Umývanie vlasov a hysterický plač. Pomôžte

elise
23. jún 2008

malý miluje vodičku aj kupkanie, doteraz sme v pohode vlásky umývali aj vodička ked stekala po tváričke bolo ok teraz ked mu namáčam vlásky vodičkou tak začína strašne revať. používme sebamed šampon čo do očiek nesteká aj ten sme vysadili a umývame čistou vodičou ale ten plač je strašný. skúčali sme malého zaujať aby pozerkal hore aj so sprchou aj vodičkou v dlani aj ked sme jeden z nás vliezli za ním do vane a umývali tak nič nepomáha ☹ maminky poznáte neaké osvedčené recepty alebo triky na umývanie vláskov bez sĺz? alebo to musíme jednoducho prekonať a časom to prestane?ďakujem za každú radu.

maja26
27. jún 2008

dík já myslela že to jsou nějaké jiné dneska je tolik věcí pro mimina naše,že už nevím coby 😀

maca793
28. jún 2008

ja malej pekne umyjem vlásky, hlavičku zakloní a ja jej detskou krhličkou zmyjem lásky, takže má z toho srandu. veľa síce chytí od detí, keď si zmývajú vlasy, takže v tomto mám aspoň výhodu. vody sa ani náhodou nebojí a už teraz by v nej bola od rána do večera.

elise
autor
28. jún 2008

maca ďakujem za tip skúsime krhličku 😉

renejaarudolf
8. júl 2008

Maminky,nam sa vase rady naramne budu hodit,pretože nasa mala robi taky cirkus ked sa idu umyt vlasky..

maca793
8. júl 2008

budem rada, ak to pomôže. stane sa, že malá si začne sama umývať vlásky, a aj zmyje si ich pod vodou ako to robia dvojčatá, ale ja sa bojím, aby jej nenatiekla voda do uška, keĎže máme s ním problém a je operované.

medka29
9. júl 2008

Ahojte, my sa pocas kupania pekne hrame vo vani a potom mu nasamponujm vlasky a oplachnem so sprchou, krici ze sa mu to nepaci, ale nevsimam si to a vobec to neriesim. Za par sekund ma umyte vlasky a akonahle vypnem sprchu tak sa opat hra akoby sa nic nestalo. Chodime pritom na plavanie a aj sa potapa, ale vlasy si umyvat nechce. Moje riesenie je take, ze to robim co najrychlejsie🙂 a vobec mi nepripada, zeby som ho nejako traumatizovala 🙂

elise
autor
9. júl 2008

krhlička zabrala 😵 😵 😵 😵

aponchie
10. júl 2008

u nas zadne "pomucky"nepomahaly...prislo obdobi kdy to nesnasela a postupne zase odeslo ..takze nema cenu to lamat proste to prozit nejak a ono to odejde...namocila sem obycejnou hadrovou zinku a pomalu vymejvala ,radsi sem denne myla vodou nez jednou za tyden samponem to bylo horsi a pak sem nasla super zpusob a to ten ,ze sme jakoby desne cakaly vodu a strikala ju na me ja nani a pak na jednu panenku a desnej hluk sme delaly a mezi tim sem ji supla klyblicek na hlavu a hrozne se smala a hoooneeem pokracujem postikame panenku a ani nevedela a pak uz si lehala na zada jako ze relaxuje a zavre ocka a jako ze spinka a ja ji delala jako masaz hlavy a tela a mezitim si to vymyla

maja26
10. júl 2008

co je krhlička? 😉

jaduska
10. júl 2008

krhlička je polievačka 😉 Dá sa kúpiť aj samostatne, alebo zvykne byť v sade hračiek na piesok 😵

maja26
11. júl 2008

aha jako konvička takové to čím se jako zalívají květinky,většinou je to třeba u hraček na písek,ostuda na to že mám oba prarodiče z mamčiné strany slováky tak trapas,holt neumím všechny slova 😒 o krhličke se asi nemluvilo 😀 ,tak teď to vím 😉

majka35
11. júl 2008

u nás nezaberá nič ... krik, krik, krik ... už som zúfalá ... 😒 😒 tiež som si povedala, že už nebudem riešiť krik, proste vlásky umyť musíme, takže si to nevšímam a verím, že ju ten strach z umývania vláskov časom prejde... a bude sa v tom vyžívať ... 😵

kattom
11. júl 2008

u nas je pri umyvani vlaskov tiez plac a krik - ani po leziacky, ani po sediacky, ani sprcha, ani konvicka, ani ina nadoba, ani zrkadlo nepomahaju. sampon poda z policky sam, ale potom len place a jeduje sa. tiez sme to prestali riesit a rychlo umyjeme a je. a dufame, ze to jedneho dna prestane. inak v bazene mu nevadi, ked si vlasky namoci

maca793
11. júl 2008

elise
gratululjem 😉

milhaus
16. júl 2008

elise tak tebe zabrala krhlička? moja proste nema rada ked ma vodu na hlave, ked sa jej to dostane do oči i ked ju to nestipe

mituska
17. júl 2008

my sme mali rovnaky problem, pomaly to ustupuje. Pouzivali sme toto

https://www.modrykonik.sk/bazar/show_entry.php?...

celkom dobra vecicka, ktora zabrani tomu, aby isla voda do ociciek. Ozvite sa ak mate niekto zaujem, este je volna...

elise
autor
17. júl 2008

mily ano krhlička a malý si ju sám vybral ale to si sním ocko s krhličkou najskôr lial sebe na vlasy, ked sa spolu kupkali a teraz to lukasko sám leje na seba z tej krhličky uvidím dokedy to bude fungovať ale zatial to zabralo 😉

monicm
19. aug 2008

no,tak aj my máme rovnaký problém a som z toho prekvapená,pretože sme chodili na plávanie a na sprchu na zmývanie hlavy sme mali signál,ktorý zrazu nefunguje.je tu kopec nápadov,tak skúsim nejaké vyskúšať.len by som chcela vedieť,čo to spôsobilo.a rada,nechať to tak a prežiť je dosť na figu,pretože vlasy mu umývať musím a sama to nezvládam.a nemá mi kto pomôcť,manžel pracuje 200 kilákov od nás a chodí len na víkendy,no,ale sná´d niečo zaberie,teda veľmi v to dúfam,tak držte palce

anatanka
19. aug 2008

Miri taky klasicky myti vlasu nesnasi, takze to probiha nasilne. Ale u moji nevlastni dcerky se mi podarilo strach z myti vlasu odbourat tim, ze jsme zacaly myt hlavicku "jako velky" - cili se predklonila a ja ji hlavu myla sprchou v predklonu. Videla, ze to tak delam ja a slysela hlavne na to, ze je to myti pro velky.

kacka.va
20. aug 2008

holky bacha na některé šampony pro děti, sice na jednu stranu píšou, že je to mytí bez slz, ale když si to zkusíte sami do oka, tak to pálí jak čert 😠

krajcoanka
20. aug 2008

Ja som deti naučila aby sa pozerali na svetlo hore, alebo som im kázala hladať na plafone mušku a potom som im s jednou rukou robila prekážku, aby nešla voda do očí a s druhou rukou som im spláchla hlavu, potom detský šampon, vyšuchala a zase sme hladali mušky 😀 .

sakura77
21. aug 2008

ja dam kristiankovi pustenu sprchu do ruky a sprchuje sa "sam" nenapadne sme presli aj na hlavu a uz mu to vobec nevadi,dokonca si aj sam vyleje na hlavu vodu z lodky alebo poharika s ktorym sa hra,sice je komplet kupelna mokra,ale co uz,dokonca aj na kupalisku sa postavil do tej sprchy pred bazenom a chcel aby som mu tu ladovu vodu pustala na hlavu 😀

matica2
22. aug 2008

moja starsia ta sa tiez naplakala pri umyvani vlaskou. najprv som jej davala maly uteracik nech si pridrzi na zavretych ockach, potom som ju naucila aby si sadla, ruky dala do zadu a zaklonila hlavicku ako sa jej da a vlasky som jej zmyvala poharikom ale po ruke som mala uterak ked nahodou voda usla kde nemala 🙂 a teraz uz zmyvam sprchou. casom ten plac pri sprchvani deti prejde.

petule.h
23. aug 2008

mytí hlavy je u nás stále horor ve 2,5 letech...každá dovolená u moře, sprch.kouty...no prostě drama...pokud si ji polévá sám, tak je to ok, šampon taky nechce, musím to udělat rychle a po umytí mýdlem, pač jak mu sáhnu na hlavu vylézá z vany a řve...jak píše sakura...sám si ji umyje, ale šampon je problém 😝

zuzik.3
26. aug 2008

Ahoj, tak u nás nebyl s mytím vlásků problém, ale je to tak cca 14 dní co se při smívání začala vztekat a voda s šamponem ji natekla do očí do pusy, začala se dusit 😒 Od té doby je to horor, jakmile uslyší sprchu začne řvát a kopat nohama a do vany ji prostě nedám. Včera jsem začínala odznova, napřed jen zlehka přejíždet žiňkou po vláskách, ale taky se jí to moc nelíbilo.

marorlinko
31. aug 2008

moj maly nikdy neprotestuje pri umyvani vlaskov, tie umyvame ako prve, lebo vie,ze potom sa moze clapkat vo vode zoberie si svoju hubku a umyva sa, takyto postup mame uz od narodenia,maly si zvykol a vie,ze treba umyt vlasky, dovolim mu aj hrat sa so sprchou,ked tecie voda, ma rad vodu, u niektorich deti pomaha aj to,ked sa umyva hlavka nejakej babiky pred nim a pod.

bibula
1. sep 2008

u nas zabera,ked sme spolu vo vani a umyvam si aj ja a narobim peny az mam hlavu jak balon a potom aj ondrik che 😉 😀

binki
2. sep 2008

u nás se řve, když se vytahujeme z vody a jdeme se mazat 😀

martina46
1. apr 2009

ako prosim vas umyvate detom vlasky, ak este same nestoja..... ja sa snazim stale tak, ako ked bola malinka (lezi vo vanicke na chrbatiku a tak jej vlasky oplachujem) , ale minule spustila stracny plac a ked som pustila sprchu, ze tada tak, tak to uz len bola hroza.... proste si neviem prestavit, ze bude sediet a divat sa dole a ja je pustat vodu na hlavicku.
je nejaky sampon, co bezpecne nestipe v ockach?

fifinna
1. apr 2009

mati, tak môj maly sam uz stoji a aj tak mu hlavu umyvam po leziacky. Tiez vzdy pri tom plakal, ale postupne si zvikol a uz neplace, len sa trepe, lebo sa boji dat do leziacej polohy. Neviem si predstavit mu umyvat hlavu po stojacky, to by sa mi zle robilo, drzat jeho hlavicku v zaklone, davat pozor aby nespadol a drzat este aj sprchu. Pouzivat sprchac od johnsons - uz ani slzu a snim umyvam telo aj vlasky. Ja si myslim, ze treba len cakat a tvoja mala si zvikne. Len ju pri tom ubezpecuj, ze si pri nej, ze ju drzis a ze sa jej nic nestane. To pomaha. Ak sa ta môzem opytat mala sa ti este vôbec nedava na nohy ?