Umývanie vlasov a hysterický plač. Pomôžte

elise
23. jún 2008

malý miluje vodičku aj kupkanie, doteraz sme v pohode vlásky umývali aj vodička ked stekala po tváričke bolo ok teraz ked mu namáčam vlásky vodičkou tak začína strašne revať. používme sebamed šampon čo do očiek nesteká aj ten sme vysadili a umývame čistou vodičou ale ten plač je strašný. skúčali sme malého zaujať aby pozerkal hore aj so sprchou aj vodičkou v dlani aj ked sme jeden z nás vliezli za ním do vane a umývali tak nič nepomáha ☹ maminky poznáte neaké osvedčené recepty alebo triky na umývanie vláskov bez sĺz? alebo to musíme jednoducho prekonať a časom to prestane?ďakujem za každú radu.

sisstin
23. jún 2008

elise: já jsem řvala při umývaní vlasů snad do 8let, dokud jsem se nenaučila plavat..to mi pak zázračně voda v uších a na hlavě už nevadilo..do tý doby.. 😖 prostě jen strašně opatrně oplachovat, hlavně žádná sprcha 😉

elise
autor
23. jún 2008

sisstin do 8 rokov? 😕 😕 😅 😅 tak to sa musím na také dlhé obdobie pripraviť. ďakujem za tvoju radu takže vynecháme sprchu ale aj tak treba občas tie vlásky umývať a hlavne teraz v lete ked sa spotí 😔

sisstin
23. jún 2008

elise: prostě se snaž co nejopatrnějc, aby se mu voda nedostala do oušek a do očí..a splachovat třeba jen hrníčkem 😉

titkovamiriam
23. jún 2008

a nema niaku oblubenu hracku,ktoru by ste umyvali s nim, 😀 ,no ak nepomohlo ze ste sa umyvali snim tak neviem,Ja mam deti vodnikov tak som nieco take neriesila 😀

miriam
23. jún 2008

Aj my sme mali donedavna tento problem (presne to iste). 😉
No a asi pred dvoma tyzdnami ma napadlo, ze kym ja umyvam hlavu Victorovi, on by mohol poumyvat hlavu kacicke. Pomohlo! 🙂 No a samozrejme, ze sme ho potom obaja vychvalili, ze uz si umyva vlasy ako velky (t.j. bez placu). Odvtedy bez problemov! 🙂

elise
autor
23. jún 2008

miriamka dakujem skúsime 😉

womenne
23. jún 2008

My mame taky isty problem vo vode sa hraju špliechaju sa jedna radost su tam aj Pol hodiny ale ako nahle mam umyt vlasy su prišerne kriky.teraz sa im prihovaram a hovorim čo budem robit,že je nadherny chlapček aky šikovny atd,sice kriči ale nie tak silno.Tiež nechapem čo sa stalo ved vodu miluju aj vo velkom bazene sa nebali a vposledny polrok neviem čo za tym je. 😠

berynka
23. jún 2008

Já sama jsem taky dlouho při mytí vlasů řvala a dodnes netušim proč 😅 . Třeba potápění mi nikdy nevadilo a ani nevadí. S Hedulínou děláme při koupání trénink, nejdřív řeknu heslo a pak jí poleju hlavu a tak dokola... zatím to funguje 🙂 .

bora8
23. jún 2008

kočky - mne pomohla bábika - tej sme umýbali vlásky obaja - položili sme ju do vody na chrbátik a tak umyly vlásky - tak aby bolo vody presne po ušká - to robím aj malému a od vtedy nie je krik, napustím do vane presne vody - keď si ľahne tak do pol hlavičky a pomaly mu oplachujem vlásky tak aby sa mu voda nedostala do očiek - potom mu ich umyjem a tak isto opláchnem - to sa mu páči a neprotestuje - najskôr som mu to ukázala na svojej starej bábike a on to videl a súhlasil.... skús možno to zaberie

segricka
23. jún 2008

Ahoj elise. Neviem, kolko ma tvoj poklad, ale my sme mali rovnaky problem. Kym sme kupali "po leziacky", vsetko v poho. Ale ako mala zacala sediet, pri umyvani vlaskov zacal strasny cirkus. Chvilu mi trvalo, kym som to vyriesila, ale podarilo sa a odvtedy ziadny problem: malej namacam aj oplachujem vlasky posediacky hubkou a vobec jej neprekaza, ak jej trocha vodicky stecie do tvare.

mirka414
23. jún 2008

ahoj existuje na to jedna ciapocka ja uz ju mam objednanu,je to ako siltovka a ochranuje ocka aby do nich nevtekala voda.

nelika666
23. jún 2008

ja som v obdobi ked moja mala odmietala vodu a kupanie celkovo kupala na chodbe.. sedela na svojom stolceku a namocene mala iba nozky vo vanicke, inak bola oblecena... takto sme sa "hrali" s vodou asi tyzden a coraz viac vrstiev oblecenia mi dovolila zobliect... a aj umyt
a zohnala som hlavicu na sprchu taku kacicku... tak neskor ked sme sa prepracovali k tomu ze sme sa mohli presunut do kupelne, som sprchovala kacickou 😉

nelika666
23. jún 2008

tu je ta sprchovacia hlavica
http://www.mimiaukcie.sk/aukce.php?id=206573 😉

kaluha
23. jún 2008

mi mame taktiež trošku problém s umývaním vlasou ale teraz /po dlhom vysvetlovaní/to je celkom v pohode s prštekmi si zapchá ušká a ja mu opatrne umyjem vlasi aby sa voda nedostala ani do okolia očí.ale ma už tri roky tak už si trochu nechá dohovorit najhoršie to bolo okolo roku.

maja26
23. jún 2008

Jééé tak to je super že nejsem sama 😀 my máme doma uplně to samé řev při umívání hlavičky,už jsem myslela že si sousedi řeknou jak ji týráme a to ji chcem jen spláchnout hlavičku 🙂 no tak jsem trochu klidnější,že to nemáme doma jen my 😀 !

loren
23. jún 2008

no ja som si tu tiez nasla zopar rad diky

elise
autor
24. jún 2008

dakujem vám babulky za každú radu skúsime a dám vám vedieť čo zabralo. 😉
lukasko má 18 mesiacov 😉

plasta
24. jún 2008

a neskusala si, aby si "umyval" vlasky sam... nam to pomohlo a tiez ked som malu zabavila nejakou hrackou...

elise
autor
24. jún 2008

plasta zatial som neskúšala, ale vyskúšam úplne všetko 😉

petule.h
24. jún 2008

my to máme taky...je zajímavé, že miluje vodu, jak je v bazénu, či pod gardenou, je to ok...ve vaně dělá blbiny, ale jak přijde na řadu hlava, tak to samé..chce jít z vany a vzteká se a řve...takže holt musím pod násilím a rychle...taky nemusí sprch.kouty..na dovolené jsoui ve většině hotelů, takže to je taky horor 🙂

miki060707
24. jún 2008

ahoj, ja som do sprcháču nalepila malej obrázky, som jej spravial motívy aké má rada s farbami na sklo, tak keď sa jej opýtam kde je ... tak pozrie hore, alebo kde je žiža, tiež pozrie hore, síce má len jeden rok, ale tiež nenávidí, keď sa jej voda dostane do očí, nebodaj aj s trochou šampóna, to hysačí... 😉

elise
autor
25. jún 2008

ved práve že malý miluje vodu ako vodná kačica ale vlásky nehrozí včera som sa pokúšakla tak že sme umývali vlásky kačičke nepomohlo a ani ked si ocko s ním umýval vlásky, a zmyť sa mi nedalo ani poháriikom, ten rev bol strašný 😒 😒 tak sme to spravili tak že ocko silno držal a ja som rýchlo rukou opláchla a potom hned von. 😒 😒

maja26
25. jún 2008

Naše malá taky miluje vodu,ale umívání ne tak jsem uvažovala jestli ji nemám koupit nějaký kvalitní šampon co neštípe v očíčkách?Možná by pak tak nevyváděla,protože ona vždycky křičí že chce ručník a hned si otírá očka 🙂

plasta
25. jún 2008

ahojte...
ja som malej kupila Johnssons a je vyborny... nestipe v ockach, na sebe som vyskusala... a teraz je to v pohode

maja26
26. jún 2008

Tak jsme se včera koupaly a já jsem ji dala do ruky konvičku aby mi mohla polít hlavu a pak jsem ji ukazovala jak si ji umývám pak jsem polila hlavu já ji dala ji šampon ať se umyje sama(trochu jsem ji pomohla)pak mi spláchla vlasy a já potom mohla spláchnout vlásky jí bez řevu 😀 konečeně

jaduska
26. jún 2008

Naša staršia dcérka mala tiež také obdobie, vodu milovala, nevadilo jej umývanie vlasov. Až zrazu, to mala asi 3 roky, tak sme jej vlasy umývali tak, že ju manžel držal v náručí a ja som ich sprchovala. Trvalo to asi pol roka a prešlo ju to. Teraz umývame tak, že si drží uteráčik cez oči aj uši a ja jej sprchujem...

maja26
26. jún 2008

jo tak to chce i moje vždycky řve jučníííík (ručník) 🙂

miquel
26. jún 2008

tak jsme vyzkoušeli radu s houbičkou a zabralo to 🙂
koupila jsem dvě s jednou si malej hrál a druhou jsem mu namočila vlasky a po umytí i spláchla teda spíš setřela šampon 😅 sice se trochu ošíval ale hysterák neproběhl
díky za radu

maja26
26. jún 2008

a co to jsou za houbičky?

miquel
26. jún 2008

obyčejná dětská molitanouvá houbička 🙂 medvěd a rybička 😉 toho času nejoblíbenější koupací hračky 😀 doufám že to nějakou dobu vydrží