Umývanie vlasov a hysterický plač. Pomôžte

elise
23. jún 2008

malý miluje vodičku aj kupkanie, doteraz sme v pohode vlásky umývali aj vodička ked stekala po tváričke bolo ok teraz ked mu namáčam vlásky vodičkou tak začína strašne revať. používme sebamed šampon čo do očiek nesteká aj ten sme vysadili a umývame čistou vodičou ale ten plač je strašný. skúčali sme malého zaujať aby pozerkal hore aj so sprchou aj vodičkou v dlani aj ked sme jeden z nás vliezli za ním do vane a umývali tak nič nepomáha ☹ maminky poznáte neaké osvedčené recepty alebo triky na umývanie vláskov bez sĺz? alebo to musíme jednoducho prekonať a časom to prestane?ďakujem za každú radu.

martina46
1. apr 2009

fifin,a vdaka 🙂
tak len trpezlivost a s laskou 😵
mala uz stoji a chodi popri nabytku, uz sa aj pusti a stoji chvilu bez drzania, ale nie je stabilna, takze o samostatnom stati nemoze byt rec.... ona ma lahku hypotoniu, takze je pomalsia, lenivsia.

monky1
1. apr 2009

my sme si este pred mesiacom umyvali vlasky posediacky - hanka zaklonila hlavicku dopredu, pritom som ju vzdy vopred upozornila, ze pustam vodu, aby zatvorila ocka a cely cas som ju povzbudzovala - vyborne, vyborne...uz len trosku..a hotovo a hned nato som jej utrela tvar uteracikom

teraz je rozumnejsia ... sama zakloni hlavku dozadu, zavrie oiccka a umyvame jedna basen.

ale ani my sme nikdy neumyvali vlasky postojacky. Vzdy len vlahu a neskor vsede

sasiki
1. apr 2009

Naša Saška má tiež strach z kúpania a sprchovania. Ona hlavu zakloniť nechce, plače, tak jej vždy rpi umývaní vláskov na oči priložím suchú plienku, alebo nejakú vecičku a to ten plač značne zmierni.

fifinna
2. apr 2009

zvykol 😅

prasiatko30
2. apr 2009

moja dcera to tiez zacala praktizovat pri kazdom kupani ked som jej mala umyvat vlasy krik ako na raty - strasne nema rada ked jej ide voda do oci ale zaklonit hlavu ani za toho a do vane lahnut tiez nie - manzel ked ju zoberie do parady tak ten jej to vysvetluje a opakuje - chudacisko na toto ma trpezlivost, mne zacnu tiect nervy a tak jej poviem tak asi dva razy a vysvetlim jej aby si zaklonila poriadne hlavu - ale ak na druhu vyzvu nereaguje tak ide voda ci krici alebo nekrici. v poslednej dobe si zvykla tak ze ked je napustena voda tak si uz aj sama lahne a namoci si vlasy vo vani lebo vie ze s mamou nie su zarty 😀 😅 a potom jej este trochu zmyjem vlasy sprchou ale uz tak nevrieska - ja som teda skor dala na vysvetlovanie ale aj s tvrdsim pristupom lebo ak nie tak by sme vlasy neumyvali ako je rok dlhy a si myslim ze s este horsim vreskom - teraz sa to uz pomaly ukludnuje a nehulaka pri tom umyvani vlasov tolko - tiez je pravda ze sme zacali chodit aj na plavaren tak jej zakazdym len poviem ze v bazene tak nehulaka a to sa aj ponara 🙂