Úzkosť osemmesačných. Zažili ste to?

deina
12. okt 2008

Zazili ste to? Ako sa to prejavuje? Len tak, ze dieta chce byt neustale s matkou a boji sa cudzich ludi alebo to moze mat aj ine prejavy a nielen v 8.mesiaci?

luciaakubko
26. feb 2009

simonka, aj moja to robi, lenze ona aj so zvukmi 😀 nuz, mam doma nervaka 😀 tiez ma stavy, ked nechce nikoho, len mna, jej otca a mojich rodicov. Ostatnych akoby sa bala. Omrkne si ich, otuka a potom je okey 🙂 len musi stale monitorovat, kde sa nachadzam 🙂
a s tym spankom...ked bola malinka, prespinkala celu noc, teraz sa casto budi, niekedy i s placom. Fakt neviem, iba dufam, ze to nebude trvat dlho 😅

simona55
26. feb 2009

no ten spanok ani nespominaj 😀 uz 3 den sa budi snami o5rano a nezaspi len niekedy o11 uz som manzelovy hovorila aby nezapol telku.no ped odcodom do prace si este pozre noviny

luciaakubko
26. feb 2009

ta obdivujem, styri deturence zvladat 😉 ja mam dost pri jednej 😀 snad to s tym spankom nebude take zle a upravi sa to samo najneskor do roka.moja aspon zaspava o 20tej, bo by ma nacisto svihlo 😀 ale ako citam, ty to zvladas, takze to ide prezit 😀 😀 😀

lenka386
26. feb 2009

Ahojte! A moze sa ta uzkost prejavut tym, ze v noci spi zasadne s prsnikom v ustach? 😝

lenka386
26. feb 2009

Hmm, prave som sa docitala, ze hej..Takze sa hlasim do klubu.. ☹

luciaakubko
26. feb 2009

nebojme, akonohle prekrocia hranicu deviateho mesiaca, sme z toho vonku 😀 😀 😀

lenka386
26. feb 2009

Je to iste?

luciaakubko
26. feb 2009

nie 😀

simona55
26. feb 2009

moj maly az taky bojazlivy nieje, lebo ked som snim vonku tak sa na kazdeho smeje 😅 len stim jeho trasenim mi nieco nesedi .a neviem si spomenut ci to aj moji ostani robievali.nechcem preto utekatk lekarke aby zbitocne nemusel brat nejake lieky. na co sa tyka to ho ci to zvladm alebo nie musim no ale ostatni su uz velky timi snim pomozu. neboj nic vazne.je nam takto veselo. 😀

beelinka
26. feb 2009

Tak ja uz pocitam hodiny kedy to prejde. Ale my s nasim stasti ?!? Aj kolika nam skoncila len v siestom mesiaci tak uzkost osemmesacny ch asi v trinastom 😀

fifinna
26. feb 2009

napisem vam , co je pisane v knizke : ide vlastne o vyznamnu etapu v zivote babätka, o obdobie, ktore je pren dost narocne a ktore je charakterizovane urcitymi skutocnostami : babätko je viac znepokojene v pritomnosti tvari ludi, ktore nepozna
: ulozenie do postielky pocituje ako odlucenie, boji sa , ze vas strati
: musi sa naucit najst odvahu zaspat a uistit samo seba , ze vas po prebudeni opät najde

no a mam pocit, ze môjmu malemu to este nepreslo ☹

bublinkajasminka
26. feb 2009

no my našťastie zatiaľ stále oki klop-klop...včera sme mali mamickovské stretko bez detí a malinkú mal drahý a úplne v pohodke, pohrajkali sa dve a pol hodky a ked som prišla len sa usmiala a bolo 🙂 🙂 🙂 občas ked odídem vedľa napríklad vešať prádlo rýchlo letí za mnou akoby kuk či som tam ale ak odídem preč a je s ňou drahý alebo naši je jej to jedno 😒 🙂

luciaakubko
26. feb 2009

beeli, niekomu to zostane aj cely zivot 😀 😀 😀

muffinka
26. feb 2009

Hlasime sa do klubu. Len s tym rozdielom, ze moja mala to ma od narodenia. Ma skoro osem mesiacov a stari rodicia si ju este vobec neuzili a to sme u nasich aj svokrovcov kazdy vikend. Pomaly sa mi nechce chodit ani na navstevy, lebo nic ineho nerobim, len vlacim malu na rukach a schovavame sa raz pred dedkom, co ma fuzy, raz pred babkou, inokedy pred svokrou, co furt spieva, ci rozprava. No uz aby to preslo. Doma ju ma muzik na rukach kym sa osprchujem a aj to place. 🙄

nimi22
26. feb 2009

no musim si zaklopat mi sa blizime ku koncu a maly okrem toho ze ked niekoho nepozna a ten je k nemu hrrrrr, tak vtedy place ale za chvilu ho to prejde a musi sa otukat, inak zboznuje ludi a male deti, vtedy ani neviem ze ho mam, s detmi sa lubi hrat, takze som rada, odmalicka som ho radsej na rucky neucila, ale samozrejme ze ho beriem aj na ruky ale ked je kludny a bavime sa nejako:...🙂)) 😉

beelinka
26. feb 2009

My nemame problem ze by sa bal cudzich, u nas je len to ze ked sme doma doteraz sa mi hral pekne alebo bol v bezke alebo v kresielku a bol v pohode-teraz sa mu otocim chrbtom alebo ho dam dole z ruk a histericky zachvat. Luciaakubko SRANDICKY ? SRANDICKY? 😀 prides povarovat 😵

luciaakubko
26. feb 2009

beeli, vymenime? 😉 😝 😀

beelinka
26. feb 2009

Ak ti nebude vadit ze ti ju poobliekam ako ruzovu balerinku. 😀 😀 😀 No dn s bol taky urevany, ze konecna. My uz mame asi aj krizu stredneho veku 😀 😀 😀

luciaakubko
27. feb 2009

nebude, ja mam sladke rada 😀 😀 😉 henta moja poobede zacina chytat nervika a ked ho o takej piatej konecne chyti, je to s nou tazke. To uz len na ruky a nosit, nosit, nosit 😖 🙂 uz mam kvalitne vypestovane rucne svalstvo 🙂 a s tou krizou stredneho veku nestras 😀

simona55
27. feb 2009

moj starsi syn bol taky hlupucky, tiez sa kazdeho bal ked knam prisla navsteva zatial nevisiel spod poste kym neodisli a mal myslim ze aj 4 roky a este bol stale taky tulivy adrzal sa ma za ruku niekedy som mala problem odist na velku potrebu siel somnou. 😀

rovni
2. jún 2009

ahojte,
ozivujem tuto temu,lebo si neviem rady
Nelly ma 9,5 mesiaca,vsetko bolo super,pekne zaspinkavala,mali sme aky taky rezim,aj sa vydrzala chvilu sama zahrat,vsetko bolo v klude.No posledny tyzden akoby mi niekto vymenil babo,je strasne umrncana,nic ju dlho nebavi,ked si k nej sadnem,hned sa mi "vrha"okolo krku,chce sa stavat na nozky no este jej to moc nejde,potom sa jeduje.Aj pri obliekani-a to vobec nerobila.Nekludne spi,castejsie sa budi,ked jej dam prso,za chvilocku spi dalej.
Ked ju mam na rukach a na chvilu polozim,ze sa idem obliect-pritom ani neodidem z izby,vidi ma,som od nej jeden meter-hned plac a mrncanie.Ked je inych na rukach-aj to len u rodinnych prislusnikov- a ja prejdem okolo,hned im ide "vyskocit" z narucia a "vrha"sa na mna.
Moze mat teraz tu "uzkost osemmesacnych"?Mate to niekto podobne?Uz som z toho fakt hotova,cele dni pocuvam len jej mrncanie.

mishusha
2. jún 2009

ja si myslim, ze to je u kazdeho dietata indivindualne... nas to drzalo od troch mesiacov do piatich...tiez podobne priznaky... 😀 ale prichadza to asi v roznom veku... vseobecne okolo 8m...tak preto sa tomu hovori uzkost 8mesacnych...
tu ide len o to - VYDRZAT a mat pochopenie...nic ine nepomoze...
ale drzim palce nech vas to cim skor prejde... 😉

pammy
2. jún 2009

My tym asi tiez prechadzame, ale mame len 'polovicne' pejavy. Cez den je zatial v pohode, aj sa necha povarovat pre nho cudzimi ludmi. Sice cez den ako odidem z izby, hned sa za mnou teriga... No a tie noci.... napapa sa, dam ho spiaceho do postielky, zobudi sa a strasny plac. Pripadne sa v noci chce hrat a je hore od 2.30 do 5. Tak to bolo napriklad tuto noc.... Stale chce byt nacucnuty na prsniku... Moze sa to prejavovat aj takto skoro? Mame 6 mesiacov, 3 tyzdne...

saska.t
2. jún 2009

no nas to drzalo cely 9 mes. a bolo to strasne, ziadny cudzi ludia len pri mame ani pohnut som sa od nej nemohla ale chvalabohu trvalo to len mes. takze sa to dalo prezit 😉

paola.o1
2. jún 2009

pammy, my mame presne to iste. cez den pohoda, aj ked niesme pri nom, ale v noci, kazdu hodinu je hore, vresti ako pavian a ukludni sa az ked lezi u nas vo velkej posteli. len neviem ci to je ta uzkost, alebo ci to nemoze byt po ockovani, ze je taky precitlively... vy ste neboli nedavno na ockovani?

evea80
2. jún 2009

no ked to citam, moc sa na to netesim ☹ Paoloa.o1 - aj ja si pamatam ze mala bola dost nervozna po ockovani, tiez vrestala tak ako som ju dovtedy este vobec nepocula...taka sirena 🙂

pammy
2. jún 2009

Paola, ahojky. Ockovany bol naposledy v 4.5 mesiaci. Vy to veru mozte mat z ockovania. kedy ste boli a na com? U nas to bude asi ta uzkost, alebo neviem....

jitrulka
3. jún 2009

Holky, ale prosím vás jak dlouho může toto období trvat? My to máme taky asi od 4 měsíce, ale známí lidi jí nevadí (rodina) ale jak má zůstat chvilenku o samotě, je zle. Nemůžu si ani uvařit ani odskočit na záchod. Okamžitě začne histericky řvát a dobívat se za mnou. Bude nám 10 m a tak se ptám, kdy může skončit tahle nesamostatnost, kdy si čkověk nemůže ani odskočit na wc? 🙄

evea80
10. jún 2009

no myslim ze u nas to prave zacalo, vcera aj dnes u doktorov sme sirenovali, este sa len sestricky priblizili blizsie ☹ A to pred tym sa rehotala aj ked jej robili vytery z hrdla a z nosa...

papol
19. jún 2009

jitrulka, malému je také 10m a máme to samé. Nemohu vůbec nic 🙄 U nás nesnese nikoho jen mě a tátu. Dokonce ani mou sestru, která se o něj příležitostně starala ☹ Je to opravdu vysilující.