V 35. týždni sa ešte neotočilo hlavičkou dolu. Poraďte

llaabbkkaa
24. mar 2009

Ahojte maminy, podstata mojho "problemu" je uz v nazve. Pocula som, ze existuju nejake cviky, ktore mozu dieta primat k tomu, aby sa ulozilo tak, ako ma. Viete o niecom takom? Pri prvom tehotenstve som nemala ziadny problem a rodila som spontanne. Rada by som sa vyhla cisarskemu rezu. Babo rad...prosim.

timulik
24. mar 2009

ahoj, ja mam ten isty problem, uz som v 37 tt a babo si fajne sedi zadockom nadol 🙂 Vcera som bola u porodnika, ktory mi poradil aby som chodila po stvornozky a robila tzv. macaci chrbat. Tak uvidime ci pomoze, inak sa nevyhnem sekcii. Nic ine mi Dr. neporadil, mozno ostatne maminy este nieco vymyslia, ja som prvorodicka.

katy2
24. mar 2009

ja mam este cas, ale mala je tiez otocena zadockom.... dr. ma uz teraz upozornuje, ze treba jej pomoct otocit sa... zatial mi vravel stale spavat a lezat len na lavej strane na boku.... tak dufam, ze sa este otoci.....

etnicka
24. mar 2009

ahojte, treba byt co najviac na 4, dobry je cvik, ze si na vsetkych 4, pri nadychu (do bruska) mas rovny chrbat a vzpriamenu hlavu, pri vydychu zaroven sklonis hlavu dole a vyhrbis chrbat najviac, ako sa da (nemalo by to boliet) a opakujes. Este je dobre len tak behat stvornozky po byte. Najlepsie je tieto cviky robit, ked je babatko prave aktivne.

k.a.t.k.a.
24. mar 2009

etnicka ja som bola tolko na 4 ze až, vždy na posteli som si rozlozila notebook a na 4 som donho tukala 😀 hej malá bola istý čas dole hlavou ale bum bac v 40-41tt sa otocila naspät a bola KP 😅

etnicka
24. mar 2009

🙂 uf, no, aj to sa moze stat. Ked je babatko v tej vodorovnej polohe, najlepsie sa mu asi otaca 😉 ja mam zase babatko tvarickou napred, skusala som tiez vselijake cviky, zatial bez uspechu. Svokra porodila manzela tiez tvarickou napred a cely porod trval len 2 hodiny od prasknutia vody a prvych kontrakcii 🙂

jejke
24. mar 2009
llaabbkkaa
autor
24. mar 2009

Jej, vy ste uplne skvele. Viete, co idem urobit? Za pat minut zacina Ordinacia...tak sa idem hodit na styri 😉
ak by vas este nieco napadlo, sem s tym!

kosska3003
24. mar 2009

mne dr povedala ze ma cas ze sa otoci napr moja mama mi vravela ze brat uz mal ist cisarskym a nakoniec sa v hodine dvanastej otocil takze neboj mozno si to mimi rozmysli tesne pred porodom ale treba skusat aj cviky

mia6
25. mar 2009

ja som sa po radách že treba chodiť po štyroch naháňala celé deni so psom po byte. Pes mal pohyb ja som mala pohyb a Matúško si to 2 týždne pred pôrodom rozmyslel a otočil sa dole hlavičkou. Takže asi na tom niečo bude. No mal raz obtočenú pupočnú šnúru okolo krku. (nemusí to s tým súvisieť)

luciauk
25. mar 2009

ahoj, my sme mali ten istý problém. denne som chodila po štyroch, robila prudké predklony vpred. neviem, či práve to pomohlo, ale v 37.tt sa syn otočil. sestrin syn sa otočil 4 dni pred plánovaným CS. kamatátkin dokonca počas CS, tak sa zobudila a rodila nakoniec prirodzene 😀 takže, zázraky sa dejú...

ešte som počula o takýchto praktikách...svietit baterkou po brušku a potom ísť dole, dieťatko má tendenciu sa otáčať za svetlom. poprosiť partnera, aby sa rozprával s miminkom "zdola". môj to robil, bolo to troška komické, ale kto vie, možno to pomohlo... VELA ŠŤASTIA !!!

luciauk
25. mar 2009

ešte ma napadlo...
mia, môj mal tiež pupočník okolo krku 😒 a bol aj dosť velký, skoro 5kíl, takže aj velké deti sa vedia otočiť.

dôležité vraj je, aby sa dieťa otočilo z vlastnej vôle. lebo ak ho manuálne otočia lekári, čo hrozilo aj nám, tak to nie je z jeho vôle a vela detí sa potom otočí späť zadočkom dole. takže podla mňa radšej behať po štyroch 😉

etnicka
25. mar 2009

lucia, ta technika rozpravat sa zdola sa mi velmi paci 😀

pepka
25. mar 2009

ahojte, ja som mala prve dieta KP, neotocilo sa a rodila som cisarskym. Druhe bolo tiez cele tehu zadockom otocene, uz som bola pripravena na druhy cisarak, porobene predoperacne vysetrenia a maly si to sam rozmyslel v 37tt a otocil sa, bez cvikov ci manualneho otacania lekarom, tak som bola rada, ze som zazila aj normalny porod.

katka.m
25. mar 2009

Môj mladší tiež až do poslednej chvíle vymýšľal, že jemu sa lepšie sedí hlavou nahor 🙂, už sme sa pripravovali na sekciu, ale otočil sa 😉 Robila som mačací chrbát, liezla po 4 a aj svietila baterkou. Čo som sa na to brucho nasvietila, niekedy som si pripadala ako blázon. Tak neviem čo pomohlo, vyberte si.

kackabrcka
25. mar 2009

tu odporucaju levandulovy olej a mastit nim brusko zevraj aj to by malo pomoct radia porodne baby 😉

danka5
26. mar 2009

v jednej knižke som našla popis a obrázok, v akej polohe je treba pri masáži ležať. Môžem zoskenovať a poslať na email - ak máš záujem napíš adresu do IP.

terezka044
26. mar 2009

ja som citala, ze pomaha svietenie baterkou, deti sa otacaju za svetlom. ze kazdy den niekolkokrat 🙂 😀

llaabbkkaa
autor
26. mar 2009

Ahojte kocky, tak vam musim slavnostne oznamit, ze dnes mi dr. v poradni povedal, ze krpec sa OTOCIL!! Dakujem za vsetky rady a povzbudenia /do stvornozkovania:o)/.

sirinka
26. mar 2009

llaabbkkaa no super...tak nech uz tak ostane...mne dnes dr. zase povedal, ze to nase sedi pekne na zadocku, tak aj ja budem dufat a mozno aj stvornozkovat 😀 ale dr. hovoril, ze casu este dost...

timulik
27. mar 2009

tak gratulujem... 🙂 U mna to uz asi fakt nehrozi, iba ak na poslednu chvilu.

zuzic1
27. mar 2009

No ja som tesne pred pôrodom a malý sa otočil až v ukončenom 38 tt, a doktorky som sa pýtala, že či pomôže štvornožkovať(som to niekde už predtým čítala) a sa na tom z chuti zasmiela, takže neviem či existuje nejaký recept 😉

timulik
27. mar 2009

takze sa otocilo samo? len tak? a citila si to nejako?

zuzic1
27. mar 2009

timulik, prečo by to nehrozilo???!! Doktorka mi vravela, že jednej žene šli robiť cisársky kôli polohe a kým ju nachystali, tak sa drobček otočil. 6e vôbec nieje pravda, že kôli veľkosti sa nedokáže už otočiť, môže sa otočiť aj počas pôrodu, takže ešte to nieje stratené. Ja som si tiež myslela, že už zostane zadočkom a vidíš.. 😵

ladybirdie
27. mar 2009

Ahojte. Ja som teraz v 32. tyzdni a maly je tiez zadockom dole. Mne lekar hovoril, ze cim je babo vacsie, tym je menej pravdepodobne, ze sa otoci. No ja este dufam a dnes zacnem so stvornozkovanim 🙂

luciauk
28. mar 2009

lady, šanca sa zmenšuje, ale stále tam je 😉

danu
6. jan 2010

anavila • 1d, 38tt • Dnes o 14:53
ahojte...
asi trochu primitivna otazka, ale mna uz vselico napada. Mam otocene dietatko dole h avou, teda aspon tak to bolo asi pred mesiacom (32tyzden). Ale dva tyzdne predtym mi povedala doktorka ze chrbatik je na pravej strane. A v tom 32.tyzdni mi povedali na kontrolnom UTZ ze je chrbatik na lavej strane. Hned mi to zacalo vrtat v hlave, ze sa tak prekotilo. Nemoze sa stat aj to, ze sa prevrati este naspet a bude mat hlavicku hore a zadocek dole? Lebo moja doktorka mi uz asi do porodu nebude robit sono. A taktiez mam strach este o jednu vec. v 36tt mi robili vyter na streptokoka ktory vysiel negativne. Nemoze sa stat, ze sa este do porodu ta pliaga objavi? prosim poradte.

lucie777 • 1d • Dnes o 15:07
Anavila, to si vůbec nepřipouštěj, že by se ještě otočilo! 😉 ale pro klid v duši bych o ten ultrazvuk klidně požádala! A na streptokoka pak už testy nedělají, takže bych se ničeho nebála, kdyby něco hrozilo, určitě by to doktoři ještě řešili..

kisska • 1d, 35tt • Dnes o 15:08
Ahoj, pozeram, ze nie som jedina, ktora moc vy/rozmysla 😉 Ale myslim, ze je ovela mensia pravdepodobnost, ze sa ti male prekoprcne z polohy dolu hlavou na priecnu (uz na to nema priestor a aj gravitacia je proti nemu), ako ked sa prevaluje z boka na bok, co sa mu moze prevadzat celkom jednoducho, ked sa v noci pretacas z boka na bok 😀

A aj streptokoka ked si nechytila doteraz, ked sliznicu mas citlivejsiu a nachylnejsiu na tieto potvorky celych 9 mesiacov, tak by sa museli vazne posnazit, aby to este za 2 tyzdne stihli 😅
Ja viem, ze tieto posledne dni su najhorsie, ale chce to klud a ziadnu paniku... neboj, vsetko bude v poriadku, viem presne ako sa citis, ale je dobre ze nemusis riesit vazny problem a len sa zamyslas nad teoriami "co keby" 😉 Drzim palce.

estel • Dnes o 15:15
ahoj anavila.ja som neni odborník ale podla mna by sa babo už nemalo otočiť pretože v 38 tt.má už málo miesta a malo by byť už zostúpené v panve.V 32tt.sa babo ešte veselo mohlo otáčať lebo malo miesta habadej. ja som malu mala panvovovym koncom do 32tt.citila som ju stále ako mi kope dolu.a potom sa pretočila a až do porodu to tak ostalo.s tym streptokokom ti asi moc neporadím to som akosy neriešila ale asi by som ho ani nemala od kial dostať lebo sme nesexovali celý čas koli rizikovému tehotenstvu.

hathor1231 • 1d • Dnes o 15:26
ahoj.
necitala som odpovede,tak sa asi budem opakovat...
babuso sa moze otocit a zistia to palpacne-hmatom presne povedia,ci je babuso otocene koncom panvovym. ak ano,tak zvolia bud CR alebo normalny porod a ty by si si tiez mala povedat,co radsej.... pozri si temu porod koncom panvovym,aby si bola pripravena.
streptokok je prirodzeny pre nase telo ale pre babuska nie,najlepsie bude,ak uz nebudes mat s partnerom sex alebo ppuzijete kondom,vyhnes sa zapalom a aj streptokokovi...
drzim ti palce,uzivaj si posledne dni tehulkovania 😵

anavila • 1d, 38tt • Dnes o 15:26
z coho je ten streptokok? ja uz ani neveiim co je sex, pomaly, s takym obrovskym telom to neviem zvladnut.

estel • Dnes o 15:43
no tak potom myslim že to nemáš od kial čapnúť.no a streptokok je bakteria ktorá ked by sa malé rodilo prirodzene tak by mohlo ak ho tam máš chytit zápal plúc alebo niečo také pokial sa nemýlim.ale podla mna aj tak doktory každej dávajú do kapačky aj antibiotiká proti tomuto streptokoku.vôbec sa nad tým neznepokojuj.ináč aj ja som taká bola ustráchaná bála som sa aj nádchy len aby to babetku neublížilo.teraz vidim že to bolo len zbytočné stresovanie.

lucinka4
6. jan 2010

ahoj anavila,
tiez nie som odbornik ale presne na toto sa pytala jedna kocka na predporodnom kurze porodnej asistentky a ona povedala,ze je to malo pravdepodobne..raz ked sa uz otoci spravne tak by tak malo zostat...ani nema miesto 😉
a co sa tyka streptokoka,to neporadim..v kazdom pripade zapal sa da chytit aj inak ako sexom 😒 takze ak mas resp. budes mat nejake podozrenie tak radsej by som sa spytala resp informovala sestricky alebo doktora na prijme..