V 3 mesiacoch má 8kg. Mám vynechať kojenie?

mizulienka
18. nov 2008

ahojte, viete mi niekto poradit...maly ma 3 mesiace a uz ma skoro 8 kg...jeme kazde 2,5 az 3 hodiny, ja neviem, je to prilis casto? alebo mam vynechat nejake kojenie a dat mu iba cajik?
ked ten velmi nemusi...davam mu iba par lyziciek...dakujem pekne za rady 😉

kili
18. nov 2008

mizulienka, ty alebo tvoj manžel ste boli akí? lebo to je proste genetické, rozhodne ho nekŕmiš moc, tak to nerieš.

saska.t
18. nov 2008

koj kolko len chce, z MM sa mu nic stat nemoze a ani obezny byt nemoze, tak mu dopraj este je malicky ono za chvilu rychlu porastie a priberanie sa zastavi a ta rychlost tiez 😀

audreyd
18. nov 2008

neboj, z MM určite nebude obézny! pokiaľ máš mlieko, čaj by som nedávala 🙂 a nekojíš ho až tak často, tak primerane 🙂 asi mu dobre ide na úžitok 😉 ono sa to zastaví a malý sa vytiahne do dĺžky, to je normálne 😵

endrixa
18. nov 2008

ahoj, tak my to mame skoro rovnako...mame 4 mesiace a cez 9kg...papame kazde tri hodiny..dakedy ked nevie vydrzat tak skratime na 2,5hod....ale v noci sa zobudi na papkanie iba raz...stane sa ze prespi aj celu noc...cajik davam medzi papanim tak 50ml vypije raz do dna. lekarka vravi ze je to ok, pokial je len kojeny...vraj sa to zastavi ked bude mat tak 5-6mesiacov...a vraj je to proti obezite v dospelosti... 🙂 ...inak som rada ze nielen nas "drobec" tak pribera,ze su aj ine maminy...pre chrobaka nasho sme uz museli zaobstarat aj novy kocik, aby v zime mohol byt vo vanicke, pretoze povodny nam bol uz na doraz...a vecicky nosime tak na 6-9mesiacov, niektore aj na rok... 😀

daskak
18. nov 2008

Ahoj, naozaj sa nemusis bat, ze by bol obezny, to urcite nie, pokial je kojeny.Nas davidko na 5 a pol mesiaca a vazi 9 kg. Je to ako napisala endrixa... to priberanie sa postupne urcite zastavi 😉 spomalilo sa to po 4 mesiaci...a pokial mu chuti mliecko tak to je to najlepsie.

moni83
18. nov 2008

Ahoj mizulienka mi sme mali ako 3-mesacny tiez presne 8kg a potom na dalsiu poradnu sme pribrali len 150g. Predtym to bolo 500-600g. Takze u nas sa to pomali zastavuje. 🙂 A niekedy papa aj kazde dve hodinky a caju mozno 50ml za cely den.

vierusik
18. nov 2008

ahojte, chcela by som sa spytat ci mate niektora skusenost...ja bohuzial davam UM,maly papal v priemere cez den 130-140ml mliecka,ale posledny tyden vypije 90-100ml mliecka a vydrzi 3 hodinky celkom spokojne a vazime 6750g...je to normalne,aby mal takuto pauzu? Dakujem vam za odpovede..

saska.t
18. nov 2008

vierusik stava sa to aj mojej malej, ze ma par dni kedy jej moc mliecko nejde aj ked my sme na UM iba mes. Zase pridu dni kedy zase vsetko spapka ak pribera problem v tom nevidim nie je to robot ktory ma vsetko a vzdy presne ... 😀

mizulienka
autor
18. nov 2008

ahojte dievcata 🙂 dakujem vam vsetkym za nazory, velmi ste mi pomohli 😉 a hlavne ukludnili. Som na navsteve u rodicov a kazdy, kto pride pozriet maleho, hlavne tety, hikaju, ze aky je maly velky 🙂 ze to je az prilis, a ze by som ho nemala dojcit skor ako po 3 hodinach a najlepsie by bolo, keby som vynechala jedno popripade dve kojenia a nahradila to cajikom...ale ja s tym nesuhlasim....z caju sa maly nenaje a asi by aj bola skoda davat mu caj, ked ja mam dostatok mlieka 😉

daskak
18. nov 2008

mizulienka v ziadnom pripade sa nedaj ovplynit "tetkami betkami" ktore maju takenazory...... ved ked bude hladny bude nervozny a bude plakat... ked mu mliecko chuti tak to je super.../inak aj do mna hucia, ze mu uz mam davat piskotky s cajom atd../ nauc sa to pocivat jednym uchom dnu a druhym von.. pokial je drobec spokojny, je to v poriadku... moj starsi chlapec mal 15kg ked mal rok, potom zacal chodit a vsetko vybehal.. teraz je z neho 7 rocny fesak /hokejista/ a ma super postavu 🙂

geegee
18. nov 2008

moj prvy syn mal ako 10 tyzdnovy 7kg, v 3 mesiacoch vyse 8, v pol roku skoro 10. Papal len MM. Teraz ma 2 roky a skoro 17kg a vyse 100cm. Druhy syn je tiez velke babo. Prosto su taki. MM je dobre a niekde som citala, ze deti na MM nie su obezne ani ked maju vahy vyssiu ako priemer. Neboj a koj ako si pyta 🙂

bambusko
18. nov 2008

mizu, kukni na "maleho" martina, co ma certica 🙂

denduska
18. nov 2008

mizulienka, my sme tiez tucniaci, vo dvoch mesiacoch mala vyse 6 kil, teraz netusim ale kazdy jej hada najmenej o mesiac viac a pozeraju na nu ako na atrakciu 😀 pritom ked sa narodila mala 3,3kg, ibaze moj manzel je valibuk dvojmetrovy, takze babulka bude asi po tatinovi 😉
Tiez pocuvam ze preco jej nedavam caj a ze nebude mat koliky (pritom ziadne nema) a ja len tvrdosijne MM.. 😎
susedina ma 5 mesiacov, tiez bola len kojena ale jej zas povedali ze je strasne malinka a chuda a presne "tetky betky" ju laduju pribinacikmi 😖 neviem co chcu ked mamina ma meter sestdesiat a 30 kil aj s topankami.....nikdy nebudu vsetci spokojni 😉

mywiel
18. nov 2008

My mame dnes 4 mesiace a 7,5 kg no a co sme zdravi a vysmiaty, kojime 5-6x za 24hodin ale v noci vydrzime uz 6,5-7 hodin bez papania. Vsimla som si ze sa to meni a mala vydrzi uz aj 4-5hodin cez den, sme 100% na MM, ja sa smejem, ze nemam mlieko ale smotanu mnam mnam. 😀

gocrazy
19. nov 2008

Ahojte,

my mame 4 mesiace a vazime 7,6 kg a vobec nam to nevadi, kazdy nam hada, ze mame tak polroka a viac. oblecenie tiez uz na 9 mesiacov kupujeme a kociar nam uz zial pomaly prestava vyhovovat a to sme mali vraj najvacsiu vanicku na trhu 😉

narodili sme sa s vahou 3090 g a nasa mudr povedala, ze taketo drobnejsie babatka to zvyknu dobiehat, ze nejedia, ale doslova zeru 🙂

zozaciatku sme spokojne priberali pol kila za tyzden, teraz je tu uz len 250 g.

hlavne, ze sme zdravi a chuti nam papat, no nie?

heppu
19. nov 2008

my mame tiez cez styri mesiace a nasa mala sa narodila a mala 2550g potom priberala strasne vela aj jedla vela ale teraz pap normalne a drzi si stihlu liniu ma 6500g

bubinka
20. nov 2008

Mizulienka nic si z toho nerob, nasa Martinka je tiez valibuk, narodila sa 3600g, v pol roku mala 9,8 kg, teraz tahame ku koncu siedmeho a uz sme cez desat. Tiez jej kazdy hada viac, veci kupujem ako na rocnu, kamoska co mi posuva veci po jej dcerke, ktora ma 1 1/2 tak uz su nam male a jej dcerku sme vo vahe dobehli, do kocika sa ledva vpraceme. Teraz uz prikrmujeme zeleninkou od pol roka, ale dovtedy len cisto MM, ziaden cajik nic, papala tak kazde 2-3 hodiny, len ona tak aj v noci papa. Lekarka mi vzdy pogratuluje, ze mam dobre mliecko a ze kojene dieta nemoze byt tucne, ze si vyreguluje, co nepotrebuje vygrcka alebo posle inak von 😉 . Tak sa neboj, ja verim, ze to vybehaju a vyrastu z toho a aspon maju z coho cerpat, ked nedajboze pride nejaka choroba. Ine maminy sa trapia, ze im deticky nepriberajiu, vzdy je nieco. Akurat tazsim detom sa aj trosku tazsie hybe, tak sa potom neplas porovnavanim, ze ten sa uz kotula a plazi atd. Nasa Martinka zvlada vsetko ucebnicovo na svoj vek, ale su deticky v jej veku, ktore su lahsie a uz su na styroch alebo sedia. Ale vsetko ma svoj cas, ked ta ritula je tazsia, tazsie sa aj dviha 😀 . Takze nestresuj sa, nedaj sa odradit od kojenia, len pekne koj dalej, to je to najlepsie co malemu davas, kasli na reci typu ze mas namiesto mlieka slahacku, bud na to hrda. A nech malemu dalej tak dobre chuti.

mizulienka
autor
24. nov 2008

dakujem vam dievcata 🙂 ste poklady 😵 dalej kojim a maly dalej krasne pribera, uz sme doma v BA, tak uz nemusim pocuvat rady tety betky 😉 ale riadim sa podla seba 😉 prajem nam vsetkym zdrave deticky a vela radosti z nich 😉

ivana0107
24. nov 2008

mizulienka nic si z toho nerob. Moj maly, ked mal 4 mesiace mal 9120g a priberal a priberal a pil len MM, prestal tak priberat, ked zacal lozit a chodit, teraz ma tri roky a 15 kg - co je uplne normalne. No a nasa mala ma 3 tyzdne a skoro 5 kg a je uplne perfektna 😎 .

anega79
13. máj 2016

@mizulienka ako to s malym je teraz? lebo moj 3 mesacny ma tiez uz skoro 8 kg

mizulienka
autor
15. máj 2016

@anega79 hihi tak ten môj malý rúčkou má teraz už skoro 8 rokov A má cca 24kg 🙂 hneď ako začal liezť okolí tých 7 mesiacov, tak bol štíhlejších A štíhlejších 🙂))

gabona1
16. máj 2016

Ahoj, aj môj malý bol takýto bucko, to sa časom zastaví, neboj, od polroka už nebude tak priberať. Keď začne chodiť všetko vybehá. Ešte budeš nešťastná, aký je chudý a ako nechce papať- hlavne v škôlke sa deti pokazia. Mám troch, viem o čom píšem. Neboj🙂, nech sa len dobre napapká, keď mu chutí.

anega79
16. máj 2016

@gabona1 dakujem krasne, ja tiez si myslim ze ked zacne lozit tak tu schudne. pije zatial len materske mlieko. jedine co ma stve ze ma v tych zarezkoch cervene, zatial mu to zasypam, snad sa mu to v lete prilis nezhorsi

mizulienka
autor
16. máj 2016

@anega79 kludne mu to na jemnucko pretri obycajnou zinkovou mastou, to pomaha

teta1
16. máj 2016

ahoj pridam sa aj ja k diskusii, kazde babo je ine, ale v kazdom pripade koj kolko si pyta, caj by som nedavala, mozes postupne stratit mlieko ako sa mne stalo, ked som dala cumlik a vodu, potom sme dlho bojovali dokym sme sa zase rozkojili, musela som brat costi na tvorbu mlieka, takze moja skusenost je koj na poziadanie tak odporucaju aj laktacne, ziadne predlzovanie medzi kojenim ci davanie vody, max, trosku po lyzickach ale nie cez flasu 😀 a dievcata co vyssie pisali, maju pravdu ked sa rozhybe, nebude taky "velky"😁

matrix87
16. máj 2016

@anega79 ahoj, nas sa narodil s vahou 4080g, takze v polroku uz mal 10kg (takze v troch mesiacoch mal tiez cca 8kg), zacal sa hybat a zacal chudnut, teda neviem, ci chudnut, ale je stihly. teraz ma 2,5roka a ma cca 17kg, ale nie je tucny...
ked sa zacne hybat, tak to vsetko zhodi... neboj nic... pripadne zrazu narastie...

bielavila
16. máj 2016

moj nazor je taky, ze kojit, kazde dieta je ine a materske mliecko mu urcite neublizi , no a co ze je vacsi, ved on sa vytiahne...moj maly ma 15 mesiacov a ma iba 9 kg, z kazdej strany pocuvam, ze aky je maly a chudy, no ale co mam robit? papa vela a casto, nevybera si, zje vsetko, len moc nenabera, kazde babo je ine, ale ked mas pochybnosti nejepsie je opytat sa lekarky 🙂