• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Umývanie vlasov a hysterický plač. Pomôžte

2. apríla 2009 
fifin,a vdaka :slight_smile:
tak len trpezlivost a s laskou :dizzy_face:
mala uz stoji a chodi popri nabytku, uz sa aj pusti a stoji chvilu bez drzania, ale nie je stabilna, takze o samostatnom stati nemoze byt rec.... ona ma lahku hypotoniu, takze je pomalsia, lenivsia.
1. apr 2009 o 15:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
my sme si este pred mesiacom umyvali vlasky posediacky - hanka zaklonila hlavicku dopredu, pritom som ju vzdy vopred upozornila, ze pustam vodu, aby zatvorila ocka a cely cas som ju povzbudzovala - vyborne, vyborne...uz len trosku..a hotovo a hned nato som jej utrela tvar uteracikom

teraz je rozumnejsia ... sama zakloni hlavku dozadu, zavrie oiccka a umyvame jedna basen.

ale ani my sme nikdy neumyvali vlasky postojacky. Vzdy len vlahu a neskor vsede
1. apr 2009 o 17:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Naša Saška má tiež strach z kúpania a sprchovania. Ona hlavu zakloniť nechce, plače, tak jej vždy rpi umývaní vláskov na oči priložím suchú plienku, alebo nejakú vecičku a to ten plač značne zmierni.
1. apr 2009 o 19:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zvykol :sweat_smile:
2. apr 2009 o 15:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
moja dcera to tiez zacala praktizovat pri kazdom kupani ked som jej mala umyvat vlasy krik ako na raty - strasne nema rada ked jej ide voda do oci ale zaklonit hlavu ani za toho a do vane lahnut tiez nie - manzel ked ju zoberie do parady tak ten jej to vysvetluje a opakuje - chudacisko na toto ma trpezlivost, mne zacnu tiect nervy a tak jej poviem tak asi dva razy a vysvetlim jej aby si zaklonila poriadne hlavu - ale ak na druhu vyzvu nereaguje tak ide voda ci krici alebo nekrici. v poslednej dobe si zvykla tak ze ked je napustena voda tak si uz aj sama lahne a namoci si vlasy vo vani lebo vie ze s mamou nie su zarty :grinning: :sweat_smile: a potom jej este trochu zmyjem vlasy sprchou ale uz tak nevrieska - ja som teda skor dala na vysvetlovanie ale aj s tvrdsim pristupom lebo ak nie tak by sme vlasy neumyvali ako je rok dlhy a si myslim ze s este horsim vreskom - teraz sa to uz pomaly ukludnuje a nehulaka pri tom umyvani vlasov tolko - tiez je pravda ze sme zacali chodit aj na plavaren tak jej zakazdym len poviem ze v bazene tak nehulaka a to sa aj ponara :slight_smile:
2. apr 2009 o 17:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok