V spánku prehadzuje hlavou. Čo mu môže byť?

sevzuz
28. okt 2009

Ahojte,
potrebovala by som poradit, ako spia vasi drobci, prip ako zaspavaju?
Lukasko ma tri mesiace a asi poslednych 6 tyzdnov ma zhorsujucu tendenciu spanku.
Aby som to priblizila: on ked zaspava, dokaze zaspat aj sam v postielke, ale uz ked uplne zaspava tak zacne prehadzovat hlavicku zprava do lava v takom intervale ze: vlavo medzera(da sa naratat 12345) vpravo medzera ale postupom casu myka hlavickou stale intenzivnejsie: vlavo vpravo vlavo vpravo (akoby na tenise☹
je to hrozne, bojime sa s mm ci mu nieco nie je a ci je v poriadku.
maly pri tom neplace (len dudka dudlik ten klasicky hrkaci a to hrkanie ho troska aj prebera)
A najnovsie zacal hadzat hlavkou aj zo spanku, napriklad teraz spi normalne od nejakej pol osmej a ked ho idem pozriet tak prehadzuje hlavkou vlavo (123456789) vpravo a potom dlhsie nic a potom znova.
Prosim poradte.
Dakujem

sevzuz
autor
28. okt 2009

samozrejme nazov temy mal byt "trapenie v spanku" 😀

musko
29. okt 2009

Dajte nehrkajúci cumlík. Ale inak by som sa asi šla poradiť k detskému neurologovi.

sevzuz
autor
29. okt 2009

no dat nehrkajuci je tazke kedze iny nevie chytit☹
prosim ako spia vase deti? nic podobne?

marfic
29. okt 2009

niektoré deti pri zaspávaní krútia hlavičkou a týmto pohybom sa uspávajú, nabudúce sa na to opýtaj doktorky na poradni

carodejnica
29. okt 2009

Ahoj sevzus, neviem ti poradiť, čo sa týka toho krútenia hlavičkou, tiež sa skús opýtať doktorky na poradni, môžno je malý nespokojný...
Ja som to už napísala do inej témy, ale mne sa ohromne osvedčil môj zaspávací rituál. Neviem, či kojíš, alebo papáte UM, ale ak kojíš, tak to vyskúšaj.

Moja 4 mesačná dcérka býva vždy večer nepokojná, ja si niekedy myslím, že je to aj tým, že si potrebuje "upratať" hlavičku a stráviť všetky zážitky zo dňa. Preto potrebuje mamičkinu náruč. Mne sa osvedčil zaspávací rituál na prsníku, niekedy je na mne zavesená aj hodinu a pol a dlhšie - striedavo papá, drieme, alebo si len tak cmuľká.. nechám ju, ľahneme si po kúpkaní (to býva okolo osmej večer) do postele a mojkáme sa ako vlčica s mladým v brlôžku ... popritom si čítam, alebo pozerám telku, ano telku - od malička sme ju učili na ruch, lebo sme v jednej izbe, a nakoniec vždy definitívne zaspí (okolo pol desiatej), vtedy ju preložim do postieľky a spí v kuse až do rána. Zobúdza sa až okolo siedmej, niekedy s prestávkou okolo pol piatej, keď pýta papať.

schwarzovka
29. okt 2009

malek to dělal taky, uspával se tak 😉

sunea
29. okt 2009

Sevzuz, aj nam to robil syn vo veku toho vasho. Niekedy mu vyslovene hlavicka lietala sprava dolava so zatvorenymi ockami. Dala som mu ku hlavicke z kazdej strany zlozenu plienku, aby sa mu tym zmensil priestor (zmensil sa mu tym vlastne polkruh, ktory hlavickou "opisoval"), a potom bol pokojnejsi. Postupne to preslo.

missy97231
29. okt 2009

sevzus, aj nas davidko to robi 😔 ale ako sunea,,, tiez ma hlavicku oblozenu, tak ma mensi priestor na to... a pripada mi tiez nepokojny cely spanok 😔 chudatko moje, neviem mu pomoct,,, ale rano vypada sviezi - tak asi mu to az tak velmi nevadi 😉

celine
29. okt 2009

Aj nas maly to z casu na cas robieva. Tym otacanim sa nakoniec vzdy zobudi 🙄 Ja to riesim tak, ze ho dam spat do zavinovacky, ulozim nabok do postielky a celeho ho "zafixujem" 😀 vankusom na kojenie. Ako pisala sunea, zmensi sa mu priestor a hlavkou netoci.

berus222
29. okt 2009

aj nas to robieva ked zaspava, aj ked sa budi. ale on pri tom este aj mrnci. dr povedala, ze spracuva zazitky dna alebo sa mu sniva a preto je nepokojny.

misulda
29. okt 2009

Mam rovnaku skusenost s nasim takmer 4 mesacnym babatkom. Tiez som sa bala, ci to nie je nejaky neuroticky problem, ale asi je to casta skusenost. Riesim to tak, ze bud mu docasne, kym sa ukludni urobim zabranu pri hlavke ja rukou, alebo mu do medzery pre hlavu vlozim vankusik. Ked som nedavno zrusila nocnu perinku, strasne sa hadzal a stale sa niekedy hadze, ale naozaj pomohlo oblozenie babatka a tym znacne zmensenie priestoru okolo neho.

scandya
29. okt 2009

Sevus- ked to zacne robit v previdelnych intervaloch tak ho zodvihni a nos ho, ked si asi do 3min grgne tak to bol ten problem. skus to odsledovat aj viac dni ci to nieje ono, lebo moja malinka to potrebuje a tak sa tiez chova ako tvoje dieta. a ak to bude tak ze si vacsinou odgrgne- co moze byt aj len ako raz zastikutanie. som si ista ze toto je problem! ak to bude tak napis mi.

lienka79
29. okt 2009

no hned posielat k neurologovi sa mi zda trosku prehnane...moj nazor.
Nas syn a to ma uz 2,5 roka...stale velmi nekludne zaspava..Ak ta to ukludni...tak okolo 1,5 r to boloa si nakhorsie..aj pol hodinu sa prehadzoval a to tak..ze kym zaspal , tak za 15 min bol schpny zmenit polohu 70x..ano,citas dobre...moj muz mu mto dokonca ratal,lebo ta postelna gymnastika bola neuveritelna...
Je sikovny,velmi vnimavy....dokonca nadpriemerne inteligentny ...takze som to vnimala tak,ze proste potrebuje vybit zvysnu´energiu na doraz...Niekedy,aby bol schopny zaspat..som ho musela silno stisnut v naruci,aby sa nehybal..
Mozno ma maly len na zvys energie....prip.u takehoto malho babatka moze ist o brusko,zôle odgrgol alebo pod..ale to by podla mna asi plakal

sevzuz
autor
29. okt 2009

babulky dakujem velmi se ma ukludnili,
naoaj budem ovela kludnejsie spavat, super poobkladam ho vankusikmi, on je inak velmi pohyblivy, tak je to asi tym.
skusim aj to odgrgntie a dam vediet.
neurologicke vysetrenie sme absolvovali kvoli inemu problemu uz v 9tyzdnoch a je v poriadku 🙂
DAKUJEM VAM

florans
30. okt 2009

ahojte, sevzus myslim, ze Lukaska to casom prejde. Aj moj Martin to robieval a tiez som to hovorila detskej lekarke, ze sa mi zda ako keby bol rozruseny.Doktorka si myslela, ze ci ho neboli brusko, alebo ci nechce prdkat. Ale casom ho to preslo samo. Teraz sa mu obcas stava, ze sa nevie ulozit a prehadzuje sa zo strany na stranu so zavretymi ockami. Ale nakoniec zaspi. Takze sa podla mna nemusis znepokojovat.

andykov
30. okt 2009

Nečetla jsem vše, ale malá mi to dělá taky, až tak mockrát za noc, že jsem to prostě řekla dr., nejhorší na tom je, že chce dudlu, ale ten neumí držet pořádně, takže pořád padá a kňourne a pak zase jede hlavou. Dr. nás poslala na neuro, páč se k tomu přidalo mávání ručičkou, dělali nám EEG, vše v poho a víte proč to dělají? To mi řekl dr.neurolog, prej jim to dělá dobře, ekvivalent masturbace, mám to tak napsaný ve zprávě. Já klasicky podkladám na bok a dám za ní polštář, ale stejně už i ten odstrčí. Někdy jsou ty noce děsný, páč chce přitom vždy dudlu, který ji nonstop padá a pořád sebou mele, i když je najedená ☹

sevzuz
autor
30. okt 2009

no ja by som ho tiez dala na bok, len on sa uz pretaca na brusko a dost mi cestuje po postielke, tak ho musim davat do vaku a ked si predstavim, ze by sa nemohol otocit na spat ked uz sa pretocit na brusko....brrrr.
ale este raz dakujem za rady, naozaj som pokojnejsia

pilatovad
20. nov 2009

Ahoj, uz tu asi nepisete, ale aj tak sa chcem pridat, mam 8,5 mesacneho syna a tiez nam zacal dost kyvat hlavickou zboka na bok, najskor to bolo len pri zaspavani, ale v poslednej dobe to robi uz skoro cely den. Mam taky pocit, ze sa mu to proste paci, niekdy ale kyve hlavickou tak silno ze sa bojim aby si nejak neublizil. A nedavno mi spadol z postele tak tiez neviem ci nema nejaky dosledok z toho. Normalne mam strach.

andrejka021
21. nov 2009

Mojej znamej to robi syn od narodenia. Teraz ma 4 roky a robi to stale. Posielala som ju s tym k neurologovi, no ona s tym nic nechce robit. Kazdopadne ak to neprejde do druheho roku, treba zajst k neurologovi, moze sa to vyvinut ako zly zlozvyk a inak uz nezaspi. Ked zaspava vyzera to hrozne. Ja by som k neurologovi jednoznacne sla.

zuza.m
21. nov 2009

myslim že to až taka veda nieje,naš maly zase rozhadzoval ručičkami ked zaspaval a až tak velmi že sa na to vela krat zobudil.určite by osm sa opytala doktorky pre klud ale určite by som sa nestresovala.

rimmel
21. nov 2009

To otacanie hlavicky jeuplne normalne..aj mykanie rucickami...moj zaspava na boku a hotovo 😀 😝

mudrlant
25. okt 2011

no myslim,ze terba dat vycistit byt od zlej energie

gledis
27. okt 2011

@sevzuz aj moja malá to začala robiť ale až od 5 mesiacov, dovtedy som ju položila do postielky a kým som odišla z izby už spala, a teraz to tiež tak robím ale všimla som si že tiež krúti hlavičkou alebo kope nožičkami niekedy ked už tvrdo spí tak aj vykrikuje zo spánku asi sa jej niečo sníva, ja si myslím že ona sa musí takým spôsobom uhádzať utrepať aby zaspala 😀 nejak to neriešim lebo ked ju dám o siedmej večer spať tak spí do siedmej ráno

gledis
27. okt 2011

@gledis teraz som si všimla že to z roku 2009 ale dúfam že už ste v poho

kataka21
1. júl 2014

@sevzuz Ahoj citala som tvoj prispevok co ti nakoniec pomohlo moja ma 2M a robi to cca 2T

lady511
1. júl 2014

@sevzuz presne toto robí moj muž a ma to odmalička,,,,ked soms a ho kedysi pítala prečo to robí,,či vobec o tom vie tak mi úpovedal že to ma z kolisky ked ho mama hojdala že to ma proste odmalička,,takže to neriešim,,občas to robila aj naša mala ale tažku hlavu si z toho nerobím 😉

kataka21
1. júl 2014

@sevzuz Ahoj citala som tvoj prispevok co ti nakoniec pomohlo moja ma 2M a robi to cca 2T

kataka21
1. júl 2014

@lady511 aj moja to zacala robit a tiez ju mam v koliske :(

lady511
1. júl 2014

@kataka21 nieje to nič neobvikle,,nieje sa čoho bat,, 😉

angd2207
13. júl 2014

Aj moja mala pri zaspavani myka hlavkou,ked zaspi,uz prestane.V noci,ked zo spanku myka hlavickou,viem,ze je hladna,tak si ju zoberiem,nakojim a potom dalej kludne spi.