Večer zvykne byť nervózna a prepukne v zúrivý plač

loren
2. máj 2007

mate s tym niektora skusenost? mala ma mesiac aj nieco a o tej 19 hod zacne z nicoho nic tak plakat az sa o nu bojim uplne zurivo hadze sa a nicim ju nejdem utisit. podotykam brusko ju neboli ,prebalena je jest odmieta vtedy .pomoze len na ruky a cakat ked sa unavy a postupne prestane trva to par min. ale v tej chvyli ma chyta panika.

mitinka
2. máj 2007

ahoj mne sa to stalo akurat vcera a to uz je mala velka 😀 ja si myslim ci neni urieknuta ja na to dost verim lebo to vidim na mojej malej ked je je hrozne zuriva a taka ako popisujes ty a svokra jej urobi z oci a je ako med 😀 ale vcera sa nam to nepodarilo bola zla lebo ja to s muzom neviem a svokra je prec ☹ tak sme boli hotovy a to bola 2krat hore za noc 😲 😢 😅

erika222
2. máj 2007

ahojte baby moja malá má 2 mesiace máva takéto plače teda nie až také zúrivé,a nie veľmi často ale vždy sa to opakuje vo večerných hodinách.Sestrička mi povedala,že to sú večerné koliky /len tak plače,že z toho bábo vyrastie a nič na to nepomáha,len treba počkať kým bábo sa ukludní,ale usilovať sa ho ukludniť treba možno niečo pomôže/u nás nič nefunguje z ničoho nič začne a z ničoho nič prestane.tak sa nosíme,smejem sa na nu,tatinko pomáha,ale nič nezaberá. ☹ tak si pomaličky na to zvykáme.tak ja len tolko papa

biccy
2. máj 2007

Aj ja si myslim,ze by to mohla byt kolika.Aj nasa malicka to mala,skoro kazdy vecer,tie prve mesiace.Tiez som si myslela,ze nema mat z coho,ved som nic "take" nejedla (ked som kojila).Kazdy vecer bol iny,nikdy som nevedela,kedy pojdeme spat.
Moze to byt aj to urieknutie,ale ked to ma kazdy vecer,asi v rovnaku hodinu,tak to je asi kolika. ☹

barbulka
2. máj 2007

nasa Teri to mala tak do 4 mesiacov, pravidelne od osmej do jedenastej proste revala a revala. lekarka mi povedala, ze ak kojim nemam jest nic mliecne. trochu to pomohlo. asi to treba len pretrpiet, teraz ma uz skoro 6 mesiacov a chodi spat o osmej 🙂

evickaleh
2. máj 2007

loren, toto presne sme absolvovali asi vsetci 😉 , nas maly ked neplakal medzi deviatou a desiatou som vedela ze uz bude klud, ale ked ho to o deviatej chytilo som len na hodinky kukala kedy bude desat a bolo po placi. Deticky to mavaju, sa tomu vraj hovori kolika, ale po dvoch mesiacoch utalo a uz je dobre.

tweety22
2. máj 2007

loren, podla mna je to uplne normalne, hlavne treba babatko ukludnovat, moj maly to ma kazdy vecer take, place a place (cez den podotykam, ze neplace takmer vobec) a potom zaspinka... koliky tiez nema, jednoducho je na vecer uz mrzuty a strasne zle sa mu zaspava, tiez pomaha iba nosenie na rukach... niekedy mam az strach a hrozu ked sa blizi 18:00 co pride zase nove, ale v poslednej dobe sa to hodne zlepsilo ako ustupili koliky, ale mrzuty a placlivy ostal stale, takze to treba asi len pretrpiet s babatkom a hlavne sa mu snazit pomoct a utisovat, drzim palce

danona
2. máj 2007

loren - aj my sme absolvovali pravidelný večerný, až nočný rev - to ani nebol plač 😀 .. v ukludnovaní malej sme sa striedali s manželom, lebo som vela razy sama nevládala.. 😝 trvalo to u nás do 2 mesiacov a pár dní... 😉
malinká je teraz zlatá, upravilo sa to samé... držím ti palčeky, chce to len silné nervy a vydržať.. 😵

frenchie
2. máj 2007

loren, my mame doma to iste uz asi 2 mesiace. Si sice dni kedy vobec neplace ale ostatne je to ako popisujes ty. Myly sa vystiera ako luk, mlati okolo seba rucickami a strasne vrieska. Uz sme urobili vsetko co sme mohli, skusali sme dokonca aj rektalnu rurku a nic. Potom sme ho dalej nosili a suchali chrbatik. Väcsinou si poriadne odgrgol a bolo fajn.Dopapal sa a spinkal. Dufam ze to coskoro prejde 😉 . Drzim palecky 😉

mimma
2. máj 2007

Loren, ešte mám v čerstvej pamäti moju mladšiu ako tu vrieskala vždy od siedmej do deviatej, alebo do desiatej a mohli sme ju zabávať, nosiť ju, hojdať....Volá sa to falošná kolika, t.z., že bábo nič nebolí, akurát si takýmto spôsobom uvoľňuje nahromadenú negatívnu energiu z celého dňa. moja to mala do troch mesiacov. Netreba si z toho robiť ťažkú hlavu, brala som to tak, že to malá potrebuje, aby potom mohla kľudne spinkať a že jej to rozhodne neškodí.

ladybird1l
2. máj 2007

loren, toto iste som aj ja prezivala, dokonca som raz volala pohotovost, lebo som si s nou nevedela hodinu rady. Ked prisiel lekar, tak sa na neho usmievala od ucha k uchu, az som vyzerala sprosto, ze preco som ho vlastne volala 😒 Inak som pravidelne volala manzelovi vecer do prace, lebo chodi na nocne, ze si s nou neviem rady. Ked mi tak plakavala tak som absolvovala vsetky mozne utesovania, prebalila som ju, masirovala brusko, prezliekla (lebo mozno jej bolo teplo, alebo ju skriabalo oblecenie), dala papat, cvicila som s nou, olejcekovala, nechala bez plienky holu... a ked aj tak neprestala, tak treba babatko co najrychlejsie uspat, ono vlastne potom same zaspi od unavy 🙂

janula_nz
3. máj 2007

loren, tak toto pozname aj my. moja mala takto plakavala od narodenia do 3mes. vzdy ked prisla 15hodina, z nicoho nic zacala a revala vkuse az do 18h. to potom tiez z nicoho nic prestala a spala. vraj to je dojcenska kolika, opakuje sa to kazdy den v tu istu hodinu. na to nic nezabera, proste treba dieta zobrat na ruky a nejako sa snazit upokojit ho. na moju tiez nic nezaberalo, boli sme vsetci zufali. dokonca som uz plakavala s nou lebo som to nezvladala. ale po tych 3mes sama od seba prestala. asi si tym musi prejst kazddda mamina 🙂 takze drzim palceky, nech to cim skor prejde

martina78
3. máj 2007

Ahoj.My sme to prekonali tiez. Maly mal asi 3-4 mesiace, ked to ustalo.Zacalo to presne v tu istu hodinu, kazdy vecer.Maleho sme zobrali na ruky a chodili sme po celom byte, az kym nezaspal od unavy.
Horsie je, ze od 5 mesiaca to tu mame zas, ale asi to suvisi s tym, ze nas poklad neznasa postielku, ani neviem na co sme ju kupili. 🙂 .Tak sa vsetci traja pekne krasne tlacime v posteli(teda ja a manzel 🙂 ).Niekedy sa zobudi aj v noci s placom, co nikdy nerobil. A je naozaj tazke ho ukludnit. Uz placem sem tam s nim.No uvidime do kedy to takto bude.

loren
autor
3. máj 2007

no tak to som necakala tolko prispevkou dakujem vam vsetkym.fakt treba len vydrzat 🙂 ako vydim.A mate pravdu asi to dieta potrebuje lebo ked skonci tak sa hned prisaje na prsnik a za moment spi ako drevo.Niekedy mi to pride ako sposob na nasledne rychle ukludnenie.

magg
3. máj 2007

moze to byt aj tzv. falosna kolika, vacsinou to vraj prenasame na babatka my, stresom a tak, ono to po case prejde🙂

husenka
4. máj 2007

Ahijte...ked moj dvojmesačný syn prestal plakávať na nočné kojenie...mala som obavy.Mama(detská lekárka mi povedala, že to preto lebo mám viac mlieka...)takže skuste im dať najesť...nam to vždy pomáha a potom spíme a spíme...také babatka určite nemaju problém s postielkou...to nie su dospelí...takže...ak nechce papať
tak prebaliť a potom to može byť kolika(skuste poskrabkať teplomerom v prdelke, ale nie často, aby si na to nezvykli)alebo plnej nosalek alebo nejaka vážnejšia okolnosť... 😒 Deti neplačô bez príčiny.len ju treba najsť.

suziad
8. dec 2008

Ahojte, tak toto prezivame teraz aj mi, mala ma dva mesiace a akonahle odbyje 21hodina spusti sa obrovsky neutisitelny plac. Vobec nic nepomaha skusam uplne vsetko. Vcera som si s nou poplakala aj ja ☹ . Bolo mi jej strasne luto, pripada mi to akoby sa dostala do nejakeho tranzu. Trva to hodinku nieked dve. Cez den je strasne dobrucka. Obcas ju len trapia vetry ale to neplace len trosku tlaci ked zaspava. Chudinka mala. ☹

saska.t
8. dec 2008

Kocky je to uplne normalne ze deticky takto placu ale nebojte je to len obdobie,ktore prejde okolo 3 mes. Bolo mi vysvetlene ze je to unavou z celeho dna a tym ze dietatko sa este nedokaze vyrovnat so vsetkymi pocitmi a vnemami ktore zazilo a tymto to kompenzuje ale aj jeho nerv. sustava dozreje a bude to ok.
U mojej malej to preslo na konci 3 mes.

marianeta
8. dec 2008

Moj maly toto robil tiez.Od 7 vecera sa s placom nezastavil az do 22:00.Tiez nic nezabralo,ale preslo ho to ked mal cca 2 mesiace.

cekina
8. dec 2008

Ahojte, u nas presne to iste ako u suziad. Najhorsi je ten pocit, ze tomu dietatku nieco je a ja mu neviem pomoct... plakala som stale s nou, chvilu mi fakt trvalo kym som pochopila ze je to iba taky vecerny plac a nic jej nie je... zda sa mi za to uz pomaly prechadza, tak dufam ze to do 3 mesiacov prejde uplne... hlavne sa tomu netreba poddavat, drzim palec.

i.n.g.a
9. dec 2008

Ahojte,tak my zazivame to iste.Okolo 20.00 to zacina a konci o 23.00.Vreskot na celu ulicu.Nic nezabera,len ked ju nosime na rukach.Ja niekedy placem s nou.To asi treba len vydrzat a "obalit" svoje nervy-najlepsie cokoladou 😝 .Hadam nam to coskoro prejde.Tak nam vsetkym drzim palce,nech to vydrzime.Bude aj horsie 😀

kdezee
25. jan 2010

......kedze mam prve babo a stale poriadne neviem co a ako, chcela by som Vas poprosit o radu alebo nazor alebo uz hocico co by mozno aj pomohlo...malicky ma 2 tyzdne a nech robim co robim tak stale place....nemam ho na rukach-place, mam ho na rukach - place, hojdam ho - place, venujem sa mu - place...a to zdoraznujem ze nie je hladny a je prebaleny..ani koliku chvalabohu zatial nema...mne uz z tolkeho placu svitori a priatelovi tiez...nech robime hocico stale je zle...ja si myslim ze to aj preto lebo cez den nechce spavat..vidim ako ziva a je unaveny ale uspat ho je umenie..jednu chvilu ma zavrete oci a o chvilu uz culo na mna pozera...aj Vasi drobci tak casto plakali?ako ste to zvladali?ako ste ich dokazali uspat?...dakujem za vsetky rady

katarina822
25. jan 2010

ahoj aj nasa mala zo zaciatku vela plakala jej cas bol kolo 16-17hod.az do kedy sa neunavila a nezaspala.viac placu bolo ak malo spala cez den my sme mali detsku koliku a ta prejde.co robit nam pomahalo co naviac sa snazit cez den aby spinkala nosenie na rukach a po 3mes.chvalabohu uz je dobre polozim do postielky pekne spi cez den v noci aj v kociari zo zaciatku kolkokrat spustila taky plac v kociari len som ju musela vybrat skociara a na rukach upokojit.takze babo s toho vyrastie babo velmi citi nervozivu od mamicky a samo je nervozne nepokojne.a ak ma vela poodnetou cez den napr.vela navstev hluk este to nevie spracovat tak moze aj stoho vecer plakat.najlepsie zajst k lekarke po radu skusit .my sme brali kvapky sap simplex kedze moja mala pila s flase nahltala sa vela vzduchu a nevedela si odgrgnut nosila som ju na rukach davala aj na bruslo mozno az po mesiaci sa naucila odgrgnut ale do teraz v noci ked papa nedavam ju odgrgnut chce po tme papat a nerusat ju lebo hned spusti plac.
kdezee aj nam trvalo kym sme zistili co ako na nu cim jej pomoct vsade uvadzaju ze mamicka ma na to 6tyz.nam to trvalo 12tyz.ale zvladli sme to tiez som sa zo zaciatku naplakala.
babo sa musi naucit spat nasa mala spala snami v manzelskej posteli do 5mes.a teraz spinka v postielke bez problemov.kdezee to su moje rady.....

jespera
27. jan 2010

Ahojte, ja mam 2, 5 mesacnu dcerku a mala som presne to iste co pise Koren, vecer priserne nervozna - nepomahalo uz ani kojenie, ani hranie, ani postielka, ani ruky nic...dala som jej kvapky Sab simplex a do hodinky mi krasne spala...a pritom som si tiez myslela ze ju brusko neboli, ved vetry mala - z mojej stravy tiez nie, a predsa...odvtedy jej davam 3 krat do dna par kvapiek pred kojenim a problem nemame...

kdezee
27. jan 2010

dakujem za rady...zajtra idem k dr tak si skusim nechat predpisat tie kvapky a verim ze mu to pomoze

janzurka
28. jan 2010

Caute, tiez sa pripajam k mamickam, ktore vedia co je to vecerny plac 😖 Zo zaciatku to bolo pravidlo, ze nas maly spustil o 18.00 hod a vedel vkuse pkalat do 21.00. Potom od unavy zaspal. Boli sme z neho uz pekne unaveni, striedali sme sa v noseni, zabavani atd, ale nic nepomahalo.
Asi od druheho mesiaca sme mu vytvorili rezim, ked je uz poriadne mrzuty, tak okolo 19.00 hod ho ideme kupat. To ma velmi rad, plac ho prejde, zacne sa usmievat a dalsiu hodinu je super 🙂 . Po kupani s nim idem do spalne, napapa sa a zaspi. Sice sa budu v noci kazdu hodinu, ale aspon s tymto rezimom prestal plakavat cely vecer 😎

jankaw
28. jan 2010

Ahojte, aj moj syn to mal, sme boli vsetci doma na nervy. Ako prisiel vecer tak spustil a plakal a plakal a mohli sme skusat vsetko mozne nic nepomahalo, iba od unavy nakoniec zaspal.
On maval problemy s kolikou, ale nam nepomahali ani kvapky a kolko sme ich vyskusali.
Ked mal 4 mesiace tak ako keby seklo. Z nicoho nic zaspal bez jedineho pipnutia, dostal napapat, chvilku si lezal v postielke a za chvilu uz aj spal. Tak to je az do teraz, obcas zacne mrncat, tak ho dam na bok, lebo na chrbte uz nechce spavat a on za chvilku zaspi, ani pri nom nemusim byt. Teraz zase vymysla v noci, zobudi sa hoc kedy a neche sa mu spat, tak ja uz iba cakam na den kedy prespi celu noc, dufam ze to nebude ked bude mat 20 rokov :D

martina_h
29. jan 2010

Ahojte, z vlastnej skusenosti pisem par veci, ktore mozu suvisiet s plakanim:
- krce, nafukovanie - dat rascovy cajik
- zapcha - my papame kvapky BioGaia - vyborne nam upravili travenie, ziadne bolesti, pravidelna stolica
- smad
- nedostatocne alebo ziadne odgrgnutie - na odgrgnutie: posadit si dietatko na lavu nohu, jeho tvaricka smeruje von a jemne mu striedavo kruzit a poklepkavat po chrbatiku...za par sekund si zarucene odgrgne 🙂
- unava
- zočú (tzv. urieknutie) - poumyvat ho cistcom
- zubky
- pocikana alebo pokakana plienka :D
Snad som trosku pomohla 🙂

martina_h
29. jan 2010

Aaaa...zabudla som nasu najcastejsiu pricinu - hlad :D

lul
29. jan 2010

nam pomohlo vecer pred spanim ziadne hracky, pritmie, ticho - len rozpravanie sa s babom a nosenie 😉

slovakia13
29. jan 2010

ja posledne 2 tyzdne mam to iste ☹ mala neplace ,ale vresti. pritom viem ,ze je hladna ,ale ked ju skusam nakojit ,tak bez uspechu.skusam komplet vsetko a pomaly som uz na psychiatriu 😔 potom ked upadne do polospanku ,tak sa napapa uz pekne,vobec nechapem ....my to mame medzi 7 a 11vecer