Večne hladné dieťa? Neviem mu pomôcť

marhulka88
29. apr 2008

Je normalne ze ak dvojtyzdnove dieta nadojcim z oboch prsnikov (15-20 min. z kazdeho) je stale hladne??? prikladam si ho casto kazdu polhodinu a mam pocit ze dieta je neustale hladne (po jedle si vzdy odgrgne)...neprestajne place az krici, nemozem ho uspat, stale si dava rucky do ust a cmula ich, stale akoby hladal bradavku-berie do ust vsetko co je naokolo a neviem mu pomoct...
mliecka mam dost lebo aj po kojeni ked ostriekam tak tam este mliecko je
je mozne ze je to sposobene tym ze dietatko ma problem s plynmi? neustale sa puci tlaci a plyny odchadzaju len ked ho nosime na rukach pripadne na prechadzke
je mozne ze tie "priznaky hladu"-hladanie bradavky, cmulanie prstov atd. nesuvisia s tym ze dieta chce stale jest?
prosim o rady lebo z toho neustaleho placu som zufala a neviem mojmu miminkovi pomoct...

demetria
29. apr 2008

moj prvy syn takto neutisitelne plakal a hladal bradavku uz v porodnici. bol evidentne najedeny, lebo ja som prechodne stratila mlieko a bol krmeny z flase. sestricky mi povedali, ze ma vynimocne silny saci reflex a ze by som mala skusit cumlik. takze s pozehnanim novorodeneckych sestier mal cumel od 3 dna. kojila som potom bez problemov 2,5 roka.
a to ze sa puci a je po kojeni nekludny moze byt sposobene aj tym (u nas bolo), ze je skor prejedeny ako hladny a nevie tolko mliecka spracovat. ja som totiz tiez do syna liala a liala, lebo som bola presvedcena ze nemam mlieko a nakoniec priberal vyse kila za mesiac 😀
skus si ho dat prevazit v poradni, ak pribera normalne, hlad by to nemal byt 😉

kadea
29. apr 2008

Ak si odsajes mliecko aj po nadojceni, moze by t, ze maleho naozaj trapia prdiky, a taky cas hlada bradavku ako pocit istoty. Dietatko sa sanim upokojuje. Tak by to mohlo byt aj preto.
Skus vylucit zo stravy vsetko co moze nafuknut a sposobit bolesti bruska.
Este ma napadlo, ci malicky si dokaze vytiahnut dostatocne mnozstvo mliecka. Ci nie je nahodou mensi a nema problem aj s tym.

sorscha
29. apr 2008

marhulka88 možno má koliku a bolí ho bruško. Skús sa poradiť s lekárkou. Náš malý prvé 3m. tiež stále plakal aj keď bol najedený a keď bol na rukách tak to prešlo. Dávali sme mu kvapky Espumisan na uvoľnenie plynov. To sa môže od narodenia 😉

ilijanka
29. apr 2008

marhulka 88- skús ho nakojiť iba z jedného prsníka, môže byť, že keď ho kojíš z obidvoch, vypije si z každého iba predné mlieko, ktoré je skôr redšie a bohaté na tekutiny a nedostane sa k zadnému mlieku, ktoré je hustejšie a sýtejšie, možno preto je hladný, skús a uvidíš.

marhulka88
autor
29. apr 2008

no tak zacnem po poriadku nase male pribera tiez dobre takze to ze mlieko nemam alebo ze ma malo toho sa nebojim len mi je to divne ze sa napapa a je stale hladny...to ze ho boli brusko a prsnik je pre neho taky pocit istoty to napadlo aj mna ale on sa potom stale dokrmuje a vysledok je este vacsi plac a nervozita...moja strava - sa uz ani stravou neda nazvat lebo je to take dietne ze uz dietnejsie byt nemoze
sorscha my davame sab kvapky (na dopor. lekarky) ale mame aj espumisan...chcem sa ta opytat ako dlho si ich davala dietatku niekolko tyzdnov? dni? mesiacov? trosku sa obavame toho ze predsa je to liek a ci pri dlhodobom uzivani moze uskodit
ilijanka skusala som krmit z jedneho .. bolo malo tak sme presli na krmenie z dvoch je malo...takze zufalstvo vo mne rastie a kojime kazdu polhodinku a dieta nie a nie utisit a ukojit
zeny kedy z toho vyrastie? 🙂

sorscha
29. apr 2008

marhulka88 my sme tie kvapky dávali každý deň pred jedlom 5kv.. Nemusíš sa báť neuškodí mu to pýtala som sa aj gastroenterologičky nakoľko malý mal aj zuženie vrátnika takže sme to používali aj tesne po operácii cca 3 mesiace.
Ale keď Ti malý priberá tak to asi nebude hladný. Neboj sa vyrastie z toho chce to len trpezlivosť. Prvé 3mes. sú také najťažšie. 🙂

cuchre
29. apr 2008

marhulka, tymto som si pred nedavnom presla....ja som ale krmila cez klobuciky a maly sa nevedel poriadne napapat....kedze boli aj ine problemy, teraz krmime z flase...(kym sa da, tak koj 🙂 ale po case prisli tie revy zas a zistila som, ze je to kolika....ta nemusi byt len vecer...a tak som na odporucenie bab zohnala knizku najstastnejsie babo v okoli a maleho kuklim, chudacika a vzdy sa ukludni a pekne napapa...skus to.mozno to nie je riesenie,ale za vyskusanie nic nedas 🙂 neboj, to prejde, viacero kojacich maminiek tym preslo a po case sa upravilo 🙂

maruskak
29. apr 2008

Ahojte, neviem ci pisem aktualne do temy, no chcela by som poradit.
Mam 2,5 mesacneho synceka, ktory dnes z cista jasna, z nicoho nic zacal tak prenikavo plakat, az revat, ze som ho nevedela utisit.Predtym asi hodinu a pol papkal, s papkanim nema problem, je velky jedak,vazime 7 kg, nema ziadne problemy s bolestami bruska, normalne kaka, len v poslednej dobe som si vsimla, ze velmi rad hryzie do vsetkeho co chyti a najradsej ma moje a manzelove prsty.Proste silne zahryzne a trhne, potom opat. Mam tomu rozumiet tak, ze sa mu dasienka pripravuju na zubky? Takyto plac som este nezazila.
dakujem

mirasierra
29. apr 2008

marhulka, podla mna je to kolika, nasa mala to mala tiez a nebolo to tym ze bola hladna,pol hodinu po jedle zacala velmi plakat a nebolo mozne ju utisit. trvalo to do 3 mesiacov, potom to uplne preslo. cize ju tolko nekrm, podla mna to nie je v tom, proste ju boli brusko, alebo ma zahu a cim viac jej davas, tym je to horsie.

kattom
29. apr 2008

marhulka - no nas maly prve dva tyzdne papal kazdu hodinu a vobec nespal. dost nam pomohlo zavedenie cumlika - potreboval len nieco dudlat. ja som povodne cumel vobec nechcela zavadzat, ale takto sa ukludnil a aspon sa nam intervaly medzi kojenim zvysili na dve hodiny (tiez nic moc, ale pre mna to znamelo vela). tak skus, mozno ti to pomoze.
a tiez to moze byt, ze je maly prejedeny - skus mu nechat medzi papanim minimalne dve-tri hodiny (ja viem, ze je to tazke nedat mu prsko), mozno potrebuje cas na travenie. drzim palce!

biba12
29. apr 2008

Moj maly papal prve dva mesiace asi kazdu 1-2 hodiny a papal v kuse aj hodinu a pol. Pri papani si pospal asi 5 minut a potom zasa 15 minut tahal a zasa pospal na 10 minut atd a toto slo potom asi 1,5 hodiny dokola. V noci ale zaspal cca o 20 hodine a spal do 1 hodiny a potom sa budil az o 5 hodine. Po tretom mesiaci sa to zlepsilo cez den, papal kazde 3-4 hodky a cca 15 minut. Musis vydrzat prejde to. Ale skusila by som ten cumlik. Aj my sme to urobili a fungovalo to.

bambusko
29. apr 2008

marhulka, tiez si myslim, ze ide o silny saci reflex, mam 2 take deti, jedno aktualne kojene 🙂 tak ako pise demetria, aj my od 2. dna pouzivame cumlik napriek tomu, ze by sa pri kojeni nemalo. ale aj starsia dcera bola takato, najedla sa a potrebovala sat, ked som jej dala zase prsnik, az sa pogrcala, bola plna, priberala vyse kila za mesiac. tento najmensi je taky isty, tiez cumlikuje, on totiz pije tak, ze uz ma plne brusko, ale stale saje a kutikom ust vypluva a ja to zistim az ked mam uplne mokro pod pazuchou. tak ho odpojim, on sa zlosti, odgrgne si a dostane cumlik a taha odusu akoby tri dni nejedol 😀 druha finta je taka, slabsie zaludky necitajte, ze pije a ked ma dost, mlieko vyteka nosom 😝 fakt moze byt drobcek prejedeny, ale ak je to typ, co nechce cumel, tak neviem... co sa tyka tvaru cumla, my pouzivame silikonovy anatomicky tvarovany, myslim, ze cumel by mal mat iny tvar ako bradavka, nech dieta pozne ten rozdiel nielen v materiali ale aj inom style satia

kili
29. apr 2008

marhulka, zbežne som si to prešla a možností je tu neúrekom, si môžeš vyberať 😀
ešte mám ale jednu možnosť, či nemá tichý reflux, pravdepodobne sa ti nar. predčasne (podľa tvojho pasu, si zmeň nastavenie) a také deti majú často reflux, t.j. nemajú dobre uzatvorenú prepážky a zvracajú. Tichý reflux je, že síce nezvracajú ale mlieko sa im vracia a žalúdočné kyseliny rozožierajú sliznicu (pálenie žáhy) a preto dieťa chce stále jesť, aby to zapil. No ale môžu to byť aj koliky, na to mám síce 100% recept, ale je to pre veľa ľudí moc neobvilké.

marhulka88
autor
30. apr 2008

Kili ten reflux napadol trosku aj mna kdesi som citala ze sa to spaja aj s castym ckanim co u nas je na kazdodennom poriadku aj nikolkokrat tak neviem ci je to ok alebo nie .. syn sa narodil v 37tt ale kedze sme po ivf a tam sa to rata do 38tt tak sme donoseni .. ten receptik mozes dat...mozno vyskusame je tazke pozerat ako sa trapi chuda moje kazdy den tlaci a tlaci a prdiky nie a nie von 😉
dievcata cumlik skusame raz chce raz nechce ale ako pise bambusko ten cumel ide roztrhat na franforce ako ho saje 😀
...dakujem vam za podporu a dobre rady...zda sa ze mame este par pernych mesiacikov pred sebou ale nejak to uz musime zvladnut 😉

monique02
30. apr 2008

marhulka nasa ninka toto robieva tak 45 minut po papani a je to z refluxu, lebo ked jej nedam papat, tak ju to po case prejde a potom krasne vydrzi az do 3 hodin od predosleho papania a ninka ma tiez stikutku viackrat denne
a negrcka ti? lebo my aj sem tam odgrckavame, sem tam len placeme
na ukludnenie pomaha niekedy dudel, niekedy dat cucnut aby zahnala tu kyselinu, ale nie papat, alebo nosit na rukach
ale ninka uz cmula rucicky aj ked je unavena a nevie zaspat...
neboj postupne sa to lepsi 🙂

l.lara
30. apr 2008

ahojte, dobra tema🙂 my sa trapime s dojcenim uz skoro 4 mesiace, ale posledne tyzdne je to hrozne. nemozem ist s malou ani na prechadzku, stale trcime doma, lebo potrebuje tiez stale papkat. obvykle kazdu hodinu, niekedy aj castejsie, ale vynimocne sa stane, ze prespi aj 3 hod. ale to je maximalne 1 - 2 krat za den. udajne je to tiez reflux, sice nevracia, ale ju to pali, tak potrebuje to vzdy zapit, chudatko. niekde som citala, ze babatka su take mudre, ze sa napiju len trosku, aby ich to nepalilo, no ale preto piju aj castejsie. ako vam zistili, ze vase miminko ma reflux? ake treba vysetrenie? dakujem za odpoved.

marhulka88
autor
30. apr 2008

monique na ten reflux sa urcite budem pytat u obvodnej ... nas pipinos to ma cez den aj so spankom take vseliake aj by chcel zaspat aj sa dost casto neda a potom pride nervozitka a hladosime ci treba ci nie ... ja priciny toho hladu uz hladam vsade 🙂 tak dufam ze ho nenadajam len kvoli tomu ze je chudacik ospaly...boze ja som mama 🙂
larika my nevraciame .. sem tam nam ujde trolinka mliecka z pusky ale vrackanie to nie je ale na reflux sa informovat urcite budem ;)

demetria
30. apr 2008

marhulka - tieto "vecne hladne" deticky si ten reflux vyrobia aj same - piju tolko, ze si roztahaju zvierac. mna na to upozornila lekarka, ze je to bezne 😀

bambusko - to s tym plutim kutikom ust mi robi mladsi v noci 😵 - zaspim skor ako on a budime sa na to, ze spime na mokrej plachte 🙂

bambusko
30. apr 2008

demetria, tak som sa zase dozvedela nieco nove, to s tym vyprovokovanym refluxom. nas hlados, ked sa naje musi mat hlavu vyssie, lebo ma mlieko az po hrdlo, doslovne, mame vyvysenu hlavicku aj v postielke aj v kociku a je to ok. doktorka mi na to povedala, ze pri takom priberani je jasne, ze papa vela, vraj je nenasytni ako vsetci chlapi 😀

l.lara
30. apr 2008

marhulka, ja som sa uz informovala. mi to nedalo a volala som poobede detskej lek. povedala mi, ze deti ktore nejdu dolu s vahou a nevracaju nemaju reflux. a detska lekarka z kramarov mi povedala, ze to je taky vseobecne znamy omyl najma medzi laickou verejnostou ze reflux maju iba deticky, co vrackaju. tak a teraz sa mam vysomarit. 😖 😠

bambusko
1. máj 2008

nenasytny, hanbim sa 😲

monique02
2. máj 2008

ahojte maminky,
nam ani nerobili vysetrenie na reflux, pretoze priberame aj ked pomalicky ale v norme a nevraciame prudom
inak reflux ma takmer polovica deti v nejakej forme a musia z toho len vyrast, iba ked nepriberaju mozte pridavat nutriton (vlaknina zo svatojanskeho chleba) ak kojite a ak ani to nepomaha tak nejaky specialny nutrilon
nam pomaha polohovanie, 10 minut pred jedlom na brusku a min. 45 minut po papani v 30 -40 stupnovom uhle (na lehatku)
l.lara detska asi myslela ze kym nechudnete tak sa to nijako neriesi a reflux moze byt aj skryty, ze negrcka 🙂

demetria
2. máj 2008

lara - podla mudrych knih to skutocne nie je reflux v zmysle ochorenia, ale len fyziologicka nezrelost pazerakoveho zvieraca, ktory funkcne dozrieva do 8-10mesiaca veku.
ale ked to zoberieme z jazykoveho hladiska - reflux znamena spätny tok, takze kazde vracanie potravy zo zaludka smerom do pazeraka refluxom je 🙂, ci uz sa prejavi zvracanim, ci nie.
a ked dietatko nechudne, tak to nik neriesi.

penelope10
2. máj 2008

ahojte mam otazku je sice trocha z ineho sudka ako reflux...
maly ma 4 mes. a posledny tyzden akoby mu nestacilo MM, zacaa som mu na noc (po kojeni) davat Nutrilon 1, vnadeji ze bude spinkat celu noc, kedze som si mylsela ze mam asi malo vyzivne mliecko, spal ako normlane keby som ho kojila - 4 hod. 😒
ale najhorsie je ze on vysaje 1 prsnik, 2. a ´place ze je hladny ☹ neviem, co robit ci dokrmovat ho UM, alebo zacat s prikmovanim, aj ked som to povodne chcela zacat az v 6. mesiaci. 😒
dakujem za odpovede

vavka33
2. máj 2008

Penelope,nie je dolezite,co si si naplanovala,ale co vyzaduje maly 😀 ak sa ti zda,ze je hladny,nakoj ho z oboch prsnikov a ak mu nebude stacit,dokrm ho UM.nemusis prestat uplne kojit a to ,ze ho dokrmis nie je nic zle.Uvidis ci bude spokojnejsi po tom UM 😉

l.lara
2. máj 2008

penelope, mne ked malinka (tiez bude mat 4 mes.) vypije oba prsniky, tak jej dam znovu ten, ktorym zacala a prikladam ju dookola.. ona si vie asi este trosku mliecka vytiahnut a asi jej to staci. 🙂 a ked nie, rozmrazujem co mam odstriekane. vacsinou jej na zasytenie staci trosku. no, som zvedava dokedy..

l.lara
2. máj 2008

marhulka este stale papkate kazdu pol hodinku? mne sa dnes podarilo od obeda robit medzi dojcenim 2 hodinove intervaly. som zvedava, ci to vydrzi. daj prosim ta vediet, ako si dopadla u detskej kvoli tomu refluxu.

penelope10
2. máj 2008

no ale ja kebyze ho chcem prilozit opat k 1 - vemu. Tak on tam uz nic nenajde... 😒

annabell
2. máj 2008

Marhulka nas trapi to iste a bola som s tym u lekarky ktora nas poslala na odborne vysetrenie na chirurgiu na Kramare a mame reflux.Mala mi inak pribera za mesiac 1kg ale stale place a hlada prso.Obcas aj blinkne a mava stikutku. Doktorka nam dala Nutriton ale z neho moze byt zase zapcha.😖

marhulka88
autor
3. máj 2008

lara to s tymi prsnikmi robim aj ja...ked maly chce este z tretieho stvrteho prsnika 😀 tak ho stale dookola prikladam k tomu s ktorym som zacala...poradila to aj laktacna poradkyna vraj co dieta odsaje to sa v prsnikoch dorobi a aj ked sa mi zda ze su prsia uplne ze prazdne dietatko si svoje mliecko vzdy vytaha... treba len vela pit a nestresovat (to sa lahko povie 😅 )
no a s tym kojenim u nas je to tak na striedacku raz chce maly vzdy a potom ked spi tak aj tri hodiny nic..a vcera som zaspala s nim aj ja a zobudila som sa na taku bolest prsnika ze som hned utekala do sprchy zohrievat a masirovat a odsavat a potom som este pouzila moju 4D odsavacku 😀 ktora pomohla najviac
s dokynou som sa este nespojila vyvolavam jej uz treti den v piatok som za nou poslal mangela a mala dovcu tak dufam ze v pondelok sa s nou uz konecne spojim nech povie co a ako 😉