Váha 7300g na 9-mesačné bábo je dosť?

tinuska1
3. aug 2008

nieje malo ked vazi moja mala 7300g ked ma 9mesiacov?

alexandra
3. aug 2008

A inak je ok po stranke psychomotorickeho vyvoja, komunikuje, atd?

kristi
3. aug 2008

moje mela v 9 m necelych 8 kg.....myslim,ze je vaha v norme

alcatko.j
3. aug 2008

Nelinka ma 16 mesicu a vazi neco malo tesne pred 8 kily...vsechno je v poradku, jen je proste drobna...nema to vase mala dano treba geneticky, ty a tvuj partner, nejste drobni??

haluskacz
3. aug 2008

Nase Anicka je taky drobek, mela 8 kg jeste v roce. Ted je ji 5 a pul a ma nejakych 14...

tinuska1
autor
3. aug 2008

ahojte dakujem za odpovede.aj doktorka mi povedala,ze asi bude drobna pomne.ale mna to preto znepokojilo lebo kamoskyn maly ma 6mesiacov a vazi 8,5 kila.a kamoskyna mala ma 8 kil a narodila sa v ten isty den ako moja mala.a navyse uz mesiac nechce papat zeleninku ani ovocie.jej jedalnicek 7:00 150ml nutrilonu,11:00 pribinacik cely alebo ledva 5lyzic hipp presnidavky,15:00 ledva 5lyzic zeleninky,19:00 200ml krupicovej kase z kravsk.mlieka,22:00 200ml nutrilonu.a alexandra myslis,ze by to malo suvislost?ma pomaly 9mesiacov a este nesedi.

sisstin
3. aug 2008

tinuska: my máme v 9m 7010g 😉

sisstin
3. aug 2008

tinuska: ale teda jíme těch příkrmů o dost víc, než vy...tak 150mlíka, 200masa-zeleniny, 200ovoce, 120kaše, 150mlíka 😉 a sedí asi 4dny 😉

tinuska1
autor
3. aug 2008

sisstin:tvoj maly krasne papa to by som bola stastna keby moja tolko spapala.snad casom sa jej dvihne apetit. 🙂

liviky
3. aug 2008

tinuska - moje starší má 2r.a 3m.a váží 12,5kg a je v poho,my jsme s mojím oba drobní,tak je asi po nás,přitom do sebe tlačí co uvidí,no a druhá má ted 3,5měs. a váží 5,5kg 🙂 ,já být tebou tak si z toho hlavu nedělám,pokud doktor řekne že je vše v pořádku a mimčo je veselé a chutná mu,tak je vše ok 😀

kalo
3. aug 2008

My 13 měsíců a 8 kg 😉 😉

adal
3. aug 2008

tinuska1 a koľko ste vážili pri narodení ?

tinuska1
autor
3. aug 2008

adal:narodila sa o mesiac skor a vazila 2800g a 47cm.pri prepusteny z nemocnice mala 2600g.

adetka
3. aug 2008

tinus... pozrela som sa do papierov a Mirka mala tri dni pred 9. mesiacom 7.050 gramov... narodila sa dva dni pred terminom s vahou 3.120 gramov... teraz vazime nieco cez 9 kil... 😉 ... a veeelmi malo papame... vo veku kristinky papala tak maximalne polovicu vyzivky... a to som ju musela popri tom zabavat...

adetka
3. aug 2008

a napriek nizkej vahe a stihlej postave... sme v 7,5 mesiaci zacali stvornozkovat... 😅

marinka
3. aug 2008

tinuska, Anička měla na osmiměsíční prohlídce 7 040 g, takže v těch devíti měsících měla maximálně 7 400 g. Má dny, kdy jí pěkně, ale když jí rostou zoubky, nedostanu do ní skoro nic. Pořád si drží 25 percentil, už jsem smířená s tím, že to bude drobek 😉

adal
3. aug 2008

tinuska1, Luky mal 2700 g, tiež sa narodil 3 týždne pred termínom, pri prepustení z nemocnice mal 2520 g, 9.8.2008 bude mať 11 mesiacov a predpokladám ( budúci týždeň ideme asi do poradne, mali by nás volať ) že bude mať okolo 8 kg. Ale je zdravý, pekne papá, je hyperaktívny teda dr. povedala že na to ako sa pohybuje má peknú váhu a hlavne, keby si videla aké má svalnaté nôžky, je problém mu pichnúť injekciu, alebo keď sa vzoprie, má tam sval a potom ho to bolí. Takže buď rada že nemáš doma obézne dieťa, tých je teraz viac než dosť, hovorí štatistika. 🙂

lekno
3. aug 2008

Tinuška, moja malá má 3 roky a 3 mesiace a váži 13 kíl, takže sa vôbec nemusíš znepokojovať 😉 Kaše mi nikdy nechcela papať, ani na noc. Vždy jej stačilo len mlieko a nikdy sa ani nebudila na hlad. Keď bola menšia, tak mala určité obdobia, že napr. jeden mesiac jedla trošku viac, ďalší mesiac zasa menej. Tri krát do úst a dosť. To bola jej mierka 🙂
No a teraz tiež jedáva všelijako. Ráno a večer vypije kakao, to musí byť 😉 A cez deň, niekedy chlebík, niekedy rožok, obed zje málokedy, väčšinou to poprple. Ale už ju nasilu nenútim. Čím viac som nasilu do nej niečo pchala, tým viac odmietala. Ponúknem ju a keď nechce, tak nechce. Teraz viem, že keď je hladná, sama si vypýta. Akurát ma štve, že do dvoch rokov nechcela nič sladké a teraz to vypytuje celý deň. Ale má rada zeleninku aj ovocie, tak aspoň to ma akotak upokojuje 🙂 Myslím si, že keď sú deti zdravé, tak sa netreba znepokojovať 😉
A v puberte sa ešte môže všetko zmeniť. Takže radšej nech sú štíhle, akoby mali mať problémy s nadváhou 🙂
A ani nad reakciami lekárov sa netreba znepokojovať. Z vlasnej skúsenosti viem, že jeden má rád bucľaté deti, druhý zasa naopak 😉

tinuska1
autor
3. aug 2008

baby vsetkym vam dakujem.velmi ma potesili vase odpovede ja uz som bola stej mojej kristinky nestastna.tatino uz bol zo mna narvy ze stale riesim jej vahu a papanie.len v mojom okoli su rovno mamicky z buclatymi babatkami a potom si pripadam ako keby som nieco nerobila dobre.🙂

lekno
3. aug 2008

Tini, buď rada, že je taká aká je. Hlavne, že je zdravá 😉 Dievčatá sú krajšie chudšie, ako také gulôčky 🙂

sasenka
3. aug 2008

každe diežťa je tak velmi individuálne, že netreba posuduovať ani tak váhu, ako celkový zdrav. stav a napredovanie vo fyzickej a psychickej stránke.
Ja mam dve deti a su postavou velmi rozdielne, dcerka bola taký ten drobec, v 9. mes. mala do 8kg a v roku 10,2kg. No a syn mal 9kg v polroku, v roku skoro 13 a v 16. mes mal 14kg - pritom sa obaja narodili rovnako 3500-gramoví.
Ale su chvalabohu obaja zdarví, takže vahu neriešim, aj ked by som osobne prijala, keby bol aj synček drobnejší... lebo sa nam bežne stáva, že ludia myslia že ma skoro 3 roky a stale počúvame reči typu : prečo ma taky velky chlapec dudlík, prečo nerozpráva, prečo nemá ešte všetky zuby ... 😀 😀 😀 on je totiž od rovesníkov o pol hlavy vyšší, topánky ma ako 3-ročné deti, rovnako čiapky kupujem na 3-5 rokov 🤐

lekno
3. aug 2008

Mám kámošku a jej dievky sú také bucľošky. Poriadne nohy, brušká... Keď ich niekto vidí na fotkách, tak sa každý smeje, že sú z nich riadne "mamky" 😀

slovenky
1. mar 2015

Ahojte ja mam 9mesacneho chlapceka a vazi uz pomaly 15kg ja si osobne myslim ze nieje to moc dobre dobre je ked je to akurad ani moc tlste ani moc chude poviem vam len tolko mam co robit🙂