Únava a vyčerpanie pri bábätku. Ako to zvládate vy?

bibianna
20. sep 2008

Mám mesačné dieťa a som úplne vyčerpaná, kým si zvyknem na nový režim. Ako to zvládate vy? Všetko ma bolí. Každý mi vraví, že si zvyknem, no je to už mesiac a nie je mi lepšie. Synček je ťažký, nevládzem ho dvíhať a nosiť. Povzbudí ma aj to že nie som sama.

danielkapo
20. sep 2008

Ahoj,urcite nie si sama s podobnymi pocitmi,myslim,ze unavu a vycerpanie pocituje kazda mamina s malym dietatkom.A navyse,mesiac je este kratka doba..zvykate si obaja a aj tvoj organizmus je este oslabeny.Moja ma uz 4 mesiace a je to uz ine,aj sa zabavi,ale stale pocitujem unavu,no uz sa to neda porovnat s prvym mesiacom,dvoma. takze hlavu hore,bude to uz len lepsie a lepsie,uvidis.Drzim palce a pozdravujem teba aj drobceka,nech ste zdravi a mas z neho kopu radosti

bibianna
autor
20. sep 2008

Danielka, ďakujem zo srdca. Verím že to bude lepšie, keď to vravíš. Pravda je, že je ešte malý a nevie sa zabaviť, tak vyžaduje stálu porornosť. A pravda je aj to, že telo je oslabené ešte po pôrode. Mala som ťažký pôrod aj dlho som krvácala. Snažím sa jesť veľa vitamínov v ovocí a zelenine na posilnenie a oddychovať, ak je to možné.

jaja0110
20. sep 2008

bibiana, prve tri mesiace budu asi najtazsie. Ja som tym presla rovnako, a to som sa starala o dve naraz 😉 O porode ani nepisem, som rada ze sme vsetci traja prezili. Za prvy tyzden co nas pustili som dokopy spala asi 5 hodin...povacsine to boli len mikrospanky, kedze do troch mesiacov nase dvojicky nemali ziaden rezim, jedna sa zobudila na krmenie a ked zaspala, zobudila sa druha...potom plakala jedna, zobudila druhu a plakali obe 😝
Bola som vycerpana, slaba , chuda, unavena... po 3 tyzdnoch som dostala 40 horucky a zachranka ma zobrala do nemocky so zapalom v maternici, k comu zevraj dopomohlo i vycerpanie...
Ale zvladli sme to. Budu tazsie dni, aj lahsie. Ale vsetky budu krasne ked vies, ze mas vedla seba toho maleho cloviecika, koli ktoremu sa oplati vydrzat "par prebdenych noci" 😉

Drzim palce!

bibianna
autor
20. sep 2008

jaja, ďakujem, ste zlaté, pozrela som si tvoj album. Klobúk dolu pred tebou, ja to nemám zďaleka také ťažké ako si to mala Ty.

jaja0110
20. sep 2008

No ja som vsade naokolo pocuvala, ako je to s jednym babetkom tazke, ale poviem ti, nemenila by som. Asi by som sa teraz uz nudila, kebyze mam len jedno 🙂 Takze hlavu hore, urcite to zvladnete 😅

maca793
20. sep 2008

ahoj našťastie ja som mala v tom čase, keď mala Karolínka 1 mesiac stáášne veľa síl a únavu som nepociťovala. aj napriek tomu, že som bola v pohybe skoro24 hodín. únava sa mi dostavuje až tera a to taká silná, že niekedy presedím celý deň len tak.

digysa
20. sep 2008

bibianna: aj ja sa pridam a povzbudim ta.... Sice nemam skusenosti s dvojickami, ale mala som uz jedno dieta doma, ked som priviezla z nemocnice druhe. A kedze syn mal iba 2.5 roka, tak musim sa priznat, ze mi nebolo vsetko jedno. Depresia, nespavost, podrazdenost, nedostatok casu ani seba obriadit, ani dom........no prve tri mesiace boli na zabitie. Ale teraz to zacina byt ovela, ovela lepsie....

Mladi ludia si to velmi neuvedomuju ale priviest dieta na svet je naozaj drasticka zmena celeho zivota....uz sa ich nikdy nezbavime 😎 😉 🙂

maca793
20. sep 2008

digysa
môžem sa ťa spýtať čo máš na mysli mladí ľudia? akú vekovú hranicu ?

ma_se
21. sep 2008

maca,presne tak ako pises,tiez ked som mala prve dieta,mohla som fungovat 24hod.a nikdy som nebola unavena...nevedela som,co je to unava...ked sa mi narodila druha dcera,postupne ta unava prichadzala,ale ja viem preco to bolo....takze unava,neprichadza len tak,za unavu sa nieco skryva...treba to riesit... 🙂

danielkapo
21. sep 2008

No myslím, že je úplne prirodzené ak je žena po pôrode a v neustálom kolotoči okolo bábätka unavená 😕 Iste že každým dieťatkom to môže byť ťažšie, aj nemusí... Ja mám prvú dcérku a únavu som pociťovala niekedy riadnu...takže za tým nevidím nič nezvyčajné a tiež to záleží od babuľka aké je...niektoré prespia aj celú noc úplne od malinka...aj cez deň veľa hajkajú...iné nie...

biba12
21. sep 2008

Ja som mala tazke prve 2 mesiace. Kym sme sa akotak zohrali s malym. Kym som si zvykla,ze nespim. Teraz bude mat za 5 dni rok, nespim stale, ale je to lepsie. Budi sa mi aj 5 krat za noc a mozem povedat, ze este neprespal celu noc/stale kojim, nechce dudel, vypluva ho a niekedy sa iba potrebuje prisat/. Ale zvykla som si. Teda bojujem. A tesim sa z kazdej pomoci, ktora sa mi naskytne. Ked mi ho vezme mama, alebo svokra aspon na par hodin, aby som si v klude vypila kavu, sadla, poupratovala, isla kadernicke, von...

ilduska14
22. sep 2008

bibianna, neboj to sa upraví.ja som síce až taká unavená ten prvý mesiac nebývala, ale bolo to ťažké na psychiku zohrať sa s malou, hlavne keď plakávala a nevedela som prečo.to mi trhalo srdce aj hlavu 😅 ale časom sa naučíš aj rozoznať plač a keď teraz plače aj 5 minút a musím niečo dokončiť tak ju nechám, len pozriem či to nie je preto že sa udrela atď.už mi to tak netrhá uši ako predtým.malá bude mať 3 mesiace, začína džavotať a už je to v poho.neboj keď sa na teba usmeje zabudneš na všetky problémy a na všetko zlé.ten režim sa zachvíľu upraví, ty sa zahojíš a bude to lepšie.držím palce.a s tou stálou pozornosťou máš síce pravdu, ale teraz ho položíž a leží, ale keď začne liezť a chodiť? 😉 každy mi hovorí že to bude len vtedy "super", lebo ich nebudeme môcť spustiť ani na sekundu z očí.Takže si užívajme že sú tie naše deťúrence také "bezvládne" 😀 😉

claudinka
22. sep 2008

tak to sme na tom podobne bibianna.. ja najma trpim tym, ze som pedant na poriadok nenormalny a trpim, ak su neumyte riady alebo ponozky na zemi a potom namiesto spania zehlim, periem a podobne somariny a potom si nadavam jak tapa, preco som nespala, ked som mala moznost.. alebo travim cas tu ako napriklad teraz ☹

caruzo19
23. sep 2008

baby,na to jedine riesenie,spite kym spi dieta,na neporiadok sa vykaslite,niekto to uz len uprace.ja som mala dokonca v mraznicke porcie jedal,tie som len supla do mikrovlnky,manzel chodil domov na vikendy,tak upratal.po tych 3 mesiacoch uz sa to da,ale dovtedy som mala malej zivotny rytmus a neskutocny neporiadok v byte 🙂
ako sa to robi s druhym dietatom,tak tuto otazku vam v marci polozim zas ja 😉

claudinka
23. sep 2008

tak u nas nieco take, ze niekto to uz len uprace nehrozi ☹ aj keby to tu malo tyzden hnit.. to viem naisto 😝

felixko
1. apr 2009

claudinka ja som bola taká istá ako ty, pedant, až nenormálny. teraz som si zriadila nový systém, všetko robím s malou /pokým je hore/, ja upratujem, popritom jej spievam, zabávam ju, dávam jej hračky, alebo jej pustím rozprávku, najnovšie ju zaujíma teletext, lebo hýri farbami a tááák si pomaličky navarím aj upracem. pravdaže, nie vždy sa to dá. a potom keď ide buvať idem si ľahnúť s ňou, alebo som ako ty tu na nete

lucinka1104
1. apr 2009

na mna prišla unava teraz ked mi nedovolí ani na sekundu si sadnúť 😝

digysa
1. apr 2009

Unava pri babetku? No moja ma uz rok, ale napr. vcera sa zobudila o 3hod rano a ani za boha ziveho nechcela ist spat. Tak pekne rano do 5tej som uspavala...hladkala, nadavala, nervila (samozrejme potichu) a to som o 6:30 vstavala do prace.... tomu hovorim vycerpanie, ako svina.
Uz aby mali aspon 20 rokov 😵 😉 🙂

krasulka
1. apr 2009

jaja och velky obdiv mas u mna 🙂

Ja mam tiez mesacne babo doma a tiez uz pocitujem riadnu unavu..Hlavne posledne noci ma mala akesi prehodene, nepokojne, zaspi len na chvilku a zobudi sa. ale stale sa utesujem ze je to len docasne kym sa to babetko vypipla a bude lepsie 😀 😀

bibiana a mas muza ci prietela? pomaha ti niekto s babom? Mne velmi pomoze ked si na chvilku malu niekto zoberie popestovat doma, ked je dlhsie hore. A ja si mozem spravit nieco ine.

felixko
2. apr 2009

ja bývam tiež riadne vyčerpaná, ale s tým vyčerpaním, s ktorým som bojovala po narodení malej sa to nedá ani porovnať. to bol riadny záťah, nočné vstávania, krmenia, následné uspávania aj 2 krát za noc, ja samostná som si musela zvyknúť na nový režim, k tomu všetkému som bola anemická a nemohla som užívať železo, fú, dalo mi to zabrať. ale som tu, za to dieťatko mi to stálo a zoakovala by som si to ešte raz

alon111
2. apr 2009

ja to uz mam chvala bohu za sebou,ale viem ze to nemate lahke.ja som rodila pred rokom a prve tri mesiace som ani poriadne nevedela ze zijem a to som okrem malej mala dalsie dve deti.mala som problem sklbit celodenne behanie okolo malej este aj s vychovou a starostlivostou aj o tie dve starsie.a ja som mala este ten problem ze mam rada poriadok.takze moj den vyzeral tak ze pokial som sa nevenovala detom co mi zaberal skoro vsetok cas tak som behala po byte a upratovala.mne velmi pomahal ked som pila magnezium a aj to ze manzel bol doma.ale este ani teraz neviem co je to si sadnut a natiahnut nohy.napriek unave a nevyspatosti to stoji zato a nicoho nelutujem. 😉

felixko
2. apr 2009

alon s tou poriadkumilovnosťou nás tu je asi viac, ja mam n iekedy pocit,ze som otrokom poriadku,najskôr musím mať všetko tip-top inak spokojne neobsedím

alon111
2. apr 2009

felixko ja rano nevypijem kavu pokial nemam cely byt v poriadku a nevyvetram.ja rano ked stanem najprv prezleciem deti dam im jest,upracem cely byt pootvaram okna a az ked to u mna vyzera ako u ludi az vtedy si urobim kavu.obcas mi pripada ze nie upratujem aby som zila ale zijem preto aby som upratovala.strasne mi vadi ze neviem byt tak zdravo bordelarska a aby mi neporiadok nevadil ako niektorym.

felixko
2. apr 2009

alon presne tak, ja pokým neupracem, nevypijem kávu, kávu mám potom ako odmenu za to, čo som stihla porobiť. neviem si predstaviť nič lepšie, ako piť kafčo a pozerať, ako sa mi skvie domácnosť...možno je to choré, ale takto fungujem

pensadorcallisto
3. apr 2009

Oh, vy mate aspon kavu, ale ja kojim, takze ani tuuuu nie... 😠 Inak, bola som hotova zavislacka na kave... A velakrat ma to uz tahalo urobit si ju, mame este doma z pred vyse roka... 😀 😀 😀
Pre mna je odmenou sodovka... 😀
Inak, ja tiez sa pripajam k tym enormne poriadkumilovnym... Ja zacnem rano a koncim nikedy poobede s mnozstvom prestavok, pretoze maly nie vzdy dobre spi...
Co sa tyka unavy, tak som prekvapena, ze cez kolikove obdobie som bola v pohode a teraz som uz vecer unavena.... Su dni, ked spim uz od deviatej..... Prve 3 mesiace boli aj celkom stresujuce. Hlavne som na deti sama, manzel prichadza vecer, vonku zima, stale len doma a pritom nie som domaci typ..Ale ok...
Teraz sme si to uz ako-tak zorganizovali a mame rezim, tak to funguje... Inak neviem-neviem...
Takze od toho 3. mesiaca sa nam to vyrazne zlepsilo.. Aj ked niekedy dostane take tiez zachvaty placu, tak su kratke, max. 2 min... Nie ako predtym-6 hod placu...

monika2_9
23. aug 2015
Používateľ monika2_9 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od monika2_9.

Sama nie si určite 😉 Každá z nás má taký svoj štart teda aspoň myslím. Ja keďže som nemohla kojiť a znechutila sa mi káva, tak som sa dala na energetické tyčinky :D fakt rumové a chilli od brainera. O tých som totiž vedela že tam nie je nijaký zmletý sajrajt 🙂 a pomohli a pomáhajú dodnes

katy2
23. aug 2015

@monika2_9 dotycnej chlapcek ma uz 7 rokov 😀 To je uz veeelmi stara diskusia 🙂

monika2_9
23. aug 2015
Používateľ monika2_9 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od monika2_9.

och pre bodkuuu :D :D

martinzdena
24. jan 2016

mi mame 10 mesiacou a som vycerpana strasne nevispana v noci sa budime aj 5 razi idu nam zubky,,tak musyme volako vydrzat,,co narobyme ale pomaha mi magnezium 🙂

slavinocka16
24. jan 2016

Aj my sme unavený a nevyspaty! ale to prejde! 🙂