa zacala prevalovat lebo lezi na deke na zemi, predtym ked mala ihrisko na posteli tak len body a teplaky mala. Ja sa riadim ze to co mam ja na sebe + 1 tenka vrstva navyse.

vodnarky
5. mar 2010

poznam tiez zeny co tak otuzovali deti od malicka,ako to robi mryanna..a ozaj nikdy neboli chore a ani niesu a uz su dospele..no ja sa bojim robit nieco take s nasou princeznou(nikdy nevies,jak to zaposobi na druheho)..otuzujem len tak,ze kazdy den vyvetram a chodime casto von..ked ju idem kupat,tak urcite dobre vyhrejeme cely dom.. 🙂

maryanna
5. mar 2010

my sme vyhrievali len prvy mesiac, teraz uz nie ale mame aj tak celkom teplo v kupelni....v chlade by sm urcite nekupala...kedze sa v prvych mesiacoch nastavuje termoregulacia chcem ju nastavit tak aby nebol cely zivot zmrzliak a aby nebol chory...neviem sipredstavit ze mam v byte 24 stupnov a obliekam babetku aj puncosky aj teplaky, svetriky a neviem co....tak prehrievat .....ale zase je to individualne pretoze kto tak robi odmalicka tak sa termoregulacia nastavi na taky system a potom je aj naobliekanemu babetku v teplom prostredi fajn....moja teta tak robila...takze kazdy ako uzna za vhodne....kazde babo je ine.. 😉

ralanka
6. mar 2010

ahojte už som tu párkrát zabrúsila si Vás prečítať a väčšimou ste radili obliekať podľa toho ako je dospelý tak jednu vrstvu navyše u bábätka ale ked ja chodím stále v krátkom tričku a málokedy mi je zima a niekedy mi aj mm povie že mu je zima doma a mne nie tak potom podľa čoho sa riadiť aby som ho neprehriavala alebo naopak nepodchladila? diky za rady

maryanna
6. mar 2010

ralanka ja mam ten isty problem ..ja chodim doma uuplne nakratko, moj muz zasa sa oblieka dost a to mame doma veelmi teplo......neviem ja to odhadujem tak podla toho ci je maly teply atak..ked spinka ci nema spoteny chrbatik a atak....ja velmi nedodrzujem tu jednu vrrstvu navyse..obliekam podla uvazenia....ze predsa nebudem mu v 22 teplote doma davat okrem dupaciek aj sveter a teplaky len preto ze ja mam len tenke tricko a nohavice...ved by sa cely spotil..skus odsledovat ci sa ako velmi naobliekany nepoti ked lezi na chrbatiku a ci nieje velmi prehriaty...napr ak ma teple ruky velmi, popripade aj tvaricku.....ide aj o to ze ako ho nastavis.....my sme maleho od narodenia nenaobliekavali aa teraz mu fakt stacia dupacky tenke cez den a tenka decka zakryt.....inak sa uz poti...cize tak..ako si termoregulaciu unho nastavis tak mu bude.....

ralanka
6. mar 2010

doma mu dávam aj ja iba dupačky a prykriť dekou my máme chladnejšia a divne nám v byte kúria tak ked je vonká ozaj zima tak mu dávam teplejšie tie mäkučké dupačky ale chcela som sa skôr opýtať ako ho obliecť na von niekedy si myslím že toho má aj na sebe dosť a inokedy by som dala aj menej ale sa zas bojím aby neprechladol toto skôr neviem neako odsledovať doma to viem ale von aj kolkokrát slniečko svieti že sa zdá že je teplejšie ale zimný vietor fúka tak sa potom neviem rozhodnúť nechcem ho prehrievať diky za rady 😉

pink_lady
6. mar 2010

ahojte, no keby sa ja riadim vrstvou na vyse 😎 tak z maleho by bol snehuliak 😀 bo ja som strsne zimomriva 😝 takze u nas ked to tak spriemerujem, tak u malehoje to tak o 2 vrstvy menej ako u mna.. 😎

maryanna
6. mar 2010

ralanka, tak ked bol maly mensi ze sme ho davali do perinky tak mal tak ze dupacky na to taky svtrik pleteny ktory je zvnutra flisovy cizetaky hruby je teply, dla som ho do perinky, tenku ciapku hrubu a rukavice hrubsie....s tym do fusaku a do kocika.......teraz davam to iste len ho davam do rychlozavinovacky a do nej taku tenku decku na nozky len a do fusaka......nikdyy mu nebolo zima...dokonca ked ho vybalim doma tak ma teply az spoteny chrbatik....a to chodime von aj v minusovych teplotach aj ked fuka zimny vietor....horsie je ked ideme do obchodu to sa musim ponahlat lebo sa zacne pucit ze mu je teplo.....ja zase ked idem von tak fakt len ten fusak zapnem ktory ma tak po prsia a ziadne deky uz nanho nehadzem alebo co....a ked nefuka tak aj striesku spustim...ked je teplejsie....ber to tak ze on sice sa nehybe v kociku alee zasa je v tom kociku kde ma striesku a tam sa vytvara teplo....aj fusak riadne hreje...hlavne treba hrube rukavicky a je to fajn....

ralanka
7. mar 2010

díky maryanna ved tak aj dávam ale presne ako aj ty píšeš niekedy je spotený a to už ho vlastne prehrievam tak sa musím neako trafiť do vecí ktoré mu dám aby mu nebolo zas teplo nechcem prehrievať a aj my chodíme aj v mraze a fujavici von.Mama vyzerá ako strašiak zmiešaný so snehuliakom ked fúkalo a snežilo ale malý bol spokojný 😀 😀 😀 😀 😀

katrinka8
29. apr 2010

Ahojte, ja sa k Vam takto oneskorene pridam. My mame v byte teraz do 24 stupnov a to nekurime vobec uz niekolko mesiacov. Mame zatepleny panelak a plastove okna... Aj v zime sa kurilo len velmi minimalne, mozno na 2 - 3 stupni a mali sme okolo 22. Babatko cakame koncom maja, tak sa trochu bojim, ako to bude. Citala som o zvysenom riziku SIDS pri vyssej teplote v byte a aj v spalni mame do tych 24. Ked otvorime vetracku, znizi sa to na nejakych 22. Navyse ak bude v lete este teplejsie aj v noci... ako to potom riesite? Mne sa totiz naozaj tych 24 zda byt na spanie vela, ale neviem, ako sa to da znizit na tych 19 - 20. Zatial ked spime pri otvorenej vetracke, nad ranom uz taha a je zase dost chladno...