Trhané spanie a časté dojčenie

vreckova
7. jún 2009

Ahojte mamicky. Mám 6 týždňovú dcérku a máme trošku problém so spaním. Asi tak do druhej v noci spí dobre. Od druhej je jej spánok trhaný, nesúvislý, často sa naťahuje, vydáva rôzne zvuky a potom ako keby uťal - zaspí. To sa opakuje každých 10-15 minút. A začalo to byť podobné aj cez deň. Ak je v kočíku, musí mať cumlík. Ako náhle ho vyhodí, už sa mrví, plače. Inak ju dojčím a to si tiež vyžaduje každé dve hodiny cez deň aj v noci.Máte niekto podobnú skúsenosť? Dá sa s týmto trhaným spánkom niečo robiť? Dojčí niektorá z vás v noci takéto malé bábo tak často? Je to OK? Keďže som maminou prvý krát, budem vám vďačná za rady.

shaula
7. jún 2009

Vreckova, u 6týdenního dítěte je vcelku normální, že se kojí co 2 hodiny, ještě nerozlišuje den a noc, to je mu úplně jedno. A napije se vždycky dostatečně? Možná se budí proto, že se předtím málo napila...
S tím trhaným spánkem ti neporadím, s tím nemám zkušenosti. I když naši kluci se taky budí a musím jim dávat cumlík, ale není to co 10 - 15 minut.

noricka
7. jún 2009

ahoj,jam som to mala podobné s mojim synčekom,prvých 4-6 týždnov som ho kojila cez den aj každú hodinu a v noci tak každe dve.Okolo 3tej-5tej v noci vydával zvuky ako keby sa natahoval,to je podla mna to že dieta vtedy rastie a dost rýchlo za prvý mesiac.Náš za prvý mesiac pribral 1,5kg a narástol o 7 cm.Ale neboj,to sa zmení,dieta bude vacsie a aj intervaly sa zvacsia.Naš napr už ako 2 a pol mesačný prespal aj od 20tej do 4,30hod.

marusch.mat
7. jún 2009

Vercková já kojila obě dcerky také co dvě hodiny ve dne i v noci. Ono může být tvoje malá teď v období spurtu a možná má větší potřebu mlíčka. Nebo nebolí ji bříško, odříhne si po kojení?

briketa
7. jún 2009

Tiez pridavam nazor, ze intenzita kojenia a jej rezim su uplne normalne. Aj kazdu hodinu.
Vyskusaj babenko zavinut do plienky ako burito. Tie mimovolne trhave pohyby su u novorodencov normalne a zvyknu ich zobudit, ci rozrusit. Novorodenci su radsej zavinuti, pripomina im to maly priestor ako bol v brusku a vacsinou ich to ukludni.
Navod na zavinovanie je tu a staci ten prvy zabal ak je chladnejsie, kludne obidva:

https://www.youtube.com/watch?v=vMBn-hdA3e8
belanka
7. jún 2009

ja som staršiu dcérku kojila každé 2hod.veľmi dlho.ona bola taký "mliečňak".tie zvuky u nej neboli,ale robí to mladšia a dosť často.pripomína mi to malého medvedíka 🙂 .o naťahovaní ani nehovorím.ja si myslím,že je to normálne.

katkaaalex
7. jún 2009

Ahoj vreckovka, rada ta povzbudim a dodam sili a energie - moj Alex ma uz 8 mesiacov a este stale ho v noci 3-4 krat kojim. Ked bol malicky ako tvoje dietatko, cez den papal skoro kazdu hodinu a v noci to bolo tiez velmi casto. Tvoje babetko mozno ani nieje tak velmi hladne ako potrebuje citit tvoju vonu a teplo maminky tak ti prajem vela stastia, oddytchuj kedy sa len da a tiaz prajem vela vela mliecka 🙂

djd
7. jún 2009

Ahojte! Aj my mame tento "problemik". Nasa Danielka uz ma 10 mesiacov a stale sa v noci budi skoro kazde 2 hodiny, niekedy sa poriadne napapa, niekedy si len trosku cucne mliecka.. Drzim palce vsetkym "nevyspatym" maminkam 😉

dididi30
7. jún 2009

ahojte, aj my v noci casto cicame a to budeme mat rok, proste je to moj ciciak, ale tiez by som bola rada, keby prespal bez cicania, mozno ked bude mat viac rockou 😀 netreba riesit, pride to samo, mozno 😅
drzim palec 😉

tehoska
19. máj 2013

Ahojte,zufalo prosim o pomoc! Vazne neviem ako dalej...moja 6,5 mesacna dcerka bola od narodenia kojena na poziadanie...zo zaciatku bez problemov,problem nastal zhruba v 5 mesiacoch,ked zacal uplne odmietat cumlik (aj dovtedy len sporadicky) a dozaduje sa pri vecernom zaspavani neustaleho dojcenia..budi sa kazdych zhruba 10 min...pokial sa precitne,ze v pusinke nema prsnik reve a reve a reve...skusali sme ju uspat inak ako na prsniku, na rukach atd...nic nefunguje,akonahle sa polozi, zobudi sa a place a zaciname odznovu,az to nakoniec nevydrzim a dam jej napit...
Na metodu 3,5,7 sa mi zda este dost malicka,resp. sa mi nezda,ze ju mam chudatko trapit ...plakat,kym nezaspi,ale co v noci??tiez jej nemam dat pit? a cez den...ako moze take babo pochopit,ze raz jej ten prsnik dam, raz nedam...prosim poradte,lebo toto neustale dojcenie je tiez neunosne...

moncici112
20. júl 2013

@tehoska ahoj vyskusaj si lahnut oproti nej chytit ju za rucicky jemne alebo len jednu ruku aby sa nebudila...alebo hladkat po hlavicke kym nezacne driemat a kym sa prestane trhat (moj maly mava take trhanie pri zaspavani)...alebo dat si ju oproti sebe ale na bok otocenu a tvojou rukou chytit si ju za chrbátik a hojdat kmytat jemne nam toto obcas yaberie pri uspavani..a pred tym este kupel...skusit vymenit cumlik....snad nieco pomoze

ganesh
20. júl 2013

@vreckova ja mam 3-tyzdnove mimi a kojim kazdu hodinu a pol vo dne v noci... od druhej v noci spi velmi nekludne skoro az do rana.