Úzkosť osemmesačných. Zažili ste to?

deina
12. okt 2008

Zazili ste to? Ako sa to prejavuje? Len tak, ze dieta chce byt neustale s matkou a boji sa cudzich ludi alebo to moze mat aj ine prejavy a nielen v 8.mesiaci?

martina46
12. okt 2008

neviem, ci je to ono, ale nasa tanka v tom mesiaci, ale este aj teraz, sa boji byt na rukach u inych, okrem rodicov.

kaskya
12. okt 2008

To je normálne.

danulka2
12. okt 2008

ano je to normalne. Nas maly bol sice taky maly ,,ciganik,, a siel k hocikomu na ruky, ale musel ma vidiet a musela som byt blizko.

macaeliska
12. okt 2008

nas to este len caka, ale uz som o tom pocula. Dieta si viac vyzaduje pozornost rodicov. Vraj s tym clovek nic nenarobi. Treba dieta len uistit, ze ste tam pre neho. Takze asi tolko.

funilieta
12. okt 2008

ahojte... tak ja zatial take nic nebadam, ale ked to pride, vraj je to normalne a pominie to. JA mam skor uzkost ked musim od nej odist na par hodin 🙂

nevesta
12. okt 2008

Funilieta, to ta prejde 😉 😀
Moja to mala asi tyzden okolo osmeho mesiaca a teraz zase, ale nieje to nic hrozne, len ked ma vidi a chce ju niekto iny (MM, babky, kamosi...) tak nie, ale ked ma nevidi, tak je v pohodicke, pekne sa zahra aj sa necha popestovat...

deina
autor
12. okt 2008

Nejaky je maly divny v poslednom case. Vcera prvykrat sa mi zdalo, ze je medzi cudzimi ludmi trochu neskor - musel sa najprv otukal, pokukat, kym zacal byt vesely a taky, akym je zvycajne. Okrem toho strasne vela mrnci, nedokaze byt sam, odidem nachvilku z miestnosti a uz mrnci. Ked som pri nom, tak sa chvilku hra pokojne a potom sa chce nosit - no neviem. A zle spi. Budi sa niekolkokrat za noc a pritom uz niekolko mesiacov prespi celu noc. Toto by mohlo byt ono? Snad ho to rychlo prejde...

domulienka
12. okt 2008

ahojte aj moja mala je v posledne dni taka umrncana, problem zaspinkat nielen vecer ale aj cez den,v noci sa casto budi s placom,od narodenia prespala cele noci a teraz zmena.Takisto sa zacala bat cudzich ludi uz ked sa jej len prihovoria tak skruti pusinku a place,doteraz sa smiala na plnu pusu vsetkym a ruckami strikovala od radosti. Pri starsich dcerach si to nepamatam .Tak neviem cim to je.

amarelka
12. okt 2008

ja som niekde, čítala, že dieťa si v tom období začne nejako viac uvedomovať matku, vzťah k nej sa u neho naplno rozvýja a preto sa bojí iných, lebo si uvedomuje, že oni sú zase tí cudzí

lalupa
13. okt 2008

aj my to mame u jednej, najhorsie je to v kociariku,ked na nu ludia cumia a hypnotizuju ju,nedajboze ju hned chytaju a ona sa este neotukala v cudzej pritomnosti, druha bambula je ok,ta sa rehoce,ale spusti aj ona so sucitu,ak je to uz dlho 🙂
uvedomuju si cudzich ludi, moznost straty istoty,ked mama nie je nablizku
som zvedava, dokedy...

annabell
13. okt 2008

kocky moze sa to prejavovat aj tak ze mala musi mat pri spani prsnik v puse a ked jej ho pomalycky vyberem do 10 min je hore a strasne reve pokial jej ho nedam naspat do puse a takto to mame celu noc az do rana. trva to taky tyzden co lezim pri malej ako paragraf len aby jej nevypadla bradavka. 😖

deina
autor
13. okt 2008

Mna by zaujimalo (mamy, ktore to uz mate za sebou) - ako dlho take obdobie trvalo?

hubka
14. okt 2008

Deina, nam sa po 8 mes pokazilo spanie, budi sa skoro kazde 2hodky a hlad to nie je, lebo dam prsnika a hned odkecne, prelozim do ppostielky a opakuje sa to znova....a cez den sa neda nic pri nom sparvit, lebo ked ho dam do ohradky a som v kuchyni a vidi na mna, tak mrnci a ked ho vyberiem, tak sa vsade plazi...tiez mam pocit, ze vyzaduje stale moju pritomnost a umrncany je tiez viac ako inokedy 😉 a poviem ti, ze lezie mi to na nervy....a to obliekanie, hotova katastrofa, idem o usi prist ☹

Annabell....to je fakt hrozne....som si ta v tej posteli s malou predstavila fnuk..vari bude lepsie 😉

deina
autor
14. okt 2008

Hubka, akoby si opisovala nasho krpca - to iste, snad je to ozaj len dake blbe obdobie a prejde to.

gurti
16. okt 2008

v tomto obdobi nastava separacna kriza, presne ako pisete, babo zacina rozlisovat matku a "tych ostatnych"
je egocentricke, neustale vyzaduje matkinu pritomnost...len neviete, kedy to prejde? 😀

mywiel
16. okt 2008

Deina to casom zmizne, hlavne ked si dieta zvykne hrat aj s ostatnymi detmi.

deina
autor
16. okt 2008

Mame jednu malu kamaratku na hranie - ale zatial ju viac menej povazuje za hracku, nevnima ju ako cloveka. 😅

mywiel
16. okt 2008

😀 😀 😉

hubka
16. okt 2008

Tak aj my sme s detmi, maly sa sice smeje, ale neviem ci to pomoze, aby nebol egocentricky 😀 haha

krista
20. jan 2009

chromozom • 2d • Včera ve 22:41
Ahojte babulky,
ako dlho trva tento fenomen? Nas to tak akutne drzi asi mesiac a zacinam byt zufala. Doma je to ako-tak, ani navstevy nevadia, pokial maly na mna vidi, ale na navsteve je to katastrofa, to sa bez nepricetneho revu nemozem ist ani vycikat. Dokonca ani u babicky, vrieska, akoby som ho rezala. Ked mame niekam ist medzi ludi, uz ma oblieva studeny pot 😀 , lebo maly spusti aj vtedy, ked sa mu otocim chrbtom. Informovane kamosky to chapu, ale mne je to uz neprijemne, lebo moje dieta vzdy place najviac. 😅 No a od rodiny som si uz vypocula aj to, ze "No, to mas z toho nosenia. (nosim ho v satke). Rozmaznala si si ho a tu mas vysledok!"
Ja viem, ze to prejde, (kedy?????????) aj starsia dcera to mala, len v miernejsej forme, alebo je to z mojej strany len spomienkovy optimizmus? 😀
No nic, asi len vydzrat. 😅

lenka_da • 1d • Včera ve 22:46
😀 neviem ako dlho to trva, v nejakom letaku, co sme dostavali v porodnici, sa pisalo, ze taketo obdobie maju takmer vsetky babatka okolo 8. mesiaca. Nas to este len caka... 😝

chromozom • 2d • Včera ve 22:59
No, hadam, ked bude maly maturovat, uz budem moct ist aspon na zachod.... 😀

kubaka • 2d • Včera ve 23:03
Separační úzkost je normálka a je to známka správného citového vývoje - je to Mooooc dobře, že se takto chová a vyhov mu jak chce. Přejde to pak rychleji. Nějaké 2-4 měsíce, až splní toto období svůj účel: mimi zjistí, že máma a on jsou dva lidi, ale přesto je máma pořád s ním a nikomu ho nedá. Do té doby jsme tzv. symbiotická matka. Dítě nás chápe jako součást sama sebe.
Proto je taková nebetyčná kravina, blbost, neznalost, idiocie nechat vyplakávat miminka, aby si nezvykala a nebyla rozmazlená - vnímají sebe a mámu jako jedno tělo a jednu duši se základními potřebami a velikánským zmatekem okolo. Jediná jistotu je náruč, tvář a prso mámino...
Co si myslí lidé je vedlejší, rodiče přejít mlčením, důležité je, jak se cítí naše děti. 🙂 🙂 🙂
Jen to nošení v šátku bych omezovala a pomalu přešla na pobyt a pohyb po zemi- potřebují kontakt s pevnou zemí. To jen na okraj- nevím, jak moc ji přes den nosíš. V 8. měsících už je to až možná zbytečné - potřebuje vlastní zkušenosti.
Jo, a určitě to je jen vzpomínkový optimizmus 😝 - kdybychom si pamatovali hlavně to zlé, měly bychom první a zároveň poslední dítě. Kdo by do toho lezl vícekrát, že... 😀 😀 😀

zuzka1. • 1d • Včera ve 23:10
ahojte kocky, pozname to, zacali sme 8.mesiac a zacina to aj u nas, my sme z toho zatial viac.menej prekvapeny, ale snad to prejde skoro! len keby plakal normalne a ie ako keby ho isli ozaj rezat!!!
pevne nervy kocky! 🙂

jaja0110 • 2d • Včera ve 23:13
tema uz existuje 😉

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

chromozom • 2d • Včera ve 23:23
Kubaka, viem, ze ked moje dieta takto reaguje, vyvija sa normalne, ja sa len potrebujem podelit so svojim zufalstvom 😅 Som hrozna. Asi som len malo trpezliva. Ale snazim sa mu vyhoviet, jasne, ze ho nenecham vrieskat, ten plac je taky naliehavy, ze mi trha srdce....
Satku pouzivam ako transportne medium do obchodu, na postu, do druziny a tak...... A doma sa nosime, len ked citim, ze to chce, vtedy sa uplne ukludni a je spokojny. Inak je stale na zemi, chodi po troch nohach (nie po styroch- my musime byt stale nieco extra 😅 ), hra sa s hrncami, fascinuju ho stolicky a uz sa snazi vytahovat hore do stoja... takze priestoru na realizaciu ma dost. Len stale potrebuje svoju symbioticku matku.....
😀

chromozom • 2d • Včera ve 23:25
jaja, diky, hned sa tam mrknem....

mysinka • 1d • Dnes v 08:53
Kubaka, krásně jsi to napsala 😵
Taky tím zrovna procházíme a slýchám přesně to samé, co Ty, Chromozom.... Je rozmazlený, nech ho vyřvat...bohužel hlavně od mojí mamky 😔 Když jsem jí argumentovala separační úzkostí, prohlásila: To jsou furt nějaké modernosti, já jsem s vámi žádnou separační krizi neřešila a taky jste to přežili 😝 (Ale jestli bez následků, to už posoudit nedokáže 😔 )

cherries
20. jan 2009

hubka presne toto robi aj moj mali saliem z toho ani na zachod sa nemozem vzdialit lebo zacne revat ako keby ho rezali ani ohradka ani postielka , von na zem a lozi pri mne lebo inac hrozne nieco . S tym obliekanim ja ze to len moje dieta vystraja to co vystraja ale aspon nie som sama ale nemuselo by to trvat dlho lebo neviem kedy sa budem ucit na skusky 😝

bublinkajasminka
20. jan 2009

nás to našťastie obišlo klop-klop možno to príde ale nie úzkosť osemmesačných lebo máme o dva dni 10 mesiacov....možno príde separačná úzkosť som zvedavá ale takéto sme nemali 🙂 jáááj veru malá zbožňuje cudzích a ak odchádzam preč a je pri nej babina len sa smeje a kuká kam idem ale inak oki 🙂

katka.m
20. jan 2009

Ani my sme to nezažili, keď nepočítam 1x som nemohla ísť na WC, lebo mi pišťal a plakal pred dverami 😀

chromozom
21. jan 2009

Babulky, ak ste to nezazili, uprimne vam zavidim...... 😅
Ale nie, uz si len hovorim, vydrzat! Uz aj moj muz si zo mna robi srandu, ked mi vola z roboty: No ako sa mas, ty moja symbioticka matka? 😀

kingstonka
21. jan 2009

... my to prave prezivame...

yanou
21. jan 2009

...aj my to prave prezivame...
Lenze to moje dieta nechce vydrzat ani len v kociku...mozem to priradit k tejto uzkosti? Len co ju obleciem, samozrejme s velkym krikom, polozim ju do kocika place a place a place, cely cas vonku az kym neprideme domov a nezoberiem ju na ruky.
Ja sa uz hanbim s nou chodit aj von ☹ vzdy pred prechadzkou uz mam dopredu traumu z toho co zasa bude 😠 dufam, ze toto obdobie coskoro pominie 😒

beelinka
25. feb 2009

Moze byt uzkost osemmesacnych aj v siedmom mesiaci. Vzdy sme nedobre papali a ani buvanie nie je vyhra, ale cez den sme boli v pohode. My ani nemame problem, ze by sa bal cudzich on ja ne kazdeho vyrehotany, ale ja sa ani pohnut zrazu nemozem od neho. Ked mi vidi chrbat vo dverach tak ma zachvaty a pritom ho nezviknem nechavat sameho ale ked idem napr. na wc alebo sa mu otocim chrbtom ?!? ☹ je to uplne strasne. Moze to byt ta uzkost ? a ani zubky este nemame ☹ Dufam, ze sa nam spoji prijemne s uitocnym. Ak budete citat ze zena vyskocila so 4. poschodia tak som to bola ja 😀

katun
25. feb 2009

Baby, tak o tomto som vobec netusila a u nas sa to zacalo asi pred tyzdnom. Predtym som maleho mohla nechat u kamosky aj dve hodky, kym som si nieco vybavila ale teraz!! po pol hodke ked nie som s nim tak place s takym srdcervucim placom a vzlyka, to nikdy predtym nerobil! a teraz tu citam, ze je to normalne, vidite, nemam cas kedy citat odborne knizky, aspon ze ste pre mna odbornou literaturou vy 🙂 dik vsetkym za prispevky 😀

stvura
26. feb 2009

No super, prave som sa dostala k tejto teme a uz vidim, ze i beelinka napisala ze tato uzkost moze byt i skorej {i ked som necakala ze to bude tak skoro}. Akurat sa s nou trapime. Maly ma 6 mesiacov a zacal mu druhy tyzden a ked ma nevidi je u neho poplach.
Je to uplne priserne, lebo som nonstop cez den s nim a vecer ked ho maval manzel aby som si ja nieco porobila a trosku si oddychla mi tym padom padol. Musela som zrusit plavanie aj masaz, nakolko maly reval na rety, a to som len vybehla k susede na 10 minut. To iste sa opakuje ked sa sprchujem, hoci som len na pol metra od neho, akonahle ma nevidi cez sprchovy kut place. Takze sa sprchujem s otvorenymi dverami...
Kedy sa to napravi?
Beelinka...aj ja byvam na stvrtom...xixi

simona55
26. feb 2009

ahoj te maminy.ja by sa chcela spitat ,ze vsimla som si na mojom malom ze ako by sa zastriasal ako by to malo byt z nervov niekedy aj papier chce tak trhat a robito s nervami ale bo sa to zda len mne?.ale pritom nedava zvuki ako nervak len robi taku mimiku z tvarou. ma 8 mesiacou .poradte.
.